Jakie pasze dajecie swoim koniom?

https://jarpasz.pl/pl/p/SIECZKA-GASTRO-dla-koni-wrzodowych/696
nowość w jarpasz, jakby ktoś kupił to niech się opinią i fotką podzieli proszę 🙂🌷🌷

Ja teraz dawałam dengie alfa oil i derby luzerne pur i wizalnie są bardzo podobne, a teraz idzie do mnie ta z eggersmana, po waszych wypowiedziach jestem bardzo ciekawa jak bardzo jest zbita w takim razie 🙈
ja pokornie wracam do Dengie Performance.. moja jest wybitnie grymaśna na sieczkę i na sucho wchodzi tylko to. Nawet Nuba kokosowa jest bee
Mogę prosić o jakieś opinie na temat sieczki struktur mix eggersmann?? Typowa sieczka melasowana z dod. Kukurydzy??
siwaaa, a co konkretnie chcesz wiedzieć? Nie jest zbita, wydajna, w składzie sporo skrobii.
Dużo tej kukurydzy?? Wydaje się dość wydajna sieczką 25 kg. Ma melasę więc pewnie koniska ja wcinają. Mogę prosić o jakieś realne zdjęcie? 😊
Znalazłam opis. Lucerny 40% a kukurydzy jest 30%.
siwaaa, trudno mi powiedzieć o wydajności, bo konie z hodowli u nas ją jedzą.
Zdjęcie mogę zrobić jak pojadę do stajni, czyli w weekend.
Jest niesprasowana , nieubita, podobna do Nuby z wyglądu czy Dengie Performance, ale bardziej żółta oczywiście.
W worku nie wygląda na 30% kukurydzy , w sensie wizualnie, powiedzmy na sporą garść będą z 2 ziarenka kukurydzy, ale też bardzo się na tej sieczce nie skupiałam.
Na stronie Egge masz fotkę i tak ona wygląda właśnie.
Magiczny sposób na przemycenie czarnuszki? Dostałam worek, konie za chiny tego ruszyć nie chcą, wola zostawić treściwe ew przememlać część, resztę zostawić... 😕
Chyba tylko zmielić i do meszu...
Ja czarnuszkę teraz mam sypką, pelet to był problem. Zaczęłam od dawania małych ilości, bardzo małych teraz 4/6 je ją z ręki bez niczego. Pozostałe 2 sztuki jedzą zmieszaną z zwilżonym owsem.
Karmiąc pełnoporcjowo paszą dajecie ogólne witaminy?
kotbury, dzikadermi, Mam makuch akurat. dobra spróbuję zrobić kilka dni przerwy i na nowo zacząć wprowadzać po troszeczku dochodząc do pełnej dawki.
W meszu też nie przeszło...
secretary, uuu to powodzenia.
Makucha mi się nie udało mojej kobyle sprzedać. pluła tym jak lama.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
20 stycznia 2022 22:41
Ja też nie pocieszę. Mam makuch z czarnuszki i żaden nie dał się namówić. W meszu też niestety nie przeszło. W efekcie końcowym jedzą ten makuch moje kozy ... Konie ni cholery, nawet kobyła zimnokrwista, która jest jak odkurzacz odmówiła, a zaczynałam na prawdę od niewielkiej ilości. Potem rozkruszałam ten makuch i też pluły tym. Olej z czarnuszki w ilości łyżka stołowa, to mi u jednego przechodzi, ale jak dam więcej to też już odmawia.
Moon   #kulistyzajebisty
21 stycznia 2022 07:45
flygirl, nie.
Tzn. na pewno w przypadku pasz Hippolyta i Saracena, którymi karmię/karmiłam są nawet informacje na stronach, że pełnoporcjowe dawkowanie zapewnia dzienne zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Ale nie sprawdzałam tego w badaniach krwi :P Tak samo nie wiem co w przypadku, jeśli dany koń na od początku np jakieś niedobory.
Jeżeli karnisz pelnoporcjwo nie musisz suplementowac dodatkowo witamin ogólnych, jeżeli zostały stwierdzone niedobory wtedy robisz kuracje wybranym pierwiastkiem 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
21 stycznia 2022 08:39
flygirl, Jak dajesz wg dawki i wiesz ile koń waży to ja bym nie podawała.
Ale np. ja zawsze dawałam mniej paszy i dorzucałam witamin bo mój koń zaczął przypominać baleron :/ Wyniki idealne. U mnie dawka wychodziła 5 kg 🙄 a dostawał mniej niż 3kg
Dziękuję wam bardzo.🌷
Czy możecie polecić coś budżetowego dla konia mającego problemy z uzębieniem? Jest wszystkożerny i dość dobrze przyswaja paszę
Dziunka ja polecam agrovital.
Zobacz sobie Enduro - do podawania na mokro
https://agro-vital.pl/agrovital-enduro-20-kg-p-138.html
Polecicie jakieś pyszne niskoenergetyczne musli? Bez lucerny i owsa?
mindgame, Mebio Basic?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
24 stycznia 2022 14:13
Czy ktoś może karmi balnacerem Saracena Shape Up? Mam do odstąpienia 3 nowe worki, bo my niestety musimy zmienić żywienie dla kobył na kliniczne.
Potrzebuje pomocy. Muszę zmienić pasze mojej kobyle z syndromem EMS ,przez rok karmiłam pasza z Nuby Sllimer bodajże ale jakość tej paszy w ostatnich 2 workach to jakiś koszmar ostatecznie klacz odmówiła mi jedzenia tego ale ja sama popowachaniu jeść bym tego nie chciała. Co polecacie dla konia z otyłością,jest nie duża 156 w podkowach w tym roku 21 lat ?
I przy okazji mam też na stanie klacz prawie 1,5 roczna Małopolanke ze sklanosvia do kolek jadła do tej pory Nube dedykowana 12-24 miesiące ale że muszę zmienić starszej ,chętnie zmienię i młodej najlepiej żeby były z tej samej firmy. Podpowiecie?
Może Brandon? XL dla klaczy z ems i xs dla młodej na problemy z układem pokarmowym

A tak przy okazji co było z nuba? Bo sama stosuje grow2 i póki co jestem zadowolona z jakości
O dzięki, wyglądają fajnie (opis) .Tyle że jak patrzę teraz to sporo jest pasz dla koni z ESM ale zastanawiam się nad młoda czy mogę ją już karmić "normalna " pasza czy szukać jeszcze coś dedykowanego dla źrebraków ?🙄
A Nuba do tej pory była naprawdę super i w sumie pasza młodej w formie musli badal jest ale ta Slimer ...1 worek więcej było sieczki niż granulatu wydawała mi się jakaś taka śmierdząca sama nawet nie wiem czym ale jakoś weszła, 2 worek zamówiłam bo myślałam że to jakaś gorsza partia była ale 2 jeszcze gorszy, pachnie skisnieta sieczka i myszą 🤔
Myślałam jeszcze o paszach Hoveler ktoś daje swoim koniom?
No to lipa straszna. Mam nadzieję, że moja się póki co nie pogorszy jakościowo.

Co do młodej to jeśli masz wątpliwości to ja bym napisała do ich konsultantki. Sama kiedyś korzystałam z jej pomocy, odpisuje stosunkowo szybko i nie miałam poczucia, że ktoś mi cos próbuje na siłę wciskać.
gunia92, polecam eggersmana, mają szeroką gamę pasz, także dla EMS. Dla rosnącej młodzieży także.
Co do młodej to na hippovecie, który ma w ofercie Brandona jest też np. mebio youngster. Z tego co widzę ma w składzie zioła, które dobrze wpływają na pracę układu pokarmowego. Może to też jakiś pomysł
Ja polecam Hovelera. Dla seniorki świetny będzie Pur Senior. Moje się tym zajadają. Dla młodszej też znajdzie się coś dobrego z ich pasz 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się