Derki

Post został usunięty przez autora
Przyszła mi właśnie derka z Decathlonu.
Ma 400 gram na kłębie i 300 w pozostałych miejscach. W szoku jestem jakie to ciężkie i grube i mam wątpliwości, ze koniowaty mi się w tym nie ugotuje na miękko 🤣 po goleniu na początku października stał w 200g w stajni i teraz po goleniu na koniec grudnia chciałam go przebrać w tą cieplejszą, ale nie wiem czy to nie przeginka 🙈🙈🙈
Przy jakich temperaturach wyciągacie derki stajenne 300/400 gram?
Pod tą 200 jest w miarę ciepły, ale tez bez szału w sumie + na szyi zarasta jak dzik, ale bronię się na razie przed kapturem 😅
Imho załóż kaptur i trzymaj do mrozów w 200.
Szyja to spora powierzchnia konia. Będzie mu cieplej w kapturze ogólnie.
Przyjdą mrozy na stale poniżej -5 to zapakujesz w cieplejszą.
To w sumie tez dobry pomysł, ta cieplejsza chciałam właśnie po kolejnym goleniu, czyli w połowie/na koniec grudnia.
A poleci ktoś może jakiś sensowny kaptur? 🙈🙈🙈 szukałam derki z kapturem w komplecie, ale wsyztsko co mnie interesowało wykupili.
Chcoaiz tez widzę, ze w przyszłym tygodniu ma być w nocy już pomiędzy -5 a -8 🙈🙈🙈🙈
Moon   #kulistyzajebisty
02 grudnia 2021 21:10
Motylrebel, jak teraz zapakujesz w 300/400g to co założysz jak będzie -10 w dzień + wiatr np? 😁 tak jak kotbury pisze, przyodziej kaptur, nie będzie koniowatemu pizgać po szyi to i w resztę ciała będzie mu cieplej 😉
Motylrebel, kaptury są różnie mocowane do derek. Masz decathlonową derkę to i kaptur z deca będzie najlepszym wyborem.
<b>Motylrebel,</b> jak teraz zapakujesz w 300/400g to co założysz jak będzie -10 w dzień + wiatr np? 😁 tak jak kotbury pisze, przyodziej kaptur, nie będzie koniowatemu pizgać po szyi to i w resztę ciała będzie mu cieplej 😉
Mój starszy koń, na ten przykład, jest już zapakowany w 300g i jest mu komfortowo. W 200g był już chłodny. Podejrzewam, że jak zrobi się mocniej na minusie i będzie marzł, to zapakuję go w 400g, a jeśli przyjdą srogie mrozy, to dostanie pod te 400 stówy jeszcze jedną derkę jeśli będzie taka potrzeba.
Każdy koń jest inny. Trzeba sprawdzać, czy się nie wychładza, albo przegrzewa.

czeggra1, moja tez juz w 300g 🙂

Do tego kaptur 200g. Ogolona po calosci bez nog, nie odrasta jakos szczegolnie, starsza nie jest. A jak bedzie -10 (watpie) to pod to idzie liner albo druga derka, no i istnieja i derki 450-500g 🙂

Trzeba patrzec na konia i warunki w konkretnym miejscu, u nas jest teraz jakos 2-5 stopni w dzien i kolo zera w nocy ALE kobyla stoi de facto na plazy, na lysym polderze, gdzie pizga az sie zyc odechciewa i codziennie pada zabami 😒 odczuwalna juz teraz ponizej zera. Do tego stajnia typu przewiewny blaszany hangar, w praktyce to boksy zbudowane na hali, a i konie do oporu na dworze.

Ostatnio bylysmy na wczasach dalej od wybrzeza, w lesie, w nocy byl juz prawdziwy mroz i zamarzniete podloze na placu, z rana kolo 3 stopni, ale wlasnie sloneczko, zero wypizgu, stajnia murowana, zamknieta na noc, i kobyla mi sie po nocy w stajni w derce 150g i kapturze 100g lekko zgrzala. Jakbym ja wtedy w 300 ubrala to by mnie chyba zamordowala 😉

Motylrebel, temperatura w nocy nie ma znaczenia jak kon nie jest na wolnym wybiegu tylko stoi w stajni murowanej na przyklad. Patrz na warunki w dzien i jak kon sobie radzi 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
03 grudnia 2021 07:29
Jeżu, no jasne że każdy koń jest inny i trzeba obserwować, jednak umówmy się - ludzie mają tendencję do ubierania koni "bo mi jest zimno, to jemu na pewno też!" nawet jeśli się to robi nieświadomie i w ogóle nie myśląc o tym.
Mój Księciuniu obecnie stoi (znienawidzi mnie za to, przysięgam :P) w 200tce + plandece i kapturze bo jak to na północy - zacina i pizzzga niemiłosiernie. I jest taki w miarę ciepły, więc dziś chyba 250tka wleci na plerki.

Motylrebel, jeśli faktycznie masz derki z Deca, to polecam ich kaptury, są naprawdę porządne i dobrze się trzymają.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
03 grudnia 2021 07:45
Oj konie to potrafią być różne. Moje dziewczyny to każda inaczej. Helenka nie golona 100 gram, Hubka golona 200 a na padok tylko polar z kapturem, bo inaczej się poci (ona ciągle biega po padoku), Biba golona 100 gram, młode i jedna klaczka w treningu nie golone plandeki na polarze.
Moon, to ja mam na odwrot, sciagam dalej kurtke do sprzatania boksu, bo mi cieplo, a biedny kon ubrany jak na biegun 😅

Ale to glownie przez to, ze my na samiutkim wybrzezu, 2 km od plazy, i wypizg na polderze jest kosmiczny. W centrum kraju bym w zyciu tak konia na takie temperatury nie ubrala 😉 a tu ubrana lzej kobyla byla chlodnawa i wkurzona przy rozbieraniu.
Właśnie ogarnęłam, że moja 200 nie ma mocowania żeby przypiąć jakikolwiek kaptur �‍♀️ Także muszę się zastanowic, czy zamówić jeszcze jedna 200 z kapturem, czy może 300 z kapturem, ewentualnie czy dorobić jakies mocowania do derki, czy zostawić wszystko tak jak jest i za niecały miesiąc wpakować go w ta 300/400 po prostu.
Jezu, jakie to derkowanie jest skomplikowane 😅
Motylrebel, skomplikowane czytaj "drogie"...
W życiu w sezonie nie wydałam tyle kasy na zimowe ubrania dla siebie co na te końskie derki srerki.. A umówmy się- ja nie golę i derkuję umiarkowanie...
Ma ktoś może ten kaptur ? Fajnie to wyglada, szczególnie ze nie trzeba żadnych mocowań przy derce.
Nie wiem tylko czy się sprawdza rzeczywiście i czy kon musi stać koniecznie w kantarze ciagle ? 🙈
https://www.decathlon.pl/p/kolnierz-dla-konia-polar/_/R-p-306294
Motylrebel, to polarowy kaptur. Nada się na docieplenie pod zwykły co najwyżej... i bez kantara jak najbardziej będzie raczej zjeżdżać.
_Gaga, Ehhh, to dupa i nici z mojego planu 😂
Motylrebel, mi takie kaptury ocieplane i nieprzemakalne kiedyś uszył Caball
Ale lepiej sprawdzą się zwykłe, dopinane do derki
Im więcej derek kupuje, tym mniej ogarniam rozmiarówki 🤦🤦 oto wełniana derka Horze 145cm, na kucyku który generalnie ma rozmiar 125cm🤷 chciałam dla niej zamówić tą wełnianą w rozm.125, ale wykupili zanim się zdecydowałam, więc wzięłam 145 z myślą o innym koniu. Teraz pozostaje mi dziękować tym którzy te 125 wykupili 🤷
IMG_20211205_134157851~2.jpg IMG_20211205_134157851~2.jpg
NowaJa, to nie jest tak, że "ogarniasz coraz mniej". Finalnym ogarnięciem rozmiarówek derek jest świadomość, że każda firma ma swoje i ni cholery nie masz prawa wiedzieć, jaką rzeczywiście kupujesz. 🤣
Wiedza tajemna brzmi - "Zawsze mierz, nie chowaj do szafy z założeniem, że pasuje i zawsze bądź gotowa na odsyłanie". 😂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 grudnia 2021 17:35
NowaJa, kiedyś kupiłam polar avalanche horze na konia 145cm, nie mogłam derki dopiąć... A brzuszek spod niej wesoło wystawał 😂
Sivrite, totalnie się nie zgadzam. Gdyby każda firma miała swoją rozmarówkę byłoby łatwo. Ta sama firma w tym samym modelu potrafi uszyć różne gabarytowo derki, więc ten... 🤣
Gaga, PE odcisnęło na nas piętno na resztę życia. 😂 Teraz już nawet z derkami kupionymi po sezonie, które mogłyby leżeć i czekać do jesieni, lecę od razu do stajni i przymierzam. 🤣
Motylrebel używamy w stajni polarowych kapturów, akurat nie decathlon ale podobne z tym że bez zapięcia pod brzuchem. Plus jest taki że nie wycierają grzywy ale bez przypięcia do kantara zsuwają się dość mocno.
Sivrite, no ja mam chociaż o tyle dobrze, że mam pięć koni, w rozmiarach 115-145, więc zawsze na któregoś tam będzie pasowało 😅 ale no irytujące to jest bardzo 🤷🤦
Motylrebel, masz tą derkę, na którą ja się czaję, ale mi 155 w granacie wyprzedali 🙈Czy ona rozmiarowo wypada normalnie? Bo myślę nad zakupem 165, bo jest dostępna. I faktycznie jest AŻ TAK gruba i ciężka? Obecnie stoimy w 200 g z półkapturem, w stajni mrozu nie ma, ale jakoś super ciepło też nie jest i szukałam w google w co ją ubrać, ale każda tabelka pokazuje inaczej i już nie wiem co mam jej założyć 😤 w domu mi się wydaje, że to 200 g jest na ten moment ok, koń nie jest gorący/spocony, ale jakiś super ciepły też nie, dlatego myślę nad tą 300/400 z Decathlonu. Na zawody idzie mi 400 g z horze, bo na zawodach mi zmarzła w pierwszą noc i musiałam na szybko pożyczać coś pod spód.
Porządna spoko i w miarę anatomiczna derka padokowa z kapturem? Najlepiej 200g. Proszę o polecajki, obowiązkowo kaptur i najlepiej żeby był odpinany...
Bucasy mają jedną poważną wadę - są na szczupaki 😝 Ja bym chyba musiała z dwie przedłużki wpinać.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 grudnia 2021 14:26
a.kaminska, Weatherbeeta niezmiennie polecam. Najlepiej skrojone derki jakie mam, najwygodniejsze dla koni. Wiadomo, co koń to inna budowa, ale mam 2 skrajnie różne przypadki a chodzą w tym samym modelu i na obu leży idealnie. Porządnie uszyte, mocne i trwałe.
Gillian   four letter word
09 grudnia 2021 05:49
Porządna spoko i w miarę anatomiczna derka padokowa z kapturem? Najlepiej 200g. Proszę o polecajki, obowiązkowo kaptur i najlepiej żeby był odpinany...
a.kaminska,
Popatrz HKM, zamówiłam dwie kolejne teraz - z odpinanym kapturem i na stałe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się