Jakie pasze dajecie swoim koniom?

anetakajper   Dolata i spółka
17 stycznia 2022 08:10
Iskra de Baleron, Soja na pierwszym miejscu. Nic dziwnego że konie tyją 😉

5 kg takiej paszy na dzień.....o mamusiu, strasznie dużo.
Nam kiedyś weterynarz polecił pasze, którą daje koniom w szpitalu żeby nie schudły za bardzo przy okrojonym jedzeniu i która nie daje dużo energii. Aktualnie sporo koni je tą paszę plus owies i wyglądają super. Nawet konie które miały problem z przytyciem. Pasza to klacz i zrebie z puriny. Cenowo też super bo 58 zł za worek.
Mój je jako dodatek na obiad Purine kon. Taki niezły zapychacz, trochę duzo melasy jak dla mnie. Ale worek 25kg 55zl.
Iskra de Baleron, nie do końca rozumiem to porównanie, bo Brandon XS to pasza z zawartością poniżej 20% NSC, polecana na przybranie dla wrzodów, a sukces hodowlany nie podaje informacji o ilości NSC i nie jest paszą stricte wrzodową, a hodowlaną i zawiera zboża, więc różnica w cenie jest logiczna jak dla mnie i oczywista.
anetakajper, dokładnie jak piszesz, 5kg paszy to nie jedzą nawet konie GP.
Mój koń startujący średnią rundę jadł 2,4 kg tej paszy i super wyglądał, a ten koń słabo przyswajał paszę jednak.
Perlica spotkałam sie z tym ze weterynarze ,,na przytycie,, konia zalecają Brandona XS, wiec jeśli taki był cel to można porównać Brandona do np.Puriny lub Sukcesu 🙂
blucha, bo to jest pasza na przytycie. Tylko jako,że to pasza gastro to wiadomo,że cena wysoka, bo to inna półka pasz. Na przytycie są serio różne niedrogie granulaty, oparte na zbożach.
no właśnie ,,na przytycie,, są lepsze i tansze 🙂
5kg u kobyly zrebnej i/lub karmiącej to wcale nie tak duzo. Jeszcze polkrewka czyli kobyla duza. Ja klacze hodowlane arabskie karmilam "wiadrami" jak byly mamuski, ktore przepalaly wszystko w zrebaka

Tylko niestety "dobre i tanie " granulaty na przytycie sa często ubogie skladem. Albo maja owies i wyslodki, a to moj kon je osobno.
Aaaa wcięło mi moje wypociny…
Hrabina to koń który je wiadrami każdą paszę niezależnie od marki.
Panna ma 172cm i jest pozytywnie elektryczna.
Zapotrzebowanie kobyły w wysokiej ciąży jest wysokie 😉 na białko i inne składniki budulcowe - wszak rośnie w niej nowy organizm.
Karmię zgodnie z zaleceniami producentów z poprawką na wygląd konia 😀

Folblut je dwie miarki na dzień czyli 2,4kg
Tak samo jadł wałek hanowerski - tez był gorący.
Baleron dostaje 5 granulek 😅

Brandon zawiera płatki jęczmienia oraz otręby pszenne i owsiane 😉

Ja nie mówię ze to pasza najlepsza na świecie tylko fajna, niedroga pasza, chętnie jedzona przez niejadki.
Iskra de Baleron, Brandon XS jest niedrogi jak na paszę kliniczną gastro i wydajny.
Na pewno nie można stawiać tej paszy obok granulatu Sukcesu bo to inna półka.
Perlica, tak, masz rację nie można ich porównywać w kategorii pasz weterynaryjnych bo sukces taką nie jest.
W kontekście pasz tuczących już bym zaryzykowała.

Mój koń startujący średnią rundę jadł 2,4 kg tej paszy i super wyglądał, a ten koń słabo przyswajał paszę jednak.

Perlica,
On jadł z treściwego tylko brandona czy coś jeszcze?

Jak już weszłam w dyskusję to dopytam - jak potrzebuję podgrzać jednego z koni na czas zawodów to co najlepiej? Nie owies.
Iskra de Baleron, można porównywać sobie dowolnie, ale wg mnie cenowo są tańsze tuczące granulaty np. Eggersmanna czy Hovelera vs Brandon, który będzie najdroższy.
Jednak przy koniach wrzodowych jest wg mnie niezastąpiony 🙂

Co do karmienia dużymi ilościami klacze żrebne, to jasnę ze jedzą więcej niż nie źrebne, ale jednak 5kg wydaje mi się bardzo dużo objętościowo, co z kolei nie jest polecane pod kątem : kolek, wrzodów itp.
Wolałabym to białko dostarczyć choćby balancerem STamm 30%, gdzie jest 30% białka a jako że balancer to dawka nieduża, co i zdrowsze i tańsze .

Iskra de Baleron, ten konkretny koń jadł : 2,4 kg Xs plus 800gram XP jako energetyczna pasza.

Iskra de Baleron, - mi się na zawody structur energetkium sprawdzał. Konisko dało radę śmignąć 6 czworoboków przez 3 dni w słońcu i upale po 30 stopni. On nie młody i nie wyrywny, na trzeci dzień dalej był świeży 😁

Co do sukcesa, to lata temu też używałam i byłam dość zadowolona. Ich mesz, ta hodowlana i sportowa mają bardzo spoko stosunek jakości do ceny.
Perlica, Wszystko fajnie, tylko ta konkretna Hrabina jest ekstremalnie wybredna i przewijała się przez ten wątek wielokrotnie.
W skrócie - świeczki dziękczynne palę w podzięce że coś jej wgle przypasowało z pasz dostępnych w Polsce.
5 kg to 4 "czubate" miarki, rozbite na 2-3 posiłki, to nie jest dużo.

keirashara, dziękuję, właśnie coś na lato będzie mi potrzebne - obczaję 😀
Iskra de Baleron, - napisałam to po chińsku na szybko, chodziło o Struktur Energetikum z hippoveta, ale już nie mogę poprawić pisowni 🙄 Jak mnie to wkurza w tym nowym forum! 😤
Niemniej, pasza dość droga, ale prąd płynie konkretnie po niej, nie trzeba dużo dać 😁 Pierwszy raz miałam na test w wiaderku, chyba 3,5kg, dawałam kilka dni przed zawodami i na zawodach, akurat stykło. Fajna opcja, że nie trzeba kupować od razu wora.
xxagaxx, z Dengie podawałam Alfa A mol. free (na początku szał, a potem odmowa chyba przy drugim worku jakoś), Pure Grass (zero miłości, męczyłam to strasznie długo), wydaje mi się, że po drodze Meadow Grass with Herbs, ale nie jestem pewna, a ostatnio Performance Fibre (ogromny szał na początku, a potem jak zwykle). Chyba z Dengie się już poddałam. Wcześniej długo jadła Hi-Fi jabłkową i tu miłość nie umarła nigdy, ale sieczkę wycofali i od tego czasu klops z każdą. Poza Dengie przerobiłam jeszcze Mollichaff jabłkową (odmowa od początku), Hartoga Lucerne-Mix Digest (do połowy worka gdzies ok, a potem...), i Baileysa Ultra Grass... No trochę tego było. Ten Baileys chyba był najbardziej ok, ale teraz chciałam jednak coś z lucerną.
Jeśli chodzi o sieczki ,to przyszła do mnie dzisiaj ta z Bogusławia i powiem ,że sieczka z Eggersmana a ta to jest różnica ogromna.
Po pierwsze Eggersman jest drobniej cięty i pomimo że jest z olejem to pyłek i tak jest, ta z Bogusławia ma dłuższe kawałki i na pył nie natrafiłam ,co do zapachu to obie pachną świetnie . Jak dla mnie ta z Bogusławia lepsza ,bo chodzi mi o to by spowolnić pobieranie paszy i wymusić żucie i produkcję śliny ,więc na plus .
Co do sprasowania to jak dla mnie obie tak samo ,ja i tak tnę nożem i pakuje do pojemników z Ikei .
No a że za ta z Bogusławia trzeba zapłacić 65 zł a za Eggersmana 96 zł to też przyjemna zmiana 😅
Podaję ktoś lucerne baloty drobno cięta, medicago satival L22kg?? (na allegro dostępna). Jakieś opinie?
kasia2107rafal a koszt wysyłki jaki? Nie mogę się doszukać...
15 zl, ale jest kod pampera10
Dzięki 🙂
faith, ja płaciłam za przesyłkę kurierem 30 zł ,ale rzeczywiście korzystałam z kodu "PAMPERA10" i miałam jakieś 10 zł rabatu biorąc wysłodki i sieczkę .
Za sieczke i susz jabłkowy z tym kodem zapłaciłam właśnie niecala 100. Przesyłka 15zl
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
18 stycznia 2022 17:37
czy ktoś z was ma porównanie makucha lnianego i otrębów ryżowych w kwestii działania na przytycie? 😉
siwaaa, no to nie wiem jakim cudem ale ja na fakturze mam napisane za przesyłkę 30 zł 🤔
2 paczki po 15zl jak mniemam za 2 ciężkie worki.
Sieczka 20kg a susz 9 kg. Mieści się w normie tej mniejszej kwoty dostawy. Jak dodałam już 2 worek suszu wyszła wysza kwota
A stosował ktoś może balancer Spillersa Gro N' Win? Moja klaczka (teraz ciężarna) już dosyć trochę na tym 'stoi' (w połączeniu z owsem), ale nigdy nie umiałam znaleźć opinii innych na temat tej paszy 😉 więc może tu ktoś podaje ?
Ziuum, ten spillers ma najlepsze parametry skrobiowo - cukrowe, jest balancerem z chyba najwyższą ilością białka na rynku. Ja podaję Stamm z Saracena tylko dlatego że nie mam pod ręką Spillersa a to właśnie ten balancer polecił mi wet dla mojego konia wraz z kowalem jako super źródło białka bez obciążania cukrem i skrobią.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się