PSY

Sayu, Leośka mądra 😍
Mój pies ma w stajni taką Leosie. Wczoraj szaleli po kwarcu i mój Borzoj robi takie typowe dla samca tej rasy obroty o 180, czasem 360, no i Leonka też chciała, ale dwa razy walnęła w niego 🤣 taka zgrabna 😜
Perlica, oj fakt, mistrzem gracji to on nigdy nie będzie, o własne łapy się potrafi zaplątać i wywinąć orła przez plecy. Zwalam to jeszcze na wiek, toż to 7miesięczne dziecko malutkie... Ale mógłby zacząć ogarniać chociaż własne łapy 🤣🤣🤣

Przy okazji pytanie - Czy jeśli w domu bywają (na przechowanie) dwa pozostałe psiaki które klatkowane nie będą (są moich rodziców a oni mają podejście do klatek jak do samego zua najwyższego, a ja jestem zwyrol i patol że leosia mego zamykam) to czy myślicie ze to się uda? Czy raczej bez wprowadzonej potajemnie drugiej klatki dla bernena sie nie obejdzie? Golden raczej klatki nie wymaga ale tu też jest znak zapytania co dalej.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 listopada 2021 22:55
Sayu, nakryj mu te klatkę, nasz chętnie się bunkruje, nawet w nieswojej. Co do klatkowania - zależy od innych psow. I polecam jakieś ćwiczenia na świadomość ciała, robią robote przy takim ogromnym piesełku 🙂
madmaddie, klatka dopiero co przyszła i jeszcze rozmyślam czym by ją przykryć aby nie zrobił się w środku zaduch (on z tych chłodnolubnych). Prawdopodobnie uszyję mu jakis 'pokrowiec' na tą klatkę.
A co do ćwiczeń - miałabyś może jakąś godną polecenia stronkę bądź literaturę? Bo ja chętnie z nim poćwiczę tylko przyznam się, że nie wiem jak 🙃
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
20 listopada 2021 07:54
Sayu, ciemne ale cienkie prześcieradło np 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 listopada 2021 20:25
Sayu, np tutaj: https://psifitnes.pl/swiadomosc-ciala/
Ja z młodym robie właśnie targetowanie stabilnych powierzchni, cofanie,krecenie kolek, inne takie, żeby było też bezpiecznie i łatwo do ogarnięcia. I pomaga mu to. Tylko hamować nadal nie umie 😂
Aura mi się fizycznie posypała po sterylce, widzę że ma trudności np w chodzeniu przy nodze przez to, więc też ciśniemy fitnessy,z nią się zapisałam na kurs, to potem sobie cześć ćwiczeń przeniosę. Z Małym powolutku, aby ogarniał że ma łapy, ale żeby nie zaszkodzić, wiadomix. Powodzenia 🙂
20211115_180635.jpg 20211115_180635.jpg
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 listopada 2021 17:58
Z Beatą Luchowską są GENIALNE kursy online z fitnessu, i z podstaw (teraz kończy się ten na którym jestem) i później ze sportowego przygotowania. Tona świetnie przekazanej wiedzy
A ja właśnie wróciłam z semi z Paulą Gumińską. Niestety bez pieska, ale ahhh jakie to było wspaniałe. Masa świetnie przekazywanej wiedzy i pokazywania przeróżnych strategii na różne sytuacje. Gdyby tylko było trochę cieplej... 😅 Na szczęście ciepłe futerko wymuszającego głaski DżejDżeja uratowało sytuację 😂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 listopada 2021 19:46
Z Beatą Luchowską są GENIALNE kursy online z fitnessu, i z podstaw (teraz kończy się ten na którym jestem) i później ze sportowego przygotowania. Tona świetnie przekazanej wiedzy
smartini, ona teraz zaczęła współpracę z dogs4motion? Czaje się na ich kursy
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 listopada 2021 21:51
madmaddie, a nie wiem, ja jestem u niej 'prywatnie' na kursie grupowym 'Rosnij w moc', ten sportowy chyba też jest tylko jej bo jest po Polsku

maiiaF, semi z Paulą są super, widziałam relacje 😀
ja wracam właśnie pociągiem z halowego z Pająkiem, no jaram się tym małym spleśniałym pieskiem bardzo, był totalnym geniuszem. Jak wrócę do domu to wrzucę sklejkę z wejść
Jestem po konsultacji z dietetykiem psim, odnośnie wagi mojego grubasa.
Polecono mi zmianę karmy na mokrą, proponowane firmy:

Boldem zaznaczyłam karmy, które mają najwięcej mięsa.

Granata Pet
Meatlove - z linii Classic Range tylko smak Fine poultry (reszta zawiera wołowinę), z pozostałych linii raczej dowolne, jest chyba tylko jedna z jagnięciną. Smak Precious Red Deer z linii vet care zawiera najmniej podrobów.
Psiastki
Paka Zwierzaka
John Dog Premium – dzik, jeleń
Stuzzy Monoprotein – indyk, śledź, dzik, sarna, wieprzowina

Wolfsblut – nie ma podanej % zawartości mięsa i podrobów
MAC’s
Terra Canis – z linii hipoalergicznej: wielbłąd, struś, kangur, z linii bezzbożowej: dziczyzna z ziemniakami, konina z ziemniakami, dziczyzna z kasztanami
Wolf of Wilderness


Najbardziej skłaniam się ku tym Psiastkom albo Paka Zwierzaka też w miarę ok cenowo, 8zł za puszkę 400kg. Które te firmy wyglądają najlepiej ?

Mamy jeszcze zaplanowaną konsultację u zoofizjo i wdrażamy plan metamorfozy... 😉
A ja wpadam z pytaniem o biothane i inne podobne. Wymyśliłam sobie na jesień smycz + obroża w jakimś dającym po oczach kolorze (najchętniej neonowy pomarańcz lub róż). Czy w użytkowaniu, a bardziej w tym jak leży w dłoni, odczuwalna jest różnica między biothane, a np. TPU? Pisałam z hauka.dog bo mają róż i pomarańcz naprawdę dający po oczach, natomiast dostałam info, że robią z TPU, który jest mniej elastyczny… Czy ktoś ma porównanie i potrafi mi powiedzieć czy to wpływa mocno na to jak smycz leży w dłoni? Kojarzę, że smartini chyba na insta pisała, że super leży w ręce ta taśma „plaster miodu”, tylko nie mają tych kolorów co chciałam 🙁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 listopada 2021 17:19
chomcia, tak, biothane oryginalny ten nieświecacy się jest dużo bardziej miękki niż to tańsze TPU. Plaster miodu jest mega mięciutki, ale brudzi się- jak syf wejdzie w te rowki to ciężko doczyscic.

kolebka, psiastki i paka zwierzaka są praktycznie takie same, bez różnicy które wybierzesz 😉
Meatlove jest cudne 💗 ale drogie, więc up to you.
John dog jest bardzo fajny 🙂
chomcia, Biothane to zastrzeżony znak towarowy firmy BioThane Coated Webbing Corp produkującej taśmy poliestrowe pokryte PVC/TPU. Więc różnica jest taka, że kupując oryginalny biothane masz pewność co to będzie, a kupując "taśmę typu biothane" musisz się liczyć z tym, że np zimą może sztywnieć a latem się rozciągać 😉
Jak dla mnie pomarańcz z ACCDoga dość daje po oczach 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 listopada 2021 17:40
Ja mam i TPU i plaster miodu (nie mam Biotane) więc nie mam pełnego porównania ale baardzo lubię ten mój zestaw z TPU. Wygodnie leży w ręce, jest wystarczająco elastyczny żeby nie wpływało to w żaden sposób na użytkowanie, nie plącze się. Nie jest taki 'wiotki' jak zwykła parciana taśma ale przyznam, że to w zasadzie w tym zestawie lubię - rzadziej zdarza mi się przyciąć go drzwiami jak smycz leży na ziemi i wchodzimy do budynku, nie zahacza się o byle co jak puszczę smycz na ziemię, Wygodnie się ją chwyta złożoną w ręce a nie tylko za pętlę.

Plastra miodu za bardzo nie używam bo to miejskie smyczki, jest taki wręcz żelkowy - śmieszny, ale przynajmniej ja osobiście nie mam potrzeby mieć aż tak miękkiej smyczy. Pewnie kwestia osobistych preferencji, mi zależało na wytrzymałości samego materiału, łatwym myciu i przyjemnym stosunku jakości do ceny, dlatego Biotanowi się wypadło z planów 😉
kolebka, polecam jeszcze rozważyć Raw Paleo, naprawdę w niezłej cenie,monoproteinowe.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
23 listopada 2021 08:15
Z tym, że Raw Paleo trudno jest w tej chwili dostać. Pisałam do producenta o stany magazynowe/brak tej karmy w sklepach i dostałam taką odpowiedź:

"Czekamy na nową dostawę, spodziewamy się jej pod koniec roku. Sytuacja rynkowa spowodowała ogromne zawirowania i opóźnienia w dostępności surowców i dostępnością samej karmy. Pozdrawiamy, zespół Vetexpert"

Ale fakt faktem, wg mnie to naprawdę fajne karmy.
martva, dzięki za wyjaśnienie, bo właśnie sama zamówiłam ostatnio puppy, bo nie było adult.
Myślałam, że to chwilowe tylko, bo regularnie nie zamawiam.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 listopada 2021 12:19
Dzielna Grubcia leci 😀 uwielbiam pracować z tym psem i uwielbiam treningi z Pająkiem, mogłabym wpadać do niej na semi co miesiąc/dwa



martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
23 listopada 2021 12:24
Oj tak, semi z Anią to sztos nawet jak się jest totalnym nieograrem jak ja 😀 Cudowna jest!
Gru zachwycający! Brawo!

Perlica ostatnio zastosowałam to samo posunięcie, w końcu znalazłam "dorosłe" puszki w... otulecie Duki oO. Daty spoko, stan samych puszek też ok to kupiłam. Cena średnia, bo wyższa niż gdziekolwiek indziej, no ale mówi się trudno 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 listopada 2021 13:02
smartini, ile uciechy z tego oziczka 😍😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 listopada 2021 13:11
No jaram się niezmiernie. Wspaniałe jest to, że jak mu się przedstawi jasne kryteria ćwiczenia to chwyta je w lot i konsekwentnie dąży do ich realizacji.
Jest bardzo oziczkowy w swojej radości i pląsach ale - szczególnie na semi z showkami - widać jak bardzo ta radość i energetyczność jest stunelowana na pracę i wykonywanie zadań a nie taka 'idąca w eter', pląsy dla samych pląsów.
No i rozumienie kontekstu trening - nietrening. Jest zupełnie innym psem w pracy i innym w rekreacyjnych zajęciach, uwielbiam to w nim.

Brzmi to może zbyt słodko ale naprawdę, padło na semi pytanie 'jakie ma wady' i prócz niektórych życiowych zachowań (typowych dla rasy ale za którymi nie przepadam) to nie mogłam powiedzieć złego słowa. W pełni spełnia moje oczekiwania Na pewno to nie pies dla każdego ale dla mnie jest jak szyty na miarę. Już się nie mogę doczekać sezonu zawodów z nim 😍
smartini jeeeej super się to czyta <333 A z ciekawości - jakie są te zachowania typowe dla rasy? Kiedy planujecie zacząć starty?

Ja z moim miałam dzisiaj naprawdę super trening, walczymy głównie o motywacje, ale to 4(?) zajęcia z tą trenerką i zmiana w psie jest ogromna 😍 Będziemy pomalutku wprowadzać elementy OBI, jaram się! Ostatni czas to było trochę mojej frustracji, miała chyba za duże oczekiwania wobec tego pieska. Zaakceptowałam, że to nie jest owczarek/border i już nie wzdycham z zazdrością do piesków z insta, cieszy mnie każdy nasz kroczek do przodu.
W życiu codziennym jest super i to najważniejsze.
Wzięliśmy też udział w pierwszej wystawie, za 2 tyg. znowu jedziemy 😁To też był dla nas sprawdzań posłuszeństwa w trudnych warunkach.

Edit. umarła mi nerka/saszetka z Joque, była fajna, ale nie idealna. Macie jakieś polecajki w tym zakresie?
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 listopada 2021 22:33
chomcia, co do nerki - z mniejszych mam od Psyjaciół i bardzo lubię. Z większych i takich już full wypas nie mam ale wiem, że Kanzawana robi boskie, saszety z resztą też. Saszetę będę sobie zamawiać, nerkę, gdyby nie to że mam i mi się sprawdza to też bym zamawiała.

Co do oziczych zachowań to przede wszystkim stróżowanie. W domu na szczęście nie stróżuje ale na spacerach czy w knajpach już owszem. Jak postoimy w jakimś zaułku na spacerze, siądziemy na ławce czy w knajpie to po krótkim czasie uznaje ten kawałek podłogi za swój :P i burczy na podchodzących ludzi i pieski. Nie wchodzi w agresję ale takie typowe stróżowanie na zasadzie 'ej, ja tu jestem, uważaj sobie'.
Do tego były hodowane więc zostaje mi minimalizować zachowanie. Choć na nocnych spacerach jest to całkiem wygodne, myślę, że ktoś będzie miał mniej głupich pomysłów jak na dzień dobry z daleka zostanie oburczany.
Trochę gorzej, że za szczeniaka małe dziecko go przestraszyło w windzie i teraz profilaktycznie burczy, żeby spadały na drzewo 😂
No i momentami jest aż zbyt przytulśny i pewny siebie, leżenie mi na twarzy czy wskakiwanie bez żadnego uprzedzenia na kolana jestem w pracy na callu to chleb powszedni 😜

A co do startów, to pod koniec lutego skończy 18 miesięcy, więc pewnie na Dog Games spring zrobimy jakiś skromny debiucik w czymś prostym a potem się zobaczy. Freestyleowe debiuty raczej planuję na początek 2023, on jest z długo dojrzewających linii a mi się nigdzie nie spieszy - chcę być bardzo pewna nawet w prościutkim układzie 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 listopada 2021 23:39
Ja mam nerkę z Kanzawany, bardzo ja lubię. Mieści flexi giant L, lub miliard innych rzeczy rowno z wodą dla psów. Polecam. Saszetka na smaki mieści porcje Małego co jest wyczynem 😀
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
24 listopada 2021 04:49
Pokażecie foto takiej praktyczno-pojemnej nerki?
chomcia, mam także nerkę od Psyjaciół i nie nazwałabym jej małą, dla mnie jest ona spora ( tzn. nie wiem jak wygląda ta mieszcząca flexi Giant 😝😉, bo mieści mi: telefon, portfel, chusteczki mokre, maseczkę, latarkę, kluczyki od auta, klucze od domu oraz dużo smaczków.
Bardzo polecam, chyba zamówię właśnie drugą, żeby mieć na zmianę, bo musze ją wyprać po ponad roku 😁
chomcia, dogotyp ma teraz na black friday zniżkę 25%, ja sobie zamówiłam nerkę+saszetkę 🙂
Czy jest sens jakikolwiek rejestrować chip psa w dwóuch bazach?
Mam w Safe-Animal od teraz, myślałam, że jest jedna baza ogólna, a tu się okazuje, że baz jest kilka.
efeemeryda   no fate but what we make.
24 listopada 2021 11:10
Perlica sens jest zawsze w im większej ilości baz będzie zarejestrowany tym lepiej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się