Kącik Rekreanta (część XIV) 2021

flygirl, paw jak sobie tylko siedzi to luz, ale one w zalotach trzesa tym nastroszonym ogonem, wachluja, halasuja, no nawet moj super duper bombproof kon die czasem zagapi 😅

keirashara, ale kontuzja to co innnego, w areszcie to prawie kazdy kon die "ploszy" zeby pobiegac 😉

kotbury, niemniej wedlug mojego osobistego Instytutu Danych z D... za dobre 75% ploszenia pod siodlem odpowiadaja ludzie 😜 luzem na padoku pomaga takim wrazliwym koniom dobrana grupa, stado, do ktorego maja zaufanie, ale wiem, ze padokowanie w stadzie nie wszyscy praktykuja (i rozumiem nawet dlaczego).


Przeskakalam kuca na zawodach, wszystko ladnie czysto spoko, 71 i 74 za styl (w skali na 100, jakby chodzilo o punkty karne to by sie nie bylo czym chwalic 🤣🤣🤣 ), nawet niet mam ochoty wydlubac sobie oczu na widok mojego pozal die dosiadu 😮

Kocham kucyka i tyle 😍🦄 jedyne co to sobie wsiadlam nonszalancko na gumowej miekkiej palce i luznym nachrapniku bez skosnika jak na czworobok i lopanie, kuc lecial do przeszkod jak Grazyna do biedry po swiezaki 🤣 w linii 24m 5 ful i ciasno nam bylo, no taki klimaat. Nastepnym razem juz chyba normalnie 100 pojade 😁
Screenshot_20211205-231809~3.png Screenshot_20211205-231809~3.png
Screenshot_20211205-230953~2.png Screenshot_20211205-230953~2.png
Screenshot_20211205-231408~2.png Screenshot_20211205-231408~2.png
wątek zamknięty
kokosnuss gratki! 🦄 Fajna ta Twoja kucynka, taki mój typ konia.

My wczoraj mieliśmy… kolejne przygody 🙈 Umówiłam się z fotografką na zdjęcia plenerowe z jazdy na łące, wszystko było miło i przyjemnie, Johnny jak na roztrenowanego-terenowego konia miał nawet trochę fajnych momentów (pewnie jak dostanę zdjęcia „z siodła”, to wrzucę, żeby podnieść poziom rekreanctwa w wątku 😜 ), aż tu nagle, w stępie… zdjął ogłowie. Jakoś tak się podrapał po nodze, że w ostatniej chwili zeskoczyłam z konia i złapałam wyplute wędzidło i resztę sprzętu.
No i klops, jesteśmy po środku pola pod lasem, a ja stoję ze zdziwionym koniem, któremu zostały już tylko wodze na szyi 😅 Sytuacja opanowana, Johnny na szczęście nie skumał o co chodzi, więc zanim zdążył wykorzystać swoją pozycję, to ja jakoś założyłam ogłowie (a koń mi ostatnio niechętnie przy tym współpracuje, chyba coś z zębami, na szczęście w piątek mamy weta).
W każdym razie - zakończenie było szczęśliwe i znowu obyło się bez mojej paniki 🙂

Z okazji Mikołajek zostawiam świąteczną część zdjęć, bo dostałam pierwszą partię i tym samym pragnę zapoczątkować świąteczny klimat w wątku 😎
1AF4143E-8201-4592-8E2E-957FD2B15E95.jpeg 1AF4143E-8201-4592-8E2E-957FD2B15E95.jpeg
028D6932-D791-46D4-B857-7EE555677265.jpeg 028D6932-D791-46D4-B857-7EE555677265.jpeg
AB519748-88ED-403B-A49A-CD0DE3173984.jpeg AB519748-88ED-403B-A49A-CD0DE3173984.jpeg
4781FE2E-B54A-4698-8B2A-A03B8415D40F.jpeg 4781FE2E-B54A-4698-8B2A-A03B8415D40F.jpeg
C818F59D-BA62-405E-A0FA-2AA54FB219E4.jpeg C818F59D-BA62-405E-A0FA-2AA54FB219E4.jpeg
wątek zamknięty
infantil, czadowe zdjęcia.Chyba jakieś też mi się na insta rzuciły gdzieś i tak się zastanawiałam czy to Twoje czy nie Twoje. Zazdraszczam konia, który pozuje z nastawionymi uszami 😀
A co to masz za ładny sweterek?
wątek zamknięty
Wooo Infantil piękna sesja.

Ja miałam przedwczoraj taki koński event branżowy: 4 konie razem i jeden postanowił dać nogę... na krosie. I sobie wyobraźcie ten galop ze strzelaniem z zadu i te 3 konie próbujące to ogarnąć i te dzieci z tymi końmi (dwa kuce). Było "wystrzałowo"🙂
Delikwent jak się wybiegał to sam przyszedł 🙂.

Za to mój koń wczoraj na śnieżku w tej ciszy i na podmrożonym podłożu był no... "skumulowany" był. I raz zsiadałm... jak jechały na sygnale wozy strażackie i karetka. Bo na szosie obok nas był wypadek. Potem jak już piłą auta cieli w oddali to jej nie przeszkadzało.


A w ogóle jaki hit! Słuchajcie tego. Jadę do stajni, patrzę a konie jakieś stoją na łąkach nieopodal. Myślałam, że nasze uciekły. Wpadam więc i się pytam "czy to nasze zwiały"... a tu się okazuje, że to cyganie się tam rozbili.😲 Taki tabór z wozami.
Byłam przekonana, że taki tryb życia to w Pl zniknął jakoś z pół wieku temu, czyli w latach 70tych ubiegłego stulecia.
wątek zamknięty
kokosnuss, - jak łaził stępem to był grzeczny! Kłusowanie go popsuło 😂
Gratulejszyn startów 😁 Wyściskaj kucyzmorę za bycie dobrym kucyczkiem, miło Was widzieć wracające do formy.
"jak Grażyna do biedry po świeżaki" made my Day 😂
infantil, - już podziwiałam na insta, piękna sesja 😍 Sama marzę o sesji z wiankiem od lat i dupa, zawsze coś staje na drodze, także zazdraszczam mocno.
kotbury, - ło matko, jakie przeżycia. Też bym powiedziała, że takich cyganów-cyganów to nie ma 😮 Znaczy ja mam ich trochę na osiedlu, ale konie to mają głównie mechaniczne, a muzyka też jakby z głośników 😝
wątek zamknięty
Dzięki! 😍 Jak zobaczyłam efekty, to byłam zachwycona.
Co do uszów, to Johnny jest po prostu całym czas zainteresowany wszystkim, co się dzieje. Wystarczy jakikolwiek ruch albo dźwięk, a on stawia uszy i bystrzeje, więc jako model się sprawdza.

martrix A sweter to jest basicowy polar z Decathlonu, taki za 3 dyszki 😁 Jesteś trzecią osobą, która mnie o niego zapytała.

keirashara ja na początku byłam niepewna, bo nie wiedziałam jak Jantar zareaguje na wieniec. Generalnie nie był nim w ogóle przejęty, głównie to chciał oskubać wszystkie gałązki i trzeba było pilnować, żeby wieniec przeżył sesję 😅

kotbury szok! nie spodziewałam się, że można w Polsce jeszcze spotkać tak żyjących ludzi. Ja cyganów kojarzę głównie z warszawskiego Gocławka, w bmkach i z głośnymi dzieciakami 😉
wątek zamknięty
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
06 grudnia 2021 12:48
infantil pięknie wyglądacie!
Ja nie wiem, czy my się już łapiemy na rekreację, ale z sentymentu chociaż dodam mojego młodego, bo też mamy zdjęcia świąteczne. Codziennie praktycznie podczytuje wątek i wewnętrznie Wam przeokrtunie zazdroszczę, bo moje jeździectwo równe pół roku temu się zakończyło. Wrócę pewnie dopiero po zajazdce Obwarzanka, ale to jeszcze długa droga. Ale dużo zdrówka życzę Wam wszystkim, oby Was szczęście nie opuszczało!
f1.jpg f1.jpg
f2.jpg f2.jpg
wątek zamknięty
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
06 grudnia 2021 13:39
JustKaro, czarne cudo 😍. Piona z niejeżdżeniem. Moje miały być zajeżdżone jako czterolatki, a Rozkruszek chyba jako prawie 6ciolatek będzie 😅. Co prawda się do tego uraz oka bardzo przyczynił.
Na plus, że miały czas naprawdę dorosnąć - bo zmieniały się nawet "na oko" znacznie. I wyrósł mi tekiniec- marzenie, bo jak rósł to czasem miał momenty, że wątpiłam 😂 (przebudowany zad, mało powietrza pod brzuchem), a teraz to wszystko się pozmieniało.
wątek zamknięty
Post został usunięty przez autora
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
06 grudnia 2021 14:13
Muchozol2, no właśnie mój młody ma 2,5 roku, na wiosnę może zaczniemy robotę, ale to absolutnie bez ciśnienia. Pewnie ktoś parę razy wsiądzie, może za następny rok zacznie "robotę". Chociaż pewnie coś wypadnie i się okaże, że będzie zajeżdżony jako 6cio latek i absolutnie mnie to nie zdziwi 🤣
Ogólnie jak na 2,5 latka(dokładniej 2lata 8 msc) to jest najdzielniejszym koniem świata, był już "lonżowany" (jeżeli można tak nazwać kłusowanie przez 10 minut, aby objął ideę koła), na spacery chodzi totalnie wyluzowany, jest najbardziej proludzkim koniem w stajni (chociaż dla mnie to bardziej golden retriever niż koń). Uwielbiam go, ale to, jak on bryka, mnie przeraża i chyba do siodła to się przywiążę🤣
wątek zamknięty
Post został usunięty przez autora
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
06 grudnia 2021 15:03
JustKaro, oprócz brykania to jak mój w jego wieku 😅. U nas najpierw Rozkruszek uszkodził bardzo poważnie oko (rok leczenia), a w międzyczasie ja wpadłam w depresję. Mieszkaliśmy z końmi może nie jakoś daleko od Lublina (19 km od ścisłego centrum), ale w "dziurze", tak na krańcu wsi. Najbliższe sąsiedztwo to opuszczone gospdarswo (przez płot), dalej 2 opuszczone domy i dopiero wieś. Rozbudowywało się, ale i tak siedziałam i płakałam, bo czułam się potwornie osamotniona (oczywiście mieszkałam z mężem).
Sprzedaliśmy więc tamtą posesję i kupiliśmy działkę bliżej miasta (właściwie na przedmieściach), między ludźmi i z extra sąsiadami. Co aż dziwne trafiliśmy na większą niż poprzednia 😮. Niestety przeniesienie się z końmi i ogarnianie wszystkiego od poczatku zajęło trochę czasu, więc konie kolejny rok się przeleniły. A jeszcze my z mężem nie chcieliśmy gotowca, tylko wszystko po swojemu budować.
wątek zamknięty
Post został usunięty przez autora
Ej, jakieś dziwy się dzieją na forum, posta kopiuję....
Muchozol2, oja, oja, ale zazdro fajnej posesji. Z budowami czy remontami niestety tak jeeest..... mają tendencje do przedłużania się =)
JustKaro, Bardzo ładny konisław, proszę po chrapkach pomiziać ^^
infantil, Cudowna sesja <3 Śliczny ten Twój koń - ale co się dziwić, w końcu małopolak!
kotbury, Koński event branżowy.... Poległam, no po prostu poooległam.....🤣
W sumie się nie dziwię, że zsiadłaś.
Ale tabor cygański to mega zdziwko. Myślałam, że Cyganie się z Polski wyprowadzili (albo przynajmniej siedzą gdzieś "niedobitkami" i nie są specjalnie widoczni, a przynajmniej nie tak jak z 15-20 lat temu). Chyba, że to jacyś tranzytem jadący.....
kokosnuss, ja się sama pawia boję, więc jakoś się koniom nie dziwię. Jeszcze jak ten paw postanowi ogon rozczapierzyć....

Podbijając poziom rekreacji - oto my, rekreacja głęboka i sroga, a wiecznie "na rozruchu", bo ni mom czasu 😭 wyglądamy jak pół d, zza krzoka, ale żyjemy!
Jakoś 14 miesięcy od zabiegu. Kopyto nadal odrasta.
Drogie nastolatki/20latki marzące o koniach - jeśli kiedykolwiek uda wam się móc kupić konia, to a) módlcie się o dobre geny kopytowe, geny zdrowe, etc.... b) nie kupujta oqrwieńców.
Ekler_galop.jpg Ekler_galop.jpg
Ekler_kłus.jpg Ekler_kłus.jpg
wątek zamknięty
Sankaritarina, a co się stało z kopytami ?
wątek zamknięty
Perlica, Słupek rogowy w jednym kopycie.
wątek zamknięty
sankaritarina aaaaaaaaaaaa ruda kluska, a gdzie złota? 🙂😉)) Ciocia się domaga! I co ty pleciesz, wcale nie wyglądacie ani źle ani dramatycznie 🙂 jak się czuja oba stwory?
wątek zamknięty
Sankaritarina, o mamusiu
wątek zamknięty
A u nas za długo było fajnie...
Bania na ścięgnie - w drugim zadzie. Międzykostny wielkości cukinii... I bolesny przy macaniu.
Kulawizny jak dla mnie brak. Leciutka sztywność w galopie.. ale to jedynie na ciasnej hali sprawdzone/jechane więc sam fakt ciasności to mógł powodować.
Nie mam już siły po prostu. Wet w poniedziałek.
Jedyna zmiana z ostatnich dni to zmiana ochraniaczy... więc się łapię resztek nadziei, że to może "tylko" jakieś zapalenie, a nie dziura.

wątek zamknięty
Sankaritarina dzięki! 💕 To prawda, małopolaki to są kurde ładne bestie, ta orientalna krew robi robotę.
A Wy wyglądacie top! Jeżeli to ma podbić poziom rekreanctwa, to ja otwieram wątek „kącik zastodolarza” 😅
I to jeszcze jak na takie przeżycia z kopytem, to zdecydowanie nie macie się czego wstydzić.

kotbury auć… zdrówka!
wątek zamknięty
infantil, Są ładne, są... Przynajmniej wiadomo, że zawsze będziesz miała śliczne zdjęcia i +50 do słodkości ^^ Tylko ta orientalna krew czasem człowiekowi daje popalić. 🤣
Chociaż nie no, nie mogę narzekać na mojego draba. Jak na konia, który od roku nie widział pastwiska, to i tak jest fajnie. Zadziwiające jak konie czasami potrafią się skupić i opanować.

faith, Specjalnie dla Ciebie wrzucam aktualne foto (mam nadzieję, że się dodało...). Oba konie czują się dobrze 🙂 Złoty na emeryturze tj czasem chodzi pod siodłem, ale nie codziennie. Przygarnęłabym jeszcze jedną osobę do jeżdżenia, ale a) stoimy tak trochę na uboczu, więc nie każemu po drodze b) ludzie często-gęsto chcą skakać i jeździć na zawody, a tego nie zapewniam.

Perlica, No, taka sytuacja. Niby takie "nic", a proces "rehabilitacyjny" upierdliwy.

kotbury, Dużo zdrówka. Co za konie.... czasem chciałoby się je faktycznie zapakować w folię bąbelkową :/
pallas123wieczór.jpeg pallas123wieczór.jpeg
wątek zamknięty
Dostałam następną część zdjęć z jazdy i… aż mi się miło zrobiło. Moja jazda to naprawdę poziom rekreanckiej szkółki, więc progres z Johnnym nie idzie w zabójczo szybkim tempie, sama mam ogrom problemów z dosiadem i z odpuszczeniem spięć, a Jantar do tego nie jest prostym do jazdy koniem, ale chyba tuptamy w dobrą stronę 😋 Wrzucam dla porównania tego samego konia, tą samą łąkę i jakieś 5 miesięcy różnicy. I wrócę do tego wpisu za następne 5 miesięcy 🙂

A na zdjęcia załapaliśmy się rzutem na taśmę w niedzielę, bo aktualnie łąka do jazdy się już nie nadaje i zostały nam tylko spacerki w lesie. Czekam na kilka dni plusowych temperatur, żeby konia chociaż przegalopować…
561FE79B-C6D8-47C9-BD2C-EC517221514B.jpeg 561FE79B-C6D8-47C9-BD2C-EC517221514B.jpeg
5142918A-2580-483A-86D8-883A4E54196F.jpeg 5142918A-2580-483A-86D8-883A4E54196F.jpeg
A3CE47D0-A532-47C7-9DEE-C56EE08417FE.jpeg A3CE47D0-A532-47C7-9DEE-C56EE08417FE.jpeg
923B6AC0-0B7C-4C7F-AAAB-0724B9B822CC.jpeg 923B6AC0-0B7C-4C7F-AAAB-0724B9B822CC.jpeg
C39C57F9-C5C6-4D1A-8B70-6DBAAAB7D6C9.jpeg C39C57F9-C5C6-4D1A-8B70-6DBAAAB7D6C9.jpeg
wątek zamknięty
Sankartitarina super rudziak! Taki okrąglutki 😍

infantil bardzo mi się podoba ten twój konik, uroczy wyraz twarzy ma. Ładnie wam w tym fioletowym outficie 🦄

U mnie w stajni była lekka katastrofa bo najpierw powódź a potem jeszcze trenerka z rodziną Covida złapali (mój 🎠 stoi u niej w przydomowej) i dopiero wracamy do naszej rutyny. Koń raz wydaje mi się taki już doroslejszy a drugi... jak na załączonym obrazku 🙄🤣
IMG_20211210_182109.jpg IMG_20211210_182109.jpg
IMG_20211210_174127.jpg IMG_20211210_174127.jpg
wątek zamknięty
Proszę jutro o kciuki o 12.23. Jedziemy z Synkiem i moje i jego pierwsze w życiu N4.😁
wątek zamknięty
feno Jakie macie ogłowie i jak z jakością? Śliczne jest 😍. Mam coś takiego robionego na zamówienie (tyle, że bez zdobień) bo nigdzie nie umiałam znaleźć dokładnie takiego gotowca.
Chciałam wrzucić fotkę ale chyba technika mnie pokonała 🤣. Uparcie obraca mi zdjęcie bokiem...
wątek zamknięty
Obis dzięki! To moje wymarzone ogłowie bezwędzidlowe anatomiczne Aurora z szwedzkiej firmy Crystal Crowns. Juz na zdjęciu mi się podobało bo bling maksymalny, wiadomo 😜 ale jak przyszło i zobaczyłam jaka jakość to oszalałam na jego punkcie. Skóra, wykonanie i dbałość o szczegóły top. Myślę że nigdy nie miałam nic tak luksusowego, az miałam ochotę sama se założyć 🤣
wątek zamknięty
feno naprawdę wygląda obłędnie! Od lat jeżdżę tylko bezwędzidłowo i taki typ ogłowia mojemu kucynkowi pasuje najbardziej. Proste, bez zacisków z działaniem bocznym. Ale nie znalazłam kiedyś nic dokładnie takiego jak chciałam i finalnie było właśnie na zamówienie zrobione. A teraz Twoje kusi blingiem niemiłosiernie i co tam, że dużooo więcej z ziemi pracujemy niż z siodła 🤣
IMG_20211212_191321.jpg IMG_20211212_191321.jpg
wątek zamknięty
Obiś, a Twoje gdzie robione? Bo też wygląda fajnie

feno, to Twoje obłędne i widzę, że nawet maja promke na stronie
wątek zamknięty
Obis no właśnie, tak jak vanille słusznie zauważyła mają genialną promkę na stronie. Ja myślałam nad tym albo Nalanty bo tam z kolei podoba mi się to kółko do którego bezpośrednio przyczepiasz paski wyżej lub nizej i nie "dynda", ale na przykład potylicę to moje ma tak genialnie wyprofilowana że wygląda jakby było robione na miarę. Twoje też mi się bardzo podoba zresztą.
Mój to na razie li i jedynie z ziemi pracuje i pewnie w siodle to będzie sporadycznie, ale bling obowiązkowy do skutku aż wszystkie somsiady oślepną 😁😋
Dzisiaj był taki grzeczny że aż fotkę wstawię ku pamięci, przeszliśmy też pierwszy raz na drugą stronę tego mostu który widać w tle (pod oczywiście bo górą to byśmy się oboje skichali)
IMG_20211212_183110.jpg IMG_20211212_183110.jpg
IMG_20211212_150357.jpg IMG_20211212_150357.jpg
wątek zamknięty
vanille, feno robione przez TMD i o ile wizualnie mi się podoba i wymiarami jest dokładnie takie jak chciałam o tyle biorąc pod uwagę cenę tego ogłowia to spodziewałam się lepszej jakości. Opisywałam w wątku ogłowiowym sytuację, że farba zaczęła z niego dosłownie schodzić. Po kontakcie z wodą zmyła się jak farbka plakatowa. Nie wiem czy ktoś jeszcze miał taką sytuację, czy tylko ja miałam takiego pecha. Na tej fotce którą wstawiłam jest te ogłowie już po powtórnym barwieniu i lakierowaniu przez inną osobę i od tego czasu zupełnie nic się z nim nie dzieje, dobrze służy i już nie straszy wyglądem.
Promkę widziałam, nie pomaga 😆
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.