Ogłowia

Przestańcie wstawiać tu ogłowia 😁😁😁
Bo ja na razie ogarnęłam jedno na lonżowanie ( zmontowany daw mago kiefferstary), a w weekend musze poprzymierzać moje Kentaury czy będą pasować na nowego zwierza. Jak nie będą to będę musiała coś pozamawiać i mnie to przeraża kosztowo, bo mam 3 ogłowia coby Kentaur , liczę że dobre.
A z drugiej strony fajnie by było coś pozamawiać 😝
J0anna, myślę, że to trochę zalezy od reszty ogłowia.
Jak masz skośnik to sporo nacisku się na całą część potyliczną przenosi.
Pytanie jaki koń ma problem, że tam nie może być normalne ogłowie.
Jak ma stan zapalny to te z przerwą lepsze.
kotbury, jest widoczna przebudowa kości na rtg. Z tym już nic nie zrobię, nie chce natomiast pogorszyć 🙂 kurczę ze skosnik przenosi nacisk na cześć potyliczną przenosi to jestem w szoku…
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
24 listopada 2021 22:03
Dziewczyny a jak z jakością skóry w tym ogłowiu brązowym z Hooksa?
Jak z jakością tych tańszych Hooks vs Kentaur nie najtańsze?
Moon   #kulistyzajebisty
25 listopada 2021 07:49
Perlica, mam Kentaura Chain (nie wiem czy to jest najtańsze ogłowie od nich, w każdym razie meksykan z naczółkiem z kółkami <3 ) a Hooksa kupiłam tego, którego link wklejałam powyżej.
W Hooksie na dzień dobry skóra dość twarda (mam strasznie twardy pasek do... podgardla :P Reszta jest spoko) i sztywna, dopiero po jakichś 2, 3 użyciach zaczęła się układać. Zapewne jakbym je posmarowała odpowiednio to może by zmiękło wszystko szybciej 🙈 W weekend mam zamiar dopiero to zrobić, niestety, doba ma tylko 24h 😖
Sprzączki i generalnie paski są szersze deko od mojego Kentaura (piszę odnośnie konkretnego modelu, bo ni huhu nie wiem jakie są w innych) - co warto wziąć pod uwagę jeśli bierze się coba na niewielką główkę 😉
Szlufki i sprzączki dobrze wchodzą, nie mają luzów (co miałam np w Wadhausen Arona kiedyś, co mnie niebotycznie wkurzało. Miałam zapięty pasek policzkowy na wszystkie szlufki i po jeździe, jebs, dynda se końcówka paska, bo szlufka spadła na sam dół -.-) ale też nie trzeba rozpinać zębami :P
Te jaśniejsze wstawki (czyli część potyliczna, naczółek i nachrapnik) w Hooksie z kolei - od początku, bardzo miękkie i "puchate". Oceniam to na fajnej jakości skórę, no ale pewnie za krótko użytkuję, by polecić na mur-beton 😉

Odnośnie tych jaśniejszych wstawek jeszcze - trochę się przeraziłam, bo pod wpływem końskiego potu porobiły mi się na nich ciemniejsze plamy (no logiczne w sumie 🤣😉 i się już wściekałam że pewnie zostaną i uj bombki strzeli ten fajny look. Ale, na szczęście po wyschnięciu wszystko znikło, więc don't panic 😁👌 Zakładam, że jeśli się te części będzie smarowało mocno olejem to z czasem ściemnieją i tak, jak to bywa przy brązach, ale może się mile rozczaruję ;-)
Moon, dziękuję👌
Chain jest jednym z droższych właśnie , więc idealnie, bo mam chain i blok obecnie 😉
Chciałabym któreś z tych dwóch ogłowi, czy możecie doradzić mi które ma lepszą skórę? Czytałam ze schocomole potrafi się rozpaść? Ktoś ma może ma te ogłowia i może pomóc?


https://www.tackshop.pl/pl/p/Oglowie-Flying-Change-/584
https://cordeo.pl/dla-konia/oglowia-i-akcesoria/oglowia/oglowie-anatomiczne-rurkowe-schockemohle-malibu.html
gacek , mam bardzo dobre doświadczenie w użytkowaniu Schockemohle. Ciuram po dobrych kilka lat i nic się nie dzieje tym ogłowiom. Wyglądają też ciągle całkiem dobrze. Uważam, że zakup tych ogłowi to bardzo dobrze wydane pieniądze 🙂.
A ja mam odwrotne zdanie. Dwa różne konie, jedno oglowie starsze, drugie prosto ze sklepu i w obu urwał się dokładnie ten sam pasek. Szkoda pieniędzy IMO.
flygirl, ale sam z siebie? który pasek ?
Pytanko: za ile myślicie że mogę wystawić używanego Micklema Competition? Zadbanego, w dobrym stanie.
gacek w jednym koń się naprawdę lekko odsadził, nie na tyle, żeby coś miało pęknąć, a drugie to nowsze tak po prostu. Ta wyższa część paska od wędzidła, tam gdzie dziurki. Obu dokładnie ten sam, z tej samej strony.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
27 listopada 2021 19:25
Dziewczyny, gdzie dostanę czarne wodze z białymi przeszyciami? Najchętniej zapinane na haczyki.
Same wodze, bez ogłowia... Nie rzuciły się komuś w oczy ostatnio?
Orientuje się ktoś, czy w razie źle trafionego rozmiaru KaWala można wymienić na mniejsze/większe?
Czy ktoś używa ogłowia Kavalkade Ivy? Bardzo mi sie podoba, sama nie wiem czemu, ale w sumie nie wiem, czy warto w nie inwestować?
Ja mam, wersję futerkiem i wkładkami neoprenowymi. Używam zamienne. Skóra jest bardzo fajna. Moim zdaniem warto. W zasadzie dwa ogłowia w jednym, jak wymieniam wkładki😊
Czy takie ogłowie będzie shitem? Skoro takie tanie
https://www.hookseurope.com/horse/horse-gear/bridles/combined-noseband-bridle-winford-fairfield-1

To jednak ledwo ponad 200pln ?
Czy lepiej kupić Kentaura ?
https://www.gnl.pl/dla-konia/leather-articles/oga-owia-i-nacza-a-ki/english-noseband/oglowie-kentaur-sewi.html

Help😉
Chcę zwykłe klasyczne ogłowie w ładnym odcieniu brązu, bez błyskotek, bez podszyć w innym kolorze. Tylko najlepiej ze złotymi okuciami 😀
Perlica, Hooks jest przyzwoity jakościowo. Nie jest wow, wypada chociaż na wstępie naoliwić, ale użytkuje jedno ogłowie już 3 rok i jest git (nawet je sprzedałam jeszcze )
xxagaxx, nie jest wow vs jaka firma?
Bo po dodaniu wodzy cena wychodzi 300 pln bez wysyłki , choć nadal taniej niż Kentaur.
Moon   #kulistyzajebisty
08 grudnia 2021 10:52
Perlica, jeśli Kentaur miałby stylówkę ogłowia, które kupiłam w Hooksie, kupiłabym Kentaura, mimo wszystko <3
Perlica, No ja mam do porównania dyona, Kieffera czy PsoS więc górne półki. Mam też wciąż pana Marka z Ursusa ogłowie od lat nie do zabicia 😀
Kojarzy ktos moze oglowie spelniajace wszystkie warunki: 🙂

- jak najszerszy nachrapnik angielski albo szwed bez skosnika i bez szlufki na skosnik
- potylica szersza, profilowana/anatomiczna
- miekka skora
- nachrapnik najchetniej jak najbardziej plaski, raczej w kierunku oglowia dla hunterow niz grubej buly
- zadnych opadajacych naczolkow ani cudow na kiju, mam konia z dosc ordynarnym lbem i te wszystkie cienkie paseczki, krysztalki, perelki etc mi sie gryza strasznie 😉 chce gole i tradycyjne
- zadnych bialych podszyc, czarno-czarne ma byc ew z kontrastowym przeszyciem
- ze sprzaczkami srebrnymi

Teraz mam horsegear taron ze zdjeta szlufka na skosnik, ale to nie jest oglowie wysokiej jakosci, ujdzie w tloku do ciorania 😉
Jak się nazywa to czego nie mam?
Jakaś podkładka na potylice, łapiąca te wszystkie paski do kupy.
Szukam i nie umiem znaleźć.
😐
Taka podkładka na potylicę.
Pod jakim hasłem tego szukać w Polsce?
F3A91CA3-0AB6-4F0D-8153-028A55A74AF9.jpeg F3A91CA3-0AB6-4F0D-8153-028A55A74AF9.jpeg
Iskra de Baleron, np. to?

[[a]]https://www.pegazshop.pl/podk%C5%82adka-z-futra-naturalnego-pod-paski-og%C5%82owia-waldhausen-br%C4%85zowo-br%C4%85zowa--10895.html?gclid=Cj0KCQiAzMGNBhCyARIsANpUkzNUoWYdzmloxsnTtlww1yieZedHttpd-_0eeFxJdXopFMinVXFqWkkaAiG9EALw_wcB[[a]]

https://konik.com.pl/podkladka-pod-nachrapnik-pasek-potyliczny-owcze-futro-waldhausen


czy chcesz skórzane?
xxagaxx, bardziej jak to:
7AF1FD28-2B1C-49B5-B2D6-D45AF28E0D0D.jpeg 7AF1FD28-2B1C-49B5-B2D6-D45AF28E0D0D.jpeg
Iskra de Baleron takie coś?
kokosnuss, mam w sumie prawie takie ogłowie na sprzedaż. Z tą różnicą, że jest to ogłowie munsztukowe i nie ma anatomicznej potylicy, no i nadchrapnik klasyczny, wypukły.

Nie wiem czy takiego ogłowia nie ma w swojej ofercie PSoS
1.JPG 1.JPG
borkowa., Dokładnie!
Dzięki dziewczyny 🌷
kluka dziękuje ci bardzo.💐
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się