pensjonaty w okolicach trójmiasta

Kucek1331, a o czym mówisz?
Gdyby kogos interesowało, to w Skrzeszewie kolo Żukowa powstała stajnia i oferują pensjonat. Bodaj 700zl, nazywa się Stajnia pod brzozami.
harja, stajnia pod Brzoza, 900zl i nie ma wolnych boksow 😉
Już nie mogę edytować, są jak widać dwie o podobnej nazwie :

Stajnia Pod Brzozami

Posiadam wolne boksy(4x3,50m) w murowanej kameralnej stajni, na wiosnę jest planowane wybudowanie wiaty/boksu zewnętrznego idealnego dla koni z problemami oddechowymi, stajnia znajduje się w Skrzeszewie Żukowskim ,ok 20 km od Gdańska.
Konie większość dnia są padokowane ,dostęp do siania ,świeżej wody non stop ,boksy duże przestronne sprzątane codziennie , pomieszczenie socjalne ,siodlarnia ,paszarnia i WC.
plac do jazdy ,przepiękne duże tereny rezerwatu jaru Raduni.
Cena :700 zł
Nr.tel: 665056148
xxagaxx, już chyba mogę pisać. Mam już zaklepane miejsce, od wiosny przenosimy się do stajni u Richerta w Sulminie 😇
Stajnia pod brzozami w Skrzeszewie to stajnia w której do wiosny zeszłego roku mieściła się fundacja kucykowo. Ta druga jest za sakocówką.
hej 🙃 Rozglądam się za jakimś końskim modelem/ką do sesji zdjęciowej z modelką ludzką (modelka ludzka już jest) w okolicach trójmiasta. Sesja artystyczna/modowa. Zdecydowanie ważna jest chwytająca za oko uroda konia, mile widziana fotogeniczna okolica.

Znacie kogoś, kto mógłby być zainteresowany? Albo któraś/któryś z Was jest? Kwestie wynagrodzenia (TFP/$) do uzgodnienia.
(kontakt najlepiej spacemaddieship@gmail.com )
xxagaxx, tak, dokładnie, pod Brzozami powstała dopiero co i nie jest to to samo, co pod brzozą 😉
Wygląda przyzwoicie całkiem.
Tak jak pisze Rudzielc, wczesniej byla tam fundacja, ale ktos to fajnie "odgruzował" i ogarnął ;-) i ma się dalej rozwijać.
harja, boksu wyglądają jak właśnie po kucykowe . Natomiast słabo ze te nazwy są tak podobne, bo stajnie są bardzo blisko siebie
A ja ponawiam pytanie o stajnie w okolicach Nowego Dworu Gd/Pruszcza Gd - z placem który nie jest pływalnią (hala to byłoby super) która ma padoki i przyjmuje ogiery (i też mogą chodzić na padok)
Mam młodego wesołego konia na rozruchu z którym średnio się to układa na mega błocie.....
xxagaxx, moze sprawdz Lisewiec k/Kolbud? Hala jest, podejrzewam, ze ogiera przyjmą, jesli jest jeszcze miejsce. Stada są podzielone, a ogier pensjonatowy normalnie wychodzi z wałachami.

xxagaxx, to już wola właściciela jak nazwał :-)) moze nie wiedział, że jest podobna niedaleko :-)
A kucykowo po sobie zostawilo podobno niezły chaos, fronty boksów tez byly zdemontowane i komus oddane, fajnie, ze ktos to przywraca do życia, bo okolica przyjemna :-)
harja może i okolica przyjemna ale tam nie ma gdzie tych koni wypuszczać. Mikro błotniste padoczki, plac w opłakanym stanie a i sam budynek stajni zachęcająco nie wygląda.
Są zrobione jakieś wybiegi, no i widać, że ktos sie stara, aby doprowadzić to do ładu. Czasem tamtędy przejezdzam i juz nie wyglada to tak zle. Zobaczymy, jak będzie dalej ;-)
Z reszta podalam info jako ciekawostkę, bo moze ktos bedzie zainteresowany, ze jest jakiś nowy pensjonat, to pojedzie i sobie obejrzy.
Ktoś się orientuje może co się dzieje ze stajnia w której było " wilcze ranczo " , albo " Morina "?
Z Wilczym Ranczem nic się nie dzieje. Pisałam nawet SMS czy miejsce jest do dzierżawy, nikt nie odpisał. Więc stoi jak stało 😆
MOrina z tego co wiem to teraz stajnia Szemund a w "starym" miejscu ma szaleć developer
Kucek1331, może trzeba się tam przejechać 😀
Tak, wiem, że Morina to teraz Szemud, bardziej chodziło mi o to, co się stanie ze starą stajnia, czy będzie na sprzedaż, do dzierżawy czy jaki jest plan 🙂
Prius napisałam ze słyszałam że ma tam szaleć developer 😉
Czy ktoś ma jakieś informacje o ośrodku jeździeckim Na Wzgórzu w Ząbrsku Górnym ? Nic nie mogę znaleźć w internecie .
I przy okazji pytanie o wolny pensjonat w granicach 1000 zł, ok 20 km od Gdańska. Hala potrzebna i mile widziana możliwość padokowania koni osobno.
Dominika95, my z Gracką idziemy od marca do Richerta w Sulminie. Z tego co wiem kilka koni odchodzi, warto zapytać czy nie wszystkie miejsca są już zarezerwowane 😅
Nie wiem tylko jak z padokowaniem osobno, nas to nie dotyczy, więc nie pytałam. Ale hala jest, fajny plac też 🙂
Dominika95, mówisz o tym?


Kucek1331, a cokolwiek się tam zmieniło jesli chodzi o podlewanie? Znam kilka osób które tam stały/stoja oraz prowadziły jazdy. Każda z tych osób strasznie narzekała na fakt, iż jest tam trochę "zakaz" podlewania i placu i hali i często jest mega kurzawka.
Swego czasu mijałam stajnię codziennie i latem faktycznie, to jest jeden wielki kurz.
Kucek1331 Mam w planach się tam przejechać, choć ostatnio obiło mi się o uszy, że ktoś już dzwonił i miejsc nie ma.
xxagaxx Tak dokładnie o tym. Byłam ostatnio w pobliżu, ale nie było czasu na zwiedzanie i liczyłam, że znajdę jakąś stronę lub na facebooku ale nic.
xxagaxx, nie mam pojęcia jak z podlewaniem, jednak przez 5 lat stałyśmy w znacznie gorszych warunkach, nikt nie myślał o podlewaniu placu i dałyśmy radę. Dla mnie najważniejsze jest teraz, żeby mieć święty spokój, koń był cały dzień padokowany i było miejsce do jazdy 🙂Dominika95, też to słyszałam, ale inna osoba dzwoniła i okazało się, że kilka koni się wynosi. Także chyba tamta informacja o braku miejsc jest nieaktualna haha
Dominika95, nie ma tam pensjonatu. Znajoma pytała kilka miesięcy temu. Ja byłam tam osobiście, umówiłam się z właścicielką, wyjątkowo zgodziła się żeby nas przyjać, ale cena wtedy już dla mnie była za duża 🙁
Kucek1331, a nie dziwi Cię, ze nagle się kilka koni wynosi? Dla mnie to jednak zawsze czerwona lampka jest..
Fokusowa, nigdzie by nie było miejsc jakby rotacji nie było 😉 W każdej stajni są plusy i minusy, zależnie co akurat komu pasuje.
Sama zmieniałam stajnie ze względu na dojazdy i trenera (no i cena też swoje zrobiła)... A jeśli chodzi o warunki w stajni raczej nie było do czego się przyczepić.
sorry za offtop, ale to regionalny wątek więc spróbuje zapytać.

Podobno gdzieś w Trójmieście ma się otworzyć nowy sklep jeździecki? Ktoś z was coś wie więcej?
Fokusowa, duż czytałam nawet na tym wątku, że warunki są w porządku. Szczerze na Pomorzu jest okripnie ciężko o dobrą stajnię. Ja nie mam konia sportowego, żeby niewiadomo czego wymagać. Jednak skoro do tej pory do stajni były kolejki... No to mówi samo za siebie. Opcji innej i tak nie mam, wchodził w grę jeszcze Lisewiec, ale raz że brak miejsc, dwa - nie jest tak super jak by się wydawało. Jak będzie źle to naprawdę nie będę trzymała tam konia bez końca 😅
xxagaxx nie no wiadomo, że drobne rotacje to standard, ale Kucek pisze o kilku koniach na raz. Mi to zapala lampkę - jak kilka koni różnych właścicieli nagle odchodzi.

Kucek1331 ja doskonale rozumiem problem. Sama przerobiłam bodajże 6 stajni w okolicach Gdańska na przestrzeni 7 lat, teraz przeniosłam siebie i konia do Warszawy i w ciągu 2 lat też już w drugiej stajni jesteśmy, bo niestety wcale nie jest łatwiej niż w Gdańsku 🙁

Jedna z lepszych stajni w jakich stałam w okolicach Gdańska to zdecydowanie My Horse w Nowym Wiecu, co prawda teraz się warunki padokowania zmieniły, ale opieki takiej jak tam to nie znalazłam nigdzie indziej. Konia zabrałam tylko i wyłącznie dlatego, że chciałam go ściągnąć bliżej siebie.
Często ludzie odchodzą paczkami bo po prostu się razem trzymają...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się