kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

Absurdów (braku?) opieki zdrowotnej ciąg dalszy:
Pojechałam dzisiaj grzecznie te swoje blisko 90 km. (No dobra, mąż wziął urlop i mnie zawiózł, bo nie czuję się na siłach.) Po bieganiu po budynkach i piętrach (oczywiście nikt nic nie wie) wreszcie trafiłam... do sekretariatu oddziału... "na ósmą???", teraz to jeszcze pan doktor ma... (i tu litania), przyjdzie pani nie wcześniej niż 9.30. Ok, pojechaliśmy coś zjeść i wypić, wracamy. Przyjął mnie miły pan dość szybko: "ale dzisiaj to tylko konsultacja". Poprosił mnie o dokumentację z poprzedniego oddziału i zdziwił się bardzo, że ona już u niego. Dokładnie przeczytał. No i zaprowadził mnie do pokoju obok, żeby ustalić termin przyjęcia. Nie wiedziałam, że to koniec audiencji więc nie zdążyłam o nic zapytać a pan w międzyczasie zniknął. Na szczęście kończył mi się "termin ważności" badania tomografem więc znaleźli mi błyskawicznie termin na środę. Dobra, dwa dni wytrzymam jakoś. Pobyt ma trwać około trzech dni, od razu chemia. Ale to jeszcze nie wszystko: nie mogę przyjechać bez skierowania, musi być od prowadzącego ginekologa albo od rodzinnego. Dlaczego jeden oddział szpitalny nie może skierować pacjenta na inny nie wie zaprawdę nikt.
Podjechaliśmy wracając po ten świstek, już wszystko mam.
Trzymajcie kciuki, żeby do środy nie było jakiegoś kataklizmu, bo szlak mnie trafi. Z dnia na dzień oddycha mi się coraz gorzej, długo tak nie dam rady.
Ehh, kochana. Tak to u nas niestety wyglada w tej ochronie zdrowia. Dawaj znac co u Ciebie, ja wysyłam pozytywne myśli
Gillian   four letter word
25 listopada 2021 19:25
Czy są jakieś działające domowe sposoby na opryszczkę na ustach? Zaraz oszaleję z bólu 🙁 wiele razy miewałam i ok, no coś tam swędzi ale nigdy aż tak nie bolało. Napierdziela mnie cała dolna warga i ciągnie aż do szyi, najgorzej że zaczyna mnie tez piec język 🙄 helpp 😐
Przykładaj ciepły kompres z szałwii.
Można też smarowac miodem.
busch   Mad god's blessing.
25 listopada 2021 20:57
SzalonaBibi, jak tam się trzymasz? Jesteś już w szpitalu?
Tak, przeszłam do wątku do narzekania.
Chemia dopiero w pn, bo trochę zawirowań było. Wreszcie spuścili mi to cholerstwo z brzucha (coś ponad 8 l i ciągle powoli schodzi).
Wczoraj myślałam, że już zdechnę, serce mi waliło, nie mogłam oddychać i zsiniały mi palce u stóp. W końcu doprosiłam się, żeby przyszedł lekarz dyżurny, dał p/bóla w żyłę, dali mi tlen (całą noc pod tym leżałam) i trochę pospałam.
Rano, jeszcze przed obchodem pojechałam na chirurgię i spuścili. Od razu niewyobrażalna ulga, nawet mogłam zjeść trochę obiadu. Wczoraj to nawet dwa łyki wody mi się nie mieściły, tak było to wszystko ściśnięte.
Mam DOŚĆ, już będę grzeczna, chcę być zdrowa!
busch   Mad god's blessing.
26 listopada 2021 17:11
SzalonaBibi, 8 litrów? 😱 Szok. Dobrze że już się tak nie męczysz...
Będziesz zdrowa. 🌷
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
28 listopada 2021 22:37
SzalonaBibi trzymam kciuku za jutrzejsza chemia, żebyś wszystko dobrze zniosła 🙏🌻
Chemię miałam ostatecznie wczoraj. Po punkcji musiałam odpocząć a i płynu sporo schodziło. Przeżyłam - pierwsza za mną!
Dzisiaj do domu. No, nie do końca, muszę pomieszkać u koleżanki, bo przecież w mojej chałupie "pół covida".
SzalonaBibi bardzo trzymam kciuki za Twój szybki powrót do zdrowia!
Scottie   Cicha obserwatorka
30 listopada 2021 20:52
SzalonaBibi, a jak się czujesz? To był tylko jeden wlew? Jak zaplanowali leczenie? Dużo zdrowia Ci życzę, codziennie o Tobie myślę.
Leżę, bo jestem tak słaba, że ledwo mogę do łazienki iść. Nie cierpię być tak niesprawna!😡
Wlew był jeden, następny 19 grudnia. Ma ich być do sześciu z możliwością operacji gdzieś w trakcie.
To dopiero pierwsza chemia a ja tak zdycham. Fakt, że cholernie mnie to wodobrzusze dodatkowo wymęczyło. Wczoraj adrenalina i pełen power i może trochę przegiełam... no ale jak widzę moją mamusię za kółkiem to mi moje niskie ciśnienie wywala w kosmos... więc sama wsiadłam i wtedy total luz... tylko cholernie mnie to zmęczyło.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 grudnia 2021 15:17
SzalonaBibi, trzymaj się!
SzalonaBibi, trzymaj się i oszczędzaj!
Niech substancje działają i nie męczą nad miarę.
busch   Mad god's blessing.
01 grudnia 2021 21:51
SzalonaBibi, trzymaj się! Przesyłam siły witalne <3
Też ściskam!!!
Dzięki dziewczyny. Jakoś się staram trzymać. Mam wrażenie, że męczy mnie najbardziej to wodobrzusze. Znowu się zbiera, po wyjęciu drenu, niestety od razu się zasklepiło. Podobno chemia ma to stopniowo "obsuszać". Na razie jest horror.
SzalonaBibi, aż nie wiem co napisać. Trzymaj się tam mocno i zdrowiej!
busch   Mad god's blessing.
05 grudnia 2021 15:49
SzalonaBibi, i jak tam? Włożyli Ci nowy dren, żeby pomóc z wodobrzuszem? Trzymasz się?
Mikołajkowo melduję się... z oddziału covidovego, podpięta pod tlen i płyny.
Już nie zapytam "co jeszcze?" 😩
Nie bardzo mam siłę nawet pisać.
busch   Mad god's blessing.
06 grudnia 2021 20:08
SzalonaBibi, ożeż.... masakra, taka kumulacja 😲 Strasznie mi przykro. Mam nadzieję, że to już to dno, od którego się odbijesz w górę 🤞
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 grudnia 2021 21:01
SzalonaBibi, trzymaj się tam, kobieto!!!
SzalonaBibi, trzymaj się kobieto, mocno myślę i przesyłam pozytywne fluidy!
Ja również wysyłam pozytywne myśli!!!
majek   zwykle sobie żartuję
07 grudnia 2021 09:28
I ja i ja! Trzymaj sie! Bedzie dobrze!
oczywiście, że będzie dobrze. Musi być !
Jak to w końcu jest formalnie z realizacją recept?
Mogę czy nie mogę w różnych aptekach kupować?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 grudnia 2021 14:41
SzalonaBibi, jeżeli masz wypisane różne leki to można w różnych, ale jeżeli masz jeden lek w np. 3 opakowaniach to w jednej.
Przynajmniej to jest wersja, którą udało mi się ustalić.
https://pacjent.gov.pl/e-recepta/ty-decydujesz-gdzie-i-kiedy-wykupic-lek
Tak, jeśli masz 3 opakowania tego samego leku, to musisz je wykupić w tej samej aptece.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się