SIODŁA

Meise, myślę, że pytanie Chantell dotyczy tej konkretnie sytuacji, już jej nie napisze pytania. :P
Dane od kuriera według mnie są wiążące, dziewczyna bezczelnie kłamie.
No dobra, ale... co dalej? Ja bym chyba szła nadal na ugodę. Uwierzyła w tego żubra, który w tej puszczy dowozi paczki z punktu kurierskego i chyba dała ten czas do piątku (nie, 48 godzin wychodzi chyba w piątek...?).... No bo co dalej - proces klientce wytoczyć? Zmusić, żeby to siodło sobie zostawiła? No, nie wiem...
48h to dość ciasny termin, ale spoko, to jeszcze zrozumiem, skoro tak było ustalane z góry, natomiast w dane ze śledzenia paczki nie wierzyłabym tak bezkrytycznie, bo to się potrafi znacznie rozjeżdżać z rzeczywistością.
U mnie w robocie kurier ostatnio dostarczył dokumenty w piątek...tyle że fizycznie w poniedziałek... w piątek to sobie w systemie zaznaczył żeby się wyrobić w terminie...
A to też prawda. Szczególnie, że teraz nie podpisuje się odbioru tj. przez covid zaczęto dostarczać bez podpisów i z tego co widzę, to praktyka nadal obowiązuje. Może w systemie jest coś innego niż w rzeczywistości...
Ogólnie jakoś się rozwiązało, byłam ciekawa jak wygląda w znaczeniu ogólnym temat przymiarki, na jakich zasadach ludzie wysyłają, nie raz sprzedawałam siodła i zawsze wszystko przebiegało bez problemu. Pierwszy raz taka sytuacja, że szczerze nie wiedziałam co zrobić.

Przechodząc do tematu: Oznajmiłam kupującemu że tak jak napisałam, widzę że siodło zostało dostarczone wcześniej i "od momentu odbioru - 48h i czas ma Pan do 12, jeśli nie da znać to siodło biorę za sprzedane", nie wchodził w dyskusje, nawet nie odpisał...

Podkładka z dnia odbioru zaznaczonego przez kuriera jest, (nie wiem jak to wygląda w przypadku paczek za pobraniem, ale wydaje mi się że bez opłacenia paczki kurier nie zmieniałby nic - że dostarczone dwa dni wcześniej) ponieważ również pisałam w tym dniu pytać, jak wygląda sytuacja, i dostałam odpowiedź że dziś się Pan dogadał i je będzie odbierał (jednakże że odebrał to już napisał dwa dni później, co jak mówie nie pokrywało się..), ogółem wszystko było wcześniej omówione na jakiej zasadzie siodło daje do przymiarki, no i zapis również z tego jest.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi 🙂

Numer seryjny Prestige: 17 33 6700506 11

17 rozmiar, 33 łęk, czy ktoś potrafi mi powiedzieć czy to 11, to rok produkcji? Chciałabym wyczytać z tych numerów rok produkcji, ale nie wiem jak, a podobno się da 🙂
Alaska, obstawiałabym maj 2006 oraz że to ujeżdżeniówka(?) Pokaż zdjęcie siodła - będzie łatwiej.
OK.,
Screenshot_20210625-234301_Gallery.jpg Screenshot_20210625-234301_Gallery.jpg
Alaska, chodziło mi o zdjęcie siodła całego, żeby wersję modelu zobaczyć, ale już widzę w sumie wszystko - maj 2006 (0506) okresla produkcję.
I łęk był zwężony na 32.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
17 lipca 2021 13:15
Szukam kogoś, kto użytkuje Batesa/Winteca, modele z wymiennymi lekami i cAir z ostatnich 6-8 lat, kto mogłaby mi wysłać zdjęcie dwóch elementów mocowania taśmy od przystuł.
Muszę sprawdzić gdzie i jak pasy ściągające od przystuł leżą przy śrubach koło zębatki (kto ma to siodło, to będzie wiedział o co chodzi).
Hej! Mój koń ze względu na wielkość i budowę potrzebuje najprawdopodobniej siodła na miarę. Jakie firmy i saddlefitterow, którzy dojeżdżają, polecacie jeśli chodzi o siodła ujezdzeniowe? Powiedzmy, że max budżet to 9tys. Stoimy w województwie pomorskim.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 sierpnia 2021 11:00
Czy orientuje się ktoś, kto i w jakiej cenie wymieni skórę na siedzisku i poduszkach kolanowych? Zależy mi na dobrej jakości, antypoślizgowej skórze. 🌹
Daw Mag, Andersz, Equishop (dla Prestige)... cena zależy od siodła, każde jest inne...
Przychodzę z pytaniem 🙂 Czy ma ktoś odsprzedać nakładkę żelową na siodło Podium?
Słuchajcie, czy ktoś mógłby mi polecić niedrogiego kuriera do wysyłki siodła za granicę? Potrzebuję wysłać siodło z Polski do Hiszpanii i nie wiem jak to ugryźć, od wyboru firmy przewozowej po opakowanie tego tak żeby się nie uszkodziło . Przeczytałam już chyba całe info w internetach ale może ktoś z was miałby jakąś praktyczną poradę.
W przypadku standardowej skokówki najtaniej wychodzi GLS - 110zł ale z ubezpieczeniem do 4000 tylko. DPD od 140zl i przy większych ubezpieczeniu odpowiednio więcej...
Jedyna opcja poniżej 100zł to poczta, ale czas doręczenia na pewno powyżej tygodnia i bez ubezpieczenia w tej cenie.
feno, może odezwij się do firm transportujących konie lub psy, może będą przejeżdżać niedaleko punktu docelowego. Mogą zabrać na pokład a cena nie powinna być jak za standardowego kuriera 🙂
Czy ktoś potrafi rozszyfrować numer seryjny siodła Sommer?
Fokusowa, dwie pierwsze cyfry to rok produkcji. Rozstaw łęku i numer siedziska powinnaś mieć wybite osobno (przy czym zdarza się, że jeśli siodło miało w międzyczasie zmieniany rozstaw, to ta zmiana nie została "dobita" na tybince, więc to, co wybite, nie musi być zgodne ze stanem faktycznym).
Mam pytanie... Ma ktoś do polecenia siodło eee.... ehm.... skórzane, wszechstronne albo wszechstronne o profilu skokowym (albo skokowe, które tak naprawdę jest wszechstronnym), miękkie i w miarę porządne, ale w niedużych pieniądzach? No max 2000 byłoby spoko...
Nie stare Stubbeny, Lemetexy, Wintecki, Daw magi (chyba, że ktoś ma stare Millenium)
Są w Polsce dostępne jakieś takie mało znane firmy? Może brytyjskie...?
Może ktoś ma doświadczenie z siodłami Zaldi? Jak u nich poziom wiedzy jeśli chodzi o pasowanie takiego siodła? Dadzą radę z problematycznym przypadkiem?
Sankaritarina, mam wrażenie, że ceny siodeł poszybowały... Przyjrzyj się siodłom firmy Barnsby, ale obawiam się, że w tej kwocie ciężko będzie coś znaleźć.
Agu, Nie no, w tej kwocie jakieś tam siodła widuję.... Euroridinga trafiłam jakiś czas temu do 2000, więc da radę, tylko na pewno takich ofert jest jakoś mniej niż kiedyś....
No, ale nie potrafię się w tym siodle odnaleźć na młodym. No jakoś nie umiem się "rozsiąść", ale to pewnie przez to, że x ostatnich lat jeździłam w skokowym Devoucoux - no i tu jest poduuuucha..... miękkość nieporównywalna.
Ale właśnie słyszałam, że brytyjskie siodła są podobno "fabrycznie" miękkie - a przynajmniej sporo z nich 🙂 a brakuje mi czegoś, co pozwoli mi "opuścić" nogę nie będąc przy tym ujeżdżeniówką.
Dzięki, zapomniałam kompletnie, że istnieją siodła Barnsby!

freya, a Zaldi ma jakieś "mądrzejsze" siodła też? Bo jedyne egzemplarze, które ja kojarzę, to takie tanioszki z Allegro. Bardzo ekonomiczna linia. Ale może to jak z Pfiffem - jest niechlubny Beauty, ale są też inne, dużo lepsze modele.
Sankaritarina jak najbardzej 🙂 Na Cavaliadzie oglądałam kilka ich siodeł i wyglądały całkiem zacnie z bardzo dużą możliwością adaptacji pod konkretne potrzeby zarówno jeźdźca jak i konia. Są na rynku od niedawna z taką ofertą z tego co zrozumiałam stąd trochę obawiam się jak to będzie jeśli chodzi o wiedzę z dopasowania siodeł. Dostałam też ich katalog i wybór jest całkiem spory.
Taka stronka jest, to chyba tych przedstawicieli cavaliadowych: https://www.saddle.pl/
Ceny orientacyjnie i modele można sprawdzić na sklepie Equiversum.
(To nie reklama 😉 )
Sankaritarina ja mam właśnie Euroriding ale VDL.
Generalnie fajne siodełka jak za taka cenę. Miękkie poduchy, od lat nic się z siodłem nie dzieje. Będę puszczać niedługo go w świat jak tylko uda mi się coś nowego dorwać.


W związku z tym czy ktoś miał doświadczenie z siodłami Tekna Letek Excellent, ale w pełni skórzane?

Siesiepy   Ponczek bez rączek
29 grudnia 2021 09:56
jabooshko, a podpytaj azzawy, ona jeździła lub jeździ na kilku teknach. Może akurat takie też widziała i jeździła.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 grudnia 2021 14:43
Widzieliście to:
https://fb.watch/ac7EH8lbMK/ Mam nadzieję, że link będzie działać. Na tym profilu jest więcej filmików dotyczących tej terlicy.
Co myślicie?
Moim zdaniem wygląda to obiecująco. Bardzo jestem ciekawa co wyniknie z tych siodeł w przyszłości. Jestem osobą, która musi mieć bardzo wąski twist w siodle (rozstaw bioder mam szerokości kartki A4 😅 ), co niekoniecznie będzie dobre dla konia. Myślę, że to może być fajne rozwiązanie dla takich rozbieżności między koniem a jeźdźcem. O ile w praktyce się to sprawdzi 🤔
zembria, - ale takie siodła są przecież. W sensie szerokie i z wąskim twistem. Mam podobny rozstaw bioder, tylko jestem sporo grubsza :P a konia szerokiego jak diabli i wrażliwego plecami, więc znam problem. Jedynie wtedy nie w opcji jakiegoś turbo close contact, ale sama nie czuję, żebym coś traciła, czucie konia jest jak najbardziej ok.
Ta terlica to mi trochę koncept Butterfly przypomina w sumie. Był na nie szał, a potem jakoś znikły 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się