"Nigeryjski przekręt" na re- volcie !

domiwa, tak jest bezpiecznie, nic z tym nie zrobią 😉
domiwa, Odpuść, tu na słowackich forach piszą, że to fejk z tego adresu mailowego....
https://mojasvadba.zoznam.sk/forum/mojasvadba-sk/pozor-na-nigerijsky-podvod/?page=37
https://zive.aktuality.sk/diskusia/51353/zahranicny-podvodnik-nasiel-aj-slovensky-bazar/58/

Z resztą na czeskiej i węgierskiej stronie też ludzie podają ten e-mail jako podejrzany.... tj. pytają, dyskutują, no, kurde, nie wierzę, że to faktyczna chęć dokonania zakupu...
domiwa, też dostałam maila z tego adresu, ale w sprawie kasku 😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
01 grudnia 2021 12:50
Heh dzięki. Troche jeszcze z ciekawości popisalam , żeby zobaczyć jak wybrnie jak zadam parę niewygodnych pytań. No dobrzy są nie powiem. Jednak niestety kolejny oszust.
Czy powinnam się martwić tym, że ktoś był bardzo zdecydowany na siodło, jak przyszło co do czego, po wysłaniu przeze mnie numeru konta wraz z imieniem i nazwiskiem nagle stwierdził, że nie ma kasy, bo coś tam coś tam, cała historyjka?
Czy z tym numerem konta ktoś coś może zrobić?
Fokusowa, nie, możesz być spokojna. Generalnie jak czytam to im nie chodzi o numer konta a o to żeby okraść, jak wyślesz paczkę bez kasy.
xxagaxx, dzięki!
A ktoś dostaje oferty z adresu:latashayvonneknudston@gmail.com ? Od jakiegoś czasu wymieniamy maile 😅😅 mam na sprzedaż konia, ona chce kupić, zadała pare prostych pytań dot. konia, jest zdecydowana i teraz mnie morduje o dokładny adres i numer konta, juz chce przelew robić. Od poczatku nie brałam jej na poważnie, jestem ciekawa w jaki sposób miałoby tu zadziałąć oszutwo, jednak koń to nie siodło 🙉
Moon   #kulistyzajebisty
14 lutego 2022 07:18
Wergeel, zapewne zadziała jak podasz nr konta - zacznie pokazywać, pisać że zrobiła przelew ale idzie przez bank rękodzieła w Zimbabwe z przesiadką na Alasce, więc pewnie będzie w ciągu 3 tygodni xD a w tym czasie to Ty najlepiej jej już konia zapakuj i wyślij w trybie asap 🤣
Kilka lat temu sprzedawalam konia na poskich stronach internetowych. Dostalam z jakiegos podejrzanego adresu e-mail zapytanie lamanym angielskim. Olałam, po kilku dniach ktos zaczal dzwonic z niemieckiego nr, sprawdzilam w necie - numer zarejsetrowany na firme wygladajaca jak krzak i podobno produkującą balony. Odebralam w koncu bo nie chcial przestac dzwonic. Okazalo sie ze to ta osoba od maila, poprosila o wiecej informacji/filmiki wiec wyslalam, badziej z ciekawosci jak to sie potoczy, babka w kolejnym mailu opisala siebie, wyslala zdjecia stajni i innuch swoich koni i poprosila o umowe po angielsku, potem napisala kiedy zjawi sie transport z podpisana umowa i kasą. Do konca nie wierzylam ze przyjedzie- bylam pewna ze to przekręt🤣.
Ale pan przyjech, po drodze meldowaj jak kon sie miewa i zachowuje a sama babka tez potem kilka razy pisala co u nich slychac.
Dawno nic bardziej wartościowego nie sprzedawałam i nie byłam świadoma skali na jaką teraz oszuści działają 🤷 wystawiłam siodło na olx, po dwóch minutach miałam 5 wiadomości na Whatsapp, a najlepsze, że ogłoszenie miało dopiero jedno wyświetlenie, które chyba sama "nabiłam"😎
NowaJa, ja też wystawiłam ogłowie i aż w pierwszym momencie tyle zapytań, że pogubiłam się komu najpierw odpisać...🤣
Nie reagujcie na te wiadomości z WhatsApp... Taka osoba pisze że jest zainteresowana potem wysyła jakieś dziwne linki do przelewu i trzeba wpisać np. swoje dane do logowania do banku...iii czyszczą wam konto. Ja takie coś dostałam jak sprzedawałam kask (żeby to jedno...miałam kilkanaście wiadomości) ale nawet sam olx przed tym ostrzega...
saganek   shit happens
18 marca 2022 11:32
helo. mam wystawionego odsadka na revolcie i na olx też. i otrzymałam wiadomość, od Marta Eric najpierw, że czy aktualne, potem jaka cena ostateczna i na końcu że go biorą, organizują transport, że koszt transportu zostanie doliczony do mojej kwoty całe 267 euro i mam wysłać moje nazwisko i imię i adres... ktoś, coś miał takiego? bo już sama nie wiem czy odpisywać...
saganek, jak masz czas i ochotę, to odpisuj. Jendak to przekręt i konia tak nie sprzedasz...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 marca 2022 14:46
saganek, to nawet ich nie stać, żeby za transport zapłacić? 😀
saganek, jak podasz te dane, to pewnie potem dostaniesz jakieś potwierdzenie przelewu, kuriera czy czego tam jeszcze za pomocą linka, w którego rzecz jasna nie powinno się wchodzić. Także lepiej odpuść już teraz.
saganek   shit happens
19 marca 2022 07:29
Dzięki dziewczyny za otrzeźwiającego kopniaka, racja, zapominam o temacie.
Nie wiem czy to w tym temacie, ale uwaga, to chyba kolejny scam:

"Cześć kochanie, jak się masz dzisiaj, mam nadzieję, że dobrze, skontaktuj się ze mną bezpośrednio przez mój e-mail, aby uzyskać dalsze informacje na


( captainvivianlittlejohn@gmail.com )"

taką wiadomość dostałam w odpowiedzi na ogłoszenie na revolcie, ale wolę nie wiedzieć o co chodzi...
Sankaritarina, też to dostałam. Poleciał od razu blok
Ktoś przez wiadomości do ogłoszenia na rv pyta mnie o możliwość płatności w dolarach. Napisałam, ze tylko gotówką przy odbiorze osobistym i teraz ta osoba pyta ile to w tych dolarach będzie i ze jest zdecydowana na zakup. Użytkownik anonimowy, więc zero danych. Przekręt i dostanę kosę w żebra na spotkaniu? 😅

Edit. Dostałam wiadomość o kurierze, który ma się skontaktować. Przekręt, uważajcie nawet w wiadomościach rv!
Siesiepy   Ponczek bez rączek
08 czerwca 2022 01:33
Fokusowa, a już myślałam, że to jakiś Gruzin chce sobie kupić coś na rv. Oni lubią w dolarach. 🙈
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
09 lipca 2022 16:58
Nie wiem, chyba to nie typowy przekręt nigeryjski, ale coż, jak jest dostęp do ogłoszeń osób z zewnątrz to i tutaj nas zaleją pewnie propozycje nie do odrzucenia i super inwestycje w naszym kraju ....

hello

I am Antonio Silas, i will like to invest in your country. all I want is an honest and reliable person who can be my partner. Please email me on silasantonio464@gmail.com for more details.

Best Regards

Antonio Silas.
Uwaga na maile z tego adresu: hochr71@web.de - wiadomości nie wyglądają na pisane przez bota, treść jest dziwna i zachęca do otworzenia załącznika. Gdyby nie ostatnie szkolenia wymagane przez klienta który mocno magluje bezpieczeństwo IT pewnie bym się nabrała.
Przyczepiło się do mnie jakieś g…
Elisabeth Manuel
Początkowo maile miały sens, aż do tego:
„Thanks, ok at the price we will buy this filly and organize a transport company to pick up the horseTransport costs of €435 will be added to your payment. Contact me with your full name and address. „

Także trzeba zachować czujność.
Jeszcze ktoś się daje nabrać na te sztuczki 🙃

Przy okazji dopytam: czy podając cholera wie komu, nr konta, ryzykuję jakoś? Bo wydaje mi się że nie…
Iskra de Baleron, ooooo...tez wczoraj dostałam ...
to jest męczące strasznie...
Iskra de Baleron, - jeśli do tego ma imię i nazwisko to trochę tak. Takie dane podrzuca się robiąc w jajo dwie osoby. Komuś wysyłają Twoje dane i fałszywe potwierdzenie przelewu, ktoś oszustowi np. laptopa. No i potem pieniądz nie przychodzi, a oszukany ma Twoje dane... to zgłasza, że został oszukany przez Ciebie.
Ale ja nie kumam, po co wogóle korespondujecie z takimi oszustami, żeby się potem zastanawiać czy dane mogę być jakoś wykorzystane?
Perlica, a w jaki sposób mam ocenić czy ktoś jest oszustem?
Pierwsze maile miały ład i skład. Dopiero ten był koślawy.
Iskra de Baleron, bo ludzie jak kupują konie to je oglądają jednak w 95%?
A już na pewno oglądają żrebaki, bo nie sądzę że sprzedajesz swoje poniżej ceny produkcji.
Oni też piszą często przez Whatsupp, nie tylko emaile.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się