Siodło skokowe

adriena co prawda, w Erre nie skakałam, tylko jeździłam po płaskim, ale CA było dla mnie o wiele wygodniejsze. Jeździłam też w JD i JF i bez porównania.
Dziękuję za info, CA wygląda na głębsze, więc to chyba dobry trop. Ja zawsze przechodzę szok tyłkowy przesiadając się z Erre Vittoria na Meredith 🙈
adriena, CA jest bardzo miękkie, ale głębsze jest JD.
Perlica ok, to mam 2 siodła do przetestowania.
Hej ,czy znacie jakąś firmę ,która ma w ofercie siodła z górnej półki z drugiej ręki i oferują dopasowanie do konia ?
W ogłoszeniach jest Prestige Eventing, gdzieś spod Łodzi, ktoś ma wiedzę o tych siodłach?
pemi, forumowa OK. ma bardzo dobre siodła i dużo skokówek w idealnym stanie. Mi wysłała kilka i mogłam sobie wziąć saddle fittera i dopasować. Mogę wysłać kontakt tel. na priv 🙂
Meise, Poproszę o kontakt na priv . Dziękuję Bardzo !
pemi, tez polecam OK, najlepsza!
Moon   #kulistyzajebisty
29 stycznia 2022 12:01
Ja też, ja też! 💕
A ja mam do jazdy konia, na którym nic nie leży 🙈 powiem wam ze mam dość. Skończę z Ikonikiem
Butet, Devo i Equiline
Devo lezy najlepiej ale łęk za wąski.
20220128_212625.jpg 20220128_212625.jpg
20220128_212200.jpg 20220128_212200.jpg
20220126_192444.jpg 20220126_192444.jpg
Oczywiście dodało się za mało zdjec 🙈 ktos ma jakiś pomysł co jeszcze w ogóle brac pod uwagę?
20220128_212617.jpg 20220128_212617.jpg
20220128_212154.jpg 20220128_212154.jpg
20220126_192440.jpg 20220126_192440.jpg
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
29 stycznia 2022 14:10
U nas na dwie beczkowate, krótkie i masakrycznie ciężkie do dopasowania siodło kentaur okażą się strzałem w 10
xxagaxx, Renek lub Prestige MR nowy model
Meise, mogę również prosić o kontakt?
Ja też polecam forumową OK.
Lullaby, po prostu pisz do niej na pw na revolcie
Hermes, bardzo nie lubię Kemtaurow. Jezdzilam co prawda dawno Ale tego siodla było wszędzie pełno.

Perlica, Rene używanych jak na lekarstwo, ale zwrócę uwagę na Prestiga.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
30 stycznia 2022 10:04
xxagaxx, ja byłam zaskoczona jakością i wykonaniem teraz jak była u nas przedstawicielka, ale fakt, nie każdy może je lubić, ja dopóki mogę to kocham swoje cwd 😅
Fakt faktem mając porównanie do ikonic to kentaury wypadają lepsze jakościowo, są milsze dla dupy😝
A próbowałaś equiline?
Hermes, nie siedziałam, mierzyłam tylko na konia. Ale jest jedno w ogłoszeniach i się czaje żeby wziąć... już mam dość tych wysyłek, żeby się okazało znowu że może łek jest ok ale znowu kibel z panelami.

Dlatego już godzę się ze będzie Ikonik, ale miałam okazje tylko w tym siedzieć na szybko w 3 chodach (model Evo) i no.. beton dla 4 liter.
Nie każdy Ikonic jest taki twardy. Też zależy dużo czy ktoś od początku dużo olejuje, jak nie to potrafią być długo takie mega twarde. My teraz mamy na Siwego Elite i jest mega mięciutkie i super się siedzi. Wcześniej pożyczałyśmy identyczny model i było okrutnie twarde.
xxagaxx, w Elite się w supie jakoś tam siedzi vs inne modele.
Ja się ostatecznie skusiłam na Ikonica, używanego 1204, ale siedzi mi się bardzo dobrze. Tylko, że to używka, wyjeżdżona już, ale jest naprawdę miękka i wygodna. Ich nie produkują już, ale ponoć EVO to jest coś podobnego. Może faktycznie przy dobrej konserwacji nieco "zmiękną".
Siedziałam też w Hybrydzie, ale przyznam, że ona to faktycznie jest kawał kamienia...
Ja jestem mega zadowolona z tego jak szybko idzie wymiana łęku i jak szybko działa serwis (przynajmniej tu na Śląsku) i od ręki można dopchać siodło.
Ja mam 2 ikonic skokowe evo i hybryda ; evoj02 nie jest twarde i fajnie usadza , z hybrydą totalnie nie mogę się dogadać i pewnie je sprzedam. Mam młode konie i szybka wymiana łęku plus możliwość korekty wełny to ogromny plus.btw uj też mam od nich
Perlica, Melanie, dajecie nadzieję 😀 Ja mam tyłek już zapoznany z francuzami, cwd czy Bruno uwielbiam, ale mój koń jak widać nie wpasował się kanon konia sportowego 😀

to chyba zaryzykuję z tym Ikonikiem od razu, zamiast po drodze brać Equiline
Czy ktoś z was jeździł w Equipe Performance?
Chcialam się pochwalić ze dzięki forumowej OK. Nie muszę kupować Ikonica! W doslownie ostatniej chwili, jak taki wybawca, wyslala mi na testy Devo. Nie jest idealnie, mogłoby być szersze bo na teraz lezy idealnie ale za dużo pod spod nie mogę wlozyc, ale może kon postanowi już nie rosnąć wszerz 😅

Także polecam naszą forumowa OK. Bo jest cudotworca a siodla Devo nawet daja rade bezkłebowca.

20220213_152419.jpg 20220213_152419.jpg
Witam koniarzy 🎠,
rozważam kupno siodła skokowego, zastanawiam się nad używanym jak i nowym, budżet ok 5tys, proszę o porady i opinie. Które siodła w takim budżecie polecacie oraz opinie nowe czy używane 🙏
Balanga1988, to jest bardzo indywidualna sprawa. Czy ty masz wymagania specjalne (tybuinka, rodzaj siodla) albo czy kon jest mocno specyficzny. Jak masz dobrego saddle fittera to powinien ci pomóc w dobraniu czegoś POD WAS. Bo ty sama też możesz miec pewne upodobania?

U mnie parę osób w stajni jeździ w Butetach, a to nigdy nie byłobyb siodło które bym dla siebie wybrała.
Tak samo ja nie lubię KenTaurów, a bardzo dużo osób chwali.
u mnie w stajni króluje Daw-Mag wszechstronne, aktualnie jeżdżę w Hubercie i jeździ mi się naprawdę wygodnie.
Balanga1988, dobrze dopasowane siodło to tak naprawdę najważniejsze, i do konia i do ciebie. DM ma całkiem sporo opcji dopasowania, jak panele koniowi pasuja to powinno być git.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się