Derki

Nique, - to jest stajenna horze? To fajnie leży, przyjaciółka ma granatową i właśnie chwaliła, że śmiesznie tania, a super. Raczej duża.

Sama upchałam swoją kluskę w 145 avalanche, gdzie większość derek na 155. Polecam, super uszyta, ładnie leży, w klacie mogłaby być ciut większa, ale cóż, mój koń to jeden z nielicznych, na którego pasują polary eskadrona z tą giga dziurą 😂 U nas jest normalna, nawet taka na styk 👌
Nirv a te 300g Fouganzowe to faktycznie 300g czy może trochę mniej?
keirashara, No właśnie nie stajenna, a padokowa. Model Glasgow. Mało opinii na stronie - jedni piszą, że wypada mała, inni że standardowa rozmiarówka. Dla porównania Horseware mamy 140, a starta kupiłam i 145 ma mega wycięcie na szyję (co mi nie pasuje) i mogłaby być dluższa po grzbiecie...

Właśnie spojrzałam na stronę i chyba mówimy o tym samym modelu tylko Ty o stajennej, a ja padokowej. Swoją drogą ta stajenna teraz jest za stówkę w promocji - faktycznie cena żenująco śmieszna jak na derkę 200g.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 stycznia 2022 12:53
annaaaa, Ja mam jedną Start i jestem bardzo zaskoczona, że jest bardzo fajna! Dobrze skrojona, nie ściąga się w tył, nic się nie przekręca i widać ze koniom wygodnie. Mam padokową https://tundra.pl/pl/derka-przeciwdeszcz-york-rain-star-50g-szara-145 dla dwóch koni, na obu ładnie leży. Któraś z dziewczyn też pisała wcześniej, że ta konkretna jej się fajnie sprawdza.
O innych modelach się nie wypowiem.
Nirv, Super, bardzo dziękuję 🙂 💗
Nique, - mam 200g z Deca i imo to jest 150g maks. Jest cieńsza niż moje kilka razy prane 200g, więc... 😕 Za jej cenę to ok, ale nie podzielam super opinii o nich.
Ta stajenna 155 weszła na konia 170+ standardowej budowy z lekkim zapasem po długości. Powiedziałabym, że normalna rozmiarowo. Kusi mnie kupić dla swojego też.
keirashara, to bierz bo zostały akurat 155 :P Ja chyba zamówię wobec tego tą padokową.
Nique, Horze derek bardzo nie polecam (nie licząc Avalanche).

Te z Deca mamy wstajni i wydaja się być bardzo fajne. zwłaszcza jak upoluje się na promce
Moon   #kulistyzajebisty
19 stycznia 2022 13:08
Bo 200tki z Deca to totalnie inne derki niż te nieśmiertelne Allweather 300tki - wg ich strony 200tki mają 600DEN, a 300tki - 1000DEN.
xxagaxx, czemu nie polecasz?
Nique, bo leżą okropnie i sie rozwalają. Mam Nevadę, znajoma ma u siebie w przydomówce chyba 3 Horze i wszystkie już po 10 razy cerowane.

Mam Horsewere kupione na tym forum jako używane dla mojego pierwszego zwierza (w 2013? 2012?) i do dzisiaj żyje. Ma jedną łatę...
Te 200gram trochę inaczej skrojone, ale też bardzo spoko leżą, ale bardziej 150g niż 200, chociaż teraz mam jakąś Kavalkade 200g i podobnie z tego co pamiętam wypada.

Z Fouganzowych mam też plandekę brązową i zadowolona jestem z niej, planuję jeszcze coś dokupić w innym rozmiarze niż mam właśnie z tych derek.

300 g to totalnie nieśmiertelne, najlepsze ich derki. Długo są przeciwdeszczowe mimo prania, najstarsze mam conajmniej 4-5 letnie i dają radę nadal.

Stajennych mam aktualnie najzwyklejszą 200g, bez rozcięć na łopatkach, mam też nowszą wersję z tymi klinami oraz mam też tego grubasa 400 gram. Ze wszystkich jestem bardzo zadowolona.
No ale nie porównujmy Horze do Horseware 😝 Sama mam Horseware i po drugim sezonie prawie cała (prawie, bo w tym roku pojawiła się jedna dziurka). Nie przemaka w ogóle - koń po całym dniu w deszczu schodzi suchy, gdzie innym koniom w stajni derki już dawno przemokły.

Natomiast potrzebuję jakieś 100g na nadchodzące mrozy w dość rozsądnej cenie, więc w kolejnego Horseware inwestować nie będę 🙂

Nirv a czy te 300g z Deca to faktycznie 300 g?
Nique, to bym wzięła Bucasa na promocji, albo Waldahusena. Albo właśnie z Deca. Imo lepsze od Horze.
Moon   #kulistyzajebisty
19 stycznia 2022 13:23
Nique, tak, 300tki z Deca są naprawdę 300tkami, są relatywnie ciężkie i pancerne.
xxagaxx bucas totalnie nie leży na moim koniu. Z resztą cenowo jak Horseware lub nawet drożej.
Waldhauseny totalnie nie wiem jak leżą, z Horze Avalanche miałam do czynienia i leżały dobrze.
Również nie polecam Horze u mnie w stajni non stop te derki kończą w koszu na śmieci po jakimś tygodniu użytkowania
Nique, taaak, 300g jest bardzo solidne i grube, macając różne moje derki - to jest bardzo uczciwe 300g
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 stycznia 2022 13:28
Nique, Zerknij na ofertę Kraemera, ja mam kilka derek od nich i jestem bardzo zadowolona z nich, cenowo nie jest źle, a wytrzymują suche pod spodem nawet jak leje całą dobę. Przynajmniej te co ja mam.
zembria znam - ale cenowo szału nie robią i nie wiem co ze zwrotem w przypadku złego rozmiaru.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 stycznia 2022 13:42
Nique, No ja nic nigdy nie zwracałam, ale z tego co wiem, to pobiera się tylko etykietę zwrotną i nadaje w punkcie. Co do rozmiaru to te modele co mam wypadają normalnie, standardowo.
Ja totalnie nie polecam Waldhausena, żadna derka tej firmy nie leżała na moich koniach dobrze. Za to kupiłam Horze Turin i jestem mega zadowolona. Planuję kupić dla reszty też ten model.
A co jest nie tak w "pasowalności" Waldhausena?
U mnie tak samo waldhausena żadna derka się nie sprawdziła. Mają jakieś dziwne to wycięcie na szyję, strasznie zjeżdżają do tyłu na kłąb.
Gillian   four letter word
20 stycznia 2022 21:42
Mój tez nie leżał. Tragedia.
Nique, u mnie wszystkie Waldhauseny na każdym koniu tak dziwnie zjeżdżają górą do tyłu, że strasznie się opinają na klacie i łopatkach. Nawet model z przedłużaną szyją. W jednej przeszyłam nawet zapięcia z przodu, bo myślałam że może kobyła za wąska i zjeżdża za kłąb, ale po przeszyciu nic się nie zmieniło a na innym koniu o zupełnie innej budowie zjeżdża identycznie 🤦
Moon   #kulistyzajebisty
21 stycznia 2022 07:07
Mi 300tki Waldhausena się połami z przodu rozjeżdżały, co mnie doprowadzało do szału, bo zimno w uj, zima, śnieg i pizga, a Kulisty świecił w połowie gołą klatą 😤 Pisałam o tym w tym wątku nawet, cudowałam, zmieniałam sposoby zapięcia i nic. Ostatecznie sprzedałam te derki i pewnie więcej nie kupię.

Z kolei mam jedna 100tkę WH, która jeszcze sezon temu też mi właśnie zjeżdżała do tyłu i przód mi się rozjeżdżał. W tym sezonie... jest o niebo lepiej O.o Nie wiem, czy koniu się w klacie rozrósł, czy przebudował, w każdym razie ta leży ok. 🤔
Ja kupiłam 200 WH i bardzo dobrze leży. Dała radę juz w parę ulew bo przecież po co stać pod wiatą jak można stanąc w rogu dupą do wiatru i moknąć? także dera na plus. Ale ja nie mam drobnych koni
Ogólnie to po przeczytaniu tych wszystkich opinii mam taki mętlik, że się poddaję i szukam sprawdzonego Horseware - przynajmniej wiem, że będzie pasować. Same problemy z tymi derkami...
Nique, ja mam Kavalkade Alaska 100 g i pasuje dobrze, nosi się też dobrze. Przy rabatach można zdobyć za 320 zł maks.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się