po ile owies i siano ?

w okolicach Poznania  owies coraz droższy, podchodzi miejscami pod 900 zl, gorszy mozna kupic po 750zl/t.
Zniwa juz ruszyly, wiec o ile susza nie wyniszczyla za mocno, to cena spadnie.
Siano 120x120 za 120 zl/ szt to norma w przypadku firm, ktore na tym zarabiaja, od rolnika moznq dostac za 80.
siana bedzia pod dostatkiem u nas także ceny na pewno spadna. pierwszy pokos byl bardzo dobry.
za to drugiego np. u nas nie będzie, mamy step zamiast łąk 🙁
anetakajper   Dolata i spółka
09 lipca 2019 06:20
U nas drugiego pokosu też nie będzie. Nawet pierwszy był nie za ładny. Ceny 80 wcale mnie nie dziwią
A owies u nas w tym roku to plewa :/ i takie coś może kosztować 900 bo ludzie już nie sieją owsa.
W zamian za owies można się zaopatrzyć w jęczmień 550 za tonę 😉
u nas w południowych rejonach lubuskiego na początku ceny siana były jak w tamtym sezonie, czyli wysokie, ale że siana jest sporo na rynku to zaczeli opuszczać, dziasiaj znalazłam oferte za balot 150-tke 70 zł
Rozmiar balotu rozmiarem, ale wszystko rozbija się jednak o wagę  😉
Kupuję siano w 2 miejscach, gdzie mam sprawdzone i kg jest fajnie.
W jednym mam baloty 160, waga ok 450 kg, w drugim miejscu 120, waga 300 kg.
I tu i tu płacę 100 zł za balot.

Raz potrzebowałam na gwałt dwa baloty i pojechałam do miejscowości obok do rolnika. Pan siano mi sprzedał za 90 zl/ szt po zwazeniu wyszło, że jeden waży 140 kg. Luźne, niezbite ogólnie dla moich koni na półtora dnia..

blucha ile waży u Was taka 150?
Nieraz zastanawiałam się czy ściągać siano z dalszych rejonów, tylko często takie okazje wcale nie były niestety okazjami kilogramowymi  😎
tak jak piszesz różnie, u jednego kupuje tak cieżkie dziady że w 3 ledwo kulamy, u innego lekkie ale i cena niższa, ja akurat nie patrze na wage a na jakość , bo jak super to i wiecej wolę zapłacić niż płacić mniej i patrzeć jak pod nogi biorą, ale wagowo też sprzedają, widziałam ogłoszenia ze 240 zl /tone
Znajomy ma do odsprzedania ok 400 kg zeszło rocznego owsa przed żniwami. Jeśli kogoś zainteresuje mogę dać namiar.
Jak ceny owsa tegorocznego? Po ile kupujecie/sprzedajecie?
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
30 lipca 2019 13:11
Kupiłam po 650zł/ za tonę tegoroczny owies dobrej jakości.
Lubuskie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
31 lipca 2019 06:45
U nas taniej wychodzi jęczmień. A owies jest tak pusty, że waży połowę w tej samej objętości. Jak mam przerzucać dwa razy większa górę worków, żeby koń odpowiednią ilość plewy przemielił, to olałam.
anetakajper   Dolata i spółka
31 lipca 2019 07:20
Owies -700 zł - u nas jest pełny.
Jęczmień -550 zł (ozimy). Jary chyba tańszy bo jest gorszy od owsa.
snopek słomy - 3,00  😲
Bal słomy owsianki 120 - 40-50 zł
Siano 120 - nawet 100 wołają
BASZNIA   mleczna i deserowa
31 lipca 2019 08:05
U nas nawet  pszenica jest pusta. Masakra.
BASZNIA, to przez susze ? Czy z czego to wynika ?
BASZNIA   mleczna i deserowa
31 lipca 2019 18:59
Klami, tak, przez suszę. U nas była ogromna w momencie dojrzewania ziarna. Słoma ładna, wszystko wygląda git, a ziarniaki niewykształcone. Rolnicy się gorzko śmieją, że dobre zboże na wieńce na dożynki. Ładne i lekkie....
BASZNIA, u nas to samo. Miałam piękne kłosy jęczmienia, szacowaliśmy, że koło 8 ton będzie. Zebraliśmy 5t drobnicy. Ceny szaleją. Ja mam na razie 20 balotów słomy na placu i zgodzone 90 balotów siana. Ceny szaleją, 90-120zł za balot 120cm siana. O sianokiszonki nawet nie pytam, bo mnie cena zabije.
Po ile teraz jest owies w mazowieckim?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
26 czerwca 2022 21:29
Jak u was wygląda sytuacja cenowa?
W Wielkopolsce całkiem dużo siana wyszło z tego co widzę po okolicznych łąkach 👀
Pati2012, dolnośląskie, siana wyszło bardzo dużo bo susza zaczęła się właściwie dopiero po sianokosach.
Ceny podniesione, wychodzi ok 90,- za belę (bez transportu)
jeden dostawca cena +50% ale mega tanio miałam u niego w zeszłym roku, drugi +15%
Zjedzą mnie przede wszystkim koszty transportu, w zeszłym roku u pierwszego miałam transport w cenie siana a w tym roku nie dość że za siano o połowę więcej to osobno za transport będę płacić.
Ogólnie wychodzi że za siano w tym roku wyjdzie mi 2x wyższy koszt niż w zeszłym roku, licząc z transportem.

Ale, przynajmniej w mojej okolicy, podobne do tegorocznych cen siana bywały już kilka lat temu (oczywiście wtedy transport był tańszy).
Więc ogólnie nie są to jakieś duże podwyżki patrząc na ceny za belę przez kilka lat wstecz. W zeszłym roku było u nas sporo taniej niż w poprzednich latach.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
27 czerwca 2022 09:34
U nas u jednego z naszych dostawców cena regularna wskoczyła na 90zł za dużą bele plus transport. My wzięliśmy trzy transporty (3x38sztuk) więc zszedł nam do 85 zł za bele plus transport. W ubiegłym roku płaciliśmy u tego samego dostawcy 65zł (też braliśmy więcej niż jeden transport) za bele plus transport. Przy czym cenę regularną miał 75zł albo 70zł za balot. Mamy jeszcze jednego dostawcę, ale nie gadałam z nim jeszcze o cenie, zobaczymy. Województwo pomorskie.
Koleżanka u swojego źródła pytała i zaśpiewano jej za kulkę 120 zł bez transportu, także no ... tu już chyba przegięcie. Jeśli chodzi o krostkę to u pana, który zaśpiewał 120 zł za balot, to cena z 5 zł za sztukę wskakuje na 6 zł za sztukę bez transportu.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
10 czerwca 2023 21:45
Wykopuję wątek, jako, że ten rok jest słaby jeśli chodzi o ilość siana to ceny pójdą w górę. U mnie na Mazurach, rolnicy zebrali o 50% mniej siana niż rok temu i większość nie sprzedaje wcale. Mój dostawca poinformował, że w tym roku oferuje mi baloty za 150 zł. Jak u Was z dostępem i cenami?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 czerwca 2023 09:29
TRATATA, W pomorskim, okolicy Żuław, siano 100zl 130 balot. Sianokiszonke mamy po 150zl, ale balot 120.
TRATATA, u nas jeszcze jest mało i będzie prserosniete bo łąki stoją pod wodą, ale spodziewam się że zbiorą po 2-3 pokosy, w końcu padało
Na mazurach tam gdzie ja mam stajnie (okolice Elku) to nawet po kosztach robocizny nikt siana nie chce kupowac. Ja mam zapasy z 2 lat i w tym roku ledwo udalo nam sie naszemu dzierzawcy wcisnac zeby chociaz jeden pokos zebral z naszych lak bo wszyscy maja zapasy i nawet za male pieniadze nikt nie chce kupowac siana 😅 a niby od przybytku glowa nie boli 😂 tylko stajnia peka w szwach jak nie ma juz gdzie siana skladowac
Kochani, czy 550zl za tonę siana to dużo? Województwo śląskie
marchewkowa, w Wielkopolsce jest to cena w granicach normy niestety
marchewkowa, licząc że na tonę wejdą 3/4 spore baloty to 550zł to jest sporo, ale na obecne czasy chyba w normie 🙈
Takie pytanie mam - owies workowany, 40-50 kg worek, cały, gnieciony, dowolnie (nie potrzebuję ton, kilka worków na rok wystarczy) - w jakich cenach mniej-więcej chodzi w tej chwili?

Plamkakochanie, Przyjęłabym z pocałowaniem ręki :P

Chociaż u nas jest siano. Tragedii nie ma. Fakt, drożej niż kilka lat temu (7-8zł kostka, ale ja x lat temu też płaciłam dość drogo, bo 5 zł/kostka, niemniej jednak akurat to siano było warte tej ceny), ale i tak, siano jest.

anetakajper, Powaga, nie będziecie mieli drugiego pokosu? Coś chyba łąki odbiły...? Czy niekoniecznie?
Sankaritarina, u nas (lubelskie) za 50kg owsa płacimy 60zł 😉 ale to cena jeszcze starego, nowy pewnie będzie niestety droższy...
Aninna, niekoniecznie, owies u nas zeszłoroczny po 1000-1500 zł za tonę, a tegoroczny będzie po 600 zł za tonę. Juz opłacałam zapas na cały rok, więc cena sprawdzona
W jakiej cenie u was słoma jest aktualnie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się