Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?

Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
01 czerwca 2021 14:26
Czy rainbow hkm różni się od waldhausena czy to ten sam materiał?
https://www.gnl.pl/kantar-waldhausen-rainbow.html
https://www.gnl.pl/kantar-dla-shetlandow-hkm-rainbow.html
Jak wypada rozmiarówka w kantorach skórzanych Schockemohle?
Ma ktoś z Was kantar anatomiczny Fremont od Schockemohle?

Polecicie jakiś skórzany kantar anatomiczny? Chętnie mocno lakierowany, choć nie jest to warunek konieczny. Rozmyślałam nad horseware z kolekcji rambo micklem ale tego już chyba nigdzie nie dostanę niestety...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 sierpnia 2021 19:05
Anky comfort fit anatomical , Kentucky, Antares LIC1
Dzięki, ten anky śliczny tylko nie bardzo potrafię ogarnąć czy te paski są mocno szerokie (trochę mam takie wrażenie po zdjęciu katalogowym) czy raczej standardowej szerokości.
No i też kwestia priorytetowa, miałaś może okazję widzieć na żywo antares i anky? Obydwa mi się podobają, antares (prawdę mówiąc totalnie nie znam tej firmy) trochę ponad zakładany budżet, ale nie jest nieosiągalny, bardziej chodzi o to, że jakiś czas temu zraziłam się trochę po zakupie ogłowia które tanie nie było, skórą miało być top a okazało się, że nie jest więc tym razem jeśli mam wydać większą sumę to chętnie będę celować w coś naprawdę sprawdzonej jakości 😀
Obiś, Antares to francuska firma, podobno taka lepsza półka, ręcznie robione rzeczy. Widziałam tylko siodła i... no, francuuuskie... mięciutkie, milutkie, doskonała dbałość o szczegóły. Także ten kantar na 99% powinien być miękki (tylko nie wiem jak z wytrzymałością).
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 sierpnia 2021 11:48
Widziałam, macałam no jest naprawdę klasowa skóra
Dzięki dziewczyny, przemyślę jeszcze ale brzmi baaardzo kusząco więc się ku niemu skłaniam (pewnie teraz będę kolor wybierać pół roku 😜😉. Właśnie taka mięciutka, przyjemna w dotyku skóra mi się marzy. Konie u nas chodzą zawsze bez kantorów więc szukam czegoś przede wszystkim na spacery. Robimy sporo kilometrów z ziemi i chyba już mnie tak aż tak nie kręcą kolorowe kanarki w ilości dużej, pora na elegancką klasykę 😎
Wpis pod wpisem i nie na temat, ale może mi się upiecze bo poniekąd tłumaczący kanarki i kantory 🤣.
Wczoraj pisząc na szybko nie zauważyłam, że telefon poprawił mi nawias na emotkę i zamienił kantar na kanarka i kantor. Chciałam zrobić edycję, żeby poprawić to i tu moje pytanie, po takim czasie się już na nowej wersji forum nie da ?
Obiś, 10min
Podrzucę jeszcze z zapytaniem o jakość tego CWD
https://eu.cwdsellier.com/gb/equipments/155-stable-halter-mademoiselle.html?switch_id_country=14#
Ten do mnie krzyczy jeszcze bardziej niż antares 😜. Z CWD miałam do czynienia niewiele i tylko z siodłami (dla mnie były super,) po kantarze również mogę się spodziewać, że będzie "top"?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 września 2021 11:29
Obiś, jak nadal chciałabyś kantar Micklem to wiem gdzie dostać i nawet może się udać z 20%rabatem
lusia722, napisałam do Ciebie wiadomość 😀
czy istnieje kantar który:
- wcale albo słabo rdzewieje,
- ma rozmiar duży cob albo mały full
- ma podszycie
- miło by było, ale nie musi być budżetowy

bedę wdzieczna za sugestie
🌷
azzawa, zobacz sobie na kantary od Mustanga. Mam taki z futrem i full jest ok na ostatniej dziurce, więc wypada raczej mały. Dla przykładu: https://www.moliver.pl/kantar-softy-z-futerkiem-fioletowy-p-2480.html (nie znam tego sklepu)
mindgame, - w linku jest York, one akurat rdzewieją jak wściekłe 😉
azzawa, - też polecam Mustanga, rozmiary u nich wypadają raczej duże. Jakościowo w stosunku do ceny super. Duże wypadają też Schockemohle, ale tu cena już mniej miła.
a, faktycznie to York. To mam Yorka w takim razie 😉 dokładnie takiego jak na zdjęciu tylko granatowego i jak na razie nie rdzewieje.
Ja mam mustanga... jakieś 10 lat. Był prany i w pralce i ręcznie i używany na co dzień i różnie dbany. Co prawda nie spędza w stajni 24/7 i parę lat był przeleżał nieużywany, ale jak na 10 letni kantar to wygląda bardzo przyzwoicie.
Moon   #kulistyzajebisty
16 września 2021 11:52
Też polecę Mustanga - kantar padokowy, ciorany piątek-świątek, przeżył zabawy w kantarki, turlania we wszystkim - błocie, śniegu, śniegu z błotem :P a żyje i ma się całkiem spoko. Kupowałam akurat ze złotymi okuciami (taka prywatna halucynacja :P) które już się oczywiście starły kolorystycznie, ale wszystkie sprzączki i paski są w nienagannym stanie. Kantar ma już ze 3 lata i umrzeć nie chce :P
Również polecam mustangi, mam jeden egzemplaż 9 lat i nadal się trzyma 😀
super! o coś takiego mi chodzi, szkoda takiego markowego na padok, moja kobyła raczej nie niszczy sprzętu więc wystarcza na długo, ale wszystkie te budżetowe "jak się przypadkiem urwie nie będzie szkoda" bardzo szybko wyglądają okropnie bo raz dwa rdzewieją 🙁
jak wypada rozmiarówka kantarów z deca?

mam konia na styku cob i full, i albo coby za małe, albo fulle za duże (nie cierpię jak mi jeszcze sterczy kilometr luźnych pasków z każdej strony)

zastanawiałam sie nad tym:
https://bit.ly/3nwZnzJ

moja kobyła z namaszczeniem się tarza, więc szukam czegoś co łatwo będzie utrzymać w czystości (parciane odpadają) i nie zardzewieje po tygodniu.

używał ktoś tego kantara - godny polecenia?
ewentualnie czy macie coś innego do polecenia?
🙂

edit, polecanego wcześniej shoko zanabyłam, fakt nie zardzewiał do tej pory - ale po 2 wyjściach wyglądał już jak ściera (na jedno wyjście stajenny pomylił i założył koledze z padoku obok, gdzie wałachy nic nie robią tylko się ciągają za mordy, więc wybaczam (kantarowi, nie stajennemu 😤 )
Szukam czarnego kantara, całego obszytego futrem i MEEEEGA puchatego. Patrzyłam na Kentucky, ale może coś jeszcze bardziej puchatego się znajdzie? Syntetyk lub naturalne. Mattesa mam i jakoś super, super puchaty nie jest 🤠
azzawa u mnie dwa konie chodza w tych kantarach, wydaje mi się, że rozmarowka wypada całkiem normalnie, moj prawie dwuletni slazak nosi jeszcze full i ma jeszcze zapas, w przypadku tego kantara ma jeszcze 2 dziurki zapasu, drugi szlachetny tez normalnie nosi full i ten tak samo pasuje
azzawa, - nie powinno się używać skórzanych kantarów na padok. One są zwykle na tyle mocne, że się nie rozerwą jak koń o coś zachaczy.
Ja mam taki system, że kantar na padok to kantar na padok, a czyszczę itd w innym. Mniej cierpię wizualnie 😝 Na padok idą tanie i po prostu je dość często piorę.
dairoxroxi, - Busse Guard są dość puchate, na zdjęciach na ista obczaiłam też taki Harrys Horse, nawet na takich nie produktowych wygląda mega puchato.
QHP porażka, bardzo mało puchaty. HKM wypada nie najgorzej, kupiłam rok temu za jakieś śmieszne 50zł i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.
20210319_213406.jpg 20210319_213406.jpg
Sasini wygląda całkiem ciekawie, dzięki!
Keirashara tego z HKM za 5dyszek tez mam, ale szukam jeszcze większego miśka 🤣
A ktoś widział na żywo kantar futerkowy EquiTheme? Wyglada tez bardzo puchatego
Orientuje się ktoś, która firma ma kantary shetty, najzwyklejsze z jedną regulacją na potylicy, z zapięciem na karabińczyk, jak najlżejsze, bez podszycia, ot takie do ciurania na pastwisko, ale żeby ten rozmiar był taki troszkę większy? 😅
Mam gagatka, któremu shetty regulowane można dopasować fajnie, ale te bez regulacji- w nachrapniku są za ciasne (np.Waldhausen Perlon, Horze z podszyciem), a z kolei pony już sporo za duże 😩
DJka, A może kantar dla źrebaka pasowałby?🤔 Regulacja dość duża (nachrapnik + nagłówek).
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 lutego 2022 21:36
DJka, a Mustang?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się