dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

kotbury, ale przecież płatne publikacje to nie problem. Nie zgodzę się że badania są pod zlecenie. Jest tyle ośrodków na świecie, że badania się robi o wszystkim i wszędzie. I właśnie mając do dyspozycji nowe możliwości te nowe badania często są dużo lepsze 😉
Ja na studiach nie miałam książek bo nikt by nie nadążył ich wydawać. 5 lat szukania publikacji, wykładów żeby zebrać wiedzę 😅
czy ma ktoś odsprzedać małą ilość Haemolytan 400 ? https://www.amazon.pl/Equistro-Haemolytan-400-250-ml/dp/B01M114331 , nigdzie nie można kupić tego mniejszego opakowania a litrowego nie kupie bez sprawdzenia ze mój gad będzie chciał to jeść 🙁 może komuś zostało po kuracji ?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 listopada 2021 08:27
blucha, zobacz sobie Equina Haemoxil to jest zasadniczo to samo i jest w małych opakowaniach, ja kupuję zamiast Equistro, bo był niedostępny właśnie.
Czy siemię lniane zmniejszy wchłanianie innych supli? Jest u konia zwykle po poludniami i daje sama większość dodatków, ostatnio kupiłam również siemię i robie gluta, moje pytanie, czy jak daję np. biotynę, suple na stawy razem w jednym posiłku to ma to sens?
xxagaxx,
ja całe życie myślałam, że zaburza wchłanianie ale ostatnio ktoś mi pisał, że to tylko mit 🤷
Plamkakochanie, podoba mi się to odpowiedz😅
xxagaxx ja poprzedniemu konikowi musiałam wszystkie suple w meszu podawać, bo inaczej to by nie zjadł dziad 👿 na moje żadnych zaburzeń wchłaniania nie zauważyłam 🙈
Moon   #kulistyzajebisty
24 listopada 2021 07:18
No właśnie ja przemycam wszystko w meszu Kulistemu, bo hrabia proszki wydmuchuje a granulaty/płynne zostawia na dnie żłobu... 🤦 i też się ostatnio zastanawiałam czy jak to się zmiesza wszystko to, to czy w ogóle jest to jakkolwiek efektywne. No ale efekty widzę, więc mniemam że jednak nie ma żadnej szkody - żłób wylizany, suple wciągnięte. I gra 👌
Ale ja nie mówię o kupnym meszu, tylko glut z siemienia. Codziennie zalewam goraca woda siemię i robi się taki glut, że każdy mesz się może schować 😅 i dlatego się zaczęłam zastanawiać czy ma to sens. Ale tez juz trochę poczytałam i wydaje się że nie powinno mieć to wpływu.
Ja tylko sobie siemie daruje jak chłopak dostaje odrobaczanie.
u mnie bez meszu wszystkie suple lądują na ziemi 🙁 koń nawet z musli zaczął wygrzebywać to co dobre a suple zostają poza żłobem 🙁
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
24 listopada 2021 10:41
Pamiętajcie dziewczyny, że żeby wyciągnąć cała dobroć z siemienia musi być ono zmielone. Ani koń (ani człowiek) nie pogryzą tak dokładnie tych ziarenek w glucie. Albo zalać wrzątkiem i po przestygnięciu zblendowac, albo zmielić i zalać ciepłą (nie gorąca) wodą.
Sam glut nie ma tych wszystkich składników, które są wewnątrz ziarna.
xxagaxx, codziennie podajesz siemie lniane? 🙄 to chyba trochę za często...
Sasini, a czemu niby za często? W celach osłonowych powinno podawać się codziennie, a nie raz na 2-3 dni 😉
Sasini, mam jednego wrzoda w trakcie leczenia i podaje teraz codziennie 😉 Plus cały miesiąc mam odpiaszczać, więc podaje i babkę i siemię wiec no mam co podawać 😀
Byłam przekonana, że dawanie codziennie bardziej szkodzi niż pomaga🤷
lusia722 dzięki, udało sie dorwać butelke Equistro na amazonie, ale skorzystam z twojego w razie gdyby okazało sie ze ksieciowi Equistro nie smakuje
Sasini kiedyś była mowa o tym, że podawanie siemienia codziennie sprawia, że jelita mają upośledzone wchłanianie przez właśnie "wyściółkę" z gluta. Nie wiem ile w tym prawdy.
Fokusowa, wg wetów zero w tym prawdy...
Ja słyszałam, że po prostu w dużych dawkach jest trujące, tak samo dla ludzi.
Sasini, w dużych dawkach wszystko jest szkodliwe 😉 natomiast większość ludzkich publikacji mówi o CODZIENNYM spożyciu siemienia aby zauważyć efekt. Len zawiera w nasionach linamarynę czyli związek cyjanogenny mający w swej specyfice zdolność do uwalniania cyjanowodoru.
Dobrze zatem wiedzieć więcej 🙂
<b>Fokusowa,</b> wg wetów zero w tym prawdy...
_Gaga, a mój koń po kilku dniach siemienia ma rozwolnienie konkretne...
I jednak fraza wg. wetow jest trochę na wyrost. Bo wg. jednych nie szkodzi a wg. innych niestety może szkodzić.
kotbury, siemię lniane nie upośledza wchłaniania. Nigdzie nie napisałam, że każdemu służy. Mi np totalnie nie, moim koniom bardzo (podawane codziennie , w zimnych miesiącach roku w formie meszu).
_Gaga, napisałaś, że weci twierdzą, że to bzdura z upośledzeniem wchłaniania. No to ja mówię, że nie wszyscy weci.
Dla wielu koni opcja codziennie to będzie za dużo. Pogoniona na maxa perystaltyka jelit spowoduje, że niektóre rzeczy się nie przyswoją jak powinny. I tyle. Jak zawsze trzeba obserwować i dobrać model dobry dla każdego konia z osobna.
kotbury, weci twierdzą przede wszystkim, że każdą paszę wprowadzać należy stopniowo i tylko po to, aby dawać ją systematycznie jakiś rozsądny czas. Tymczasem wielu koniarzy nadal podaje mesz raz czy dwa w tygodniu, po czym zdziwienie, że koń ma biegunkę... mega często wynika ona właśnie z tego, że się końskie bakterie nie przestawiły na trawienie określonych składników... i tym sposobem koń może mieć biegunkę / kolkę po każdej paszy dawanej od czasu do czasu (w znaczeniu nie codziennie).
Totalnie nie wiem skąd pogląd, który nadal słyszę - że siemię lub mesz rozleniwiają układ pokarmowy, zaburzają trawienie, etc. Tymczasem wprowadzane rozsądnie i podawane na stałe, nie powinny zaszkodzić.
Oczywiście żywienie jest sprawą indywidualną i jeden koń się ojsr@ po meszu i mu nie przejdzie, drugi wciągnie worek otrąb na sucho, zagryzie kanapką ze spleśniałego chleba i nic mu nie będzie...
Czy ktoś wie jak długo może stać napoczęty Chevinal Foran? Mam 5l baniak, kupiłam na wiosnę jak potrzebowałam wsparcia, gdy koń chodził intensywnie i skakał.

Stoi już któryś miesiąc w szafce w suchej siodlarni. Nie chcę, żeby się to zmarnowało, bo nie kosztowało mało. Średnio chcę teraz podawać, bo boję się dodatkowego zastrzyku energii, gdzie mój koń teraz biega po ścianach.

Jakby ktoś miał jakąś wiedzę na ten temat to chętnie się dowiem 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
29 listopada 2021 19:55
Meise, miałam kupiony "na zaś" baniak 5l (dorwałam w niezłej promce) i przestał w suchej, ciemnej pace z pół roku - nic mu nie było, skarmiłam go normalnie. Tyle tylko, że był też nie otwierany (czyli generalnie tak, jakby stał na półce w sklepie) taki już napoczęty, to zgaduję że może zwietrzeć co najwyżej...?
Kurczę, to mój też juz stoi pół roku tylko, że otwarty 😒
Meise, - a może ktoś na stajni odkupi jak jeszcze jest zdatny? To zawsze jakiś $ 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się