Siatka na siano - z małymi oczkami

Meise, - ja mam kilka siatek, które pakuje, a stajenni tylko wieszają. W ten sposób oni nie mają jakiejś super dodatkowej pracy, a koń je powolutku z zamkniętej siatki 😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
23 grudnia 2021 21:21
To właśnie chciałam zaproponować, kilka siatek załadować a stajenny tylko ma wieszać. No i wieszać wtedy wyżej żeby koń nie wyjadał górą bo inaczej to mija się z celem.

Edit. Moje koniuchy trochę siana górą wyciągają ale tylko to co sterczy bo jest im na dłuższą metę nie wygodnie tam sięgać.
Hejka, mam do Was pytanie 😊 czy spotkaliście się z paśnikami DIY beczka + siatka na siano ? Szukam czegoś co będzie wygodne w pakowaniu i w miarę tanio do ogarnięcia. Grubo zastanawiam się nad takim zestawieniem głównie na padok bo z góry można beczkę zakręcić i deszcz nie wleci 🙈
Dajcie znać co o tym myślicie, wygląda to na w miarę bezpieczne.
Podsyłam fotki o co mi chodzi 🙃
*Fotki z neta
Screenshot_2022-01-02-01-30-04-483_com.android.chrome.jpg Screenshot_2022-01-02-01-30-04-483_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2022-01-02-01-29-43-435_com.android.chrome.jpg Screenshot_2022-01-02-01-29-43-435_com.android.chrome.jpg
Miałam, beczkę z siatką.
Ładowanie było wygodne, tak jak piszesz nie moknie nic.
Jednak do końca nie przemyślane u mnie było zamontowanie i jak konie czy to się o beczkę tarły czy siatkę szarpały to beczka się "luzowała"
I zaczęła z czasem odpadać. Jak ten element będzie przemyślany to powinno być ok
dzikadermi, mega dzięki za odpowiedź, spróbuję to jakoś ogarnąć jak już będzie etap montażu😉
Hej 🙂 Czy wiecie która firma robi siatki na wymiar z oczkami 30 x 30 mm?
Najczęściej widzę oczko 25 x 25 mm albo 45 x 45 mm. Nic pośrodku 🙁
Jeszcze chwilę temu sama szukałam informacji ile zamówić, jak zrobić, więc teraz napiszę instrukcję, aby ułatwić sprawę innym 🙂
Chciałam zrobić siatkę na balot 120x120.
Zamówiłam siatkę z oczkami 45 mm 45 mm o wymiarach 2 x 6 m na Allegro (160 zł).
Jeden koniec siatki naciągnęłam na górę belki, wycięłam okrąg nożyczkami, a potem pasek który mi został (myślę, że jakieś 4,5 x 2 m) owinęłam wokół belki przytwierdzając siatkę na sztywno, aby było mi łatwiej nawlekać. Potem cienkim sznurkiem oplotłam górę (okrąg) z tym bokiem i związałam na sztywno (widać te wiązanie na zdjęciu w paśniku), a potem plątałam sznurkiem po wysokości boku, aż doszłam do spodu, który ściągnęłam na sztywno jak widać na drugim zdjęciu. Jestem bardzo zadowolona oprócz tego, że moje 3 konie tak sobie dobrze radzą z siatką, że 1 belę owaliły w kilka dni i chyba zrobię taką siatkę z mniejszych oczek... 😂 Spójrzcie proszę na post wyżej -będę wdzięczna za namiary na firmę, która robi oczka 30 x 30 mm 💗
Siatka 2.jpg Siatka 2.jpg
Siatka.jpg Siatka.jpg
Siatka 2.jpg Siatka 2.jpg
BUCK   buttermilk buckskin
20 stycznia 2022 22:41
siwaa prośba 🙂 daj za powiedzmy miesiąc info jak się sprawuje bo na zdjęciach taka delikatna i z tych węzłowych, co do których mam mieszane uczucia ale przyciąga mnie info o 3x3 🙂
Czy jest jakaś alternatywa dla długowiecznej siatki dobrej jakości z malutkimi oczkami (lub podójnej) dla Piece of Hay? Mam od nich już jedną i jest super aczkolwiek poziom obsługi klienta dużo poniżej oczekiwanego delikatnie rzecz biorąc.. i nie za bardzo chciałabym u nich cokolwiek zamawiać.
Niestety nie znam lepszych siatek z małym oczkiem. A jakość obsługi faktycznie mocno spadła na przestrzeni lat. Ale ja się męczę dalej bo lepszych siatek nie znalazłam. Mam 18 siatek od nich. Niektóre mają już z 7 lat i dalej w użyciu.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
21 stycznia 2022 14:27
freya, HipoShop. Mam od nich i są extra.
BUCK, anulowałam zakup. Okazało się że to ie jest siatka jak te "nasze" na siano, tylko hukwie jakiś, cytuje:"wtrysk rozciągany na gorąco, imituje plecionkę"
siwaaa
Na pewno są z siatki, bezwęzełkowe. Ktoś tu jakiś czas temu wstawiał link, ale znaleźć chwilowo nie mogę. Sama mam takie w planie. I to było nie na allegro tylko na stronie producenta.

Edit, znalazłam: https://siatki24.eu/
SzalonaBibi, tylko niestety są tam oczka 4,5 na 4,5 oraz 2 x2. Ja z 10 siatek mam zrobionych ze strony fulo.pl,ale oczka właśnie 4,5. Chciałam dla hucuła 3x3. Chyba zostaje mi ręcznie pomniejszać oczka...
W sumie ciekawe, czemu nie ma w produkcji oczek 3 albo nawet 3,5 cm. 4,5 to dla mnie deczko za duże jednak, a 2,5 z kolei pewnie będzie już za maciupkie i łot, nic pomiędzy.
siwaaa, a ta wersja którą mają w Piece of Hay, gdzie są dwie warstwy siatki o oczku 4 cm jedna w drugim? To miejscami jest dosyć gęsto, a miejscami rzadziej jak się jedno oczko układa jedno na drugim (nie do końca umiem to opisać - trzeba wyobrazić sobie dwie warstwy siatki, które mogą się różnie ułożyć jedna na drugiej). Może to by Ci rozwiązało problem? Ona jest chyba właśnie opisana jako 2,5 cm oczko, ale w rzeczywistości to co innego niż siatka z tak małym oczkiem.
Oczywiście pozostaje problem kontaktu z dostawcą, ale mam wrażenie, że to jest dosyć losowe, bo ostatnio zamawiałam i było bezproblemowo, znajoma również, a z drugiej strony sporo ludzi ma zastrzeżenia.

/Edit
Tylko na balot może wyjść drogo jak będą dwie warstwy...
Rude dwie, czytałam o kiepskim kontakcie z nimi. Muszę podpatrzeć te siatki, może sama to zmontuje, a taka podwójna nawet lepsza by była dla tego żarłoka. Jutro spróbuję zmontować taką siatkę. Mam akurat zrobione dwie nowe, takie same. Dzięki za pomysł 😊
To daj znać co Ci wyjdzie 🙃
Posiadam siatkę z oczkami 3x3, o długości 106 cm. Nowa. Leży u mnie i się kurzy. Gdyby któraś z Was chciała, "popchnę" dalej. Kupiłam przez przypadek. Tak małe oczka sprawiają, że mój koń się tylko wkurza.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
23 stycznia 2022 10:48
hej
czy szył ktoś samodzielnie siatki na siano albo macie namiary na kogoś kto uszyje porządne siatki? Interesują mnie takie wieszane na boksie i pakowane od góry? Coś w stylu tego: https://allegro.pl/oferta/york-siatka-duza-na-siano-120x90cm-11733761963 tylko porządniej wykonane i mocniejsze.
Będę wdzięczna za info...
taggi, - HipoShop, tylko wychodzą dość drogo.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
23 stycznia 2022 12:02
keirashara - dzięki za info! faktycznie spore ceny, ale moze mi sie z nimi uda dogadać na przerobienie tego, co mam
taggi, Symar, tanio 😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
24 stycznia 2022 07:23
xxagaxx - wlasnie ich wczoraj znalazłam. napisałam zapytanie i zobaczymy, co odpowiedzą🙂
taggi, mi robili na zamówienie, bardzo jestem zadowolona, Konina jednak nie czytala instrukcji obsługi i trochę nie tak korzysta 🤣
Screenshot_20220124-095205_Video Player.jpg Screenshot_20220124-095205_Video Player.jpg
xxagaxx, haha jakbym widziała swojego. W jednej stajni miał przed boksem balot siana i tak wyjadał środek, że potem nurkował cała głową w nim.
W tyg będę kombinowała z tą podwójna siatka. Wczoraj mi się już nie chciało.
Jedna w drugiej. Nierówno, bo siatka była już załadowana i ciężko było idealnie naciągnąć druga. Ale widzę, że świetnie sobie daje z tym radę 😬
IMG_20220124_163234.jpg IMG_20220124_163234.jpg
IMG_20220124_163206.jpg IMG_20220124_163206.jpg
siwaaa, o kurczak, niezły jest. Moja co prawda też dobrze opanowała jedzenie z podwójnej siatki, ale nie pierwszego dnia i mimo wszystko jadła wolniej! To może Ty potrzebujesz dla niego po prostu 2 centymetrowe oczko?!? 😱
W dobę potrafi wszamać siatkę 25-30kg. Ja tam siana im nie żałuję, tylko on się już taki gruby zrobił... Może ta siatka go zwolni jak ubedzie siana. Będzie miał ciężej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się