Ogłowia

Sasini, wlasnie wszystko, co mi die podoba jest munsztukowe, a ja chce zwykle 🙁

O psos nice pomyslalam w ogole, rzuce okiem!

Serio just nikt bez skosnika nie jezdzi...? Czy innym po prostu szlufki nie przeszkadzaja 😅
Ja jeżdżę, ale mój claridge nie spełnia reszty warunków 🙂
kokosnuss, - mi nigdy nie przeszkadzały :P Choć jeżdżę głównie ze skośnikiem, bo zwierz ma taką wiksę, że jak paski są choćby najluźniejsze to jest grzeczny, a jak ni ma to potrafi zacząć coś kombinować.
Daw-Mag na 100% by uszył takie ogłowie, ja mam juz drugie od nich, w pierwszym, kupionym ponad 10 lat temu lonżuję konia, bo się nie chce zepsuć upierdliwie :P To nowe to też ma już z 5 lat, jest z lakierkiem i dalej super się trzyma. No najmiękciejsze na świecie nie są, ale skóra porządna, nie jakaś tam mielonka. Mój delikates się nie obciera. W tym starym mam właśnie płasko szyty nachrapnik. W nowym już trochę okrąglejszy, bo sama chciałam. Generalnie oba sobie wymyślałam i tak mi uszyli jak chciałam 😅 Brązów mają kilka, możesz wybrać kolor nici i sprzączek, da się zrobić anatomiczną potylicę. Zamawiałam przez pana Łągiewkę z Cwału, po prostu zapisał co ma być i takie przyszło.
keirashara, a jak cenowo DM?
Kokosnuss, też szukałam bez. W końcu po prostu nożem do tapet wycięłam głęboko między skórą a podszyciem szlufkę, bo nic sensownego nie znalazłam. W poprzednim wymieniłam sam nachrapnik na munsztukowy, ale akurat tamto ogłowie rozwalił. A teraz jeżdżę ze szlufką, bo już mi witki opadły na szukanie.
Perlica, - swoje "nowe" kupowałam 5 lat temu i wtedy dałam za nie 450zł, o ile dobrze pamiętam. Z tym, że wymyśliłam sobie: anatomiczną potylicę, nachrapnik szerszy niż w standardzie (robili pode mnie typowo), lakierowany, podbity na biało, opadający lakierowany naczółek. Plus mam niby fulla, ale z węższym nachrapnikiem.
U mnie był problem o tyle, że nie chciałam rurkowego, a wtedy był na nie szał i wszędzie te kable przeklęte pchali.
Ceny mogą się mega różnić teraz, bo to jednak 5 lat jakby nie patrzeć.
kokosnuss poszukaj munsztukowego z dodatkowym paskiem.
kokosnuss, wiesz jak możesz tez zrobić, kupić całe ogłowie takie jak chcesz, a nadchrapnik "munsztukowy, bez skośnika" osobno i sobie przełożyć
faith, az rzucilam okiem na Kramera, ale jedyne bezskosnikowe jakie widze jest wlasnie z bulowatym nachrapnikiem i bling bling naczolkiem, Mora sie nazywa.

Sivrite, wsadzenie noza w nowe oglowie przerasta mnie emocjonalnie 😅 bardzo szanuje sprzet i no nie, szkoda by mi bylo w oglowiu za grubsze pieniadze. Wiszaca szlufka IMO wyglada brzydko i niechlujnie, wiesc gminna tez niesie, ze w Holandii sedziowie mieliby sie czepiac na regionalkach o niekompletnosc takiego oglowia, ale ile w tym prawdy nie wiem, bo jak zyje nie widzialam pary bez skosnika na czworoboku 😉 (klasy munsztukowe pomijajac rzecz jasna).

halo, wlasnie z tego co widze wiekszosc munsztukowych ma pasek potyliczny juz z podwojnymi paskami policzkowymi, tj. to jest jeden element 🙁



xxagaxx, to pierwsze fajne, ale chyba slepa jestem bo nie widze, jak ten nachrapnik sie zapina 😅 ale Schock ktos u mnie na wioskach powinien miec stacjonarnie, moze maja i ten model to pomacam 🙂


Jeszcze sama trafilam na pare oglowi od Felixa Buehlera, ktos wie jak z jakoscia???

Chodzi mi o te dwa, poza lekko opadajacym naczolkiem wszystko sie zgadza innovation i vision space

Wiem z r-v ze ich czapraki sa o bani, a oglowie ktos mial? 🙂


Edit. Moj idealny plaski nachrapnik wyglada tak ale ze to oglowie jedyne €600 kosztuje to ja moze podziekuje.... 😉
kokosnuss, mam anatomiczne ogłowie Felixa. Szału nie ma, dramatu też nie. Taka raczej niższa półka jeśli chodzi o materiał. Niezła w kwestii jakości wykonania.

Ale w tych pieniądzach kupisz lepsze jakościowo ogłowie z Hooksa o analogicznym kształcie... sama rozważam zakup od nich...
kokosnuss claridge house Ontario, ale ma wypukły nachrapnik wlasnie 🙂
kokosnuss, nienawidzę tej szlufki.
I jeżdżę bez skośnika.

W następnym ogłowiu ja obetnę🙂
_Gaga, takie oglowie "szalu nie ma, dramatu tez nie" juz mam, teraz chce cos super hiper 😉 Hooks jest z UK czy zle mysle? po Brexicie wole z UK nic nie zamawiac hmm

Ktos wspominal PSoS, odkrylam ich oglowia dla hunterow i juz chyba wiem, czego potrzebuje w zyciu 🙂 Jakos PSoS mi sie kojarzylo jako typowo szmatowa marka, ktos wie jak z jakoscia? I z rozmiarowka?

kotbury, ta szlufka jest paskudna i tyle.

Btw nie jestem jakas antyskosnikowa z przekonania ani nic, wiekszosc koni ze skosnikiem chodzi spoko, ale moj kon skosnikow akurat nie akceptuje i chodzi ze skosnikiem jakies jedyne 1000 razy gorzej niz bez🙄 bo NON STOP otwiera pysk silujac sie ze skosnikiem, nawet na rzuconej wodzy. Ostatnio zalozylam oglowie ze skosnikiem do lonzowania, bo mi sie od zwyklego wodzy nie chcialo odpinac, i kon idac na luznej lonzy w reku na sekunde nie zamknal pyska. No to szkoda zwierzakowi tak zycie utrudniac jak mu az tak zle, bez skosnika zamknac paszcze jak najbardziej umie 😉
kokosnuss, ja też nie jestem anty skośnik.
Po prostu trafiam na egzemplarze, które muszą mieć klasycznie do bólu czyli bez skośnika, wędzidło podwójnie łamane z ruchomymi kółkami (nie oliwka) i nachrapnik na dwa palce na sztorc na nosie zapięty.
kokosnuss, ogłowia PSOS to na klasa sama w sobie 😉 Cenowo mniej, ale naprawde są spoko. rozmiar raczej normalny. Moje wszystkie nosza full i tez mają fulla z PSOS.

Co do skośnika, to ja własnie potrzebuję ubrać na skoki, bo kobyła uwaza czasem że sobie pójdzie, a jak nie pozwalam, to otworzy pysk i pójdzie :P Więc zamykamy dziub na jazdę skokową. Po płaskim zwykle jeżdżę bez i jest gitara. Dlatego kupiłam ogłowie PSoS gdzie da się wyjąć skosnik (no ale szlufka jest xD)
kokosnuss, Hooks to szwedzki sklep. Szwecja jest w UE 😉
Z tymi ogłowiami PSOS to tak różnie bym powiedziała. U mnie w stajni była sytuacja, że potylica, która niby jest taka super anatomiczna wbijała się koniowi. Problem urósł do takiej rangi, że koń nie dość że odtarty to jeszcze tkliwy🙄 Ewidentnie sprawiało mu to ból. Niby rozmiar się zgadzał i powinno być okej, a jednak nie było.
Sasini, ale czy to oznacza że niekoniecznie z jakością? Czy ze akurat ten konkretny koń miał problem?
xxagaxx, a to nie, moja jest ciut inny model w parkurze mimo ze tez dzikus. Paszcze czasem uchyli przy polparadzie ale to na tyle, ze ze skosnikiem by uchylila tak samo. Za to im wiecej presji z przodu (ostrzejsze wedzidlo, ciasniejszy nachrapnik) tym generalnie jest gorzej, bo tylko sie zwija w rulon za reka i idzie drepczac jak dzika za pionem, z tego robia sie takie paskudne skoki jak wystrzelone z procy. To ja juz z dwojga zlego wole ja miec oparta na reku na milym kielznie i rownie milym oglowiu i moc rowno galopowac wyzszym tempem 😉

Kupie sobie chyba to PSoS na gwiazdke i tyle 😀
xxagaxx, Nie mam na myśli jakości, bo ta jest bez dwóch zdań bardzo dobra. Kwestia tego, że znam taką sytuacje, więc dzielę się nią, dla świadomości innych. Wiadomo, nie każdy koń musi mieć taki sam problem. Poza tym jak już wydajesz ponad kafla na ogłowie to fajnie jakby leżało dobrze 🙃
Sio z tymi PsoS😁

Kurczaki, piękne są cały czas 💗
kokosnuss, wielke zazdro😝

Kupię jednak Kentaura, bo one są na pewni niezniszczalne i pożądne, no i mają złote sprzączki do brązu😝
Ja mam składaka, dzisiaj bez nachrapnika, bo w stajni został. Naczolek PSOS kupiony do oglowia tej samej firmy, ale ze obecnie często zmieniam kielzna to na szybko potrzebowałam cos stworzyć. Zagłówek przyszedł dzisiaj z Equiline z Febro
20211209_205645.jpg 20211209_205645.jpg
20211209_205651.jpg 20211209_205651.jpg
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
10 grudnia 2021 05:20
xxagaxx, cudo 😍
-Alvika-, jestem pozytywnie, zaskoczona skóra z Equiline Bo naprawdę jest bardzo miękka. I kolor pasuje!
xxagaxx to zdjęcie po lewej, paski policzkowe kupowałaś dodatkowo?
adriena, tak, są tez z Equiline.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 grudnia 2021 12:34
kokosnuss, moi sportowcy skaczą w PSoS od kilku lat. Mamy dwa modele działają inaczej, więc używamy je zamiennie jakość top, rozmiarówka raczej normalna. Mają full, wszystkie. Dobrze leżą na wszystkich, a każdy ma inną głowę. Np. Elmo ma dużą, Franka jest garbonosa, a Ciara ma małą, szlachetną głowę z wąskim dosyć pyskiem.
Warte każdej wydanej złotówki. Czaimy się na kolejny model, bo przydałoby się coś jeszcze. Skoro te dwa mamy już „przejeżdżone” i wiemy na jaki problem i dla jakiego konia dane ogłowie okaże się w danym momencie lepsze.

Używałam je również na mniejszych koniach, da się, ale nie leżą super. Zdecydowanie u każdego czuć zwiększony komfort i chętniej się rozluźniają w potylicy.
2D13B6DE-F3AB-48A3-BD65-3A7B06D26283.jpeg 2D13B6DE-F3AB-48A3-BD65-3A7B06D26283.jpeg
DB55F27A-60BD-4012-9155-C655D61B2763.jpeg DB55F27A-60BD-4012-9155-C655D61B2763.jpeg
2DC62D4D-C7DF-46D1-81C5-CE8D3B01ADCA.jpeg 2DC62D4D-C7DF-46D1-81C5-CE8D3B01ADCA.jpeg
95AD1D6E-2787-4472-8D27-232913046A2F.jpeg 95AD1D6E-2787-4472-8D27-232913046A2F.jpeg
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 grudnia 2021 12:35
kokosnuss, moi sportowcy skaczą w PSoS od kilku lat. Mamy dwa modele działają inaczej, więc używamy je zamiennie jakość top, rozmiarówka raczej normalna. Mają full, wszystkie. Dobrze leżą na wszystkich, a każdy ma inną głowę. Np. Elmo ma dużą, Franka jest garbonosa, a Ciara ma małą, szlachetną głowę z wąskim dosyć pyskiem.
Warte każdej wydanej złotówki. Czaimy się na kolejny model, bo przydałoby się coś jeszcze. Skoro te dwa mamy już „przejeżdżone” i wiemy na jaki problem i dla jakiego konia dane ogłowie okaże się w danym momencie lepsze.

Używałam je również na mniejszych koniach, da się, ale nie leżą super. Zdecydowanie u każdego czuć zwiększony komfort i chętniej się rozluźniają w potylicy.
2D13B6DE-F3AB-48A3-BD65-3A7B06D26283.jpeg 2D13B6DE-F3AB-48A3-BD65-3A7B06D26283.jpeg
DB55F27A-60BD-4012-9155-C655D61B2763.jpeg DB55F27A-60BD-4012-9155-C655D61B2763.jpeg
2DC62D4D-C7DF-46D1-81C5-CE8D3B01ADCA.jpeg 2DC62D4D-C7DF-46D1-81C5-CE8D3B01ADCA.jpeg
95AD1D6E-2787-4472-8D27-232913046A2F.jpeg 95AD1D6E-2787-4472-8D27-232913046A2F.jpeg
Dziewczyny
Czy ktoś może na żywo widział taki model ogłowia Horsewear?
https://www.horseway.pl/horseware-oglowie-amigo-deluxe-24h

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się