Co mnie wkurza w jeździectwie?

Ta środkowa wolta była z reguły pomiędzy dwoma przeszkodami na dużym łuku. Ach te stare czasy 😁 jeździłam L i P na styl oraz kilka razy N. Żeby pojechać N trzeba było Ptki na styl zaliczyć.
Kilka lat temu na szkoleniu dla skoczków z Zagorem przyjechali skoczkowie i "I wanna be" skoczkowie a on im kazał jechać czworobok (w sensie, że nie cały) ale elementy mieli zrobić...

To tylko wkkwiści kumali bazę.
Taki trochę wstyd był konkretny.
To łódzkie chyba jakieś dziwne, bo 90% L jest na czas i ścigają się tak głównie amatorzy, którzy od lat jeżdżą LL, L- niektórzy od wielkiego dzwonu P.
I nie są to ładne obrazki.
A mają pewnie trenerów, jakiś... ale mają.
Kilka lat temu na szkoleniu dla skoczków z Zagorem przyjechali skoczkowie i "I wanna be" skoczkowie a on im kazał jechać czworobok (w sensie, że nie cały) ale elementy mieli zrobić...<br>
<br>
To tylko wkkwiści kumali bazę.<br>
Taki trochę wstyd był konkretny.

kotbury,
Juniorstwo legijne jeździło czworoboki jak tylko na Kozielskiej ujeżdżeniowe zawody były. A były bo Wąsowska takie zawody organizowała bardzo często.
Juniorzy młodsi (skoczkowie) mieli zgrupowania z Anią Piasecką i Wandą Wąsowską.
I oni jak na zawodach na styl jechali to zaliczali te L i P bez problemu na 1-1,5 czy 2 punkty. Na Kozielskiej jak treningi juniorom prowadził Zbyszek Kaczorowski to był duży nacisk na ujeżdżenie.
Reszta trenerów z tamteych czasów na robotę ujezdzeniową miała "wylane".
Przypomniało mi się jak to kiedyś jeden z juniorów dostał od trenera opierdziel, że w kontrgalopie z koniem pracuje. Bo skoczek ma nogi zmieniać a kontrgalop mu wodę z mózgu robi. 😁😁😁 A oni tylko robili elementy, których ich na zgrupowaniach Piasecka uczyła.

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
02 grudnia 2021 15:36
To łódzkie chyba jakieś dziwne, bo 90% L jest na czas i ścigają się tak głównie amatorzy, którzy od lat jeżdżą LL, L- niektórzy od wielkiego dzwonu P.<br>
I nie są to ładne obrazki.<br>
A mają pewnie trenerów, jakiś... ale mają.

pati12318,

Niestety to prawda. Ładne przejazdy to mały procent całych zawodów. W L jadą na złamanie karku a w P przy tak nauczonych koniach, to już się prawie zabijają. Dużo tych ludzi i dzieci nie powinno jeszcze startować, ale "trenerzy" i rodzice cisną. Wystarczy zobaczyć ile jest czystych przejazdów w P.
Ostatnio było LL90 na dokładność i potem losowanie pucharków i nagród. To jest bez sensu. jedna dziewczynka wylosowała i puchar i nagrodę (miała dla konie w konkursie) a druga obok nic i płacz. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się konkursy z trafieniem w normę czasu, przynajmniej nie pędzą na łeb na szyję.
Constantia, Dzięki za wyjaśnienie o konkursacj z woltami. To ja bym była mistrzem tego z moim ostatnim koniem 🤣
W czasie jak były te konkursy to ja zapewne jeżdziłam na torze i skakałam płoty, tylko w marzeniach miałam,że kiedyś pojadę parkur na własnym koniu 🦄

Co do L ściganego, jeżdżę na zawody dolnośląskie i opolskie, bo konie mam zawsze obok Wrocka, albo u zawodnika w opolskim. Myślę, że to nie zależy od województwa, a pewnie od ośrodka i właśnie tych nagród.
Jak pisałam SK Prudnik organizuje zawody z ogromną pulą i tam rzeczywiście jest wówczas "dżigitówka i ludzie tacy właśnie na zabicie.
Więc wychodzi, że tam gdzie kasa w niskich tam jadą ścigacze.
Najczęściej jestem w ośrodkach gdzie ZR przyklejone do ZO i tam raczej tacy ludzie nie startują.

Perlica pewnie tak, z tymi nagrodami.
Chociaż u nas w L nie ma żadnych nagród, tylko pucharek.
A od lat ta sama ekipa jeździ te L na złamanie karku.
Serio, czasem nawet wygrają. A na następnych zawodach zaliczą epicką wyjeb** z koniem ładując go w oksera w taki sposób, że mój koń pewnie zakończył by karierę skokową po czymś takim (w sensie, że przestałby skakać).
Także wracając do meritum tej dyskusji, to nie profesjonalni jeźdźcy na młodych koniach są problemem w niższych klasach...
pati12318, no cóż, na pewno są tacy ludzie i pewnie też wniosków nie wyciągają😜

Coś dziwnego mi przeskoczyło w poprzednim poście: chciałam podziękować wszystkim odpisującum odnośnie wyjaśnienia wolt w licencji 🙈
Wtrącę się do tego wątku, ale temat jest dla mnie na czasie z racji organizacji swoich podwórkowych zawodów. Jak myślicie, czy książka (o jeździectwie oczywiście), jako nagroda w konkursie jest okej? Gro dzieciaków nie ma swoich koni, startują na koniach szkółkowych, w związku z czym uważam sprzęt dla koni/ smaczki, za słaby pomysł... Rękawiczki/bluzy/cokolwiek innego z kategorii ubiór dla jeźdźca znowu ma rozmiar... ciężko trafić z kupieniem nagrody pasującej dla każdego
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
02 grudnia 2021 19:10
Jak dla mnie super, ale ja uwielbiam książki.
Jak byłam dzieckiem to miałam kilka książek o koniach, rasach, jeździe i znałam je od deski do deski! Moim zdaniem super nagroda, ale czy na obecne czasy to nie wiem 🙃
https://www.tiktok.com/@mizerkaequine/video/7007144941214289158?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1
Po zalogowaniu są widoczne komentarze.... Ogólnie influencerka (Mizerka dla części z Was już znana) sprzedaje jazdy na swoim koniu (jeszcze młodym) za 150 zł.... Jak wy się do tego odnosicie... Mnie to wpieniło niesamowicie ale chciałabym poznac wasze zdanie
szkrabek1984, jak są chętni, a dla niej to nie jest problem to co to komu szkodzi? Poza tym z tego co wiem, to wykupując taką jazdę, spędzasz z nią czas w stajni itp. Dla takiej dziewczynki, która jest jej fanką to jest okazja do poznania idolki. Nie propsuje tutaj polskich influ jeździeckich bo to co odwalają przyprawia o zawroty głowy. Ale dowalanie się do wszystkiego też jest bez sensu. Ktoś chce płacić 300zł za konsultacje z trenerem X, a ktoś chce 150zł za jazdę na koniu influ.
Jeszcze można by się czepiać formy jakby pokazywała coś co jest niestosowne. Ale z tego co widziałam na jednym filmiku to jazda przebiegała normalnie, dziewczyna w kasku, nie skakała 130, ani nie robiła tam jakiś niebezpiecznych rzeczy.
Nikomu to nie szkodzi [koń nie cierpi ani człowiek], więc jak dla mnie nie ma problemu.
Sasini no ja nie mam w zwyczaju dowalać się do wszystkiego. W zasadzie mało do czego się dowalam... Ale to mnie jakoś zmierziło... Sama nawet będąc znaną influ nie zdecydowałabym sie na taką formę zarobku. No ale co komu pasuje 🙂
szkrabek1984, Ja również w życiu nie dałabym jakimś dzieciom swojego konia do jazdy za 150zł, ani za żadną cenę 🤣

Ale jeśli dla niej to nie jest problem to nie widzę tu nieprawidłowości. Jej koń, jej sprawa. Krzywda się zwierzęciu nie dzieje, a przynajmniej tyle można stwierdzić po tym co wrzuca.
szkrabek1984, a właściwie to... dlaczego nie? Skoro koń jest spokojny, Mizerka pracowała jako instruktor (ma doświadczenie) i wszystko odbywa się na zamkniętym placu, z kaskiem na głowie dziecka i ktoś chce za to taką kasę płacić to niech sobie prowadzi, jej koń i jej ewentualna odpowiedzialność. W szkółkach też zdarzają się dość często 5-letnie konie pod dziećmi i jakoś to działa.
Fatalita, ps. tak wtrącę, mój koń jest przykładem 5 letniego konia chodzącego w szkółce. Jeździłam na niej rok, a później kupiłam. Więc młody koń w rekreacji to nie jest jakiś fenomen. Ale to tak offtopowo.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 grudnia 2021 15:28
Bo Mizerka nie słynie z dbania o dobrostan swojego konia.
Sasini, o to mi chodziło że zdarzają się takie konie dość często 🙂
Fanką Mizerki zdecydowanie nie jestem, ale w tym raczej nie widzę nic złego.
Odnośnie influencerek jakiś czas temu zniesmaczyło mnie zbieranie przez dziewczynę pieniędzy na pokrycie części kosztów operacji konia. Generalnie wspólczuję i nikomu nie życzę. Natomiast teraz chwali sie kalendarzami jeździeckimi za nie małe pieniądze😒
kluka, temat zbiórek to jest ogólnie ciężka sprawa, bo nikt nie ma wpływu na to czy nie jest to oszustwo :/
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 grudnia 2021 20:02
Mnie nadal śmieszy zbiórka na leczenie, bo nie ma grosza przy duszy, koń padł, a kilka tygodniu później wielka wyprzedaż drogiego sprzetu.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 grudnia 2021 22:42
kluka, czy masz na myśli Aleksę? Bo jeśli o nią chodzi to całą kwotę na leczenie uzbierała z kliknięć i odsłon z youtuba 😉 co uważam za uczciwe i też chciałabym tyle zarabiać na filmikach 😁
Pati2012, podejrzewam że sporo z nas chciałaby tyle zarabiać😉 Może się czepiam ale ten jeden konkretny filmik umożliwiający zbiórkę pieniędzy mogła sobie darować. To pewnie kropla w morzu jeśli chodzi o całą kwotę potrzebną na operację, jednak ja poczułam jakiś taki niesmak.
<b>kluka,</b> czy masz na myśli Aleksę? Bo jeśli o nią chodzi to całą kwotę na leczenie uzbierała z kliknięć i odsłon z youtuba 😉 co uważam za uczciwe i też chciałabym tyle zarabiać na filmikach 😁
Pati2012, poczekaj, ale jak konkretnie z kliknięć i odsłon?
Już od dekady prawie YT nie płaci twórcom. Zniknął rodzaj konta, na którym można zarabiać bezpośrednio przez kliki i wyświetlenia reklam podczas trwania twojego filmu. Chyba, że się coś zmieniło.
Chyba, że konkretni sponsorzy płacili za możliwe zasięgi. To wtedy jest moim zdaniem bardzo uczciwy model.
Korekta!
Można zarabiać na części reklam wyświetlanych.
Więc tym bardziej uczciwie.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
05 grudnia 2021 15:28
kotbury, dokładnie tak 😀
A to nie ta laska, która żeby pokryc koszty kliniki oraz wydatków okołoklinicznych (jak paliwo na dojazd w odwiedzinki i ciepły obiadek w trakcie) nawoływała swoje małoletnie fanki żeby wyprzedawały swoj dobytek, bo ona i jej rodzina za dużo czasu i energi poświęciła na zarobienie fury hajsu żeby teraz wydać ją na leczenie konia. To tak w dużym skrócie. Totalnie nie śledze żadnych influencerek, ale o tej bylo na rv glosno a jej tupet był aż urzekajcy 🤔
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
05 grudnia 2021 15:44
azzawa, nie nie, zupełnie inna 😀
ta to Aleksa, uzbierała na operację dzięki własnie knałowi na YT
a tamta o której piszesz, co chciała pieniądze na paliwo i leczenie to ta: https://www.instagram.com/blueberryhill_fci/
Pieniądze za prowadzenie kanału na YT, rozumiem, podziwiam, dziewczyna się napracuje przy tym. Chodziło mi tylko o jeden konkretny filmik pod którym jest link do zbiórki. Dzieciaki mogły wpłacać pieniądze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się