Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

karolina_, podstawowe pojedyncze krosowki sa generalnie latwiejsze dla koni niz przeszkody z dragow, sa duzo czytelniejsze 🙂 i dresazowe nieloty to skacza lepiej, niz zwykle przeszkody

To ludzie miewaja problemy ze stalymi przeszkodami z kategorii "a co jesli....", koniom takie dylematy sa obce 😉


dziunka, pokaz mi trzy-czterolatka w sportowym modelu (tj. z konkretnym frontem) i jak go jezdzisz w rownowadze przed pionem, IMO mission impossible. Przed pionem czterolatka to sobie mozna, jak jest krotki szyja. A cisniecie konia bez sily i rownowagi w "poprawne ustawienie" tj. czworobokowe robi na tym etapie wiecej szkody niz pozytku 🙂
Młode konie się chowają bo sobie rozciągnięciem więzadła karkowego kompensują brak siły zadu. Normalne i przejściowe jeśli się wie co z tym czynić.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
29 listopada 2021 12:34
dziunka, ale nie zawsze się tak da 😉 Młody koń w tym wieku jest na etapie szukania swojego miejsca i balansu. Z dwojga złego wolę konia za pionem, ale pchającego, idącego w przód i uruchamiającego zad, niż sporo przed pionem ze sztywnym grzbietem i bez siły pchającej 😉
https://ogloszenia.re-volta.pl/pasek-raczka-do-siodla-ratuje-zycie-przy-brykaniu/o/246658/

Podoba mi się to "zdradzę Wam sekret", jakby to było jakieś odkrycie 🤣 - a przecież te paski to powszechnie używany patent, nie żaden sekret. I faktycznie się sprawdzają.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
29 listopada 2021 21:10
karolina_, zwrócilaś uwagę kto wystawia 🙂?
quanta pisała bloga kilka lat, więc lekkość pióra nie dziwi 🙂.
Jak Wam się podoba filmik: https://ogloszenia.re-volta.pl/lusitano/o/402846/ ...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
29 listopada 2021 21:35
Muchozol2, pozwole sobie na offtop, quanta zyje? 😁 działa jeszcze jakoś w końskim świecie? Bardzo brakuje tego bloga!!
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
29 listopada 2021 21:41
Pati2012, jak wystawia ogłoszenia, to znaczy, że tak 🙂. Ale ja nie mam kontaktu z nią, żeby się wypowiadać czy działa - z tego co obserwuję światek jeździecki (ale tez nie jakoś intensywnie), to Henderson startował i chyba dalej jest (był w okresie kiedy widziałam, że startuje) jej własności.
Więcej nie wiem, bo i skąd 🙂. Czasem zerkam kto wystawia ogłoszenie (czy nie był wspomniany w nieuczciwych i mogę kupić i ten odruch mi został) i tu zrobiłam to samo 🙂.
Pati2012, żyje, Jej Henderson daje czadu na czworobokach 😍
Jak Wam się podoba filmik: <a href="https://ogloszenia.re-volta.pl/lusitano/o/402846/&#x22; target="_blank" rel="ugc">https://ogloszenia.re-volta.pl/lusitano/o/402846/</a> ...

Meise, chodzi ci o to, ze on jest za pionem?

Przescrolowalam ogladajac do 1:50 jakos, kon nie umie poprawnych lotnych i nie ma jeszcze sily ani rownowagi w galopie na to cwiczenie, poza tym reprezentuje hiszpanski ruch, ktorego (eufemistycznie mowiac) nie jestem fanka. Ale widac po rece jezdzca ze go na reku jest bardzo, bardzo malo, IMO schowany za kontaktem kompletnie. PRE i luzytance "lubia" taka rame same z siebie, wysoko i za pionem, trudniej poprawnie przed pionem to sie jezdzi chyba tylko tuigpaarda po zaprzegu 😉
Meise, Strasznie otwiera pysk na tym hanowerze :/ może to wędzidło ma za mocne, że tak się chowa. Konik fajny
Gillian   four letter word
30 listopada 2021 07:34
Jeszcze niżej mogli zapiąć tego hanowera 😖
też mi się zdaje, że to jest kwestia jazdy za bardzo do tyłu, nie tylko samych tendencji konia...

Wracając jeszcze do poprzedniego konia, którego linkowałam - karolina_ smutno mi, że cię nie dziwi TAKIE zrolowanie. Oczywiście, że nie zawsze się da być mieć konia przed pionem, nie miałam na myśli, że każde ujęcie za pionem to złoooo, trzeba mieć ogląd na całość konia, ale na przykład osobiście wolałabym kupić tego konia https://ogloszenia.re-volta.pl/przyszlosciowy-mlody-kon/o/383506/?kodkm=10&126=3&wzrostMin=0&wzrostMax=185&wiekMin=0&wiekMax=5&sortowanie=0&strona=4 niż tamtego - takie zdjęcia u 3 latka mnie nie dziwią, widzę przynajmniej, że ktoś nie robi konia "na szybko", żeby "ładnie" wyglądało.
dziunka, mogę Ci pokazać konia po miesiącu pod siodłem - za pionem i ciasnego w szyi i po pół roku, poprawnie wykonującego żucie z ręki. Konie na dzień dobry ustawiają się różnie, jedne wysoko i schowane, inne nisko i schowane, inne przed pionem - kontrole ram trzeba wypracować, przy koniu z ogłoszenia, które wystawiłas zakładam że może z miesiąc-dwa chodzi pod siodłem i jeszcze tej kontroli nie ma. I wcale to ładnie nie wygląda, po prostu wiem że jest taki etap gdzie nie ma szans konia w poprawnym ustawieniu pokazać bo koń na kontakcie ustawia się tak jak mu pasuje, zależnie od kształtu i osadzenia szyi, kłębu, długości potylicy itd. Nie ma to nic wspólnego z filmem, który wstawiła Meise, bo u konia N/C już raczej kontrolujesz ramy w miarę dobrze.

Muchozol Trafiłam na ogłoszenie bo zgubiłam mój (20? letni) pasek, a brałam młodego w nowe miejsce, ale na szczęście znalazłam, tylko opis mi zapadł w pamięć. Teraz dopiero spojrzałam, czyje to ogłoszenie i fakt, pewnie opis czysto marketingowy 😉
karolina_ nie porównuję tych dwóch koni 3 latka z lusitano, po prostu odniosłam się do nich w jednym poście.
Ja jednak pozostanę zdania, że ten młody koń sam z siebie by się tak nie ustawił, gdyby miał inne kiełzno wyglądało by to lepiej. Nic nie usprawiedliwia dla mnie wkładania do pyska kiełzna z dźwignią u młodego konia, a jeśli w ciągu całej jazdy nie ma lepszych momentów, które można by złapać na zdjęciu, to zapala mi się czerwona lampka, że coś jest nie ta i nie będzie to obojętne dla zdrowia fizycznego i psychicznego takiego konia.
Ten lusitano imo tez nie jest na poziomie n/c, tylko ktos robi elementy na koniu ktory niet ma do tego podstaw za grosz.
Elementy elementami, ale koń w ogóle nie jest do przodu jechany niezależnie od chodu/ćwiczenia. Gryzie się w klatę non stop, widać, że wędzidła nie zaakceptował. Dla mnie to klasyczny, bardzo przykry przykład jazdy do tyłu.
Wiem, że Iberyjczyki noszą się wysoko i często same z siebie ustawiają się ciasno, ale takiego obrazka jeszcze nie widziałam.
Koń piękny, mega go szkoda na taką jazdę.
Mi sie ten kon kompletnie nie podoba, a mysle ze jezdziec jadacy tak samo (nie w sensie ram konia, tylko pomocy etc) na normalnym polkrewku juz by prezentowal sporo przyjemniejszy obrazek*, nieidealny na pewno ale lepszy. Ten kon nie jest ujezdzony do tego poziomu, nie podaza za reka i to raczej nie kwestia za mocnego wedzidla (chociaz nachrapnik podpiety z dupy) tylko calosci wyszkolenia.

Moze mam spaczenia bo widzialam pierdylion duzo, DUZO gorszych iberyjczykow 🤦😂

* laska ma na swoim kanale YT filmik na kasztanku normalnym goracokrwistym i jest IMO duzo lepszy obrazek

Edit. i internet wyplul mi jej fotki z MPMK i tez nic mnie tam nie gorszy 🙂 szkolic iberyjczyki tez trzeba umiec...
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 grudnia 2021 09:55
Jeśli nie ten wątek, to nie bijcie, ale szukam jakiś stron z ogłoszeniami z Francji. Strony mogą być francuskojęzyczne. Ktoś coś?
O! To ja się podłączę, jakieś strony z Anglii/Irlandii sprzedażowe? Rozglądam się za Tinkerem 🙈 Ewentualnie może ktoś ma namiary na jakąś fajną hodowlę, którą można zaobserwować na fb czy ig?
konstestacja hodowla Roma Gold. Znajdziesz na Facebooku.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
11 grudnia 2021 13:14
Jeśli nie ten wątek, to nie bijcie, ale szukam jakiś stron z ogłoszeniami z Francji. Strony mogą być francuskojęzyczne. Ktoś coś?
Mozii, equirodi, chevalannonce, ehorses. To jeśli konie. Jak inne rzeczy np. nieruchomości to proprietes-equestres, proprietes-rurales (i tam wybiera się activites equestres w Vocation). Różne inne drobnostki na paruvendu też są ale to nie jest czysto "końska" strona

kontestacja, horsequest, horsemart, grupy na FB typu Quality horses and ponies UK
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 grudnia 2021 18:28
donkeyboy, dzięki 💐
Zjada dziecko jeździ 70%

Taki smieszny kwiatek przez Google Translate, ale ten koń jest potężny!

klik
macbeth, no skoro żywi się dziećmi to nic dziwnego że potężny 😀
macbeth, jaki piękny koń!
sweetie, hahah w sumie coś w tym jest 😀
OMFG, weź to zmieść na czworoboku, pełen respekt 🤣 ale śliczny jest! Widzę się na takim, nawet chłop by miał pod swój skromny wymiar 😍😍😍
macbeth, ciekawe które 30% dziecka zostaje nie zjedzone 🤣
azazu93, dobre pytanie :P

Ale koń piękny, to trzeba przyznać - potężny, ale tak pięknie potężny 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się