M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

smartini, prosze, z gugli, falowane hardkorowo :P


https://a.allegroimg.com/s1024/0cdad6/2c983e8d44868060b8063e72a390
smartini, zobacz tu są dwa zdjęcia, mogę tylko poratować linkiem
https://www.wykop.pl/wpis/52527961/taka-ciekawosta-ktora-dzisiaj-napotkalam-i-chciala/
smartini, nie nie, te sufity były koszmarne. I te mieszkania to faktycznie były małe, więc to jeszcze gorzej wyglądało.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
13 stycznia 2022 14:49
Post został usunięty przez autora
smartini, nie jest nadzywczajne mieć nad głową taką harmonijkę? 😱 sufity podwieszane chyba raczej nigdy tak nie wyglądają , przynajmniej ja się nie spotkałam nigdy z takim koszmarkiem.
Wstawiam screen z ogłoszeń z gazety we wrocławskiej. Dobrze pokazuje drugie zdjęcie jak przez to mieszkanie jest niskie.

efeemeryda, o to masz kilka stajnie w pobliżu ;-)
sufit.PNG sufit.PNG
efeemeryda   no fate but what we make.
13 stycznia 2022 14:58
Perlica, do jednej to mogę piechotą chodzić 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 stycznia 2022 15:02
ej, ale ja nie mówię, że te konkretne sufity to dobre rozwiązanie :P tylko że takowe bywają i w konkretnych przypadkach mają sporo sensu, także to nie jest taki zupełnie odrealniony pomysł ;D
Nasze wielkie płyty to i tak nic w porównaniu do tego co jest za naszą wschodnią granicą, takie chruszczowki na przykład 😉 W chruszczowce nie chciałabym mieszkać.
MATRIX69, a co tam jest takiego?
Na tyle badziewne wykonanie, że w Moskwie postanowiono wiele wyburzyć bo większość z tych chruszczowek nie spełnia warunków bezpieczeństwa. Chruszczowki to takie badziewie z wielkiej płyty stawiane szybko, bardzo tanio i byle jak ... Nasza wielka płyta to luksusowe apartamenty w porównaniu do chruszczowek 😉
MATRIX69, to myslę, że część budynków obecnych developerów jest wykonanych podobnie czasami 😂

efeemeryda, ja obok Karwian też nie mogę narzekać, bo mam stajnię na piechotę w Szukalicach, a tam gdzie z psem spaceruję to oni sobie jeżdżą w tereny. No ale niestety warunków nie ma tam zbytnio do trenigu, nad czym ubolewam.
efeemeryda   no fate but what we make.
13 stycznia 2022 16:47
Perlica, mnie poki co na konia nie stać, wiec nawet nie wiem co jest w tych stajniach 🙂

Tak czy inaczej nie zamieniłabym tej naszej wsi na nic innego. Chociaż dla osób bez samochodu nasze osiedle to wiezienie. Nie mamy nawet chodnika, zero komunikacji z otoczeniem, a na spacer można iść jedynie w pola.
Skorzystam z okazji, że jest ruch wątku, skoro objechaliśmy już mieszkanie w bloku z wielkiej płyty to ja się chciałam zapytać jak się mieszka w domu jednorodzinnym typu komunistyczna kostka? Szukam nieruchomości do kupienia i nie wykluczam kupienia kostki jeśli się trafi w lokalizacji, która mnie interesuje. Chciałam taką kostkę podzielić na dwa mieszkania po ok 90m2 z osobnymi wejściami, jedno mieszkanie wynając a w drugim mieszkać. Mieszkał ktoś z was w takiej kostce i podzieli się wrażeniami?
Ja mieszkałam (wieki temu) z babcią i dziadkiem i babci matką + moi rodzice i mój brat i jeszcze mojej mamy siostra z mężem i (wtedy chyba) jednym dzieckiem.
Dom był na początku parter+strych (kiedy mieszkała tam tylko moja babcia z dziadkiem i jej dwie córki), a później wyciągnięte zostało piętro, żeby mojej mamy siostra mogła się wyprowadzić „na swoje”.
To były najlepsze czasy. Boazeria na ścianach, łazienka na wejściu, 3 pokoje w tym jeden salon (przechodni) i osobno kuchnia i jadalnia, jakaś piwnica i wyjście bez wyjścia na strych (zostało zabudowane przy rozbudowie-takie schody trochę donikąd, babcia tam trzyma teraz jakieś graty). Kiedyś jeszcze układ był trochę inny, bo z racji tego, że dobudowana była góra, to trzeba było jeszcze poszerzyć dom o klatkę schodową. Działka trochę jest „ciasna” wiec samochodem do garażu wjeżdża się na styk, a garaże są dwa po obu stronach działki. Mogę się pokusić o jakieś zdjęcia/wizualizacje, ale to już nie dzisiaj 😉
MATRIX69, taki dom klocek to miała moja babcia kiedyś w innym mieście niż Wrocek, jak żył jeszcze dziadek.
Generalnie są bardzo ustawne domy, bo są kwadratowe. Zazwyczaj jeszcze posiadają piwnice oraz strych, prócz parteru i 1 piętra, czasem jak wyżej napisane wąski garaż.
Są one także,przynajmniej we Wrocku w super lokalizacjach zazwyczaj, z niewielką działką, ale z dojazdem komunikacją itp.
Można je fajnie zrobić, niewielkim kosztem, bo jest kilka takich realizacji , że jakiś daszek czy coś i już nie jest kostka zwykła.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 stycznia 2022 20:29
Post został usunięty przez autora
MATRIX69, - ja jako dziecko. To, na co trzeba zwrócić uwagę to wykonanie, bo kostki były budowane zarówno z całkiem sensownych materiałów, jak i lepione na ślinę, smołę i to, co akurat wpadło w rękę, każdy kawałek z czegoś innego. Troszkę loteria.
Natomiast nasz domek wspominam bardzo dobrze, duża przestrzeń i ustawność, dużo okien (matka klęła 🤣 ). Akurat parter był wysoki, do tego piętro i piwnica po całości, więc wychodziło sporo metrów. Z wad to konieczny był remont dachu, właśnie przez użyte materiały 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 stycznia 2022 23:15
Przebudowy kostek to jedne z moich ulubionych projektów tego typu 😀 mają spory potencjał tylko (no jak w większości przypadków rynku wtórnego) trzeba porządnie zweryfikować stan techniczny i z czego właściwie dom jest
Dziękuję za wasze opinie 🙂 chciałabym żeby trafiła mi się taka kostka na działce >1000 m2 ale właśnie dzisiaj dzwonił do mnie gość z biura nieruchomości, które będzie sprzedawało moje mieszkanie we Wrocku i zaproponował oferty, które już znam. Czyli albo zweryfikowałam przez net i odrzuciłam lub byłam na miejscu i już oglądałam. Szukam w jednej konkretnej okolicy ( Ogrodzieniec pow. zawierciański) i jak na złość ludzie nie chcą nic sprzedać co by mnie interesowało. Obdzwoniłam też miejscowe biura i dałam cynk wszystkim znajomym z tamtej okolicy. No nic jeszcze jestem skazana na Wrocław.

Jak ciekawostkę wrzucę pierwsze lepsze ogłoszenie otodom z mieszkaniem w bloku z wielkiej płyty z falistym sufitem https://www.otodom.pl/pl/oferta/rozkladowe-2-pokojowe-mieszkanie-ul-gajowicka-ID4eGp9 nieźle trzymają cenę skubane...
MATRIX69, ja pierdziele, okropna klitka za kupę kasy.
Nie wiem kto to kupi, chyba że pod wynajem dla studentów.
... albo mieszkanie pracownicze dla 6 cudzoziemców 😉 A tak na poważnie to w tej okolicy są drogie mieszkania bo bliskość Sky Tower winduje cenę. Wiem bo czasami sprawdzam jak wyglądają ceny w mojej okolicy i wertuje te wszystkie ogłoszenia.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 stycznia 2022 20:10
Tak w temacie. Film o blokach.

Ale koszmar to mieszkanie z linku Matrix. Brrr aż ciarki przechodzą.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 stycznia 2022 09:47
... albo mieszkanie pracownicze dla 6 cudzoziemców 😉 A tak na poważnie to w tej okolicy są drogie mieszkania bo bliskość Sky Tower winduje cenę. Wiem bo czasami sprawdzam jak wyglądają ceny w mojej okolicy i wertuje te wszystkie ogłoszenia.
MATRIX69,

Mieszkam w tej okolicy, ale po drugiej stronie ronda. Ceny mieszkań kosmosu, a ukraincow upychają jednego na drugim gdzie się są, więc teraz jest bardzo opłacalne mieć nawet nieustawna klitkę.
efeemeryda   no fate but what we make.
16 stycznia 2022 21:10
Strzyga, świetny film. Dziękuje za link 🙂
Fantastyczny filmik, bardzo dziękuję!
Dzień dobry wszystkim, nie wiem czy dobre miejsce, ale... Jakie macie doświadczenia z wentylacją mechaniczną? Kupiliśmy mieszkanie w nowym bloku, urządziliśmy, wprowadziłam się i... Szumi. Zasysa. Już facet montujący okap zwracał nam na to uwagę, że coś jest nie halo, bo jak przyłożyć do komina folię, to nie idzie jej wyciągnąć.
Ale teraz wieje bardziej. Deweloper nie widzi problemu w tym, że w mieszkaniu szumi jak hali magazynowej. Ich rada - otworzyć na maxa wywietrzniki okienne, bo robi nam się "próżnia" która wyssie nam okna z uszczelek.
WUT.
Ja nie wiem, całe życie w bloku z wielkiej płyty, nic nigdy nie szumiało, nie wiał mi wiatr we włosach jak siedziałam przy zamkniętych oknach 😂😂
Teraz to wygląda tak że mogłabym obrazki na kratce wentylacyjnej wieszać
Nie mam pojęcia co z tym robić i czy da się coś zrobić 😅😅
IMG20220128122628.jpg IMG20220128122628.jpg
Karla.03, pewnie niewiele pomogę, ale miałam taką sytuację w wynajmowanym mieszkaniu i efekt podobny. Wentylacja tak mocno wyciągała powietrze, że robiło się jakby podciśnienie w mieszkaniu i strasznie świszczały mi okna, również drzwi wejściowe stawiały opór przy otwieraniu,gdyż je zasysało. Problem znikał po uchyleniu chociaż jednego okna w mieszkaniu, więc najbardziej było to uciążliwe w miesiącach zimowych.

Jako, że mieszkanie było wynajmowane po prostu wymieniłam kratkę wentylacyjną na taką zamykaną i przymknęłam ją prawie całkowicie. Inaczej to świszczenie z okien doprowadzało mnie do szału.
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
04 lutego 2022 17:01
Czy ktoś z Was ma może taką płytę/kafel/jakkolwiek to się nazywa między blatem a szafkami w kuchni? Wymyśliłam sobie, że bym taką chciała ale nie wiem, czy to będzie dobrze wyglądać, a przede wszystkim, czy warto xD

Poza tym u Nas praca wre, byliśmy na budowie i jest pięknie i już się nie mogę doczekać <3 Mogę później wstawić zdjęcia jak to wygląda.
272473757_664532887918300_271838212501952299_n (1).jpg 272473757_664532887918300_271838212501952299_n (1).jpg
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 lutego 2022 17:04
czy będzie dobrze wyglądać to pytanie jak wygląda kuchnia 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się