dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Oj, szczerze wątpię. Najwyżej będę podawać pompkę dziennie, może nie będzie fajerwerków spod ogona 🤷
Mi się ostatnio zepsuło... Cabi Glue. Bolesne są takie straty 😖
Meise, - jak Ci się zepsuło Cabi? Tam się nie ma co psuć, jak się rozwarstwia to wystarczy zamiąchać. Chyba, że było nie zamknięte i wyschło na amen. Ja tam używałam cali grubo po terminie i nic mu nie było 😅
Właśnie nam się zrobiło za rzadkie 🙁 nasza strugaczka powiedziała, że zepsute, nie działa już 😒 I faktycznie jest sporo po terminie...
Meise, - ja bym wymiąchała i używała dalej, używałam z dwa lata po terminie i działał 🤷 albo dokupiła siarczan miedzi i zagęściła, kosztuje grosze na allegro.
To jak tak mówisz, to tak zrobię 🙂 Jak wszyscy wiemy - to nie som tanie rzeczy 🙈
Dziewczyny, potrzebuje na cito preparat z dużą zawartością żelaza. Klacz źrebna źle wyniki krwi, anemia. Wet zalecił podawanie żelaza. Mozecie cos polecić?
RedCell z Farnam? Redplex Audevard, Equina Hemoxil?
Mi najlepiej sprawdziła się Equina Haemoxil, a przyczyna anemii znana?
Foran.

ale tak, jak pisze charlieee zerknij w biochemię czy nie masz czegoś, co wchłanianie tego żelaza blokuje.
Nie, właściwie to nie do końca.
Klacz po odstawiwniu źrebaka mocno schudła nagle, kucka 125cm. Gdzie zawsze była jak paczuś, 17 lat. Tak to nic po za tym jej nie dolega,
ja bym właśnie pod tym kątem skonsultowała z kimś dietę, może coś blokuje wchłanianie
Poleci ktoś bardzo budżetowe witaminki do owsa dla większej ilości koni w firmie granulek lub płynu?
Dostają animki, ale kilka nie chce zjadać proszku
Reformin plus, jak się kupi wór 25kg to się opłaca 🙂😉
charlieeee, - gemuse w tych 25kg paczkach? Są w granulkach i wychodzą na prawdę bardzo ok cenowo. Mi wiadro 3kg starczało spokojnie na 3 miesiące.
Animików to nawet mój wszystkożerny klusek nie chciał jeść 😝 więc nie wiem na ile to kwestia proszku, a na ile ogólnej paskudności.
charlieeee, Hoveler Reformin Plus albo Eggersmann Horse Vital Plus
keirashara większość je bez problemu, ale jest dosłownie kilka, które maja problem ogólnie z proszkami 🙈
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi 🌷
Nie mogę edytować, miało być wiadro 10kg na 3 miesiące 😑

Choć teraz przesiedliśmy się na balancer Semper Min, żeby zwierzowi było trochę mniej smutno jak je. Zawsze to ciut więcej, niż sama garć sieczki i kubeczek witamin. Semper wychodzą trzy kubeczki 😂
Czy ktoś stosował selen Trouwit? Czy podaje się wg instrukcji 1-2ml na konia czy jest jakiś przelicznik? Czy powinnam robić przerwy?
BUCK   buttermilk buckskin
01 stycznia 2022 13:17
charlieeee zaprzyjaźniona stajnia pensjonatowa wprowadziła to w standardzie i są mega zadowoleni plus twierdzą, że kopyta rewelacyjnie zareagowały 🙂

https://soymax.pl/konie/94-platinum-horse-mineral.html
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 stycznia 2022 09:44
Oj jednak preparatów NuVena nie polecam, koń od sierpnia jest stale na Selenie, Cynku, Miedzi i jeszcze kilku preparatach od nich, wczoraj przyszły wyniki krwi selen w dolnej normie (a w międzyczasie miał też iniekcyjnie podawany), a cynku mój koń nie ma wcale, jest poniżej normy.
lusia722, z cynku na 2 koniach sprawdził mi się HestaPlus Zink (potwierdzone badaniami krwi).
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
10 stycznia 2022 10:22
Potwierdzam. Hesta Plus Zink jest na prawdę warty uwagi i skuteczny. Też mam potwierdzone badaniami.
Jeśli idzie o selen to ja podawałam mebio Selen plus i udało się wyrównać niedobór
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 stycznia 2022 11:58
_Gaga, Heste dawałam, ale cynk szału nie robił
Selen lepiej, ale nadal iniekcje były konieczne, więc szukałam alternatywy.
Mój kucyk jest wybitnie problematyczny jeśli chodzi o selen. Ale tak słabych wyników z cynkiem to jeszcze nie miał.
Mi się akurat super sprawdziły te suple, tez potwierdzone badaniami mam wyniki 🤔
Ale cynk najlepiej podniósł mi się na immuno Pro z Equina
u mnie przy cynku poniżej normy poszła jedna puszka Hesty, potem jedna puszka Equipur i wyniki poszły prawie na środek widełek.
lusia722 może suplementujesz też czymś co bloku wchłanianie cynku ?
lusia722, selen to chyba tylko w injekcji ma sens, przynajmniej wg moich wetów. Może w ogóle dietę by trzeba ogarnąć od zera. Nadmiar jednego pierwiastka może wpływać na przyswajalność innego...
U mnie po puszce Hesty cynk poszybował z poniżej normy na górną granicę u obau koni. Badania 4 czy 6 tygodni od zakończenia suplementacji (nie pamiętam dokładnie).
Potwierdzam skuteczność Hesty Plus - różne suplementy. Skoro cynk się nie poprawił (zakładam, że był dawkowany prawidłowo) to może problemy z wchłanianiem lub interakcja z innymi suplementami/paszami?
Eggersmann Aminoral vs Reformat Hoevelera - ktoś ma porównanie?
faith, ja mam teraz lekko pracujące dwa konie na Aminoralu, moja Siwka która po źrebaku i zasuszaniu cycków wyglądała jak wiór, a drugi to lekko pracujący niespełna 4 letni xx. Oba konie z racji niedużej pracy dostają niedużo, ale dobrego jedzenia I Aminoral. Folblutowi szyjsko urosło i ogólnie zrobił się taki apetyczny, Siwka też wraca do swojej formy. Z mojej strony polecanko.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się