ciąża, wyźrebienie, źrebak

Post został usunięty przez autora
Przypominam o takim wynalazku jak „serum przeciw kulawce” Serum Trivalent Equin
🙂
Iskra de Baleron, W Polsce chyba niedostępne?
melehowicz, dostępne 🙂
melehowicz, znakomita większość weterynarzy od rozrodu jest w posiadaniu lub ma możliwość zamówić to serum.
Iskra de Baleron, Dzięki. póki co nie było potrzeby, ale warto wiedzieć i może zastosować profilaktycznie?
Ja podaję właśnie profilaktycznie w pierwszej dobie życia.
Może nie najlepszy wątek ale zaczyna się sezon porodów.
Kto spośród forumowiczów hoduje konie ujeżdżeniowe?
Z wątku wylapalam Tajnaa, Iskara deBaleron, Karolina_. Ktoś jeszcze?
anetakajper   Dolata i spółka
17 stycznia 2022 07:07
Iskra de Baleron, a skąd to serum jest? Z Czech?
anetakajper, nie bardzo rozumiem pytanie.
Ja mam od swojego weta, skąd on ściąga nie wiem ale mogę zapytać 😀
Epikea, usiłuję
melehowicz z tego co pytałam weta to się podaje właśnie profilaktycznie, jak wystąpią objawy to serum już raczej nie pomoże
anetakajper   Dolata i spółka
17 stycznia 2022 08:11
Iskra de Baleron, no tak, skąd ściąga 🙂
charlieeee, podaje się w pierwszej dobie życia profilaktycznie.
Jak wystąpią objawy to 3 dawki działają leczniczo - wszystko jest opisane w karcie produktu.
Epikea, za dużo powiedziane - mam mikro hodowlę 😅
anetakajper, dowiem się w czwartek i dam znać 🙂
Epikea, ja w tym roku będę mieć tylko 2 porody na 3 matki. Miałam dokupić jeszcze jedna matkę, ale czasy nie sprzyjają
Panna „C” wydostała się na świat w nocy 😁
A5C64F03-58DD-40FF-A8C9-65855DAD2C55.jpeg A5C64F03-58DD-40FF-A8C9-65855DAD2C55.jpeg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 stycznia 2022 09:34
charlieeee, Cudna 😍 A tfu!
charlieeee, 🍀🍀🍀
No paskudna straszliwie! I ten kakaowy kolor, fujka!
charlieeee, ależ słodka paskuda 😍 niech się zdrowo chowa 🍀 🍀

Ej a pochwalcie się co podajecie dodatkowo dla klaczy w ostatnim trymestrze ? Podaje ogólne witaminy ale zastanawiam się czy może coś jeszcze .
kasia2107rafal, Powinno się zwiększyć udział pasz wysokobiałkowych w celu wsparcia przyszłej laktacji :lucerna lub otręby pszenne.
melehowicz, sieczka z lucerny i otręby dostaje już .
Ja jedna karmie balamcerem z nuby+ owies + sieczka
Druga owies, makuch lniany, otręby pszenne, lucerna i witaminy
Dostają tez zioła: liście malin, pokrzywa, ostropest
Tymi się tak bardziej zajmuje, reszta stajni owies, lucerna i witaminy, chociaż garść makucha tez im rzucam ostatnio 😅
ash   Sukces jest koloru blond....
19 stycznia 2022 18:18
Kogo polecacie z wetow w mazowieckim od rozrodu?
Celuje w dr Olę Jagusiak.
Chce przebadać kobyle i inseminowac jeśli się będzie dało
U mnie też klacz dostaje balancer + owies + lucerna hartoga😉
Ja Hrabinę karmię gotowym granulatem dla kobył hodowlanych.
charlieeee, gratulacje. Opisz w skrócie jak było. Czy trzeba bylo pomagać i jak dlugo trwał poród?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
19 stycznia 2022 22:34
Dziękujemy 🙂 mała ma już tydzień i jest diablica. Jak jej się coś nie podoba to kuli uszy i ustawia się zadem i kopie. Normalnie mój poprzedni źrebak to był misiek przy niej... Nie wiem co to z niej będzie 😂
charlieeee, ale cudowności 😍
Sombre nie było mnie przy tym akurat, konie są szwagra ja tylko trochę pomagam 😀 jak Emisia będzie rodzić to chyba pod boksem zamieszkam za to 😂 ale poród bez komplikacji, już widziałam w dzień, że chyba to pora, bo była bardziej wściekła niż normalnie i gryzła wszystkie deski w boksie po kolei 😝 to jej trzeci źrebak, gładko poszło 😊
W grudniu tez nam jeden się urodził, nie pokazywałam jeszcze (nie pytajcie dlaczego grudzień, nie mam pojęcia xd), tez klaczka dostała imię Lucy in the sky 😄 ta to za to pierwszy źrebak tej kobyłki, ale poród również bez problemu i bardzo dobra z niej mama 🙂
901D4639-8877-48C7-B5C1-4BF555D51086.jpeg 901D4639-8877-48C7-B5C1-4BF555D51086.jpeg
1D4187B7-CE08-4E6C-8406-089C2946795F.jpeg 1D4187B7-CE08-4E6C-8406-089C2946795F.jpeg
3AE4B2AF-D647-4FEE-AF52-6BDC58EA573C.jpeg 3AE4B2AF-D647-4FEE-AF52-6BDC58EA573C.jpeg
Sory za zdjęcie ziół, nie chciało się usunąć 😑
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się