wrzody żołądka

pati12318, ja mam w planach trzymać na suplach cały czas, tak właśnie na zmianę.
Myślę żeby na wiosne i jesień podawać Equine 74 a tak Coligone na zmianę z np. ulcosanem.
Mega ponoć działa Rylene GI ale cena też jest niezła. Próbuję teraz ściągnąć z UK coś podobnego ale tańszego.
pati12318, ja daję gastro balsam od Brandona , yarrowia equinox gastro i rokitnik.
Pati, ja nie daję już nic non stop. Daję suple na zmiany pogody. Na co dzień tylko zalecenia żywieniowe, czyli lucerna i dużo siana.
Ale widzę, że tu jednak grubsze suplementacje lecą u innych. 😅 Może mam farta, że mi się to sprawdza.
Sivrite, mój koń ma alergię na lucernę, a samo siano to trochę mało 🙂
Mo B., nie widziałam konia, który nie chciałby jeść Marstall Sensation Pro. Mój koń dostaje je od 1/2 roku i jesteśmy zadowoleni. Zastanawiałam się nad Re-Leve, porównywałam obie pasze i dla mnie pod wieloma względami Marstall jest lepszy. Do tego Sensation można podawać na mokro co ułatwia życie jak trzeba coś przemycić niesmacznego. Jeśli jesteś z Warszawy, to mam jeszcze całą torbę próbek, mogę Ci dać do przetestowania czy koń będzie chciał jeść 😉
Mindgame, ach, przerąbane, żeby mieć wrzoda uczulonego na lucernę.🤦
Właśnie ja się trochę obawiam suplementacji na grubo non stop.
Na większości tych supli jest napisane żeby podawać maks 6-8 tygodni.
Myślałam nad podawaniem alg wapiennych, bo one są w wielu tych preparatach obniżających pH żołądka.
Mindgame słabo z tą lucerna. Mój dziad za to nie akceptuje oleju kukurydzianego.
Ale tak kompletnie, że nie podejdzie do żłobu nawet jak czuje zapach.
Więc gastro balsam odpada.
pati12318, a olej z czarnuszki? Nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba też jest dobry na wrzody.
Czy ktoś karmi hoveler pur gastro? Polecacie? Chciałam zacząć coś już podawać koniowi, w oczekiwaniu na gastro. Tylko tam wychodzi 1kg/500kg szkapy na dzień przy "lekkiej pracy" i trochę mi się mało wydaje. I nie wiem czy robić pelnoporcjowo, czy na domieszkę z owsem, skoro owies je od zawsze.
Co Wam się najlepiej sprawdza z tych trzech produktów:

- Gut Balancer Protexin
- Biogen K
- Asecurol (Hippovet) - to chyba stosunkowo nowy produkt na rynku??
Alaska, aseculor nie należy stosować z innymi lekami czy suplami (chyba ze duza przerwa pomiędzy podawaniem)
xxagaxx, na razie dopaszczowo nie dostaje żadnych leków, a gastro mam przeszło za miesiąc. Na razie daje Gut Balancer, ale może coś sprawdza się "bardziej". Tak jak wspominałam wyżej, sytuacja mojego konia jest nieco bardziej skomplikowana zdrowotnie.
budyń, ja bym na twoim miejscu nie zmieniała diety aż do badania gastroskopowego. Chyba że termin masz bardzo odległy.
Alaska, tak tylko uprzedzam, bo ja sama chciałam zamówić a potem się lekko zdziwiłam, że on mocno ogranicza wchłanianie czegokolwiek. Zaleca się dawać na wieczór. Wtedy rano można coś podać.
Znajoma leczyła wrzoda i podawała to, koń się pogorszył na pastach. Podejrzewa ze pomio dużej przerwy pomiędzy podawaniem, nie działały jednak. Potem koń wrócił na pasty i się wyleczyl.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 stycznia 2022 10:13
Ja podawałam Asecurol osłonowo jak miałam konia na p.bólowych i p.zapalnych. Faktycznie robiłam dużą przerwę po Asecurolu bo z 8h jednak to wystarczyło żeby leki podane po tej przerwie działały.
Dzięki, faktycznie pasuje mi na przykład na rano 🙂 Do następnego jedzenia mam spokojnie 8h.
Mój jest na sterydach (domieśniowo), złapał ostatnio flegmonę więc i po antybiotyku...ostatnio dostał też bóli z powodu ogromniastych gazów i biegunki, która wzięła się niewiadomo skąd...🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 stycznia 2022 13:23
Alaska, Tak jak dziewczyny napisały, tu musi być duża przerwa po Asecurolu zanim coś innego dopaszczowo podasz. Tak samo jak sulfraktant, to powleka żolądek, no i o to chodzi, żeby powlekało, ale dopóki z żołądka nie pójdzie dalej, to będzie kolidowało z innymi rzeczami. Ja daję po go śniadaniu, leki przed kolacją. Suple do śniadania i do kolacji. Myślę, że taki układ jest ok.
Gazy i biegunka to przecież po antybiotyku mogą być. Probiotyk dodatkowo daj przez parę dni.
mindgame, dobra, dzięki, to w takim razie tylko się ograniczę do sieczki :P
Czy ktoś stosował ten specyfik? https://www.calkal.pl/pl/p/EQGASTRO-2-kg-PRZECIWWRZODOWE/66?fbclid=IwAR2ldeF5pboD6x2Nm1jU3cMETFYu98_hXhJSRWjzHUHTEVG2EZh3mhjc0jM

Poleca go ciągle jeden gość na grupie na fb. Ten sklep znam, zamawiam stamtąd kapitalną biotynę.
Ceny więcej niż przyjemne.
Skład bardzo prosty, czy ktoś miałby jakieś artykuły nt. działania tych alg?

Mój koń funkcjonuje od jakiegoś czasu w totalnie innej czasoprzestrzeni i potrzebuję go zabezpieczyć... Yarrowię niby ktoś sprzedawał na fb w promocyjnych cenach, ale się nie załapałam.
Nie lepiej dać same algi? Skład to algi i melasa. Analizowałam większość tych wrzodowych specyfików i ceny są chore a skład się powtarza. W większości jest siemie lniane, oleje, algi i babka. Ja mam osobno babkę piesznie, siemię, algi i probiotyk i za te cztery rzeczy bardziej wydajne wychodzi mi taniej niż kazdy z tych suplementów.
Ja potrzebuję gotowca, nie mam czasu zamawiać osobno, mieszać i komponować 🙂

Polećcie coś, bo na grupie fb to słabo, ja o niebie, inni o chlebie...
Meise, Brandon+ Gastro Balsam jest spoko no i ja używam tylko Yarrowię, na forhorses możesz zamówić 1,5kg za 185zł
Nie wiem czy to coś pomoże ale tyle mogę polecić z własnych doświadczeń.
To właśnie sporo, kiedyś kupowałam 3 kg za 275 zł, a teraz jakieś laski na fb sprzedawały wiaderko za 250 zł, ale nie zainteresowałam się, bo nie byłam pewna czy to nie jakiś scam...

Obczaję sobie ten Balsam 🙂
Meise, no ja pamiętam jak były takie ceny... sama mam zniżkę więc troszkę ułatwia mi to życie 😅 nie mniej ceny tych supli to dramat
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
09 stycznia 2022 02:27
Miałam ten gastrobalsam i bez szału. Mi robotę robi całość żywienia i koń dobrze wygląda (jak na padokowego lenia), jest też żwawy, chętnie się rusza i ogólnie w końcu normalnie żyje. Ale pokłony się należą mojej wetce i ułożeniu żywienia Rozkruszkowi 🙂.
Dostaje sieczkę z lucerny Eggersmana, otręby ryżowe Nuby, rokitnik, czarnuszkę, vitaflex, co kilka dni siemię lniane i elektrolity. Stale dostępne super siano.
Gillian   four letter word
09 stycznia 2022 06:49
Gość go poleca bo jest przedstawicielem i masz od niego kupić 🙂
Meise ja podaję Sea Algea- to algi wapienne, które są głównym składnikiem wielu preparatów obniżających pH żołądka.
Kosztują 69 zł za 1,5 kg co starcza na 6 tygodni.
Także porównując do większości supli na wrzody to mega różnica.
Gill, dzięki ciotka, nie wpadłabym na to 😝

pati, o kurczę, mogę prosić o linka do sklepu, z którego kupujesz? 🙂
Meise, na tej grupie na Facebooku funkcjonują użytkownicy zajmujący się sprowadzaniem i dystrybucja danej marki produktów i polecają swój towar pod każdym możliwym pytaniem. Oczywiscie nie wspominając nic a nic, ze nie są przypadkowym zadowolonym klientem, ale sprzedającym. Słabe to jest jak dla mnie.
Meise chyba chodzi o produkt od Nuvena, jest w tej cenie dostępny na allegro
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się