Jakie pasze dajecie swoim koniom?

ja zamawiałam z allegro, bo mi sie opłaca ze smartem, niestety ta oferta zniknęła i jest obecnie tylko jedna, bez smarta i za stówkę, więc chyba teraz na próbę wezmę dengie i zobaczę czy moim będzie leżała 😀
Na jednego konia, 3 posiłki dziennie mniej więcej po luźnej miarce 1l do każdego - na 2 miesiące na luzie.
Moje konie słabo jadły eggersmana. Bardzo mocno zbita, ciężko się przekładało do pudełek. Ale na sam wygląd byla spoko.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
08 stycznia 2022 23:26
Moje się zajadają tą sieczką z Eggersmana (lucerna i olej kukurydziany). Niestety chwilowo jest niedostępna i kupiłam czerwoną Dengie (lucerna i olej rzepakowy) i już marudzą.
A przy okazji ktoś kojarzy jakiś fajny smakowity mesz bez melasy i zbóż? Koleżanka mi robiła specjalnie dla nich i pogardziły 😖.
Muchozol2, Agrobs Alpen Grun Mash
Ja polecam Equifirst. Skarmiam i mesz i sieczki i nie mam na co narzekać, koń też nie.😁
Muchozol2 nubowe mesze, saracen, top spec i agrobs
Ja niezmiennie polecam Saracena Recovery mesz, pęcznieje az milo, można zrobić pol miarki i wyjdzie z niego pol wiadra 😅
Muchozol2, ja mam dla swojego konia specjalnej troski Agrobsa, jest ok, aczkolwiek myślałam, że będzie jakiś bardziej oszałamiający w zapachu.
Widziałam dzisiaj gdzieś relację na fb, bardzo fajnie wyglądał jakiś z Epony, też bez zbóż.
Muchozol2, moje najwybredniejsze zwierze żre aż mu się uszy trzęsą klasyczny mesz z Nuba. Za to na Hawajski od nich i kilka innych odwracał się dupą.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
09 stycznia 2022 14:02
Mesze Nuby są dla nas super 😀 kokosowqy wciąga jak dziki, tak samo ziołowy (pachnie mega ziołową herbatką)
Mesz z Saracena bardzo polecany, szczególnie dla koni po kolkach, operacjach itp, ale ma smak bananowy. Dlatego nie probowałam go jeszcze na moim koniu, bo on gardzi bananami, więc nie chcę bujać się z całym workiem meszu 😂
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
09 stycznia 2022 14:27
Ten z Agrobsa ma fajny skład. Z Saracena są z melasą 🙁. Top spec też fajnie wygląda. Z Nuby też ziołowy mi się podoba.
Dziękuję dziewczyny za tyle podpowiedzi
Muchozol2 A może bezzbożowy z marstalla?
Cześć, chciałabym poprosić o opinię. Mam 11-letniego wałacha i do tej pory koń jadł siano plus owies niegnieciony. Chciałabym mu urozmaicić dietę. Kupiłam sieczkę Pro-linen https://cutt.ly/AU65dJv oraz witaminy Pro-linen https://cutt.ly/1U65lJb
Zastanawiam się, jak to dawkować. Czy mogę sieczkę + witaminy dawać tylko na kolację, czy też sieczka powinna być dodawana także do śniadania. I jeśli tak, to w jakiej ilości - na pół miarki całego owsa. Pomóżcie 🙂
No i w jaki sposób należy wprowadzać takie żywienie, jak to podzielić w czasie, by nie zrobić tego na gwałtu, rety.
Aletra, sieczki najcześćiej daje się pół na pół, czyli jak dajesz pół miarki owsa to dajesz też pół miarki sieczki. Najlepiej do każdego posiłku.
Co do witamin to przeciez jest wyraźne dawkowanie podane na stronie producenta i tego należy się trzymać.
Perlica, super, dziękuję za post 🙂
Co do sieczki z eggersmana alfalfa gastro z olejem to moje koniuchy polecają 😉 na moje dwie ten worek 22 kg starczył na dwa miesiące przy dwóch posiłkach dziennie ,ja też polecam bo zapach ma boski ,jak takie świezutkie sianko .
A kupuje ktoś wysłodki z jakiegoś sklepu gdzie korzystnie to wygląda cenowo? Bo czas uzupełnić zapasy .
Ciekawe, że ta sieczka zniknęła ze strony Eggersmana.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
11 stycznia 2022 16:54
Mają braki w dostawach. Ma być za dwa tygodnie.
Muchozol2, to fajnie, bo to fajny produkt.
Aczkolwiek ja mam jakąś fobię w porcjowaniu jej 🙃 bo to jest takie nieprzyjemne dla ręki jak sieczka jest taka zbita 😁fuuu
Perlica serio? moim zdaniem jest idealna, nie mam żadnych problemów z porcjowaniem jej, w przeciwieństwie do innej sieczki, która jest tak zbita, że muszę takimi dużymi nożycami pomagać sobie, bo inaczej mogłabym zrobić sobie krzywdę 😅
Ja zamawiam z happyhorses z darmowa dostawą tą sieczkę . Ale muszę zacząć szukać jakiegoś innego źródła ,bardziej opłacalnego z powodu braków wysłodków niemelasowanych u mnie stacjonarnie . Więc szukam sklepu w którym dostanę i wysłodki i sieczkę w korzystnym układzie 😁
borkowa., jest zbita , tak samo jak Hartog Lucerne. Trzebą jakby oderwać z bloku sieczkowego dłonią, a nie można jej przesypać po prostu. Mnie to odrzuca w dotykaniu, no ale dla koni znaczenia nie ma 😁
Wolę takie niezbite, mięciutkie jak np. Dengie, Nuba idotykać.
borkowa., idealna ? Jeśli chodzi o zbitosc to była najgorsza sieczka ever, a trochę testuje bo jedna panna mega wybrzydza i różne testowałam
No zbita to ona jest strasznie i bez rękawiczek to można sobie ręce pokaleczyć . Jak by co to w happyhorses teraz jest dostępna za 97 zł ,podwyżki ,podwyżeczki gdzie nie spojrzysz tam podwyżki 😒 jak kupowałam jakieś 3 miesiące temu to była za jakieś 80 z groszem ,więc tego .... Zamawiam z sklep.bogusławie zobaczę jaką oni będą mieli .
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
11 stycznia 2022 19:45
Ja przesypuję do pudełka i po problemie 🙂.
Kupiłam teraz Dengie (lucerna + olej rzepakowy) i poza ceną i kolorem to nie widzę różnicy.
serio?😅 ja nie mam problemu, w porównaniu z inną sieczką, którą mam, to ta jest super, nie muszę walczyć i męczyć się, żeby ją wyjąć, ale może mam takie odczucia, bo z sieczkami nie miałam wcześniej za wiele do czynienia😅 teraz zamówiłam Dengie, to może moje zdanie się zmieni😉
Sieczki Dengie są spoko (ale cena już mniej spoko ;p )
No w porównaniu np do jarpasza balotu, to eggersmann jest lux torpeda 😉 ja sobie dziabie z góry nożem żeby trochę rozbić i potem się gitara wyciąga.
Ja polecam Dreamer Mash, ma sporo fajnych dodatków i koniska chętnie jedzą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się