Życie z migreną

właśnie sie zaczyna...
ja biorę CINE jak sie zacznie
Mnie Cinia strasznie seduje. Jestem po niej nie do życia jeszcze następnego dnia.
Pomagała tylko pyralgina dożylnie, ale w koncu rozwale sobie szpik kostny...
Nie jestem juz w stanie uchwycić przyczyny moich migren, pojawiają sie nagle, w rożnych porach. Aura przed jeg gorsza od samo bólu- zaburzenia widzenia, równowagi, raz nawet afazja. Mam juz kosmicznie dosc 🙁
Nie wiem czy to już migreny czy tylko częste, ostre bóle głowy. Nie umiem tego doprecyzować.
Ale pyralgina przestała działać jakiś rok temu. Przerzuciłam się na Excedrin, ale chyba mój organizm i do niego się już przyzwyczaił, bo na ostatnie bóle głowy słabo działał. :/
Ja mam takie bole potezne na szczescie 3-4 razy w roku. Ale jak zlapia, to koniec. Lekarz mi je okreslil mianem klasterowy bol glowy i nawala do tego stopnia, ze mi kanaliki lzowe uciska i lzy same leca np. tylko z jednego oka 🤔 Leki tylko tlumia bol, ale na szczescie szybko ten bol przychodzi i po kilku godzinach odpuszcza.. Pomogl mi ostatnio Migretil, ale nie jest dostepny w Polsce i w sumie sklad ma zaden magiczny.
Zen, przy klastrowych swietnie działa oddychanie tlenem. Spróbuj w trakcie ataku położyć sie z maska pod tlenem na kilkanaście minut.
Mnie Cinia strasznie seduje. Jestem po niej nie do życia jeszcze następnego dnia.
Pomagała tylko pyralgina dożylnie, ale w koncu rozwale sobie szpik kostny...
Nie jestem juz w stanie uchwycić przyczyny moich migren, pojawiają sie nagle, w rożnych porach. Aura przed jeg gorsza od samo bólu- zaburzenia widzenia, równowagi, raz nawet afazja. Mam juz kosmicznie dosc 🙁



ja mam w okolicy okresu
rtk, przychylę się do opinii o paskudności aury - i w ogóle tych niebólowych objawów przy migrenie, w trakcie aury i później. Pierwsza afazja zupełnie mnie rozbiła i przestraszyła.
Ale ogólnie to, że mam aury, mnie cieszy - wiem, kiedy nadchodzi migrena i mogę jej zapobiec (wystarczy w porę wzięty paracetamol z kodeiną i najlepiej czymś od mdłości). A jeszcze bardziej mnie cieszy, że tego problemu już niemal w ogóle nie mam. Kilka tygodni temu migrena zrobiła co prawda podchody, ale 1. to był b. stresujący czas, więc zapracowałam na nią, 2. pojawiła się aura, więc nie dałam się migrenie rozhulać. Świecące zygzaki, afazja, wielkie zmęczenie po - ale i tak nie narzekam.
Teodora
A co bierzesz na mdłości ?
Kupuję w UK Migraleve - przeciw mdłościom ma buklizynę (czy jak to się tam nazywa po polsku).
Teodora, bez recepty?
Tam jest bez recepty - bo poza buclizine to zupełnie jak nasz Efferalgan Codeine albo pokrewne. Tylko buclizine chyba w niczym u nas nie ma. Może ktoś będzie wiedział, co jest najpodobniejsze z dostępnych substancji (i czy jest bez recepty)...
Gillian   four letter word
20 sierpnia 2015 13:19
u nas jest chyba meklizyna.

Wypracowałam sobie schemat, że głowa boli mnie tylko dwa razy w miesiącu - jak kończę blister tabsów i jak zaczynam. Tydzień przed ostatnią pigułką jest koszmarem, jestem w stanie tylko spać, przy ostatniej włącza się ból głowy tak silny, że nie da się go wygasić normalnymi lekami. Potem tydzień przerwy, gdzie dalej śpię ale też przy okazji mam napady tężyczkowe, sensacje żołądkowe, finalnie rozboli mnie głowa i przechodzi jak ręką odjął wraz z zażyciem pierwszej pigułki nowego blistra. Poza tym mam spokój, ale mocno się pilnuję, nie dopuszczam do głodu, do zmęczenia, do reakcji stresowej. Wpierdzielam tony magnezu. I jakoś działam.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
13 sierpnia 2016 20:58
Czy wszyscy lekarze podchodzą do osób mających migreny w ten sposób, że wizyty polegają tylko na zapytaniu o samopoczucie i reakcę na przypisany lek, i w razie czego zmianę leku?
Miałam trzecią wizytę u lekarza i mam trzeci przypisany lek.... Żadnego skierowania na badania  🙄
Gillian, odstaw tabsy 😉

A tak serio dziewczyny próbowałyście badań u neurologa lub chiropraktyka? Migreny bardzo często są wynikiem ucisków.
Gillian   four letter word
13 sierpnia 2016 22:31
bera7, niestety nie mogę 🙂 a post jest sprzed roku  😁
Gillian, hahha. Faktycznie nie zwróciłam uwagi 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 sierpnia 2016 13:44
bera7- Właśnie wizyty u neurologa kończą się tylko przypisaniem leku... Jeszcze nie dostałam żadnego skierowania na badania, żeby poszukać przyczyny migren.
Dementek, heh. Są lekarze i konowały. Jak w każdym zawodzie.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 sierpnia 2016 20:28
Czyli będę musiała zmienić lekarza  🤔
Odkopuję, złota łopata należy do mnie 😁

Po 10lat wróciły mi migreny, byłam u neurologa - zleciła badania plus rezonans, dostałam Cinie. Dzisiaj akurat od rana przywitała mnie migrena 😍🙄 zażyłam Cinie, pomogła mi tyle co umarłemu kadzidło i finalnie musiałam zażyć Ketonal.
Czy ktoś też średnio reagował na ten lek ? Bo opinie ma super, przyznam szczerze że pokładałam w nim nadzieje a pozostaje mi nadal tylko Ketonal...
Mi Cinie pomaga, kwestia na ile szybko wezmę, ale bardzo często muszę wziąć 100 (Cinie 😋😉 od rana i popołudniu drugą, i tak przez 3-4 dni, całe szczęście, że ostatnio trochę potaniało 🙄 Ja już z migreną od 23 lat 😱
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
25 listopada 2021 09:32
Migrena i bóle napięciowe zniszczyły mi cześciowo zycie 🙁 teraz jestem na przeciwcialach monoklonalnych i wróciłam do zycia nawet 😉

Kolebka, zeby tryptan lepiej działał to po pierwsze musisz brać go szybko. Dodać mozesz przeciwwymiotny lek typu metoklopramid albo domperidone, bo niestety migrena zwalnia czesto perystaltykę jelit a tryptan działa w jelicie cienkim i musi sie tam dostać. Jak bierzesz go za późno to czesto juz nie działa odpowiednio szybko.

Do tego jest siedem rożnych tryptanow, wiec masz w czym wybierać. Jedne działają szybciej, inne mocniej, inne dłużej. Sa tez rozne formy: tabletki, spray do nosa czy zastrzyk do samoinjekcji.

Czyli najpierw metoclopramid, po 15 minutach tryptan. Dodatkowo mozesz wziac naproxen, bo wzmacnia i przedłuża działanie tryptanu. Ibu, keto tez ok, ale maja krótszy czas półtrwania.
Mam przepisaną Cinie 100, wczoraj zażyłam po godzinie od pojawienia się charakterystycznych objawów, gdzie już miałam pewność, że to nie będzie zwykły ból głowy.

Na razie mam jeszcze skierowanie do neurochirurga, bo wyszły mi torbiele w szyszynce ale malutkie, więc raczej nie powinny dawać takich objawów.
Jak dalej nie będzie działać ta Cinia, to pójdę sobie do neurologa, może coś innego wymyśli; naproksenu i ibuprofenu nie mogę brać, uczulenie 🙁
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
25 listopada 2021 13:27
Ja tez nie moge brać nlpz, wiec jak mam mega atak , szczegolnie nad ranem i za późno sie obudzę, to biore metoklopramid, rizatryptan i metamizol (pyralginę). Takie combo stawia normalnie na nogi. Normalny atak to metoclopramid i eletryptan. Cinie to sumatryptan, najstarszy z siedmiu dostępnych. Czesto najgorzej tolerowany przez pacjentów. Ale jak sie weźmie w zastrzyku to działa najszybciej z wszystkich. Stosowany jest wlasnie jako innekcja tez przy klasterowych bólach głowy.
Trafiłam na ten wątek przypadkowo - ale już widzę, że nie jestem sama... też mam bóle migrenowe, nie za często średnio 1/2 razy na miesiąc, powoli już rozpoznaję, że to będzie ten dzień... Mi pomaga wzięcie NIMESILU, z bólem sobie radzi, choć do końca dnia jestem taka wytrącona...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
01 stycznia 2022 17:03
Trafiłam na ten wątek przypadkowo - ale już widzę, że nie jestem sama... też mam bóle migrenowe, nie za często średnio 1/2 razy na miesiąc, powoli już rozpoznaję, że to będzie ten dzień... Mi pomaga wzięcie NIMESILU, z bólem sobie radzi, choć do końca dnia jestem taka wytrącona...
saganek,

Mi też pomaga Nimesil (w saszetkach), zwłaszcza jak migrena dopadnie mnie nagle.
Teraz lekarz przypisał mi Bromocorn i już po tygodniu brania migreny są rzadsze i lżejsze.
Gillian   four letter word
02 stycznia 2022 07:42
U mnie działa tylko Solpadeina. Niezawodna 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
02 stycznia 2022 10:59
Gillian, pamiętaj tylko, ze ona bardzo szybko potrafi wywołać bóle z odbicia. Nie wiem ile jej bierzesz na miesiąc, ale trzeba cholernie uważać na nią.
Gillian   four letter word
02 stycznia 2022 18:32
Tylko jak mnie pozgina. Odpukać - dawno mnie nie położyło. Zostały mi bóle głowy o natężeniu 7/10 przez okresem ale Solpadeina szybko sobie z tym radzi i mam wręcz wrażenie, że dzięki temu nie robi się gorzej.
A, i robią ją teraz w kapsułkach, łatwiej przyjąć bo ta rozpuszczalna była dramatyczna. Nie dość, że chciało mi się rzygać z bólu i miałam mega nudności to jeszcze wypić to badziewie 😑
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 stycznia 2022 13:48
To ja tak mam z Codeiną, jedyne co mi na migreny pomaga, ale jest tak obrzydliwa w smaku, że płakać mi się chce jak mam to wypić 😝 Ale pomaga, nawet na taką migrenę z rzyganiem i niemożnością wstania z łóżka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się