Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
30 grudnia 2021 09:50
Alaska, o kurcze 😳. To nieźle kombinowane.
faith, nie mają podanego składu. Jar-Pasz tak samo. A pisać i prosić o skład mi się nie chce.
Ja ostatnio kupiłam 3-go grudnia (zazwyczaj od Pan Hodowca) i w opisie aukcji widnieje stary skład. No ale nie sprawdziłam worka.
Z Agrovital polecam otręby ryżowe.

PYTANIE
Czy ktoś pozwalam selen w płynie z firmy Trouwit? Czy robiliście przerwy w podawaniu ? Tam się podaje jedynie 1ml do paszy, dlatego zastanawiam się czy robić przerwę
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
30 grudnia 2021 12:01
zuzia29, a zerkniesz jaki mają skład?
ja podawałam/podaje ten Trouwit, niestety z tymi przerwami nie pomogę, bo u mnie samoistnie wypadały przerwy, jak dostawał preparat z dużą zawartoscią i selenu i wit E, to nie podawałam Trouwitu, jak kończył sie preparat to wtedy leciał ponownie.
ale przypomniałam sobie ze właścicielka jednej ze stajni wolnowybiegowych dolewa zawsze do wanny z wodą, cały rok na okrągło
charlieeee, - no ja właśnie nie wiem co kupić, czy makuch, czy mielony owoc czy cały owoc 🙈 Czy po prostu Wit C w proszku, ale jakoś ta dzika róża do mnie bardziej mówi, tylko właśnie dawkowanie...
<b>Alaska,</b> o kurcze 😳. To nieźle kombinowane.<br>
<b>faith,</b> nie mają podanego składu. Jar-Pasz tak samo. A pisać i prosić o skład mi się nie chce.

Muchozol2, faith

Wydaje mi się, że oni po prostu lecą równo i robią cały czas "kopiuj-wklej" u każdego sprzedawcy opis jest dokładnie taki sam, więc podejrzewam, że dla nich to szczegół nie warty uwagi 😉

Agro-vital kiedyś kupowałam i lubię tą firmę, ale jednak nie ma ich na allegro, więc koszt wysyłki (chyba 19 zł) robi różnicę. Ja potrzebuję czegoś smakowitego, żeby mi koń leki i suple wcinał, więc ta opcja z marchewką, siemieniem, ziołami bardzo mi pasuje. Tylko to zboże...
Alaska, a jednak nie.
Jednak mam te co ty podawałaś i nie spojrzałam na etykietę.
Ale one pachną jabłkowo na maxa.
Trochę słabo z tymi zbożami.
Muszę to sprawdzić.
Co polecacie do dorzucenia do pudełka (nie może być na mokro) co zastąpi siano. W stajni podają jak chcą raz dobrze, raz za mało. Chciałabym mieć pewność, że koń zjadł coś włóknistego. Coś oprócz lucerny, która zawiera dużo białka i nogi potrafią spuchnąć.
LauraDE, - polecam siatkę do boksu 😉 Upierdliwe jak diabli, ale nic w pudełku nie zastąpi siana.
Duży wybór sieczek różnego rodzaju ma agrobs, spora część bez lucerny, ale to dalej nie jest siano.
Sieczka z traw np z mrstalla
LauraDE, w kostkach do żłobu takie "siano", Opłatek to reklamował, nie pamiętam nazwy...
Mój koń to żarł i żarł i żarł - bo to sprasowane siano jest z witaminami po prostu.
LauraDE, dengie pure grass. Podawałam kiedyś sprasowane siano z agrobsa ale rozpadało się na pył i koń tylko to trochę obgryzał i resztę zostawiał
Z tych sprawowanych kostek to ponoć najlepszy jest hartog compact grass.
Omento się to nazywa
Omento się to nazywa
Perlica, o tak ! To to! dokładnie to.
Chyba w De i Szwajcarii lepiej dostępne.
O, ciekawe to Omento. To się jakoś zalewa czy takie kostki podaje? Ktoś użytkował? Jakie wrażenia? kotbury Ty tym karmiłaś?
Ja miałam trochę na próbę, więc nie mam doświadczenia z długofalowym podawaniem ale na tyle ile ja karmiłam to:
1. Idealne żeby wrzucić do żłobu i na długo zająć konia
2. Chyba smaczne, bo nie było odwracania się dupą co na sieczkę mój koń robi regularnie
3. Proste dla stajennych - to przychodzi w kartonie jako taki cały blok, a te kostki są tak ponacinane, że jak się wsadza łapę to się akurat wyciąga jedna. Nawet kompletny pacan ogarnie. Nie nie da się spierniczyć. A gdyby się komuś wzięły dwie zamiast jednej no to szkody nie będzie- bo to objętościówka.

Tego się nie zalewa ani nic. Po prostu wkłada do żłobu taka kostkę wielkości cegły.

Ogólnie dla mnie bardzo fajny produkt tylko jak na "siano z witaminami" trochę za szwajcarskie ceny, jak na mój portfel.
kotbury pierwszy raz w ogóle o tym słyszę.
Wielkości cegły?? Ahhh, to ja myślałam, że to są kostki wielkości ptasiego mleczka czy coś, a to całkiem pokaźne rozmiary ma w takim razie.
fajne to Omento 🙂 a cenowo nie wychodzi dużo drożej niż ,,firmowe,, sieczki 🙂
blucha chyba wychodzi drożej. Najtańsza opcja kosztuje 115 zł i starcza na 16 razy plus minus z tego co rozumiem z opisu. Mi worek sieczki starcza na prawie 2 miesiące, a kosztuje niecałe 100 zł.
jak przeliczysz na cene za kg, to nie wyjdzie drożej, jak dajesz garstke sieczki to jest bardziej ekonomiczna
Fokusowa, jak sieczka na 2 miesiące?
To po ile jej dajesz?
Perlica, teraz używam Baileys Ultra Grass, która się nigdy nie kończy mam wrażenie. Daję takie luźne 3/4 miarki na posiłek, dwa razy dziennie. Ale mój koń nie dostaje x kg żarcia, jak ktoś daje więcej treściwej to i sieczki pewnie więcej. Sieczki Nuby starczały mi spokojnie na miesiąc z hakiem, Baileysa teraz używam od początku grudnia i mam jeszcze ciut ponad pół worka (to najbardziej wydajna sieczka, której używałam do tej pory). Większych ilości niż te 3/4 miarki to mi koń nie zje na raz po prostu.
Fokusowa, 2 razy dziennie to rzeczywiście jest możliwe mieć sieczkę dłużej 😉
Perlica, jakbym dawała 3 posiłki to mój koń by się nie mógł poruszać o własnych siłach, wyjątkowo "dobrze wykorzystujący paszę" 😅
Mi też na długo starcza, na luzie 2msce, bo daje tylko ze dwie garscie do posiłku żeby koniu wolniej jadł.

A co do paszy i jej przechowywania. Czy korzysta ktoś z innych pojemników niż typowa biała sortera z Ikei? Dorwanie tej 60l graniczy z cudem i to z drugiej ręki. Są też inne firmy a przynajmniej znalazłam jedna na allegro ale nie wiem czy ten plastik jest tak samo gruby i mocny jak w sorterze. Ma ktoś cos konkretnego do polecenia?
vanille, ja na sieczkę właśnie mam pojemnik z Castoramy https://www.castorama.pl/pojemnik-do-segregacji-odpadow-80-l-czarny-id-1090244.html
Piszę pv 😉
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
02 stycznia 2022 12:37
vanille, ja mam pojemniki do przechowywania żywności z obi - https://m.ceneo.pl/78587743
Dzięki dziewczyny, zależy mi jednak właśnie na tych pochyłych pojemnikach bo miejsca u nas niewiele a je można ustawiać jeden na drugim i nabierać paszy bez konieczności ich przemieszczania

Fokusowa, pv
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się