żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Dziekuję!!!
Zarzuci ktoś linkiem do tej polecanej podkładki z Allegro? Cofnęłam się kilkanaście stron i nie mogę znaleźć, a wydaje mi się, że temat powrócił jakoś niedawno, więc chyba po prostu jestem ślepa.
Moon   #kulistyzajebisty
21 września 2021 13:46
flygirl, chodzi Ci o podkładki Parforce?
https://allegro.pl/uzytkownik/parforce
Chyba tak, ma ktoś zdjęcie jej pod siodłem? Potrzebuje podkładki, która nie jest za gruba (albo ma ubite trochę futro w przypadku używki), ale ten przód ma dość długi w dół, żeby mi się nie kończyła w połowie panelu. Mam już trzy podkładki i żadna mi nie pasuje.🤦 Eskadron jest właśnie za cienki, York jest o wiele za gruby plus ten przód ma właśnie za krótki i trzecią mam chyba Horze, która na grubość i długość jest ok, ale z kolei jest za sztywna i nie ma kanału na kręgosłup. Nie dogodzisz.😅
Flygirl, zadzwoń do nich i poproś o taką trochę dłuższą, zrobią Ci. Ja aktualnie mam właśnie od nich na sprzedaż, ale to pewnie za krótka będzie dla Ciebie. Mogę Ci wysłać foty na priv.
Tak, poproszę!
Czy forumowa Dorcysia wciąż zajmuje się Mattesem? Bo chyba na forum już nie zagląda za często 😔
xxagaxx, tak
Cześć, czy jest jakaś różnica (o ile w ogóle jest?) między podkładkami korekcyjnymi na wkłady z futrem Mattes a innych firm? Do tej pory byłam pewna, że jedyna taka podkładka z wkładami to z tej firmy, ale z zaskoczeniem odkryłam, że jednak nie. Oczywiście różnica w cenie jest 😉 Stąd moje pytanie, jak to jakościowo porównawczo wypada.
Zamarzyła mi się podkładka żelowa obszyta futrem z przodu i z tyłu. Jest jakaś tańsza alternatywa dla Acavallo? Jednocześnie fajnie jakby miała rozmiary do wyboru, albo była po prostu długa, bo już 2 przymierzane wchodziły mi z futrem pod siodło niestety...
Katasia, w horse-trade jest w tym tygodniu promocja 15% na podkładki. Możesz rzucić okiem czy któraś ci podejdzie.
Czy ktoś jest w stanie podać długość podkładki Mattes M i L między rantami futra. Niby podane są rozmiary przy produkcie ale nie wiem czy dotyczy to całej podkładki z futrem czy tylko między rantami 🙈 Mam Albiona Platinum 17.5 i nie wiem w jaki rozmiar podkładki celować 😉 Poratuje dobra dusza wymiarami 🌻
koza1,- w L, ja pod Albiona SLK zakładałam wszechstronne futro L i było ok, także M pod 17,5 raczej na pewno będzie małe.
koza1, potwierdzam. Pod moją 17" Albiona Platinum M-ka (ujeżdżeniowa albo wszechstronna, nie pamiętam) jest zdecydowanie za mała. A oparcie siodła na rancie (nawet futerkowym) to najgorsza rzecz jaką można zafundować koniowi: zamiast komfortu - punktowy ucisk. Zdecydowanie lepiej, żeby nawet wystawało trochę - może brzydziej wygląda, ale przynajmniej krzywdy nie robi.
Yup, pod 17 slk Mka mattesa za mała, klub albiona 😅
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
23 listopada 2021 10:06
Mattesowa M pod 17 za mała, pod 16,5 jest ok. Pod 17 to już L, a pod 17,5 to już L bez wahania.
Dzięki dziewczyny za tak liczny odzew 🌻 Teraz już wiem na jaki rozmiar będę polować w najbliższym czasie żeby koninie było wygodnie 🐴
Używa ktoś korekcyjnej podkładki winderen slim? Daje radę?
Cześć potrzebuje specyficznego rodzaju podkładki, może ktoś potrafi mi pomóc:
- potrzebuje podnieść tył siodła, ale nie tak jak robi to większość podkładek od polowy a tylko w ostatniej 1/3 siodła
- nie może to być podkładka żelowa, futrzana ani piankowa - najlepiej materiałowa z wkładami na
filc (ewentualnie wkłady mogę sobie zrobić sama)

Wiec zależy mi tka naprawdę na podkładkę do wkładów z 3 kieszeniemi na każda stronę albo z jedna na samym tyle.

Jedyna podkładka która potrafie znaleźć to podkładka od BR, ale ta jest futrzana a nie mam miejsca pod siodłem na grube futro.
alcatraz, wbrew pozorom w podkładki, które mają dwie kieszenie też można włożyć filcowe wypełnienie na kawałek kieszeni. Filc się nie przesuwa, szczególnie taki "starego typu" (taki nieco bardziej kudłaty). Mam tak zrobione "dopasowanie siodła" od ponad pół roku, regularnie kontrolowana przez fizjo i nic nie trzeba poprawiać.
alcatraz a podkładka Winteca podnosząca tył? W ogłoszeniach wisi chociażby przez Quantę wystawiona.
uszatkowa   Insta: kingaielif
15 stycznia 2022 10:56
alcatraz, wybrałabym mattesa korekcyjnego bez futra. Wkładki filcowe można dowolnie przycinać i rozmieszczać 🙂
alcatraz, mattes korekcyjny bez futra
Rude dwie, ooo właśnie myślałam żeby tak to zrobić ale bałam się ze się filc przesunie!
uszatkowa, , xxagaxx, właśnie na tego mattesa patrzyłam

Super dziewczyny, bardzo Wam dziękuje już się bałam, że to jest kompletnie nie do zrobienia… ciekawe że takie rzeczy są praktycznie niedostępne w Polsce tylko trzeba kombinować 🙄 Za to pełno pianek, żeli i futer
alcatraz, winderen korekcyjny ma po 3 kieszenie na stronę i po 3 podatkowe wkłady do każdej kieszeni. Po weekendzie będę takiego testować🙂
mindgame, słusznie, ma. Tylko kosztuje ponad dwa razy tyle, a (przynajmniej dla samych kieszeni) nie jest to warte takiej ceny.
Ja mam obydwa korygujące - Mattesa i Winderena i dziwnym trafem sztukuję wypełnienie w Mattesie, bo koń lepiej chodzi. Z tym, że to już może być osobnicze, bo każdy reaguje na Winderena inaczej. I to jeszcze w różnym czasie, bo był moment kiedy mój koń był zachwycony Winderenem. Ale jak przyszło do korekty to Mattes lepszy.
mindgame, Pan który właśnie koryguje mi siodło i fizjo zgodnie powiedzieli, że winderen jest bez sensu, już poza tym, że drogi jak na użyte materiały. Oboje maja takie doswiadczenie, że winderen się „prasuje” i utwardza pod wpływem ciepła, wiec nie koryguje tyle ile powinien. Ciężko tez spasować siodło z windereny „na zimno”. Ich zdaniem nie jest to dobra podkładka, tak jak wszelakie pianki, a najgorsza z tego wszystkiego jest pianka memory.
Polecenie było konkretnie na podkładkę materiałową i filcowe wkładki 🙂
alcatraz, wsadź sobie podkładki pod owijki.
Jak się boisz, że wyjadą to pomiędzy czaprak a cienki żel.
Taka wersja economy zanim się jest na 100% pewnym na co wydać kasę.
kotbury, dzięki za pomysł, ale już zrobiłam tak jak było napisane wcześniej - podkładka mattes z kieszeniami, mam rozpruć łączenie kieszeni i dołączyć do siodła do korekty - dostanę już zrobione pod siodło wkładki filcowe 🙂
Niestety siodło ma lateks wiec możliwość dopasowania bardzo ograniczona, wiec robimy co się da z siodłem + spasowana podkładka
Witam 🏇,
szukam podpowiedzi w kierunku zmniejszenia obciążenia kręgosłupa jeźdźca, mam problem z odcinkiem lędźwiowym (lordoza + rwa kulszowa) wciąż jeszcze przed przepukliną 😉 Po rozmowie z lekarzem musze unikać przeciążeń (jazdy w pełnym siadzie), dlatego też szukam podkładki która pozwoli mi uniknąć wstrząsów, polecacie Winderen? bądź jakieś inne podkładki?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się