Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

karolina_, on tak zamiata tymi przodami mocno, że ja kurde nie widzę tu francuza, ale jak się zatrzymał to prawy przód jest ....wtf .....kurczaki, masakra....też bym nie ryzykowała krycia.
Rzeczywiście zad jest wolny vs przód, ale kurde Totitalas tez tak miał przecież, a i tak wygrywał. Krzywy czy prosty ma w sobie coś fajnego.
Koleżanka kupiła źrebaka po Sekrecie dla Tego tak dopytuję.
Kjento ma gorszy prawy przód.
Ale jest dobrze pokazywnay jak na tak elektrycznego konia i przez to, że tak "macha" to tego nie widać.
Perlica, gotowego źrebaka bym kupiła, bo już widać nogi, pokryć to co innego 😉
Secret bez wątpienia jest piękny, mi najbardziej podoba się na filmie z 2019 pod Jessicą Lynn Thomas.
Jeśli ma się prawidłową, naprawdę dobrą kobyłę (z dobrym zadem) to można sobie Secreta dawać.
Mnie przeraża ilość naprodukowanych źrebaków i ich duży rozstrzał. Brak mi czasu i wiedzy na zagłębianie się czemu są takie a nie inne.

Kjento jest bez wątpienia nowoczesny.
Jednak jeśli jest "paskudny" to łączenie go z Sandro Hitem nie będzie dobrym pomysłem.

VuZ (Von und Zu) to też nie jest ciepła klucha, wystarczy obejrzeć go na wczorajszym przeglądzie 🤣
Moja źrebica po nim to żywe srebro, ma silny charakter, jest uparta, bardzo odważna, bardzo ciekawska a przy tym łatwa w wychowaniu (szybko łapie, szybko ustępuje o ile nie wda się z nią w przepychanki).
IMO dopoki sie tylka nie posadzi na konia to trudno wyrokowac o charakterze, stad te mlode ogiery to zawsze ruletka jesli o charaktery chodzi. Niby zrebaki po Kjento tez sa w wiekszosci mile, ale jakie beda w pracy to nikt ci jeszcze nie powie niestety. Ogolnie w KWPN lepiej wychodzic z zalozenia ze wszystkie charaktery podle 😉 (to z przymruzeniem oka rzecz jasna).
kokosnuss, może poza Bordeaux, dlatego mi Las Vegas leży
KWPN widzi Kjento tak:
https://www.kwpn.org/kwpn_database?Horse=P-578498
W rozwijanym menu znajdziecie inne informacje o nim w tym zalecane kojarzenia i ocenę liniową. Tłumacz googl da "wystarczającej" jakości tłumaczenie osobom nieanglojęzycznym. Szczególnie Performance test report oraz Genetic profile
kinia992   Kon- symbol nieposkromionej wolnosci:)
01 grudnia 2021 19:30
Hej, co z kryciem Chacco Amicor na sezon 2022?
kokosnuss, iNiby zrebaki po Kjento tez sa w wiekszosci mile, ale jakie beda w pracy to nikt ci jeszcze nie powie niestety.
Vitality miała szyte, przez groomerki, korki na czempionacie, stała jak stary wyga. Wszystko można przy niej zrobić.
Za to mało doświadczonego przy źrebakach weterynarza zastraszyła najpierw tupiąc przodem a kończąc na celowaniu zadnią nogą w głowę 😂
Na panach ze związku Oldenburskiego jej świeca przy chipowaniu i potrząsanie ze złością głowa nie zrobiły najmniejszego wrażenia, wręcz bym powiedziała że im się spodobało że ma własne zdanie 😁
Także „miły źrebak” to pojęcie względne tak samo jak miły/niemiły ogier 😉
Post został usunięty przez autora
KWPN widzi Kjento tak
melehowicz, bardzo dziękuję za tego linka!
Mam dostęp do podobnej bazy danych prowadzonej przez związek oldenburski ale nie ma tam wszystkich interesujących mnie koni.
Ja na przykładzie obu tych trzylatków po Secrecie mogę powiedzieć, że różnią sie jak ogień i woda wyglądem. Ale głowę oboje maja super. Zajeżdżony jeden jest przeze mnie - długie przygotowanie na lonży, wszystko powoli, ujeżdżeniowo a drugi przez faceta skoczka i o wiele szybciej, a oba bardzo jezdne, przyjemnie i szybko łapiące.

A sam Secret podobał mi się tylko jako 3-latek. Jak oglądałam filmy z każdego roku pod rząd, to widać niestety, że skupienia nad pracą zadem nie było, byle tylko machał przodami, plecy coraz bardziej odgięte i zad w lesie
<b>kokosnuss,</b> może poza Bordeaux, dlatego mi Las Vegas leży

karolina_, na poprzedniej stronie pisalam, ze jak mily charakter i dobry przod i otwarta lopatka to IMO jakis syn Bordeaux, moj typ to Livius akurat 🙂


melehowicz, genetic profile sie czasem rozjezdza z rzeczywistoscia jesli chodzi np. o kopyta albo charakter wlasnie, ale ogolnie baza KWPN jest fajnym wynalazkiem.

Iskra de Baleron, w ogole dobry/zly charakter to pojecie wzgledne i rzecz gustu 😉
kokosnuss, Las Vegas to wnuk Bordeaux po Ferdaux 🙂 Ja potrzebuję ram i wzrostu jak to ma być handlowy koń, bo to na trakeńska klacz która jest bardzo delikatna w typie, taka laleczka. Obawiam się, że Livius się nie sprawdzi pod tym względem

Iskra de Baleron a nie chcesz poczekać? Pierwszy rocznik potomstwa Kjento zaraz idzie pod siodło, pojawią się jakieś informacje już na początku 2022 a na pewno na 2023 będzie już sporo wiadomo
Muszę wybrać ogiera na kwiecień 2023.
Iskra de Baleron, 2023? Czy 2022?
karolina_, oczywiście 2022 😉
Nie mogę wchodzić w ten wątek bo zaraz sama siebie przekonam, że jednak chcę pokryć kobyłę🙂

kotbury, to bardzo ciekawe doświadczenie 🙂 tylko trzeba uważać bo wciąga i uzależnia 😉
<b>kotbury,</b> to bardzo ciekawe doświadczenie 🙂 tylko trzeba uważać bo wciąga i uzależnia 😉
Iskra de Baleron, tak! Ja wprawdzie teraz nie mam niczego źrebnego, ale na wiosnę do zaźrebienia mam bankowo 2, a może i 3 kobyły 😍 i już sama nie wiem jakim ogierem oczywiście 🤣
Nie mogę wchodzić w ten wątek bo zaraz sama siebie przekonam, że jednak chcę pokryć kobyłę🙂<br>
<br>


kotbury, piateczka, chociaz mi to od czasow bardzo maloletnich sie marzy, a zrebaczek od Fly to w ogole by bylo kuniarkowe szalenstwo 😉🦄

Chociaz ze wzgledu na moje gabaryty, preferencje i papier Fly to te nowoczesne ogiery - laleczki o ktorych jest dyskusja to nie moje bajka, predzej jakis Gelderlander 🙃

Edit. Po cichu jestem ogromna fanka tego geldryjskiego ogiera https://stalweidelust.nl/hengst-mandienio-wl/ jakby mi ktos cos takiego wyhodowal to sie nie pogniewam bynajmniej <3 😉
kokosnuss, ale jest sporo fajnych dużych ogierów.

kokosnuss, przecież to taki sam koń tylko deko mocniejszej budowy 😉
Pani kochana to ja przypadkiem (jeśli los da) skleciłam takie monstrum. Toż to Jadzia jak się patrzy 😁🤣
kotbury, jasne, ale mi nie chodzi tylko o wzrost, ale i budowe, glownia gabaryty klody.

Iskra de Baleron, toz to jestem najwierniejsza fanka twojej Jadzi, takze wszystko sie zgadza 😀

Zalinkowany ogier to dopiero czterolatek, sporo zdjec na stronie jest za trzylatka, jeszcze na pewno nabierze masy. Ale ogolnie Gelderlandery to wlasnie "takie same konie" tylko mocniejszej budowy + z dolewem krwi zaprzegowej + selekcjonowane na charakter i wrzechstronnosc (probe dzielnosci zdaja ujezdzeniowa, skokowa i w zaprzegu tj. wszystkie trzy sa obowiazkowe).
kokosnuss, nie moja bajka taka rasa, ale kurcze jakie to fajne konisko 💗
Nigdy takiej nazwy nie słyszałam "Gelderlander". Czy to jest tylko po NL czy jest jakiś odpowiednik po angielsku?
Super alternatywa dla laleczek, których jestem fanką wielką od zawsze 😎
[quote]<br>
<br>
<b>karolina_,</b> na poprzedniej stronie pisalam, ze jak mily charakter i dobry przod i otwarta lopatka to IMO jakis syn Bordeaux, moj typ to Livius akurat 🙂<br>
<br>
<br>
<b>melehowicz,</b> genetic profile sie czasem rozjezdza z rzeczywistoscia jesli chodzi np. o kopyta albo charakter wlasnie, ale ogolnie baza KWPN jest fajnym wynalazkiem. <br>
Chodzi o to,że piszą nie prawdę? Czy nie wszyscy rozumieją to samo?

<b>melehowicz,</b> genetic profile sie czasem rozjezdza z rzeczywistoscia jesli chodzi np. o kopyta albo charakter wlasnie, ale ogolnie baza KWPN jest fajnym wynalazkiem. <br>

Chodzi o to,że piszą nie prawdę? Czy nie wszyscy rozumieją to samo?
Chyba bardziej chodzi o to, że piszą "niecałą prawdę", lub tylko tą "lepszą" część prawdy.
kotbury, to jest to co pisałam wyżej, że nikt w ofercie stanówki nie pisze słabych stron zazwyczaj, co jest jakby logiczne. Dzisiaj ogier to produkt marketingowy, zależnie ile masz kasy na reklamę to możesz zrobić z przęcietnego ogiera top gwiazdę do pewnego momentu oczywiście, bo potem wyniki sportowe oraz potomostwo ostatecznie zweryfikują co jest grane ;-)
Perlica, dokładnie.
Dobry przykład z lokalnego podwórka to Dark Ann.
Promka na socialach zrobila swoje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się