Derki

Motylrebel, dzięki i daj proszę znać, która wypadła lepiej, bo widzę, że mamy ten sam gust derkowy 😀
anetakajper   Dolata i spółka
14 grudnia 2021 11:23
Fokusowa, u nas zawsze na stajenną zakłada się padokową, a jak schodzą to sie wierzchnią ściąga. nic w tym dziwnego.
anetakajper, ja wiem, ale u nas niestety jest z tym problem. Mój w stajni stoi goły.
Z tego, co widzę na zdjęciu chyba z automatu maja śliskie, więc idealnie.
Nie polecam Horze Nevada... 2 sezon, z czego 1 to były 2 tygodnie, teraz tez cos koło tego
20211214_190304.jpg 20211214_190304.jpg
xxagaxx, mojego też konie wczoraj rozebrały całkiem. Z Nevady. Nic nie zapowiadało nadejścia hiszpańskiej inkwizycji, mój nawet się w niej nie tarzał. Z przodu oba karabińczyki poszły, z jednego boku na całej długości odpruta lamówka, pasy krzyżowe całe, jedna guma z zadów urwana, wypełnienie na plecach porwane a derka wdeptana w błoto i kupę. Nie mam pojęcia jak on z niej wyszedł, generalnie była pozapinana.
espana, ja mam kobyle, która wychodzi z drugą babą i naprawdę nie ma opcji, żeby to był efekt dobrej zabawy... one się nie gryza.
Nasze też się nie gryzą, stają na siebie dęba i być może któryś nogę wsadził w przednie zapięcie i zerwał karabińczyki.
Co się dzieje na padoku zostaje na padoku. 😎
espana, ale dorosłe kobyly sie tak nie bawia, opisujesz typowo męskie zagrywki 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 grudnia 2021 07:58
Które kaptury do derek są bardzo długie? Szukam takich co daleko na kłąb zajdą i mocno łopatki zasłonią. Absolutnie nie podszyte polarem, śliskie koniecznie od spodu. Z lekkim wypełnieniem najchętniej. Padokowe.
zembria, możesz napisać do Cabala.zrobią wszystko. Horze kaptury też są dość długie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 grudnia 2021 08:13
xxagaxx, Pisałam, ale mogą dopiero w połowie stycznia zacząć coś robić. Horze zaraz sobie oblukam, dzięki!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 grudnia 2021 11:11
Ma ktoś może kaptur z Decathlonu i mógłby mi go zmierzyć?
Mamy w stajni, nie wiem tylko czy znajdę chwilę na pomiary. Ja z koleżanką mamy te bardziej coby, a jeszcze jedna ma full. Fulle są ogromne, na długie szyje koni 155 i większych. Te mniejszy nam z koleżanką pasuje na konia 145 i 155. Wtedy sięga naszym koniom tak, że zostaje kilka centymetrów do uszu a nie wystaje całkiem na uszy i prawie na oczy 😀
Nie podpinka stricte, ale mi się jako derka "podderka" dobrze sprawdza Busse stajenna, śliska z obu stron. Nie była też jakaś mega droga.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 grudnia 2021 11:51
BlueHorse, Jakbyś dala radę to byłabym wdzięczna. Ja mam nietypowe derki, do których chciałabym je doczepić. Kupiłam teraz inne i mi łopatki wystawały (a kupilam rozmiar 155/165 dla koni co 145 noszą) więc szukam czegoś co mi daleko sięgnie. Zwłaszcza, że zapięcia musiałabym doszyć bardziej z boku i z tyłu. Potrzebuję znać długość całości i od góry do zapięć bocznych.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 grudnia 2021 11:54
W edycji juz fotki nie dodam oczywiście 🙄
Potrzebuję taki wymiar znać, po wierzchu i w tym miejscu mniej więcej do zapięcia od środka do gory.
kolnierz-dla-konia-allweather-200.jpg kolnierz-dla-konia-allweather-200.jpg
A spotkał się ktoś z derka odblaskową (taka żeby założyć na spacer, cieniutka, żeby zarośnięty kuc mi się nie ugotował) w rozmiarze mini? 75-85cm?
panibelynda, dotarła 🙂
Derka sama w sobie bardzo fajna - mega porządnie zrobiona, z fajnym śliskim materiałem pod spodem.
Wydaje się … cienka 😀 jest leciutka, na pewno dużo lżejsza od tej 400 gram z Decathlonu, a ma niby 350. Podejrzewam, ze to może być kwestia samego wypełnienia - może jest lepszej jakości po prostu. Jeszcze nie mierzyłam, ale mam nadzieje, ze będzie ciepła i dobra rozmiarowo - chyba do Decathlonu nie wrócę po tą cieplejsza, bo jej waga mnie serio odstraszyła 🙈
Motylrebel, dzięki 🙂

edit.: czy ja coś źle patrzę czy już nie ma na horze.pl derek weatherbeeta? Z całej marki pokazało mi się 5 produktów. Gdzie to jeszcze można kupić?
Gillian   four letter word
16 grudnia 2021 18:56
Zrobiło się na plusie. Przebrałam wczoraj konia w 150g bo stał w 300g z kapturem, myślę sobie - no bez przesady. Dzisiaj zastałam telepiącą się galaretę, zimne uszy, koń wkurzony jak teściowa. No i nic. Stoi opatulony jak niedźwiedź przy 6 stopniach.
Moon   #kulistyzajebisty
16 grudnia 2021 19:00
Gillian, kolega Kulisty, w 250tce, wciąż. Myślałam że będzie chciał mnie zabić, że go wczoraj nie przebrałam w coś cieńszego (lżejsze derki dopiero dziś z prania wróciły) a dziś po powrocie z padoku wcale nie był jakoś specjalnie przegrzany i przyjemnie ciepły. Więc zostawiłam 250tke jaśnie Księciuniowi ;p
Mój w plandece, z każdej innej się rozbiera 😁
Gillian   four letter word
16 grudnia 2021 19:05
Zapomniałam dodać, że jest ogolony razem z nogami. Zawsze był raczej ciepłym chłopcem 😜 ale chyba na starość mu się pozmieniało 😎
Moon   #kulistyzajebisty
16 grudnia 2021 19:06
Acz zapomniałam dodać, iż Kulisty opitolony na 1mm (bez nóg i głowy, ganasze tak) w zasadzie nie odrasta. Chudnąć nie chudnie, jabłuszka na doopce mu się pojawiły, wniosek iż dobrze derkuję zada 🤣😁
Probowałam wyszperać ale wyszukiwarka nic mi konkretnego nie wypluwa...
Jak wypada rozmiarowka w derkach stajennych z Decathlon/ Fouganza 400g?
Normalnie moje ogony lapia sie na 155 i 165 a z Premier Equine o rozmiar mniejsze.
Jakies sugestie? Nie wiem czy dobrze mi sie wydaje czy wypadaja mniejsze?
Konkretnje mowa o tych:
8554583-01.jpeg 8554583-01.jpeg
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 grudnia 2021 00:17
Cobrinha, normalnie, krótsze są tylko 200g stajenne
Kupiłam derke bez możliwości dopiecia kaptuta powiedzcie mi proszę gdzie mogę dokupić te kolka zeby je najzwyczajniej naszyć do derki? Ma to nazwę jakas zeby wyszukać?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 grudnia 2021 07:35
xxagaxx, Poszukaj pod hasłem "okucia kaletnicze", takie go derki to pewnie "półkółka kaletnicze" się sprawdzą, nawet na allegro znajdziesz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się