strzemiona

uszatkowa, mam te Areny, mega je lubię ale ja tam za bardzo żadnego sprężynowania nie czuję 😉
Moon   #kulistyzajebisty
08 stycznia 2022 19:54
uszatkowa, nic mi nie wiadomo o sprężynowaniu Aren, użytkuję je już ponad dwa lata i na pewno nie są one w żaden sposób „ruchome”. Wiszą też idealnie rownolegle do konia i na pewno nie porownywalabym ich do Flexów. To już właśnie Flexy będą bardziej w działaniu podobne do Sprengerów.
uszatkowa   Insta: kingaielif
08 stycznia 2022 19:58
Moon, a jakby zestawić sprengery i flex-ony to odczucia można porównać ze sobą? Zastanawiam sie czy dołożenie tych kilku stówek da aż taką różnicę, a przyznam, że ruchomość sprengerów nie do końca mi pasowała, jeżdzac mialam wrazenie braku stabilności.
uszatkowa   Insta: kingaielif
08 stycznia 2022 20:04
o taki obrazek jest na bergo pod opisem aren
1582115653-screenshot-2020-02-19-acavallo-safety-stirrup-special-spring-effect-png-obraz-png-350-350-pikseli-.png 1582115653-screenshot-2020-02-19-acavallo-safety-stirrup-special-spring-effect-png-obraz-png-350-350-pikseli-.png
uszatkowa, bo to się otwiera jak spadasz i noga zostaje ci w strzemieniu
uszatkowa, jak dla mnie nie porównywalne, w sprengerach jeździłam normalnie, flex ony spowodowały u mnie taki bol kostki ze masakra. Ogólnie cala jazde walczyłam z noga. Masakra
Tez mam Areny i bardzo je lubię, amortyzacji brak jednak.
<b>Moon,</b> a jakby zestawić sprengery i flex-ony to odczucia można porównać ze sobą? Zastanawiam sie czy dołożenie tych kilku stówek da aż taką różnicę, a przyznam, że ruchomość sprengerów nie do końca mi pasowała, jeżdzac mialam wrazenie braku stabilności.
uszatkowa, absolutnie nie można ich porównać, sprengery autentycznie się uginają, dla mnie masakra. Zero oparcia. Flex on nie są widocznie ruchome. Jakąś amortyzację muszą mieć, bo jestem w stanie bez bólu w nich jeździć, podczas gdy w zwykłych strzemionach od potężnego skręcenia kostki nie jestem w stanie wytrzymać.
Moon   #kulistyzajebisty
08 stycznia 2022 22:47
Znowu - ile ludzi, tyle opinii 😉 w Sprengerach jeździłam sto lat temu i bardzo je lubiłam na tamten moment (wtedy dostępne były albo ciężkie Sprengery, zwykle metalowe strzemiona albo lekkie beznadziejne plastiki). Ich ruchomości jednak nijak nie da się porównać z Flexami, moim zdaniem.
Jak testowo wsiadłam we Flexy to po 20min skończyłam jazdę bo ni huhu nie mogłam znaleźć oparcia i moja lewa kostka błagała o litość. Wiec wniosek ze najlepiej się czuję w stabilnych, nieruchomych strzemionach z tarką - Silki, Areny.

Moim zdaniem obrazek na stronie Bergo to jakiś błąd, powielany w wielu polskich sklepach, bo w Arenach nic takiego nie ma miejsca. Nawet jeśli strzemię się otwiera to otwiera się ramię, a nie że stopka „opada”.
Cześć wszystkim, w wieku 22 lat rozpadło mi się prawe kolano, a lewe już niedomaga. Jestem w trakcie leczenia i będę mogła wrócić do jazdy, ale lekarz zasugerował rozejrzenie się za bardziej amortyzującymi strzemionami.

Obecnie używam od jakiś 5 lat Compositi Reflex, ale jak widać nie podołały one swojemu zadaniu.

Przeczytałam forum, popytałam pośród znajomych, ale jest tyle opinii, że aż głowa mała. Dlatego, wybrałam kilka strzemion już wstępnie i chciałabym poznać Wasze opinie:

- Free Jump Soft Up Pro- tu pytanie bo mam mały rozmiar stopy (37)- czy te lighty są okej? Czy jest jakaś duża różnica? Na pewno są najładniejsze ze wszystkich wymienionych, co do mnie mocno przemawia i słyszałam bardzo dużo dobrych opinii

- Acavallo Opera

- Free Jump Air's - nigdy jeszcze ich u nikogo nie widziałam, ani nic o nich nie słyszałam

Ewentualnie windereny, ale słyszałam dużo średnich opinii i wyglądają jak lodówka 😉 Flex-on'y przeszły mi przez myśl, ale mają bardzo wąską jak na moje standardy stopkę i też nie są wybitnie ładne.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
13 stycznia 2022 16:24
zzvzia moja znajoma, która ma problemy z kolanami jest bardzo zadowolona z Acavallo Opera. Z tego co wiem, jak zaczęła 2 lata temu w nich jeździć to do dziś w nich śmiga.
Nie powiem Ci jednak dokładnie z czym konkretnie był problem.
uszatkowa   Insta: kingaielif
13 stycznia 2022 20:27
Aleks, a to opery są jakkolwiek amortyzujące?
uszatkowa, - w jakimś sensie są, bo moja dzierżawczyni też czuła sporą różnicę. Sama sobie kupiłam, bo strasznie wygodnie mi się w nich jeździło 😅
zzvzia, - przyjaciółka po operacji kolana używa winderenów i bardzo chwali 🙂
uszatkowa   Insta: kingaielif
13 stycznia 2022 20:42
keirashara, kurcze gdyby tylko nie wyglądały jak koszmarki 😅
uszatkowa, - ej no, nie są takie złe. Dużo zyskują, jak nie przykleisz tej badziewnej naklejki z flagą 🤣 Za swoją cenę to na prawdę super strzemiona.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
13 stycznia 2022 22:23
uszatkowa, wiesz co, są w jakimś sensie, sama też w nich jeżdżę i nie czuję dyskomfortu w kostce w prawej nodze, a czułam takowy jeżdżąc w Reflexach i innych powiedzmy standardowych strzemionach. Choć być może to nie o amortyzacje tu chodzi tylko bardziej o odciążenie stawów. Moim zdaniem to kwestia tego zawieszenia, że strzemię wisi prosto, a nie okręca się. Ja miałam taki "nawyk" trzymania strzemienia stopą w tej prawidłowej (dla strzemienia) pozycji. Przy Acavallo mi to przeszło bo nie ma co trzymać, samo wisi w dobrym miejscu. Być może brak tej "rotacji" w stawach pomaga w ich odciążeniu i dyskomfort znika i podobnie jest z kolanem. Nie wiem na pewno, taką mam teorię. W każdym razie, dziewczyna na kolana narzekała, a teraz nie narzeka.
uszatkowa, ja bardzo długo byłam wielbicielką bow balance. Jeździłam w różnych strzemionach i nic nie zrobiło na mnie wrażenia. I wtedy wsiadłam w Flex Ony ze skośną wkładką i kolcami. Aktualnie w swoim siodle mam flexy właśnie, w żadnych nie było mi tak wygodnie, nie bolą mnie kostki i kolana, a strzemiona tak super trzymają się buta, że w końcu złapałam bardzo przyzwoite oparcie 🙈 bardzo bardzo polecam! Warto przypolować na jakiejś promce 🙂
zzvzia, musisz wziąść i pojezdzic. Juz iles razy walkowalismy temat i każdy ma inną opinie. Ja dostałam na próbę flex ony i ich szczerze nienawidzę
Sklepy wypożyczają za kaucją Freejumpy i Flex Ony więc najlepiej skorzystać i spróbować przed zakupem 🙂
uszatkowa   Insta: kingaielif
14 stycznia 2022 08:38
Co za skrajne opinie o flex onach 😅. Podzwonię w stakim razie po sklepach jeździeckich może mają strzemiona testowe. Na młodego konia myślałam o bezpiecznych mimo że nigdy mi się noga w strzemieniu nie zaklinowała. I tym mnie areny kuszą, choć cały czas myślę też o flexonach. a flex-on bezpieczne to już w ogóle kosmos cenowy...
Moon   #kulistyzajebisty
14 stycznia 2022 08:52
uszatkowa, dlatego najlepiej po prostu własnonożnie potestować. Bo też jestem z teamu hejterów flexów 🤣 jakbym je kupiła w ciemno to by mnie szlag chyba trafił 😜 Tak samo jak z siodłami - każdy ma inny tyłek i każdemu co innego pasuje 😉

ps. i nie wiem, czy ja jestem taka "pro" (ta, jassssne 😂😉 czy co, ale nigdy, ale to nigdy mi noga nie została w strzemieniu (a trochę już całowałam matkę ziemię :P), ba, chyba nigdy nie widziałam też live upadku gdzie by komuś noga została i by był wleczony po ziemi. Pomijam dzieciaki, które często jeżdżą ze strzemionami pod piętą lub nawet nogą przyklinowaną w tymże, wtedy to jest niejako proszenie się o "kuku". Widziałam z kolei niejedną taką glebę z kucyka, gdzie właśnie zaklinowane strzemię w bucie nie puściło, puściło za to... puślisko - po prostu wyszło z zamka.
Napisała ta, co sama kupiła Areny 🤣 acz, akurat tu kierowałam się nieruchomą stopką i porządną tarką pod butem, a nie otwieralnością 😉
uszatkowa   Insta: kingaielif
14 stycznia 2022 09:30
Moon, tak też myślę że ustawienie nogi ma tu kluczowe znaczenie, choć pewnie w sytuacjach gdy tracimy oparcie w strzemieniu noga może w nie "wskoczyć" (nieudane odbicie, uskok konia). A w moim siodle nie ma zamka tylko jest oczko na puślisko, tym bardziej myślę o bezpiecznych strzemionach, bo w razie "w" nie puści na górze 😉
Ja ostatecznie kupiłam te Opery i powiem, że jestem mega zadowolona!
Zapewne są odciążające tylko dlatego, że jest kawał porządnej stopki z tarką, to, że może są odwrócone jak ktoś zauważył i fajnie wyprofilowane.
Przyznam, że po zwykłych strzemionach tak jak ktoś wspomniał u góry, gdzie często odzywały mi się stawy skokowe lub kolanowe tu nie czuję nic, a do tego ta duża stopka z tarką... No jestem mega zadowolona. 🙂
A wiecie czy któryś sklep ma te free jumpy airs na wypożyczenie?
+ czy jest jakaś różnica oprócz rozmiaru pomiędzy soft up pro i soft up lite?
Aleks, chyba je wezmę na próbę- szczególnie, że są najbardziej przystępne cenowo!
uszatkowa, ja słyszałam tak dużo złych opinii o flex-on'ach. Szczególnie od ludzi z problemami ze stawami, że chyba nawet nie zamierzam próbować- a na pewno nie za kasę 😉 Ale jakby co, GNL ma opcję ich testowania! A na re-volcie masz dużo na sprzedaż w dobrym stanie
Air's, Soft Up Pro+ i obie wersje Flex On są do wypożyczenia w Horsequal (dawne Hidalgo w Krakowie).
Czardasz, dzięki!
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
14 stycznia 2022 11:16
<b>Aleks,</b> chyba je wezmę na próbę- szczególnie, że są najbardziej przystępne cenowo!
zzvzia,

Jak jest opcja, żeby wziąć na próbę to sprawdzaj. Ja bym sprawdzała na pewno. Może akurat trafisz i będą dla Ciebie również odpowiednie 🙂 .
uszatkowa   Insta: kingaielif
15 stycznia 2022 18:27
Mam flex ony testowe z pasi-konika 🙂. Pierwsza jazda za mną. Dziwnie mi się w nich opiera, niby szeroka stopka a stabilność taka sobie. Byłam podjarana na myśl o kolcach przyczepiajacych buta do strzemienia, efekt był taki, że jak mi się stopa przesunęła w strzemieniu w czasie jazdy to ciezko było mi ją jednym ruchem przestawić na właściwe podparcie bo właśnie kolce to utrudniały. Do tego są ostre i obawiam się o podeszwy butów. Jeszcze zobaczę ale chyba szukam dalej.
IMG_20220115_172611.jpg IMG_20220115_172611.jpg
Moon   #kulistyzajebisty
16 stycznia 2022 08:20
uszatkowa, o to, to. Miałam dokładnie takie same odczucia - że stopka pod butem niby szeroka, ale czuć ją jakoś tak wąsko no i nijak się w tym oprzeć 😒 w dodatku, przynajmniej u mnie - miałam wrażenie ze depczę w to strzemię, a ono ustępuje, zamiast dać oparcie 🤔🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się