Stajnie w Warszawie i okolicach

Hermes, a jak z poszukiwaniem stajni? Znalazłaś coś sensownego?
Hermes! Dziekuje, na razie dostalam namiar lokalnie, ogicery stare ale barzo je lubie wiec nawet jak bedzie brzydko czy krzywo to przeżyje, ale jesli mozesz to podrzuc namiar - jak bede szukać (odpukać) do nowych to wole podjechać kawałek i mieć solidnie zrobione 🙂 🌻🙂
Hermes, podziel się namiarami 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
09 grudnia 2021 12:08
Hej zwracam się do Was z takim pytaniem.
Moja siostrzenica (lat 12 prawie) mieszka w Warszawie (samo centrum ul.Elektoralna).
Czy możecie mi polecić 2-3 stajnie rekreacyjne, do których jej rodzicie mieliby najbliżej ? Dziewczynka jeździ samodzielnie w 3 chodach, nauczona jest obejścia przy koniach, umie czyścić i przygotować konia do jazdy. Czasem przy wyższych koniach potrzebuje pomocy przy siodłaniu, jednak jest ogarnięta, początkowo trochę nieśmiała.
Myślałam by wykupić dla niej karnet na kilka jazd, tak by trochę zmotywować siostrę i szwagra by ją na lekcje wozili.
Oczywiście temat przedyskutowany z rodzicami, jednak ja jestem z Pomorza nie mam rozeznania w stajniach w okolicach Warszawy, a siostra i szwagier już kompletnie ...
Będę wdzięczna za info 🌻
ps. zależałoby mi na stajniach gdzie młoda się czegoś nauczy, rozwinie, a instruktorzy są w stanie poświęcić dzieciakowi więcej czasu na jeździe i jakoś ją urozmaicić, a nie tylko dreptać w kółko.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
09 grudnia 2021 12:25
Dodam może jeszcze, że dziewczynka jeździ samodzielnie jak i w zastępie (także tereny), bez problemów jako czołowa. No i jest przez ciocie trochę "zepsuta" bo ciocia ucząc jest zaangażowana i młoda oczekuje takiego zaangażowania od innych instruktorów. Dlatego zależy mi by w stajni, do której trafi, mogła poszerzać swoje umiejętności. Dzieciak bardzo chętnie i z zaangażowanie wykonuje ćwiczenia, słucha, rozumie i stara się. Byłoby fajnie w niej tego nie zgasić.
rybka   Różowe okulary..
09 grudnia 2021 13:11
Aleks, To wątek o pensjonatach, nie stajniach rekreacyjnych.
Tu zapytaj:
https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/67378/
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
09 grudnia 2021 14:05
rybka Dzięki za przekierowanie 🌷. Nawet się nie spodziewałam, że jest osobny wątek dla Warszawy do tego. Dzięki raz jeszcze.
Czy ktoś z Was kojarzy co znajduje się na ulicy Barwnej Marysin/Jabłonowo? Wygląda na stajnię 😅
gm.JPG gm.JPG
Wafija, masz rację, że stajnia. Nie wiem jak jest w tej chwili, ale 5 lat temu była to najgorsza stajnia w jakiej kiedykolwiek trafiło mi się stać. Jak chcesz to mogę szczegóły na PW. Oczywiście może być to w tej chwili nieaktualne, bo 5 lat to bardzo długo.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 grudnia 2021 08:50
Dada, na ten moment chyba się udało, ale ze szwadronu nie tak łatwo odejść 🤐
Szukam stajni w promieniu 50 km od Ursusa.

Z moich wymagań:
- czysto
- podawanie przygotowanych przeze mnie pudełek
- możliwie długie padokowanie (pastwiska) + siano zimą na padokach
- możliwość dogadania się w sprawie derkowania
- możliwość podawania siana w siatce

Znajdę coś takiego do 1200 zł?


Ktoś, coś? Nic sensownego cały czas nie znalazłam 🙁
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
12 grudnia 2021 21:12
Trochę dalej masz Stajnię w Boskiej Woli, która spełnia wszystkie wymagania.
Muchozol tak, wiem, jednak nie zdecyduje się na wolny wybieg w środku zimy, bo mój koń ma trudności z przystosowaniem do zimy w tym roku. Do tego ode mnie to ponad 70 km w jedną stronę, obecnie dojeżdżam 65 w jedną stronę i mnie to dobija czasowo i finansowo przy obecnych cenach paliwa.. 🙁
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
12 grudnia 2021 21:38
Jest fajna stajnia na miejscu 🙂. Nie tylko wolny wybieg. Ja jeździłam co 2 tygodnie na weekendy. Ale miałam emeryta i młodzież na dorastaniu.
Hermes, O masz! Wydawało mi się, że tam nikomu na niczym nie zależy i odejścia są na porządku dziennym.
hej, szukam kogoś ktoś stoi obecnie w Becker Sport i chciałby mi udzielić kilka info oczami pensjonariusza
Cześć,
Poszukuję pensjonatu dla konia z problemami ze strony układu oddechowego
Wymagania:
*boks w stajni angielskiej
*czysto
*jak najbliżej Warszawy, Centrum (preferowana lewobrzeżna strona Wisły)
*możliwość wyścielenia boksu trocinami, pelletem
*parowane lub moczone siano
*karuzela i hala
*generalnie cena tak do 1500zł/ miesięcznie (rozważę więcej w zależności od warunków)

Stoimy obecnie w Kampinosie i według lekarzy, musimy totalnie zmienić dotychczasowe warunki. Proszę zatem o podawanie stajni, które bezpośrednio nie graniczą z tym KPN.
Z góry dziękuję za każdą pomoc 😇
ZakreconaKoniara123, może Stajnia pod Lasem w Wólce Czarnińskiej? Jest hala, karuzela, parownik do siana. Stajnia angielska plus trociny/pellet bez problemu 🙂 Konie mają sprzątane codziennie 🙂
Renobiusz,
Dziękuję! aczkolwiek szukam czegoś bliżej :/
ZakreconaKoniara123, z trasy S2 teraz jest rzut beretem, warto rozważyć 🙂
Ewentualnie czy mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat stajni Vena-Sport oraz Becker-sport?😀
ZakreconaKoniara123 ja się dowiesz czegoś więcej o Becker-Sport daj znać bo tez szukam info 😉, tez mam konia alergika
Hekate1, oki 🙂
Cześć wszystkim 🙂
Może słyszał ktoś o stajni na sprzedaż w promieniu do 35km od Warszawy? Rozglądam się już od pewnego czasu, ale nic ciekawego nie znajduje. Może wiecie coś z „poczty pantoflowej”? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Chciałabym stworzyć piękne miejsce dla koni i jeźdźców nieopodal Warszawy
uszatkowa   Insta: kingaielif
26 grudnia 2021 11:44
polga00@o2.pl, nie słyszałam za to znam kilka osób tak samo szukających jak ty.
Nevermind   Tertium non datur
30 grudnia 2021 13:36
Czy ktoś orientuje się jak wygląda pensjonat w stajni Ad Astra? Pytam raczej z ciekawości, bo stajnia miała być full wypas z rodzinną atmosferą i zastanawiam się, czy takie cuda istnieją 😉
polga00@o2.pl - jeśli ma to być piękne miejsce dla koni, to chyba trzeba takowe stworzyć od podstaw. W okolicy Warszawy (tak bliskiej jak 35 km) nie kojarzę miejsca, które miałoby super warunki dla koni (jest dosłownie kilka, które mają dobre/bardzo dobre). A ładnych stajni ze złotymi klamkami, salami kominkowymi, szafeczkami dla pensjonariuszy, pięknymi halami trochę jest. Nie słyszałam żeby któraś była na sprzedaż, ale jak to się mówi - "podaj cenę, a powiem ci, czy to jest na sprzedaż". Jakbym miała parę grubych milionów na zbyciu to nawet wiem, które stajnie próbowałabym podkupić 😉.
Nevermind, stajnia dłuższy czas temu zmieniła właściciela. Nie mam pojęcia jak jest teraz, ale na pewno deklaracje z czasu jej budowy nie muszą mieć teraz żadnego znaczenia. Trzeba by poczekać na info od kogoś kto tam teraz stoi.
Nevermind   Tertium non datur
30 grudnia 2021 22:32
Rude dwie, Tak, słyszałam o tym, ale informacje o dobrej atmosferze pochodzą akurat z czasów po zmianie. Dlatego zapytałam, bo może właśnie ktoś akurat tam stoi
Nevermind, to miłe. To też przycupnę i poczekam na kogoś kto tam stoi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się