Siodło skokowe

Klami, raczej 17,5 będzie za duża tybinka i niech Cię nie zwiedzie info, że tybinkę można zamówić jak do 17 ( jeśli mówimy o nówce), bo ona może przyjść dość spora nawet z oznaczeniem 2C czyli takim jakie jest najczęściej do rozmiaru 17.
Z CWD nie wiadomo nigdy, mamy w teamie ich sporą ilość nówek i można się serio zdziwić lekko.
Perlica, czekaj.... czy mam rozumieć, że zamawiasz jedno, a dostajesz co innego ?
Ja mam właśnie rozkminę czy kontynuować z Rene, ale innym modelem, czy właśnie np. CWD w którym mi się na prawdę przyjemnie siedziało.
Klami, i tak i nie. Po prostu każde CWD jest inne mimo tych samych oznaczeń na siodle.
Tak samo nówki jak i używki. Tak czy siak bardzo je polecam 🙂
Klami, 17,5 wypada raczej normalnie w stronę mniejszego. Cięzko dostać używkę 2C ale idzie, sama takowe miałam, bo według mnie 3C to jest Tybinka na jakiś wysokich chłopów.

Jedyne co to mnie zastanawia rozstaw łęku bo wszystkie jakie widziałam miały jeden, tak zwany "uniwersalny" xD
xxagaxx, a na Ciebie 2c jest dobra?
Ty jesteś wysoka jak pamiętam?
Ja jeśli w cwd jeżdże to 17 2c.
Mamy w stajni jedną Miss 17,5 2c.

Łęk jest uniwersalny, ale jak jest szerszy czy węzszy to też jest niby standardowy
Perlica, tak, jeździłam w 17,5 2C i było na mnie ok. Niestety dla konia już mniej 😉 i stąd musiałam sprzedać
xxagaxx, no to to pokazuje, że z tymi siodłami nigdy nie wiadomo 😝
No bo jak możemy mieć niby tą samą tybinkę 2C ? 🙃

Tak czy siak prócz modelu 2GS uwielbiam te siodła, choć 2GS też raz miałam 17 z tybinką 2C, ale była wyjątkowo malusia 🤣 wyglądała jak 16,5 max.

Dla porównania wstawiam fotki z CWD 2gs, Se02 oraz Renek, Wszystko 17, 2C a Renuś 17 ze skróconą tybinką.

Edit: Całkiem fajne siodło zamówiła koleżanka od Sebastiana: Amerigo. Szybko przyszło, cena lekki szok przy Renku czy CWD, bo super korzystna. jest super zadowolona. Znam te siodła, choć nie siedziałam nigdy, ale myślałam, że są dużo droższe.
Nari CWD 2gs.jpg Nari CWD 2gs.jpg
Nari Se02 CWD.jpg Nari Se02 CWD.jpg
Che Renek.jpg Che Renek.jpg
Pytałam przedstawiciela CWD o kwestie tych łęków i dopasowywania. Uzyskałam odpowiedź, że siodła mają jeden łęk "uniwersalny", nie ma różnych, a dopasowuje się je panelami i da się to zrobić nawet na bardzo szerokiego konia. Trochę mnie to intryguje, ale nie miałam jeszcze czasu na zgłębienie tematu.
Perlica, ale tybinka 2c w 17 i 17,5 powinna być inna, to jakby logiczne 😀

Klami brzmi to przynajmniej kosmicznie... ale no, ciekawa polityka 😀
Klami, to prawda. Mieliśmy w stajni zamawiane na konia pączusia i dobrze leżało.

xxagaxx, no bo są różne, co dla mnie nie do końca logiczne, bo potem czekając na siodło jest loteria i nie wiesz co ci uszyją. Przeciez są czasami ludzie niewymiarowi, czyli np. duża pupa i krótkie udo czy odwrotnie .
W Bruno tak nie jest, tybinka o danym oznaczeniu ma taką samą długość zawsze niezależnie od siedziska, do którego ją zamówisz. Tak samo ma Devo.

Jednak trzeba przyznać, że te siodła nowe co do nas szły pasowały na swoich ludziów bardzo dobrze 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
29 grudnia 2021 10:50
No ja w swoim 16,5 dorwałam z tybinką...1C 😎 stąd dalej je mam i kocham miłością ogromną. Fakt, nie mogę przytyć, bo i tak wyglądam jakbym dzieciom siodło zajumała.
do Internetu-3489.jpg do Internetu-3489.jpg
do Internetu-4135.jpg do Internetu-4135.jpg
do Internetu-4134.jpg do Internetu-4134.jpg
Perlica, to prawda, bruno dla danego rozmiaru ma standardową tybinkę, i np. 17,5 ma zwykle 4A, 17 będzie miało 3A. Ale CWD ma tybinkę w zależności od siedziska....
Hermes, bo 16,5 mają najczęściej 1C, choć widziałam na stronie CWD 17 z 1C lub 1L, ale pojedyncze egzemplarze.
Wygląda, że chyba masz za małe siedzisko, bo jak usiądziesz to masz tyłek tam gdzie już go być nie powinno.


xxagaxx, no właśnie, ale możesz zamówić sobie kombinację jaką chcesz i ta długość tybinki Cię nie zaskoczy na pewno bo będzie idealnie w cm jaka być powinna.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
29 grudnia 2021 11:59
Perlica, niestety wiem, cały czas poluję na 17 lub 17,5' z tybinką właśnie 1C, ale to chyba nierealne 🙁 Pozostaje mi tylko zrzucić z dupska jeszcze więcej. (na szczęście na zdjęciach wyżej było mnie więcej o 7 kg niż obecnie 😅😉
Tu na zdjęciu CWD SE03 17' i tybinka chyba 2C
117719380_3599517633411771_4671016676190596026_n.jpg 117719380_3599517633411771_4671016676190596026_n.jpg
CWD ma według mnie bezsensownie tą tybinkę w dół pociagniętą. Mnie w 3C właśnie ten płat skóry w dół wkurzał niemiłosiernie.
Hermes, o raju jaka dziwna tybinka na tym foto, mega długa,może to jednak 2L? a siedzisko też wygląda na malutkie albo siedzisz na tyle siodła.

Na stronie CWD jest jedna 17 Miss z tybinką 1C, ale cena spora...
oraz kilka w rozmiarze 1L:
https://eu.cwdsellier.com/gb/13-used-saddles?seat-size=17&flap-size=1l&orderby=date_add&orderway=desc

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
29 grudnia 2021 12:33
Perlica, na 100% jest to 2C, a tu na mało wyględnym zdjęciu CWD SE03 z 2017 roku tez ale tu nie jestem pewna czy nie było 17,5' z tybinką 2L:
269832632_290432319586866_8957551279793984482_n.jpg 269832632_290432319586866_8957551279793984482_n.jpg
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
29 grudnia 2021 12:34
Post został usunięty przez autora
Hermes, na tym 1 foto masz strasznie długą tybinkę, a na tym drugim już nie. Pewnie kwestia ujęcia po prostu.

Reasumując ja jestem wielkim fanem SE02 💗i mega żałuję, że je sprzedałam, no ale tak wyszło.
Czy orientuje się ktoś, które firmy mają dość małe 17? Jestem niska i drobna (152 cm i 43 kg), ale 16/16,5 na rynku wtórnym jest tak mało, że chyba muszę poszerzyć obszar poszukiwań. Cwd raczej odpadają, bo koń jest znacznie szerszy niż standard.
karolina_2906, Bruno, Rene jest dość małe, no ale na 152cm to chyba i tak za duże.
Mam wrażenie, że equiline jest małe.
Dziś na jednego konia przymierzałam 17" i jak spojrzałam na nie i na dziewczynę, która ma jeździć w nim to się aż zapytałam ile ma wzrostu.
I mają szeroki kanał i klocki na rzepy. Bardzo mi się to siodełko podobało.
Możecie mi podpowiedzieć czym wypełnione są panele w Prestige x-Michel Robert Anniversary?
adriena, w zależności od wyboru zamawiającego, ale zdecydowana większość na rynku wtórnym jest wełniana.
polecicie jakąś skokówkę na wełnie na normalnej budowy konia sp i szczupłego człowieka 178cm? siedzisko 17.5"? z czego jesteście zadowoleni, w czym się dobrze wam skacze? szukam czegoś na przyszłość przynajmniej do C klasy i w budżecie max do 12000zł.
mindgame, a nie jesteś zadowolona z Equipe?
Na wełnie w tej cenie to raczej nie ma nic.
Na wełnie masz :
Amerigo ( teraz Vege koleżanka kupiła chyba za 13000?)
Prestige ( tu lepsze modele są na pewno od 14000 wzwyż)
Rene ( cena obecnie zwala z nóg)
Kentaur ( w budżecie, ale ja w nich jeździć nie umiem i nie znam nikogo kto umie)
mindgame, - używane erre? Jeździłam w przyjaciółki i jak nie jestem fanką skokówek to 😍 Wzięła od przedstawicielki, serwis pełna klasa, pasowane już do drugiego konia. Też właśnie wysoka i szczupła.
keirashara który model? Chcialabym przetestować Erre ale szukam coś półgłebokiego i co trzyma górą, zastanawiam się nad CA.
A kojarzy ktoś siodła marki Morgenroth? Jakieś opinie?
adriena, - to akurat JF jest. Co do trzymania górą to ciężko mi coś powiedzieć przesiadając się z głębokiej ujeżdżeniówki, ale na pewno nie ma uczucia płaskiego naleśnika 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się