Jeździecka Rewia Mody (odzież, obuwie i reszta sprzętu)

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
25 listopada 2021 22:56
Poszukiwane zimowe legginsy lub bryczesy 😉
Mam z tr i kocham je przeogromnie,
Do tego też mam z BR - są spoko jako wersja budżetowa ale niestety są za luźne w pasie i na tyłku 🙁
Miałam softshelowe zimowe Bryczesy hkm i fakt mega ciepłe, ale okropnie sztywne, aż kolana bolały
Czy możecie polecić zatem coś wygodnego i cieplutkiego? Na zimę bez hali 😝
Pati2012, zdecyduj gdzie piszesz bo już miałam odpisywać w tamtym wątku 😅🤣
Ja mam z Pikeura - model candela i są mega wygodne i ciepłe, od spodu na polarze. Mają wysoki stan, wiec po kręgosłupie tez nie ciągnie nawet jak nie ma się długiej kurtki. Szukam teraz też czegoś dla siebie na zmianę, bo miałam z Horze, ale niestety rozmiar już są za duże (mimo ze ten sam co w Pikeurach). Myślałam nad Schocke albo HKM ale boje się ze nie trafie znów z rozmiarem, a nie lubię się bawić w odsyłanie i wymiany.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
26 listopada 2021 07:30
martrix, dzięki, pomyliłam wątki o 23 😆 hkm ma raczej standardowe rozmiary, nie wiem jak Schockle
Pragnę donieść, ze Schocke niestety wypada rozmiar mniejsze, niż Pikeur. No może pół. To jeśli chodzi o bryczesy. Pokusiłem się dzisiaj o wycieczkę do Horseandpony i spraktykowalam ;p
Co do HKM to dla mnie to jest firma zagadka. Mam kilka par bryczesow od nich i nieraz są różnice na rozmiarze. Kiedyś kupiłam dwie pary jeansowych (fakt ze inny model) i w jedne weszłam z luzem i teraz to już na mnie są nawet za duże, a z drugimi do dziś mam problem, żeby się wbić (mimo utraty kilkunastu kg).
Pati2012, B-vertigo, jedyne sluszne bryczki ever <3

Mam kilka roznych par i kazda jedna kocham calym sercem, ocieplane na zime tez maja.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
27 listopada 2021 12:06
kokosnuss a jak one (B-vertigo) wypadają rozmiarowo ? Tak samo jak Horze znaczy brać mniejsze niż się faktycznie nosi ? Mam od nich kurtkę w rozmiarze M i jest nieco zbyt duża na mnie, S byłaby pewnie lepsza.
Jakiś czas temu się na bryczesami zastanawiałam więc będę wdzięczna za info.

Przy okazji, czy widział ktoś z Was jakieś bryczesy w ładnym odcieniu brązu ? Nie sraczkowaty, a raczej coś w stronę czekoladowego, chłodnego odcienia bądź ciemnej kawy z mlekiem ?
Aleks, - Pikeur Laure Grip Brocade Brown, piękny ciemny brąz. Przyjaciółka ma, są śliczne.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
27 listopada 2021 14:47
keirashara a czy je można jeszcze gdzieś dostać w PL ? Znalazłam w CavalloShop, ale nie mój rozmiar.

Chętnie też rzuciłabym okiem na przychylniejsze cenowo marki posiadające coś w ładnych brązach 🙂 , ale i za wyższą półkę będę wdzięczna 🙂 . Rozglądam się od jakiegoś czasu, ale nic mi w oko nie wpadło. Kroje udziwnione do mnie mało przemawiają, bregginsy to zupełnie nie moja bajka, a fajnych klasycznych bryczesów w ciemniejszych brązach bez "wodotrysków" jakoś nie widziałam.
Aleks, imo porównywalnie do Horze, z Horze i B-vertigo mam ten sam rozmiar. Przy czym B-vertigo są jakby ćwierć rozmiaru ciaśniejsze niż Horze, ale dalej większe niż przeciętne bryczki innej losowej marki. Imo trzeba brać o rozmiar mniejsze jak się lubi dopasowany krój 🙂
Dzięki dziewczyny za polecenie termobutów. Dopiero teraz zauważyłam, że mamy oddzielny wątek na to, ale już trudno 🤐

Zamówiłam te HKM Arctic Country, chociaż po portfelu walą ostro. Znalazłam jakąś promkę jeszcze, ale i tak był to spory wydatek, więc mam nadzieję, że się sprawdzą. Z drugiej strony, nie mam hali i zimę raczej będę spędzać w lesie, więc porządne buty to podstawa.
Moon   #kulistyzajebisty
06 grudnia 2021 19:23
Słuchajcie, czy Spooks robi jeszcze te klasyczne modele kamizelek, z wysokim i puchatym kołnierzem czy jestem po prostu ślepa? 😐
Ponieważ nienawidzę czapek i mimo prób przyzwyczajenia się, to wolę marznąć niż mieć to na głowie postanowiłam, że pójdę na kompromis i zaopatrzę się w opaskę. Tylko pojęcia nie mam, jakiej szukać. Czy na coś konkretnie patrzeć? Jakiej firmy wam się sprawdzają? Raczej bym nie chciała na to wydać worka pieniędzy, jakbym się zamknęła w przedziale 50-60 zł, to byłoby idealnie.
Moon,
model Leanah ma wysoki kołnierz i jest w febro, koniku i na Horze
Moon   #kulistyzajebisty
06 grudnia 2021 21:52
kasska, o, dzięki za nazwę modelu! 🌷
flygirl, Najlepsze to w ogóle mieć cokolwiek na uszach. Ja tez w 99% przypadków zamiast czapki nosze opaskę. Może pizgać i wiać i mrozić, a jak mam opaskę na uszach to nie czuje połowy tego zimna, które jest na dworze. Najlepiej mi się sprawdzają polarowe. Dekadę temu kupiłam sobie gdzies w jeździeckim taką jednowarstwową z FairPlaya za szalone 25 zł i wielbię ją nad zycie, bo jest tak cienka, ze zmieści się bez problemu pod kaskiem, w dodatku jest profilowana i ma dłuższe boki żeby lepiej uszy zakryło. Na razie drugiej takiej nigdzie nie znalazłam niestety. Ale mam tez jakąś inną randomową z bazaru za 10 zł i tez się sprawdza, tylko ze już jest dwuwarstwowa i trochę ciśnie pod kaskiem. Kiedy kupowałam tez w amigo takie polarówki, ale to tez było dekadę temu.
flygirl w Decathlonie są teraz bardzo fajne opaski i naprawdę spory wybór. W cenach 20-40 zł.
Ja co prawda zaopatrzyłam się w polarową, cienką czapkę pod kask (za szalone 9 zł i sprawdza się fantastycznie), ale ostatnio oglądałam też opaski, bo szukam czegoś na zmianę, gdy czapka będzie w praniu. I chyba na jakąś z Deca się skuszę 😉
Chciałam napisać, że niby cienka bluza PS of Sweden i termokoszulka pod dała wczoraj rade na dworze. ... bez kamizelki, bo zapomniałam z domu 🙂

To jest w ogóle fenomenalnie funkcjonalny ciuch dla mnie. Polecam.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 grudnia 2021 12:39
kotbury, Jaka bluza? Ja bardzo lubię ciepłe rzeczy, bom zmarźluch. A jak są ciepłe a nie grube i nie mam wrażenia, że jestem ludzikiem Michelin to już w ogóle super.
majek   zwykle sobie żartuję
07 grudnia 2021 13:05
martrix, ja tez jestem fanka opasek, ja jezdze w takim bawelnianym cienkim kominie zawinietym trzy razy - jako opaska pod kask.
zembria, ja mam tą;
https://www.tackshop.pl/pl/p/Bluza-Faith-Roseberry-/820
Jeszcze sobie chyba kupię w innych kolorach.
Kojarzycie gdzie jest największy wybór kamizelek z Pikeura? Przeglądam oferty sklepów i bieda w rozmiarach albo modelach.
Chyba trzeba szukać, jeśli potrzebujesz czegoś konkretnego: gnl, konik, pasi-konik, horsequal, pegaz, cavalloshop, e-cavallo, horsetack, trok, sprzetjezdziecki, django, salonkonskiswiat.
Kolekcje sezonowe były trochę wcześniej, więc możliwe, że już część asortymentu się wyprzedała i teraz na sklepach już tylko "niedobitki".
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
01 stycznia 2022 14:36
Wczoraj zrobiłam sobie prezent na koniec roku - taki golf od Equestrian Queen, model Hedwig. Jest taki jak w opisie - nie chciałam go zdjąć 😂. Założyłam i już w nim wyszłam ze sklepu 😁.
IMG_20220101_130428.jpg IMG_20220101_130428.jpg
IMG_20220101_130443.jpg IMG_20220101_130443.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 stycznia 2022 19:16
Muchozol2, Fajnie to wygląda, ciepły faktycznie?
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
02 stycznia 2022 23:30
zembria, tak. Na tyle że na teraz za ciepły 😂. Pod piankę muszę coś cieńszego brać. Mogę dać znać jak się spisze jak będzie zimniej - jestem zmarźluch i nie lubię się ubierać na cebulę, tylko dwie warstwy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 stycznia 2022 11:36
Muchozol2, Na zdjęciach sklepowych nie widać, że on taki puszek ma od spodu wiec bym się nie skusiła, ale po Twojej fotce się zastanawiam. Brakuje mi akurat takiej cieplejszej warstwy pośredniej.
zembria, - ja mam legginsy TR na takim puszku i je kocham. Po praniu nie im nie jest, to moje jedyne ciepłe, więc cioram je praktycznie codziennie teraz.
Są cieplutkie, milutkie i cudowne 💕
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
03 stycznia 2022 11:50
zembria, zdecydowanie polecam - jeden z moich najlepszych zakupów ciuchowych. Mam sporo koszulek termicznych z polarkiem, ale mają jakby rzadszą przędzę i nie są tak ciepłe (na te temperatury to zaleta). Ten golf z EQ jest jakby zbity i gęsty, ale nie bardzo gruby (jak polar).
Na te temperatury mam taką koszulkę z Decathlonu i też polecam - https://tinyurl.com/2pswwkcn
keirashara, marzą mi się takie, ale powtarzam sobie, że jak schudnę 😀.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
03 stycznia 2022 12:07
Zły adres jest w skróconym linku. Podaję prawidłowy - https://tinyurl.com/bdze5wkt
Muchozol2, - bierz teraz! Ja się boję wchodzić na wagę, a wcale nie wyglądają źle. Górę w zimie i tak masz zakrytą, są super wygodne, kupiłam też swojej mamci. Bała się czy wejdzie w M, ale weszła i chwali sobie 😀
Pozdrawiam z punktu "chciałabym wyglądać tak jak wyglądałam, gdy pierwszy raz pomyślałam, że jestem gruba" 😂🙈 Elastyczność legginsów to duży plus 😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się