Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

szkrabek1984, ok, ale teraz przynajmniej jesteś pewna.
Nowy sobie tak zmierz jak opisałam. Wyciągniecie tej dźwigni w dół, przy pierwszym założeniu i potem dopasowanie jest mega ważne. Inaczej ten kask nie spełni swojego zadania.

Ja chyba jakiś filmik z tym nakręcę instruktażowy.
kotbury, tak zrobię dzięki jeszcze raz.
Z tym filmikiem to niezły pomysł 😀. Ja czytałam o tych 3 poziomach regulacji ale jak przyszło co do czego to nie miałam pojęcia gdzie tego szukać w kasku... 😓
szkrabek1984, ha!
Znalazłam filmik!


Tam jest ten 3d system pokazany- gdzie trzeba najpierw na maxa wyciagnąć a potem dopasować głębokość siedzenia kasku.
😅 teraz to w ogóle czuję się jak głupek wystarczyło w necie pogrzebać. No nic dzięki kocie !
Faktycznie w Pegazie szybko idzie. Dziś dostałam już wiadomość o zleceniu przelewu od nich a kask wysłałam w poniedziałek.
😅 teraz to w ogóle czuję się jak głupek wystarczyło w necie pogrzebać. .
szkrabek1984,

Tak nie do końca, bo trzeba wiedzieć czego się szuka. I jak człowiek nie wie, że tam w ogóle jest taki system (a kupując przez neta kask no to mu raczej personel sklepu nie ma jak pokazać/pomóc z przymiarką) to przecież nie będzie wpisywał w neta- "jak przymierzyć kask"- bo to się wydaje idiotyczne wtedy.
Post został usunięty przez moderatora
Jaką kamizelkę byście polecili dla drobnego dziecka poniżej 10 roku życia? Taką 360 stopni. Mamy od 1,5 roku z Decathlonu i pod względem bezpieczeństwa super się sprawuje, mocno testowana. Ale chodzi mi o bardziej elastyczną, bo ta co mamy jest bardzo sztywna i nieco utrudnia ocenę sylwetki i swobodny ruch. Może jest jakaś panelowa równie równie dobrze przetestowana? 😇
Cresta, w equishop jest wyprzedaż dainese, polecam bardzo
pemi, dziękuję sprawdzę zaraz 😀
pemi, post pod postem bo już nie można edytować..czy te kamizelki są na prawdę takie długie? Super wymiarowa, pasuje, ale ta długoś to jakiś kosmos 🤔
Cresta, Nie są specjalnie długie ,może wkradł się im błąd. Śmiało zamów i przymierz ,będzie dobrze leżeć . W razie czego zawsze mozna oddać ,a za tą cenę warto.
pemi, dzięki 🙂
Czy wg Was kas Uvex Perfexxion II jest lekki?Kupilam w r.xs-s i waży 520g.Jak dla mnie jest za ciężki.Mam tez uvexa exxential II i ten jest lekki 400g i nie robi mi dyskomfortu wagowego glowy
Nie wiem gdzie o to zapytać.
Czy ktoś ma taki problem,że kask wyciera mu włosy ?
W sensie że jeżdząc jakoś się porusza minimalnie i wyciera włosy lub kołtuni.
Dwie znajome skarżą się na to samo. Jednak nie mamy pomysłu jak temu zapobiec ?
Siatka grubsza na włosy ?
Jak ogarnąć wkład w sp8? Jak ten kask odświeżyć?
Moon   #kulistyzajebisty
10 lipca 2022 14:50
J0anna, nie mam co prawda tego kasku, ale w przeszłości miałam kask z podobnych materiałów. Pod prysznicem całego prałam ręcznie, tj wkład myłam mydłem, a z zewnątrz delikatnie przecierałam gąbką i spłukiwałam. Potem kładłam do wyschnięcia (ale nie na słońcu ani bezpośrednio na kaloryferze - akurat miałam idealnie półkę nad kaloryferem) i było git. Niektórzy prali też normalnie w pralce, ale osobiście obawiałabym się o daszek i ogólną kondycję skorupy 😉
J0anna, wkład możesz kupić nowy albo wyjąć i normalnie wyprać
Ja swój wkład z owena bezlitośnie wrzucam do pralki razem z rękawiczkami, nic mu nie jest 🙂
Stary kask prałam w całości, szamponem, ręcznie.
Czy możecie mi polecić sklep w Warszawie mający na stanie dużą ofertę kasków do obejrzenia? Szczególnie zależy mi na modelach horze, fair play z szerokimi daszkami. Chętnie załatwiłabym to w ciągu jednej wizyty.
Hej czy możecie polecić kask z bardzo dobrą wentylacją, który nie kosztuje miliona monet? Przeglądałam trochę ale widzę jakoś marki które nic mi nie mówią.
Pojawiło się coś godnego uwagi co nie jest Mistralem? 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
29 lipca 2022 07:53
Wiem, że temat był już wałkowany, ale przymierzam się do wymiany kasku - Jak ma się rozmiarówka GPA First Lady do Samshieldów? Brało się większą czy mniejszą wkładkę?

I który sklep ściągnie mi wybrany rozmiar i kolor? (nie chcę żadnego fifarafa z konfiguratora, ot zwykły czarny lub granat) Z tego co patrzyłam, to w polskich sklepach są jakieś niedobitki w skrajnych rozmiarach.

//Tak, uwidziałam sobie akurat właśnie ten GPA, KASKi mi się nie do końca widzą, KEPy totalnie nie moja stylówka. Samshielda mojego kocham miłością wielką, ale wypadałoby już go wymienić i od biedy kupię sobie drugi taki sam :P
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 lipca 2022 08:00
Euphorycznie, Ja mam UVEX EXXENTIAL II i on jest całkiem fajnie wentylowany, wygodny, nie zbyt drogi, mi się dobrze sprawdza.
Moon, GPA klasyczną rozmiarówkę ma, czyli jak nosisz 55 to kupujesz 55.
Ja kupowałam w sklep stajnia.
Wśród moich znajomych jest na sprzedaż za fajne pieniążki używana tylko na zawody, czarna z brązowym daszkiem skórzanym jak coś.
Moon, ja mam GPA first lady, wypada według mnie normalnie. Ja sobie pomierzyłam na csio w sklepie stajnia, potem mi zamówili co chcialam.
Moon, chyba ci się pomyliło z KEP, bo tam się bierze 2 rozmiary mniejszy niż nosisz.
Moon   #kulistyzajebisty
29 lipca 2022 21:39
Perlica, hmmm, możliwe, wiem ze kiedyś była dyskusja na temat rozmiarowek gpa vs jakaś inna marka, ale możliwe ze mi się pomyliło 🙈 anyway, dzięki za odzew, pomyślę, zobaczę, napiszę maila di sklepów 😉
Moon, z GPA może być ciężko. Nie wstali po pandemii i raczej juz się nie podniosą. Od stycznia nie przyjmowano już nawet zamówień na nowe kaski.
Czardasz, o nieeee.. to są moje ukochane kaski... W żadnym nie było tak dobrej wentylacji....
Moon, GPA ma standard.
Czardasz, ale jak to?
Co ma pandemia do tego? Ludzie kasku używają niezależnie od covida i konie cały czas jeździli ?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
31 lipca 2022 09:46
Czardasz, no właśnie, poza tym inne firmy kaskowe nie poupadały
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się