Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Klami, tak, zrobię jutro 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 grudnia 2021 20:45
NowaJa, Konie podczas pracy, w wyniku rozluźnienia, zaczynają przeżuwać, to też stymuluje wydzielanie śliny, poruszanie językiem i żuchwą. To będzie znacznie mniejsza ilość niż, podczas jedzenia siana np, ale będzie. Zobacz, że konie które nie przeżuwają na jeździe wcale, nie ślinią się. Czy na wędzidle, czy na kawecanie, jak będzie przeżuwał, oblizywał, to się zaślini, na wędzidle pewnie mocniej bo stymulacja większa.
Z końmi co "bańki" puszczają, to one przypadkiem nie mielą paszczą wcześniej właśnie?
W Fizjologii J. Gilla jest to fajnie opisane z tym ślinieniem, chyba nawet tam jest przytoczone to badanie z przetokowaniem ślinianek po obu stronach pyska.
zembria, no i ok, ten mój wałek, właśnie zaczyna mielić i przeżuwać na widok niesionego jedzenia. Nie wiem kto i jak mu to uwarunkował, ja tylko stwierdzam fakt 😉 to tak tylko odnośnie tego, co napisała Maise. W sensie, mnie to w ogóle nie zdziwiło, że koń się ślini na widok jedzenie bo tak się zdarza. A jak ktoś nie wierzy zapraszam do mnie 😉 chyba, że ktoś mi wytłumaczy, że to nie ślina leci mojemu koniowi z pyska 😉
Mój ogier ślini się w chwilach ekscytacji, czasem przy karmieniu również ale bardziej pod wpływem samej ekscytacji i rywalizacji
Klami Mebio Basic:
0E51C60B-CABA-4873-9AFF-39B0418CAB49.jpeg 0E51C60B-CABA-4873-9AFF-39B0418CAB49.jpeg
19285899-C30E-4F5D-BB41-C000074AC4D6.jpeg 19285899-C30E-4F5D-BB41-C000074AC4D6.jpeg
Fokusowa, dzieki. Faktycznie się zmieniło, pewnie skład tez się zmienił, ale wciąż nie jest tak drobne i sypkie jak inne musli z mebio/Hippolyt.
Klami, inaczej też pachnie. W składzie niby podobne rzeczy, ale ilościowy udział konkretnych składników jest inny na pewno. Niestety nie oceniam tej zmiany na lepsze, a szkoda, bo odkąd kupuje Mebio to płacę już 25 zł więcej za worek niż kiedyś.
Nique pewnie już za późno ale bardzo polecam mesz od Höveler albo ten Pur.Itan albo taki z kucykiem na opakowaniu (mają też takie musli). To mi zostało polecone dla kucyka z EMS i po ochwacie.
Nooo i od dwóch tygodni wprowadzam pasze Nuba Slimmer i powiem szczerze, że kucyki niczego nie jadły tak chętnie (a one wszystko lubia 😎😉. Tam też mało cukru, mało skrobi, objętościowo wychodzi sporo więc moje oko baaardzo szczęśliwe 😅 i też podaje w tym suple w proszku, zalewam wcześniej wodą żeby troszke napęczniało 🙂
Mój koń dostaje sieczkę przed jazdą/lonżą. Ale... jest wybredny i niekoniecznie zawsze chętny do zjedzenia samej sieczki. Co mogłabym mu dorzucać do smaku? Czasem go oszukuję garsteczką musli, ale nie chcę skarmiać paszy w ten sposób...
Gillian   four letter word
21 grudnia 2021 17:53
O 13 zamówione, o 14 darmowa wysłana paczka z paszą z Polskiego Żłobu - jestem pod wrażeniem!
Testujemy sieczkę z miętą (każdy mnie pyta co tak pachnie) i paszę energetyczną. Przyjemna, zauważalna zwyżka energii. Na razie mi się podoba.
To prawda wysyłka u nich jest ekspresowa. Kontakt na medal!!. My się zajadamy sieczka z oregano i ziołową.
Pisałem o poradę paszy dla elektrycznej młodej klaczy . Dostaje SPILLERS RESPONSE SLOW RELEASE ENERGY + yarowia calm i już jest znacząca poprawa;dodam iż to bardzo wybredna bestia ,a żłób wypucowany do zera.
Spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 30 dni
Komentarz moderatora: Spam
Witam. Czy majjac konia, który zjada powoli, przeżuwa, nie jest za chudy, jedynie szybko spada z mięśni, bez wrzodów czy warto wprowadzić mu do diety sieczkę? Dotychczas żył bez niej
Moim zdaniem sieczkę zawsze warto wprowadzić 😇
infantil nikt nie odpowiedział to może coś powiem bo też mam wybredny egzemplarz 😅 u mnie sprawdziło się jedynie poszukiwanie smacznej sieczki.. dosypywanie czegokolwiek to krótkoterminowe rozwiązanie. U nas sprawdza się aktualnie Dengie Healthy Tummy, wcześniej mieliśmy którąś wersję Dengie z olejkiem miętowym, dedykowana niejadkom i też się sprawdzała.
Czy ktoś stosował makuch lniany? Z jakimi efektami?

https://www.forhorses.pl/makuch-lniany-granulowany-baglin-20kg-nuvena-p-1679.html
Ja, bardzo lubię w okresie wymiany sierści 🙂 koń się pięknie błyszczy. Uwaga bo to sporo białka!
faith, bardziej miałam na myśli efekt przytycia, bez nadmiaru energii, bo jednak koń w fazie zajeżdżania, na owsie i Stammie.
Włos nie ma dla mnie znaczenia, i tak musze się zebrać i w końcu ogolić zanim zaczniemy jakąś pracę konkretniejszą, ale ogolić trudno, bo trzeba by wykąpać, a w taki mróz to nie ma jak zbytnio.
No to jest odpad poolejowy czyli tłuszcze a nie skrobia, więc tak - nie będzie to takie wybuchowe jak zboże i na odpasanie jak najbardziej.
faith, ja to wiem 😀
Chodzi mi o realny efekt u koni, które to jadły. Czyli czy przytyły, w jakim czasie stosowania itp.

Najlepsze na przytycie są dla mnie otręby Saracena, ale cena zabija, więc szukam czegoś tańszego.
Po otrębach Nuby efekt był zerowy kiedyś ( czemu ? nie mam pojęcia) vs Equi Jewel.
Perlica, moje tuczniki poszły na masie dość mocno po wprowadzeniu otrębów ryżowych z agrovitala.
xxagaxx, Twoje to mogłyby kampanię reklamową prowadzić 🤣
A jakie dawkowanie przyjęłaś?
Perlica, jak odpasałam to 1/3 miarki do posiłku (czyli 3 razy dziennie).
A co z odpasaniem konia z tendencją do przebiałkowania? Dostaje teraz Saracena Re-leve, mieszane z gniecionym owsem. Ma energię pod siodłem żeby pobrykać, ale chciałabym zobaczyć troszkę tłuszczyku na żebrach. Siano do oporu.
Poncioch, obniżone białko ma Equichamp Eggeramanna i sprawdza się bardzo dobrze.
xxagaxx, oj to sporo , bo wyjdzie 1kg dziennie. Obawiam się, że bym fruwała na takiej dawce na tym etapie bo jeszcze brak hamulca i kierownicy 😉
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 grudnia 2021 13:05
Perlica, otręby ryżowe z unipasz też zrobiły u nas robotę, bez dodatku szaleństwa 😁
Perlica, dzięki za sugestię! Gubię się w tym natłoku końskich pasz, już wolę psu karmę dobierać 😅
Perlica, wychodziło mniej, ok. 800gr. Ale ty dajesz owies, ja nie.
Nie zauważyłam natomiast fruwania, a mam chyba wybitnie reaktywne konie xD
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się