Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

maiiaF, tak zrobię. Dziś myję łeb 🙂
Takie mam włosy . Dość brudne na teraz 😄
20220122_004135.jpg 20220122_004135.jpg
Perlica Tak, to!
Miałam kiedyś tę z olejem makowym, jako maska na co dzień była ok, ale szału nie robiła.
Ostatnio w Rossmanie na promocji za 20zl kupiłam neboa woda lamelarna czy coś takiego, różowa butelka z aplikatorem. Może to rozwiąże temat plątania? Dziwne to, nakłada się na bardzo krótko, ale efekt jest całkiem przyjemny, nawet jak później nie użyje się odżywki/maski. Na co dzień najbardziej lubię kerastase, ale u nich taka woda kosztuje ponad 150zl 🙈
Dobre wspomnienia mam też z maską lnianą sylveco, tylko dosyć mocno dociążała włosy, a to nie każdemu pasuje.
agnesix, na razie dałam szansę odżywce z Rossmana, ale póki co nie pomogła. Pięknie pachnie i to tyle chyba, działa jak każda tani krem do twarzy czyli nakładasz to chwilę się wydaje wow, a potem efektu brak 😭 No ale lepsza niż odżywka radical z farmony chociaż.
Kerastase za drogie, kiedyś używałam,ale potem mi włosy oklapły od odżywki z cementem.
Ja bym dalej poleciałbym tę wodę lamelarną z neboa i do tego maskę z onlybio odpowiednią do rodzaju włosów. Jedno i drugie można kupić na fajnej promocji w rossku, ja po tym już nawet włosów nie prostuję, po wysuszeniu są idealne (srednioporowate). I jak ktoś wspomniał, szczotka z Olivia Garden, ja mam akurat inna bo combo supreme, ale nie wyobrażam sobie już czesania włosów czymś innym. I czesanie maski pod prysznicem, też już ktoś pisał, dla mnie to jedna z ważniejszych zasad nakładania maski na włosy 🙂
Perlica, dokładnie ta, bardzo polecam. Jeszcze jest finger brush, nie wiem czym się różnią ale obie mają podobnie dobre opinie 🙂 ja po prostu kupiłam combo i tak już się jej trzymam.
agnesix, wyczytałam że finger brush ma kształ jakby dłoni przez co masuje skórę głowy.
Szczotek nigdy za wiele, więc na pewno zamówię na spróbowanie tą finger, bo mnie ciekawi.
Dobra złamałam się i wydałam kupę kasy.
Zamówiłam 2 szczotki Olivia Garden no i zestaw z Nioxin, bo cały czas był w promce.
Zobaczymy jaki będzie efekt po 1 umyciu.
Jak taki top jak zawsze to znaczy, że moje włoasy muszą należeć do jakiegoś bogola😉 a nie do mnie biedaka🤣
Mi się z 5 palcowej Olivii Garden (tej średniej) zrobiła 3 palcowa... Mam chyba za grube i za gęste włosy na tę szczotkę, a szkoda bo fajnie się nią czesze 🙁 Myślałam, że jest trwalsza... Będę ją reanimować, bo ukruszyły się te zewnętrzne palce, ze wzmocnieniem w środku materiału, jakiś pręcik, drucik czy coś, może będzie lepiej trzymać niż samo sklejenie 😀
efeemeryda   no fate but what we make.
27 stycznia 2022 11:38
macbeth, jak już dwie tak załatwiłam. Niestety chyba taki ich urok.
efeemeryda, nie pocieszyłaś mnie 🙁 ale liczę, że jakoś uda mi się ją zreanimować (tzn. nadal jej używam, ale przy mojej ilości włosów te 3 palce to za mało)
efeemeryda   no fate but what we make.
27 stycznia 2022 12:32
No ja tez tak długo używam zanim się zbiorę w sobie i zamówię nowa, zwykle z large robi mi się medium albo coś pomiędzy medium a small 🤣
Ja mam tak mało włosów, że wierzę, że nic się nie wydarzy.
Zobaczymy :-)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 stycznia 2022 19:51
Ja mam taką szczotkę, bardzo fajna, a wydaje mi się że nie bedzie sie tak łamać, że taka konstrukcja nadal jest elastyczna ale wytrzymalsza niż te "paluchy".
20220127_193454.jpg 20220127_193454.jpg
20220127_193446.jpg 20220127_193446.jpg
Ja mojego Finger Brusha używam już ponad pół roku i nic mu nie jest. A używam zarówno na rozczesanie suchych jak i wczesanie odżywki przy myciu.
zembria, mam właśnie taką jak Twoja i Fingera.
Obie oceniam na razie jako efekt wow vs TT.
Oczywiście produkty Nioxin niestety też. Jedno umycie i poplątały się w 2% vs kosmetyki rossman, więc jak umyje je też dziś po komiach to pewnie efekt będzie już 100 % gładkie.
Także mam to czegeo nie widzę czyli cała zajęta cała przestrzeń pod prysznicem 🤣
Perlica, sprawdź sobie skład tego o czym mówisz, pewnie ma silikony i dlatego daje taki efekt. O ile w serum silikony są spoko, to w odżywce ja osobiście unikam, bo to się nadbudowuje na włosach itp.
Fokusowa, nie znam się na składach, ale to jest specjalna linia szamponów do odbudowy włosów przerzedzonych, więc tu się nienadbudowuje na pewno.
Te odżywki są nie tylko do włosów, ale też do skalpu i właśnie go oczyszczają.
No i linia profi tych kosmetyków służy do dermabrazji skóry głowy w salonie, bo tam poznałam tą markę, robiąc pierwszą dermabrazję.
Jak myjesz szamponem czy używasz odżywkę to czujesz takie zimno na skórze głowy.
Perlica, sprawdziłam skład pierwszej z brzegu odżywki tej firmy i ma silikony wysoko w składzie dosyć. Więc jak najbardziej daje efekt wygładzonych włosów poprzez oblepienie ich. A na dłuższa metę się nadbudowuje na włosach. Dlatego wydają się gładkie i fajne.
Fokusowa, to dziwne, bo skoro to odżywka do scalpu na porost włosów i działa, bo używałam tego kilka lat non stop i mi włosy serio odrosły.
Nie wiem co w sobie ma, ale działa na moje włosy super, bo nie ogarniam składów.
A jak się nazywa silikon fachowo ? To sprawdze na butelce. Bo tam milion jakiś związków chemicznych, o których pojęcia nie mam poza mentolem.
Perlica, ta co wysłałaś ma silikon w postaci „dimethicone”, ale ma też „quaternium18” czyli formaldehyd.

Tutaj jakaś losowa strona z internetu, ale dosyć fajnie wytłumaczone z przykładami konkretnych grup składników. https://www.marsylskie.pl/szkodliwe-skladniki-w-kosmetykach

Składy INCI są podawane w kolejności od składnika, którego jest najwięcej, do tego, którego jest najmniej.

Generalnie wszystko jest dla ludzi, jeśli coś Ci się sprawdza to używaj, to nie jest tak, że jak są silikony to jest be i nie można używać 😄
Fokusowa, dziękuję, poczytam te składy.
No nic mi się tak od kilku lat nie sprawdza jak te zestawy , co mnie nie cieszy , bo drogie pieruństwo.
Macie może do polecenia proteinowa odżywkę do włosów w kostce?
efeemeryda   no fate but what we make.
18 listopada 2022 14:40
Proszę o w miarę szybką pomoc 🙂
Potrzebuje szampon z rossmana koniecznie, peelingujacy, mocno myjący, ale zdrowy itp. Do tej pory używałam od lat mint it up anwen ale go coś nie ma, a muszę dziś czymś umyć głowę 😀
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
18 listopada 2022 15:57
efeemeryda, do głowy przychodzi mi only bio, ale to chyba sam peeling. Ja sobie czasem do szamponu dodawałam cukru i też dawało radę 🙂
Dziewczyny, fryzjerka mnie skrzywdziła i zamiast refleksów zrobiła mi pasemka. Mam piękne zoltozlote pasma na ciemnym brązie ( moje naturalny kolor). Czym to przyciemnić? Myślami o szamponetce. Możecie coś polecić?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
27 listopada 2022 19:19
shewolf, najlepiej tonerem. Jaki masz naturalny odcień brązu, chłodny czy ciepły?

Btw. zawsze możesz wrócić do salonu i powiedzieć że jesteś niezadowolona z odcienia i ci powinna poprawić. Pasemka nie powinny być żółte, znaczy to po prostu że były za krótko trzymane albo na złym developerze, jakby nie było - nie do końca wykonana usługa

Edit: Sory doczytałam że chcesz przyciemnić. Chcesz się kompletnie pozbyć tych pasemek czy przyciemnić tak żeby jakieś refleksy były jednak?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się