Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 grudnia 2021 18:45
drabcio, sprzedają 🙂
o, keirashara, łączę się w bólu z tym arganem...
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
01 grudnia 2021 19:45
Doszłam do etapu, gdzie myje włosy co 4 dni, końcówki są ładne mimo długości do pasa, ale... włosy mi przestały rosnąć, za to wypadają 😭 I na co mi ta równowaga, jak będę łysa? Zawsze wypadały, ale rosły, a teraz mam zero baby hairów i robi się smutno na głowie. Już od dawna nie było szału (mam gdzieś połowę włosów sprzed 10 lat 😓 ), ale nigdy takiej dramy. Włosy niskoporowate, olejowanie odpada. W co iść? Wcierki, jakieś witaminki? Nie mogę nic z olejkiem arganowym w składzie, a on jest w zasadzie wszędzie. Sama już nie wiem co robić 😖
keirashara, Tak jak Strzyga napisała, warto sprawdzić tarczycę w takim wypadku. Może też inne hormony, ale z biegu nie pamiętam. Poszperam w moich "materiałach".
Peelingi oczyszczanie, skóry głowy też warto, bo bardzo, bardzo często wypadanie włosów jest związane z zablokowaniem/zatkaniem mieszków. Do tego wcierki po oczyszczeniu, żeby odżywić cebulki, uzupełnić niedobory.
Warto zrobić sobie kurację z siemienia lnianego lub drożdżową dopaszczowo. Fajny po tym wysyp babyhair się robi, włosy lepiej rosną.
Ja pamiętam kiedyś brałam suplement z palmy sabałowej, to jest dla facetów z przerostem prostaty, ale pomaga przy wypadaniu włosów o podłożu zawirowań hormonalnych, przy wypadaniu androgenowym.
Generalnie to mam pcos, więc moje hormony regularnie tańczą makarenę i to wiem, ale jestem tez świeżo po wyprowadzce do innego miasta i w trakcie leczenia konia, więc nie było czasu na lekarzy 😅 Muszę ogarnąć gino-endokrynologa i zobaczyć co się tam dzieje. Jednak chciałabym sobie trochę dopomóc od zewnątrz, bo raczej nie zaszkodzi.
Najgorzej, że na prawdę doszłam do fajnej równowagi, jeśli chodzi o kondycję włosa i skalp, a tu taki protest, foch i nie rośnięcie. Bardzo nieładnie z ich strony 😒
Teodora, - nie ma to jak czytanie składu i odrzucanie 80% kosmetyków, no nie? 😂
strzyga dzięki
elmadziarra mige zapytac jaki to byl suplement i czy pomógł ?
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
02 grudnia 2021 08:01
Ja brałam Prostatan z Olimpu, nie było zbyt wielkiego wyboru. Tak, pomagalo.
Ale to było już ładnych kilkanaście lat temu, prawie nie było o tym żadnych artykułów, a ja info znalazłam przez przypadek na jakimś "foliarskim" forum. Ale łysy brzytwy się chwyta. Teraz już więcej informacji w necie na temat działania palmy na łysienie można znaleźć, również preparatów więcej się pojawiło.
Ja dowiedziałam si o tym przypadkiem bo jest w składzie kerabione, suplementowalam pozostale rzeczy ze składu ale bez rewelacji, myślę że mozna cos sprobowac z tym teraz
ja mam palmę sabałową ze swansona. to pomaga tylko na wypadanie androgenowe, bo reguluje tylko testosteron - odwrażliwia mieszek na dht. i to nie u każdego, bo wg badań u około 40% osób. na żadne inne hormonalne wypadania nie pomoże, także żaden to złoty środek.
no nie wiem kurde lapalam sie juz badania i lekow u dermatologa-trychologa, zmiany diety, odstawieniu tabsow anty., robieniu badan krwi i innych wskaznikow zleconych przez lekarza, zmianie szamponow, odżywek, suplementów.
Chyba tak jak ktos wyzej pisal - tonacy brzytwy sie chwyta, ale czy pdzy dobrych wynikach badan to.moze miec w ogole sens?

Na razie sie skupiam na tych peelingach i wcierkach a zdecydowanie pielegnacja włosów przy podrozowaniu busem to nie jest latwa sprawa, jak wroce do Polski to na bank poszukam jakiegos innego specjalisty ale na razie nie ma na to szans :/
a no i nie wiem czy sobie nie wkrecam ale wydaje mi sie ze o takim typie lysienia wspominal tamten lelarz (od gory i boki do polowy wysokosci glowy byly mieszki wlosowe z mniejsza iloscia wlosow i dosyc cienkimi jednostkami)
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 grudnia 2021 13:42
drabcio, masz insta? Zajrzyj na ekspertkosmetyczny. Wczesny odżywkę na mokro i sprawdzaj ile wypada.
Insta mam ale bieduje na internecie w roamimgu 🙁
jak bede gdzieś pod wifi to obczaje bo ogladalam jej fb i w sumie myslalam z jakiegos powodu ze insta już zamknięty ma..
dzieki za cynk 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 grudnia 2021 14:26
drabcio, zablokowało jej konto, ale potem odblokowali. Najważniejsze myć włosy 2x, zostawić pianę na 5 min, nie kłaść odżywki na skalp, wyczesywać włosy po nałożeniu odżywki, robić peeling.
a pisze o tym czy używać odzywki po kazdym myciu?
kupilam jakies w albanii i je stosuje raz na tydzień po peelingu a w miedzyczasie po myciu takiej odzywki w kostce. teraz organizuje paczke z polski i zamowilam odzywke, wcierki banfi i szampon banfi plus ten peeling trychologiczny. Na jak dlugo zostawiacie odzywke na włosach? Przyznam ze czasami jak zimno to mam ochote nałożyć i od razu zmyć 😀
Kurcze no to podwojne mycie ciężko będzie, zobaczymy może się uda 😊
dziękuję
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 grudnia 2021 16:25
drabcio, ona się nie zajmuje za bardzo włosami jako włosami, mówi tylko, żeby nie nakładać na skalp i wczesac grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami i sprawdzać wtedy ile wypada.

Ja używam po każdym myciu, bo my prawie co mycie rypaczem. Ale nie trzeba jej długo trzymać. Chyba, ze to maska i chcesz godzinę trzymać.


Ja w sumie robie jak ona mówi i szczerze, mam dużo babyhair.
no ok będę testować, dzięki 🙃
mam jeszcze pytanie - polecacie jakies maski do skóry głowy do lepszego jej odżywienia w przystępnej cenie? 🤔
drabcio, maski mogą za bardzo obciążać i potęgować przetłuszcanie - raczej stawia się na wcierki 😉 Za to stosowałam kiedyś odżywkę drożdżową Babuszki Agafii na sklap i pbyło spoko 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 grudnia 2021 09:40
Ja wróciłam do starego dobrego Jantara bo miał fajny aplikator, z mysla ze zuzyje szybko i naleje Banfii, i mam wysyp bejbików. 😍
madmaddie, a którego konkretnie? Z rozmachu kupiłam białego med w aptece i się zastanawiam czy coś da. 2 aplikacje mam za sobą i wyczułam przyjemnie grzanie. Docelowo zamówiłam sobie inną (w zamyśle na pewno skuteczną) ale skoro już ta kupiona i mówisz, że rosnooo to może ją dokończę jednak 😅
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 grudnia 2021 11:46
madmaddie, no to masz tą inną wersję. Ja wzięłam przypadkiem białą...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 grudnia 2021 14:55
Fokusowa, Sorki, że dopiero teraz odpisuję, nie właziłam tu dawno.
Nie zdecydowałam się w końcu, bo mnie przerosło stosowanie tego. Na mokre nie wolno, a po użyciu włosy były mocniej przetłuszczone, więc musiałbym tego używać raz na 2 dni zamiast 2x dziennie wiec odpuściłam. Jakieś 3-4 tygodnie temu włosy magicznie przestały mi tak wypadać. Wróciło praktycznie do normy wszystko, leci mooże ciut więcej niż wcześniej. Zrobiłam w między czasie badania wszystkie, hormony itp, wszystko cacy. Kupiłam sobie jakieś żelki "kung fu pandy" podobno dobre, zeżarłam opakowanie, ale to raczej nie od tego przestały mi włosy wypadać. Mi zaczęły od zmiany antykoncepcji chyba, z plastrów na implant więc przypuszczam, że organizm się "ogarnął" to wypadać przestały.
Super, że Ci pomaga ten Minovivaxx! Pamiętam, że miałaś "burzę włosów" na głowie kiedyś, to może jeszcze loki wrócą 🙂
zembria byłam na kontroli i pani doktor powiedziała, że widać zdecydowaną poprawę, mam kontynuować Minovivax jeszcze kolejne 3 miesiące. Ja go używam 1 raz dziennie, na 2 h przed spaniem minimum, wmasowuję grabkami do skóry głowy i spokojnie myję włosy co 3 dni. Ale fakt - lekarka mówiła, że każda głowa inaczej akurat na ten spray reaguje. Super, że jest lepiej, ehh te hormony, ale spokojnie, niedługo w naszym kraju będzie zakaz antykoncepcji to będzie problem skutków ubocznych tabsów i innych z głowy 🙁

Dla zainteresowanych - dermatolog poleciła mi Complidermol 5 alpha + jako suplement, który ma świetne wyniki w Hiszpanii i pomaga na łysienie androgenowe. Bez recepty, ale bardzo ciężko dostępny, ja niestety jeszcze nie dałam rady nabyć.

Proszę o poradę kogoś odnośnie odżywki, która dobrze działa na suche końcówki, które mi się strasznie kołtunią.
Mam na myśli odżywkę w jakiejś nie tragicznej cenie, taką do spłukiwania.
Używam szamponu Radical od czasu do czasu plus peeling z tej serii. Na codzień szampon taki w kostce natualny z rossmana.
Do tego miałam to serum:
https://sklep.farmona.pl/inne/1685-radical-serum-wzmacniajaco-regenerujace-do-wlosow-oslabionych-i-wypadajacych-100ml-5900117005651.html
Ale się już skończyło i szałowe nie było.
Help🙊
Perlica, a na codzień nie używasz w ogóle odżywki?
Ja bardzo lubię odżywkę z Gosha z olejkiem różanym. Dostępny w hebe, na promocji za 14 zł można dorwać, starcza na długo. Wygładza włosy, więc na problem plątania powinna pomóc chociaż doraźnie.
Najlepiej nakładać odżywkę po każdym myciu, wczesać szczotką, zostawić na kilka minut i dopiero spłukać.
Perlica, - odżywka proteinowa lub humektantowa - mycie - odżywka emolientowa. Upierdliwe, ale działa 😉 Mi całkiem dobrze wypada anwen i online bio, często w rossmanie są w promkach. Nie najgorzej było też z odżywką mleko owsiane z yope.
I ogromnie dużo zrobiła zmiana szczotki na tangle teezera, ja nie wiem jak wcześniej żyłami 😂 Używam go od dobrych 6 lat, ostatnio kupiłam nowego. Niby teraz są lepsiejsze szczotki, ale do moich włosów jest idealny.
keirashara, Ferrari wśród szczotek to dla mnie zdecydowanie Olivia Garden - Finger Brush. Nawet mój facet ją czasem pożycza, chociaż włosy ma krótkie 😂

Co do humektantów to trzeba dosyć ostrożnie w takich warunkach atmosferycznych, ogrzewaniu itp.
Fokusowa, używam , bez odżywki miałabym jeden kołtun od szyji w dół.
Używam to serum co zlinkowałam, ale się skończyło i było takie sobie.
Dodam że chodzi mi o coś z Rossmana, bo to mam po drodze do stajni.
keirashara, Mam tą szczotkę, mam też z naturalnego włosa.
Chodzi mi o konkretny produkt z Rossmana, jeden, bo nie będę robić żadnych skomplikowanych operacji włosowych, bo jestem za leniwa i nie lubię mieć dużo buteleczek na półce prysznicowej 😁 jestem minimalistką.
Mam super odżywkę z Nioxine, ale nie chcę teraz wydawać kupy kasy.
Mogę mieć odżywkę na codzień i co najwyżej coś co użyję raz w tygodniu jako atrakcję dla włosów.
keirashara, i chyba nie ogarniam co napisałaś w zdaniu nr 1 🤣 jestem początkująca😜
W wątku przeszukałam, że polecana jest z Farmona bursztyn, ale link nie działą, więc nie wiem która to?
Tak samo odzywka z Ziaja Kozie mleko, co jest top tanie, ale jakoś kurcze mi się zdaje że nie zadziała i nie wygladzi mi włosów, choć może nie słusznie całkiem, po prostu coś za 6pln mi się wydaje że nie będzie działać?

Myślałam o tym 1x w tygodniu jako SPA🤣:
https://sklep.farmona.pl/maski/1922-herbs-emolientowa-maska-olej-makowy-do-delikatnych-i-zniszczonych-wlosow-5900117007297.html

No i może ten Jantar, ale który? na codzień.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się