Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 listopada 2021 00:15
Dlaczego krowy mleczne wygladaja jak sama skora i kosci (np. w okolicy miednicy, kregoslupa)? Czy to geny, czy nadmierna eksploatacja na produkcje mleka?
Becia23, Geny
Czy da się kupić same rączki do wiader ?
Albo znacie sposoby na jakieś handmade ?
Jak to w stajni, konie potrafią wszystko i mam z 5 wiaderek bez rączek. Same wiaderka jeszcze długo posłużą, tylko nie ma jak ich przenosić 🙃
Sonika, ja robię rączkę z sizala xD
Dokładnie, rozgrzać do czerwoności śruboktęt lub innego długiego gwoździa i wypalić 2 dziurki w plastiku. Przeciągnąć sznurek od snopowiązałki i zrobić duże supełki. Można jeszcze dać podkladki od gwoździ papiakow. Żeby bylo łatwiej nosić to kawałek ( 15 cm) węża ogrodniczego jako tą plastikową część na rączce. Albo tylko zakleić szarą taśmą bo słabo się w ręce nosi wiadro pełne wody na cienkim sznurku. Reanimowałam tak wiaderka, dawały radę, sznurek zawsze można jeszcze raz wymienić.
Nie wiem gdzie pytać, więc spróbuję tutaj.
Wykupiłam subskrypcję na Clip My Horse, która była najpierw bezpłatna na okres próbny, a potem płatna co miesiąc. Chciałam ją mieć tylko miesiąc dodatkowy płatny. Jednak okazuje się,żę zgodziłam się na warunki "drobnym druczkiem" tzn, że przez rok muszę płacić co miesiąc i nie ma opcji wypowiedzenia tej umowy. Jasne , że moja wina.
Zastanawiam się czy jest to zgodne z Prawem EU? Wydaje mi się, że chyba zawsze można odstąpić od umowy z jakimś okresem wypowiedzenia mniej niż rocznym?
Pani na infolinii twierdzi , że nie można, ale że jeśli znajdę informacje prawne,że jest taka opcja w EU to zgodzą się na wypowiedzenie.
Help?
efeemeryda   no fate but what we make.
26 listopada 2021 12:21
Napisz do europejskiego rzecznika praw konsumenta - nam pomogli chociaż w to wątpiłam 🙂
efeemeryda, dziękuję bardzo!
Perlica, podzielisz sie jak sie czegos dowiesz?

Mam ten sam problem, IMO to czyste sku*wielstwo z ich strony, wciskanie ludziom abonamentow "na miesiac" platnych za rok z gory 😒 gdzie cala strona i marketing sa opracowane tak, zeby czlowiek myslal ze moze po miesiacu wymowic umowe.
Mam właśnie trochę podobny problem z Shutterstockiem 🙁

Nie doczytałam małych literek i przedłużyła nam się subskrypcja na kolejny rok. I mam kredytów na 25 zdjęć, których nie potrzebuję. Tego się chyba ani nie odkręci (bo to jednak ja nie zaznaczyłam tego, co trzeba), ani się nie odsprzeda?
kokosnuss, podzielę, bo mnie to tak wkurzyło, że ja oaza spokoju, człowiek bez emocji, wrzeszczałam do Pani Niemki na infolinii wczoraj, że to złodziejska firma,że oszukują ludzi itp, co nie w moim stylu i dziś mi głupio,że zachowałam się jak zwykły redneck, bo przecież co ona winna…
Wynegocjowalam na razie,że mi skrócą do pół roku zamiast roku, ale tak mnie to dotknęło,że będę szukać kruczka na możliwość wypowiedzenia i napiszę do rzecznika.

O właśnie właśnie, Clip My Horse. Wykupiłam na rok, skończyło się i zapomniałam o tym. Teraz mi przyszła faktura że mam zapłacić za następny rok. To idzie jakoś automatycznie, powinnam gdzieś wypowiedzieć? Nie chce wykupywać na kolejny rok
somebody, za późno….
Odklikać musisz w swoim koncie na clipmyhorse, bo na kolejne lata pójdzie.
Ich emaile często wchodzą do spam i nie miałaś pewnie szansy sobie o tym przypomnieć.
To właśnie prawie moja sytuacja.
Perlica teraz to mnie też wkurzyli, więcej nie kupię. Daj znać jak coś zdziałasz
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
26 listopada 2021 17:42
Odkąd nie oglądam w ostatnim czasie telewizji i nie słucham radia jestem dużo spokojniejsza. Do czasu, aż dotrą do mnie jakieś informacje dot. chociażby sytuacji na granicy.
Ale chciałabym zapytać o coś innego - o co chodzi z blackoutem, czy serio coś nam grozi i dlaczego? 👀
Tęczusia, no właśnie fajnie, że to poruszasz. Też o tym ciągle słyszę, w Austrii wiem, że mieli jakieś ćwiczenia nawet na jego wypadek.
Jest taka książka, opisuje ona co się stanie już po tygodniu Blackout, mam nadzieję, że to tylko hipotetyczne, ale z drugiej strony w dzisiejszym świecie to już nic mnie nie zdziwi.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 listopada 2021 18:36
Tęczusia, wczoraj koleżanka mówiła, że rozmawiała ze znajomymi z Austrii i tam są jakieś instrukcje wydawane dla mieszkańców.

W skrócie chodziło o to, że alternatywne źródła energii (z których z tego co zrozumiałam mają większość energii) plus kryzys Białorusko rosyjski i zakręcenie kurka z gazem w połączeniu z ostrą zimą może spowodować, że będą problemy z dostawą energii. Ponoć chodzą plotki, że Polska ma im sprzedawać prąd i wtedy ma go u nas braknąć. Tyle słyszałam, ale to takie w stylu "znajomy znajomego"

Osobiście nie do końca wierzę w taki scenariusz 🙂
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
26 listopada 2021 20:22
Perlica, safie.. No właśnie, czy to realne i czy już mam kupować powerbanki. 👀
efeemeryda   no fate but what we make.
26 listopada 2021 22:03
Z tego co mi wiadomo Polski to nie dotyczy bo nasze elektrownie w dużej mierze opierają się na węglu, a i ogrzewanie raczej rzadko jest na prąd. Problem jest w krajach w których ogrzewa się prawie wyłącznie prądem, a jego wytwarzanie jest zależne np. od warunków pogodowych. Oglądałam podcast jakiegoś naukowca na ten temat ale nie jestem w stanie teraz podlinkować.
Tęczusia, mnie nie pytaj, ja mam nadzieję, że nie. Bo ja choćby nie używam gotówki wcale, no i jak bez prądu? Nie ma netu, nie działa bankomat itp....
Obawiam się, że pieniądze szybko stracą wartość w takiej sytuacji. Będą kiepska walutą, wrócimy do handlu wymiennego- ty mi kilo ziemniaków ja ci troche wody.
I nie trzeba długo, gdzieś kiedyś oglądałam że po kilku dniach odciecia od prądu zacznie się ogólny głód.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 listopada 2021 21:10
Ja raczej słyszałam, że Polska ma nadmiar energii, więc jedynie prawdopodobne by były braki gazu. Swoją drogą trzeba chyba zacząć się godzić z myślą, że nieodnawialne źródła energii też się będą kończyć.

W miarę stabilna walutą chyba jest i będzie złoto.
Ja to już od lipaca słyszałam o problemach światowych z energetyką, od Chin się zaczęło. Tam faktycznie wyłączają prąd ludziom w miastach żeby było dla przemysłu. Braki prądu spowodowane zwiększoną produkcją po pandemiczną, bo rynki całego świata odbijają. Póżniej zaczęto mówić jaka będzie sytuacja w europie i jak sobie rosja pogrywa przy okazji ukończenia NS2. Zmniejszenie przesyłu wraz ze wzrostem cen w miesiącach zimowych dla europy zachodniej ma wymusić szybsze puszczenie gazu po dnie bałtyku. Jeśli gaz przestanie płynąć przez ukrainę to się chyba wszyscy możemy domyśleć, że Wladimir Wladimirowicz w sposób wojny konwencjonalnej odetnie ukrainę od morza czarnego w ramach tzw." scalania ziem ruskich". Gaz będziemy mogli w tym czasie kupić z niemiec. Czytając te rzeczy już jakiś czas temu, zaczełam tak sama z siebie prąd, gaz i benzynę oszczędzać. Małymi krokami, nie na hopaj siupaj żeby siedzieć po ciemku, w zimnym domu i chodzić tylko na piechotę. Na początek zmniejszyłam w domu grzanie i temp. wody o 1*C, pranie robię na programach ekonomicznych, powyłączałam wszystkie "ciche" pożeracze prądu, nie zostawiam włączonej ładowarki bez telefonu itp. Takie drobiazgi ale jak się zsumuje to coś tam zawsze mniej na rachunku. Mamy na revolcie fajny wątek o oszczędzaniu, chyba trzeba będzie go odkopać, z tego co pamiętam tam było dużo dobrych wskazówek jak oszczędzać ale się na tym nie zafiksować.
Nie byłam (do teraz) pacjentką szpitali. Ale zawsze poranną (czasem wieczorną) wycieczkę lekarzy i personelu znałam pod nazwą "obchód". Teraz słyszę, że mówią " wizyta". Ciekawi mnie czy to lokalne różnice czy zmieniło się oficjalne nazewnictwo?
Już pomijam, że najbardziej adekwatnym byłby "przelot" 🏇
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 listopada 2021 09:48
Mój chodzi na obchód, pacjenci czasem mówią wizyta.
Scottie   Cicha obserwatorka
30 listopada 2021 20:50
U mnie (byłam w dwóch szpitalach- w Warszawie i pod, ale niedaleko siebie ogólnie) tez był obchód.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 grudnia 2021 15:13
czy są jacyś godni zaufania jubilerzy w necie oprócz tych popularnych (Yes, Pandora, etc)? Kupowaliście?
madmaddie a jakiego typu biżuterii szukasz?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 grudnia 2021 20:35
Fokusowa, klasycznej takiej, srebrnej, ja generalnie nie znam się, nie noszę, matka chce pod choinkę, jestem jak dziecko we mgle 😅
Ja właśnie zamówiłam bardzo ładną srebrną bransoletkę dla mamy, od Ani Kruk, widziałam te rzeczy w salonie i wyglądają na ładne i porządne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się