Dopasowanie siodła

kwagga7, dopasowują do potrzeb właściciela? Korzystałam z ich usług parę lat temu i nie chcieli oglądać siodła na koniu w ruchu, tym bardziej mnie w siodle. Wzięli miarę w stój i tyle. Może coś się zmieniło teraz w tej kwestii ? Jestem ciekawa, bo wtedy otrzymałam na nich namiar z polecenia i w ogóle nie wiedziałam jak wygląda profesjonalne dopasowanie siodeł, więc przystalam na takie warunki.
Cześć dziewczyny!

Na pewno mnie pamiętacie, dobre kilka stron zajęłam w tym wątku ze swoim problematycznym ciężarnym wałachem 😅

Wróciłam z raportem i pocieszającą wiadomością dla tych, którzy tak jak ja jeszcze niedawno, są bliscy utraty nadziei, że kiedykolwiek będą mieli pasujące siodło.

Po wielu wielu perypetiach pasowaczce siodeł numer 3 udało się parę dni temu dopasować moje 4 siodło 😂
Koń rusza się lepiej, chętniej i jak ruszył kłusem to aż mnie kilka razy prawie wyrzuciło z siodła takie ma ruchy 😂😎

Nie porzucajcie nadziei, wszyscy którzy mają problemy z dopasowaniem siodeł, wszystko jest możliwe! 😁

Jeszcze raz bardzo wszystkim którzy mi pomagali serdecznie dziękuję, to była bardzo długa przygoda ale udało nam się 💪 Teraz tylko będę się modlić żeby ZA SZYBKO z niego nie wyrósł 🤣🙏
271669169_253003946972253_3725200832288517730_n.jpg 271669169_253003946972253_3725200832288517730_n.jpg
gratulacje😀 A napiszesz, edukacyjnie, co ostatecznie się udało dopasować i jak?
gratulacje😀 A napiszesz, edukacyjnie, co ostatecznie się udało dopasować i jak?
olq,
I KOMU się ta sztuka udała-żeby było wiadomo do kogo uderzać …
po ostatnim wpisie na facebooku travelling saddler w życiu nie skorzystałbym z ich usług, a doświadczenie Roobina tylko potwierdza, że nie warto
olq,

Naszym finalnym siodłem jest ujeżdzeniówka Kent&Masters, profil High Wither.

Ma ona wszystko co potrzebujemy czyli
1. Dużo miejsca na potężny, umięśniony, długi kłąb (kształt terlicy "U" )
2. Wełniane wypełnienie paneli (możliwość dopasowania)
3. Odpowiedni kształt paneli (bardziej płaskie niż zakrzywione)
4. System wymiennych łęków (koń zaczyna porządną robotę więc na pewno umięśnienie się zmieni)
i najważniejsze
5. punktowe przystuły (które pomagają ograniczyć przesuwanie się siodła i zapobiegają bujaniu)

Jeśli ktoś ma konia podobnego w budowie do mojego (kilka stron wcześniej jest duużo jego fotek) to zdecydowanie polecam siodła tej marki.

Teraz tylko zostaje mi szukać siodła skokowo-wszechstronnego które spełni wszystkie te wymagania 😂


Dziewierz,
Niestety ale z tym akurat nie pomogę bo ja mieszkam w USA, na Florydzie i tu mam lokalnych saddle fitterów 🙁
Plamkakochanie,
Ups…
Nie zajarzylam🤠
Plamkakochanie, super, że się Wam udało. Gratuluję determinacji!
Roobina, I co ? Dopasowali Ci dobrze siodło? Czy zrobił to ktoś inny?
Byłam w ich pracowni niedawno. Na własne oczy widziałam sprzęt do zmiany rozstawu łęku i cały system pomiarowy. miara jest brana z minimum 10 punktów (rozstaw). Do tego mierzona jest odległość kręgosłupa w tych punktach do poziomu. Dopasowują terlicę w razie potrzeb, dopychają panele. Potem to idzie na prasę żeby wypełnienie się ubiło. Gdybym miała komukolwiek powierzyć siodło to ludziom z odpowiednim sprzętem i kwalifikacjami, a nie komuś po łykendowym kursie, kto być może ma tylko piękną gadkę. No ale to już kwestia wyboru.
kwagga7, mogą nawet w 30 punktach sprawdzać. Niestety są chyba jedyni, którzy uważają, że siodło wystarczy jak pasuje w stój. Niestety nie trenujemy koni w stój i siodło ma działać w ruchu. Na 3 siodła u nas w stajni żadne po ich pasowaniu nie działało w ruchu i musieli to poprawiać ludzie, którzy z jazda konna i tym jak porusza się koń maja do czynienia praktycznie. Taki sposób pasowania w stój działa na cześć koni ale tylko na cześć - głównie tych, które za mocno grzbietem nie pracują.
kwagga7, no dopasowali, w stój leżało na oko dobrze :-) Ale jeździło się gorzej niż przed, przesuwało się w ruchu i klapało tylnym łękiem. Ratowałam się podkładkami, a potem poszło na poprawki szybko.
a to nie oni prowadzili jakieś dziwne pranie brudów na fb ostatnio?
Roobina, epk czemu poprawiali inni? Ten kto spieprzył, ten powinien naprawiać. Dlaczego nie zgłosiłyście reklamacji?
kwagga7, była zgłaszana reklamacja, przyjechał pan, powiedział, że jest ok, siodło pasuje - w stój oczywiście - i nie ma nic do poprawiania. Nie było pola do rozmowy ponieważ Pan powiedział, że jest siodło spasowane w xxxx punktach i musi działać. No nie działało - więc w trosce o grzbiety koni właściciele poradzili sobie inaczej. Ile można czekać i nie wsiadać na konia?
epk to kto to po nich poprawiał? Kto dopasowuje w ruchu? Bo mój klasyk też już na wąski....
Hej mam pytanie, moje siodło potrzebuje podkładki z wełny pod spód. Co polecacie? Knowa czy użwana?
kwagga7, jedno na bank Piotr Ząbczyk (on już w ogóle się chyba tym nie zajmuje), drugie o ile pamiętam (choć tu się mogę mylić) Dorota Jerczyńska (forumowa Bombal). Trzecie poszło na sprzedaż.
Czy jesteście w stanie polecić mi saddle fittera na terenie Podlasia? docelowo myślę o Daw Magu.
nigdy nie korzystałam z usług saddle fiffera, jak kosztuję taka wizyta ?
BUCK   buttermilk buckskin
16 lutego 2022 11:15
Balanga1988 MD Siodła ma cennik wizyta 250,oo i drugie tyle krótki dojazd, przy dalszym to pewnie z kilometra, jak sądzę 🙂
Balanga1988, nie masz kogoś ogarnietego w stajni żeby ci pomógł? Bo wydajesz sie być zielon (bez obrazy) a taką osobę najłatwiej oszukać. Są saddlefiterzy związani z marką, którzy to zwykle używek nie mają, jedynie nowe siodło.
Są tez tacy co i dopasują i mają jakies używki co jakiś czas na stanie. A są też tacy co nie mają swoich siodel wiec co jedynie to sprawdzą dane siodło jak leży.
xxagaxx, dlatego chciałabym kontakt do profesjonalnej osoby godnej zaufania, którą polecają jeźdźcy i ich konie, która dobierze siodło do mnie i do konia
Balanga1988, wejdź na stronę daw maga i tam masz listę ich przedstawicieli na dany region. Mnie dobierał siodło Pan Adrian Fabian, ale on jest spod Katowic, więc raczej wątpię żeby dojechał na Podlasie.
mindgame, nie koniecznie musi być to przedstawiciel DM, chętnie rozważyłabym wizytę saddle fiffera z różnymi markami siodeł innych firm
BUCK, MD siodła, niestety nie przyjedzie na Podlasie 😕
i zaczynają być schody ...... :-(
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 lutego 2022 12:16
Balanga1988, Regularnie w "Stajni nad Wigrami" bywa Pan Piotr Wierzchowski, on jest saddlefitterem Prestiga. Mi i Małżowi siodła dopaswywał, my nowe braliśmy, ale jak miałam swoje poprzednie to też mi je ogarnął. Oboje, a w zasadzie wszyscy czworo 😉 jesteśmy zadowoleni. Może się z nim skontaktuj? On też często ma używane siodła, jak ktoś z jego klientów ma coś na zbyciu to też pośredniczy. Znajoma 2 używane siodła w dobrej cenie od niego kupiła, dopasował jej i też jest zadowolona.
zembria, dziękuje ślicznie , spróbuje się skontaktować z Panem Piotrem 🙂
Balanga1988, Polecam p Piotra ,mamy w stajni kilka siodeł od niego , konie zadowolone my też .
Witam. Czy polecacie Klinikę Siodła jeśli chodzi o zebranie pomiarów i dopasowanie? Jest dużo negatywnych opinii, zastanawiam się czy coś się zmieni na lepsze ...
A ktoś ich kiedykolwiek polecał?... 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się