Kącik Rekreanta (część XV) 2022

kotbury, łączę się w bólu. U mnie jak narazie dwie kobyły dostały na łeb. Maltretują szefa stada. Co gorsza on wczoraj obskakiwał moją emerytkę .0245627520171E+34;
Całodniowe darcie japy tak, że aż w domu słyszę .0245627520171E+34;
wątek zamknięty
Muchozol dzięki 😀 ja tobie zazdroszczę bardzo koni pod domem, to moje największe marzenie od kiedy pamiętam. Ale tak do 3 max, może kiedyś się uda 😋

infantil ten uroczy pyszczek to jest zgubny czasem, muszę bardzo się pilnować żeby go nie rozpuscic jak dziadowski bicz bo wystarczy że popaczy tymi jelonkowymi oczami i już by człowiek nieba przychylił dziadu 😅

faith a to ci patent 🤣 u nas krowy niestety ani jednej ale może w nowej stajni będą jakieś inne nieoczekiwane atrakcje 🙃
Tfu tfu z tym psuciem, dobrze że się ten koń jeszcze niczego nie spodziewa 🤔😜

anai a dziękujemy, muszę się przyznać że dla tej maści kupiłam i teraz niestety mam za swoje bo ładna ale zarządzanie tym koniem latem i jego pielęgnacja to jest skaranie boskie. 🙈
wątek zamknięty
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
06 stycznia 2022 23:40
feno, nie mam pod domem, bo termin budowy domu mamy na maj dopiero 😁. Miałam na poprzedniej działce. Teraz nie mogę się znowu doczekać.
wątek zamknięty
I ja tu wlecę ze zdjęciem grubci z początku grudnia, żeby życzyć Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 🌷💗
Emi już wróciła do właściciela, ale dalej do niej jeżdżę i doglądam, termin porodu na 13.02 👶
Screenshot 2022-01-07 at 07-16-31 Agata jest na Instagramie • Ma na profilu 983 postów.png Screenshot 2022-01-07 at 07-16-31 Agata jest na Instagramie • Ma na profilu 983 postów.png
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
09 stycznia 2022 18:40
keirashara, zdrówka, by się już Grubełek nie wygłupiał, kuźwa, ileż można maDce portfel drenować, nooo! 🙄🙉

feno, dawaj, podskoczki uzależniają! 💗

anai, zdecydowanie za szybko skończyłaś trening, bo zasadziłam zad na Kulistego i już miałam wyciągać telefon, myśląc, że jeszcze raz będziesz jechać parkur i "super był, odkłusuj!" 🤣 Nawet żadnych powtórek, żeby poprawić! 😜 Będę kibicować na Cavaliadzie! 😍

charlieeee, piękna Kuleczka 😍 Czekam na bobo! 😀

W sumie to przylazłam tu, by porzygać tęczą, bowiem mój koń w piątek tak nakur... naparzał zygzakowy parkur, że z trenerką, same nie wiedziałyśmy co dalej robić - podnosić, skończyć, skakać dalej...?! 😱🤣😍 Nie pamiętam by on tak na hali kiedykolwiek galopował 😱
Z boku oczywiście nie podoba mi się, że jednak wciąż mało jazdy do ręki, zwłaszcza w zakrętach, super jest mieć znowu to zaczepiste uczucie, że od zakrętu koń spode mnie rusza, ehh, żebym teraz tego nie spirożyłaaaaa... 🙈 a nad kontrolą i zaokrągleniem trzeba pracować i rzeźbić, innego rozwiązania nima xD
IMG_0909-Edit kopia.jpg IMG_0909-Edit kopia.jpg
wątek zamknięty
Odkopuję temat, bo coś cisza tutaj 😉
Kuc oficjalnie przeszedł w status "zajeżdżany" a więc poczyniłam fotki poglądowe aby za rok zrobić porównanie. Przyjmuje porady pt "jak wydluzyc szkapie szyję" bo coś czuję że będzie się na tym siedziało jak na kozie 🤣 btw muszę skądś miare pożyczyć bo ciekawa jestem ile on ma dokładnie wzrostu teraz.

Moon gdyby nie to że mój zgred by się w nim utopił, to ten dralon chyba bym ci skradła 😍 pozazdrościłam wam i zapisałam się na trening w zaprzyjaźnionej stajni, pierwsze moje podskoki od lat to będą 😝
IMG_20220116_170049.jpg IMG_20220116_170049.jpg
IMG_20220116_170121.jpg IMG_20220116_170121.jpg
wątek zamknięty
feno, ale czad!!! Ciekawa jestem wrażeń po przerwie 😍
Moon, kulek jednak fajny model, ale wsytd by było z taką matką nie pozować 😉 a cavaliada nie tym razem, still waiting list 😉

Ja znów się przekonałam, że jeździectwo uczy pokory. Sobotni parkur N super hiper, na czysto, ładnie, spokojnie, z głową, a dziś elim - dziadyga język przełożył na parkurze i nie miałam kierownicy 🙈 cierpliwości please, bo mam momentami dość.

charlieeee, ale kula piękna
wątek zamknięty
Post został usunięty przez moderatora
feno dawaj znać jak postępy w zajeżdżaniu.😀

Mieliśmy z Synkiem robione we wtorek zdjęcia i wieczorem miałam doła jak zobaczyłam jak ja siedzę.😩 I wczoraj wydłużyłam strzemiona aż przez to.😅 Potem porobiłyśmy jeszcze na padoku, jak biegał luzem i portrety i dostałam jedno obrobione.😍
A tak poza tym to dziecko uczy się lotnych zmian i jest fun.😁 Jak jest mózg na pokładzie, to robi od jednego sygnału i równe, ale większość czasu mózgu niestety nie ma.😝
received_966126290755041.jpeg received_966126290755041.jpeg
wątek zamknięty
Przepraszam za offtopic, ale tu najwiecej ludzi zagląda, a sprawa pilna i nagła.

Czy ktoś ma rękaw uciskowy z Over Horse (zdjęcie)? Jeśli tak to czy może mi go ktoś pożyczyć za kaucją plus opłatą na 2 tygodnie? Proszę o informacje na priv, przepraszam jeszcze raz za post nie w temacie. 💐💐💐
6C37CF2D-5369-4D83-AC5C-B5C2E093E5ED.png 6C37CF2D-5369-4D83-AC5C-B5C2E093E5ED.png
wątek zamknięty
Fokusowa, nie wiem jakie ma być zadanie tej opaski, ale może wystarczy zwykły codofix z apteki?
wątek zamknięty
espana, ona jest z gumy takiej elaaaastycznej i dzięki temu trzyma bez ucisku każdy opatrunek.
wątek zamknięty
Zadaniem ma być ucisk stawu skokowego. Koń ma w tym chodzić 2 tygodnie praktycznie 24h/dobę.
wątek zamknięty
kotbury, nie da się edytować postu już, więc wybaczcie jeden pod drugim - na stronie producenta właśnie jest napisane, że stosuje się nie tylko do trzymania opatrunków, ale też jako opaska uciskowa, więc jednak ucisk jakiś musi dawać. Wet mówił, że albo to albo ochraniacz na staw. Coś co go przytrzyma do kupy przez ucisk.
wątek zamknięty
Fokusowa, ja miałam wrażenie, że to jest mooocno rozciągliwe jak to macałam na cavaliadzie. Ale to może tylko takie wrażenie.
wątek zamknięty
ekuss   Töltem przez życie
27 stycznia 2022 17:57
Hej � Chyba czas wrócić na re-voltę. Kupę lat tu jestem, w sumie od czasów pierwszego konia.
U mnie bezzmiennie od prawie 7 lat Bjarmi.
Jak ktoś mnie nie kojarzy to mieszkam (jeszcze) na Islandii, a Bjarmi jest koniem islandzkim (dodatkowe chody itd).

Witam i przycupnę tu 🙂
B9F30B0C-880B-4E71-82CD-F2670AAA8D95.jpeg B9F30B0C-880B-4E71-82CD-F2670AAA8D95.jpeg
C5176657-3C43-40D1-96F2-59B32FB62D68.jpeg C5176657-3C43-40D1-96F2-59B32FB62D68.jpeg
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
27 stycznia 2022 18:29
ekuss, cześć kobito!
Dobrze pamiętam, że miałaś kilka islanderów? 😁 I że, jeśli się wywiezie konia z Islandii, to nie ma on już prawa powrotu? (Chyba, że prawo się zmieniło od tamtego czasu :P)
Pisaj co tam u Was!

U nas, z uwagi na pomorską pogodę strach wyciągać ziemniaka z kieszeni by zrobić jakiekolwiek foto (niebezpieczeństwo, że zamoknie albo że zwieje go z ręki 😒🤣 ) nie mam ani pół fotki Kulistego, ale napiszę tylko, iż rzeczony dalej nakurw... silnie zajebiście skacze 😱 W środę poginaliśmy parkur takie 110 z okserem w szeregu 120 😱 Na namiotowej mikruśnej hali. Ja - chojrak z pomrocznością i mój koń, jeszcze sezon temu totalnie nie umiejący się znaleźć na małej przestrzeni, nie galopujący w zakrętach i "zakopujący" się w nich.
Wytrzeszcz mam do dziś, koniu mi rączki urywał do przeszkód, blisko czy daleko, dopychał się zadem, galopował zakręty (ja. mówiąca "PRRRR" w szeregu do konia. Ja. WTF?! xD) - serio, nie mam pojęcia co w niego wstąpiło, ale niech nie mija 😍🤣 Wczoraj mieliśmy wizytę fizjoterapeutki, generalnie pan koń bardzo dobrze "się prowadzi" 😁💖
wątek zamknięty
ekuss o jaaa, ale powrót! A mi się kojarzy sprzed lat, że mieliście wracać do Polski…? Czy coś poplątałam?
Popieram moon, napisz coś więcej 🙂

moon ale latacie! 😍 Niech ta passa trwa wam jak najdłużej!
wątek zamknięty
ekuss   Töltem przez życie
27 stycznia 2022 18:55
Miło, że ktoś pamięta 🙂
Tak, miałam kilka, nawet mój mąż miał jednego. Życie i czas zweryfikowały do 1 i nie narzekam. To prawda, jak koń wyjedzie to nie wróci. My planujemy powrót do Polski, chciałabym konia zabrać ze sobą.
Wiem, że w Polsce jest hmm ciekawa sytuacja, ale na Islandii też inflacja szaleje, wszystko drożeje jeszcze bardziej.

A tak to co? Mam syna, który też się wciągnął i czasem go wsadzę na stępa, albo jedzie ze mną w teren stęp-tölt

wątek zamknięty
Pewnie, że pamiętamy, witamy po latach! 😊
wątek zamknięty
Sory, że tak bezosobowo, ale nie chce mi się pisać każdemu personalnie, że superancko, oby tak dalej i/lub super fotki i sukcesy, po prostu życzę wszystkim jak najlepiej 🤣 Bo czytam regularnie, ale do pisania tom leń. Teraz mam zew, to się przypomnę.

Dzięki koniczkowi jestem na długo w pl teraz, bo ma wrzody 🤡 Co było do przewidzenia szczerze mówiąc. Jeszcze nie osiwiałam, dwa kryzysy zaliczone, ale wszyscy żyjemy i jakoś się to toczy. Zaraz zbankrutuję sobie na pastach i pewnie zaliczę trzeci kryzys związany z podawaniem tego gówna codziennie koniowi, który niechętnie współpracuje. Choć może mnie zaskoczy i będzie grzeczny przy wstrzykiwaniu pasty do tej mordy głupiej. Przynajmniej ok pora na leczenie, olej może sobie stać w stajni, jeździć i tak się nie da, więc koń pauzuje 3 miesiąc, pogoda dupa i nic się nie chce poza podstawami bytowymi.
No i takie to, wygadałam się chociaż. Foto jedyne osiągalne, czyli koń stoi 😂
photo_2022-01-27_15-37-19.jpg photo_2022-01-27_15-37-19.jpg
wątek zamknięty
ekuss, wiesz, że może z jakiś miesiąc temu Cię 'stalkowalam', bo gdzieś pokrętnie trafiłam na coś o islanderach na FB i mi się przypomniałaś. I tak się zastanawiałam jak się potoczyły Twoje losy a tu proszę. Ale czas zasuwa, mąż i dziecko 😀 gratulacje! Ja pamiętam głównie czasy bodajże Frigg? Czy coś pomieszalam?
wątek zamknięty
O, też pamiętam Frigg!
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
27 stycznia 2022 19:52
O tak, Frigg! Nie mogłam sobie imienia przypomnieć 🙈😁
wątek zamknięty
Ja też się na Frigg zatrzymałam 😁
wątek zamknięty
Equss!!! I Missed You!!!
Dzięki tobie bardzo dużo się swego czasu dowiedziałam o chodach! Gratki chłopa i syna... choć ja gdybym mogła cofnąć czas to bym została stara panną (bo na Singielkę to się tylko Milellenialsi łapią🙂 z koniem.

Budyń, ściskam i rozumiem. 90% jeźdźców teraz w czarnej dupie przez tą porę roku. Taki lajf. Jeszcze tylko 52 dni do wiosny tej kalendarzowej, czyli już konkretnej. Już ponad miesiąc minął od przesilenia zimowego - dzień już jest około 55 minut dłuższy! Zaraz będzie lepiej, zobaczysz. jak pogoda przestanie wariować (wichury i inne bzdejstwa) to wrzodki też lepiej znoszą
wątek zamknięty
ekuss   Töltem przez życie
28 stycznia 2022 08:45
Dzięki dziewczyny 🙂 Tak, Frigg to był mój pierwszy koń. Za młody dla mnie wtedy, ja za głupia (ale myślałam, że wiem wszystko 🤣😉. Od lat jest w tym samym miejscu i ma się dobrze, w tym roku jej stuknie 16 lat 🙈

budyń życzę wytrwałości 💕 u nas też pogoda paskudna, w tym tygodniu koń ruszony 2x, bo w inne dni sztorm i przynajmniej te 100km/h.

kotbury ja tam (jeszcze) nie narzekam 😀

vanille a możliwe, że nawet moja strona 😅 Nawet ebooka wydałam o islanderach i w nowym „Zewie Północy” jest mój artykuł o nich. Tak jak się denerwowałam kiedyś, tak teraz przepadłam w rasie i jak zjadę do Polski to koń ze mną, bo teren bez töltu byłby już za nudny. No i anglezować tyle, na co to, po co to komu 😅
wątek zamknięty
ekuss, o jak fajnie, że się odezwałaś! Zawsze ciekawie się czytało o Twoich islandzkich konikach 🙂

budyń, zdrówka! Każdy chyba z nas tak ma, że ciągle coś u tych koniowatych znajdujemy (lub nie i wtedy szukamy 😉)

Moon, pora na zawody, kulisty tak się stara! Dokumenty licki itp ogarnięte?

Ja w domu siedzę z racji choróbska, u konia szukamy przyczyny nagłych problemów paszczowych, byle do wiosny...
wątek zamknięty
ekuss, że ile ten wiatr? 😱 Rany boskie, no to u nas tak ze 3-4x mniejszy, a i tak denerwuje :P
anai, nooo, ja te wrzody tam gdzieś z tyłu głowy miałam, że kto wie, mimo że nie miałam objawów żadnych. Dopóki nie zaczął robić rodea 🙈 A ten dzban pokazuje, że coś nie tak, owszem, ale najpierw trochę znosi. A mogłam rok temu zacząć leczenie i mieć z głowy już, ech :P
Powodzenia w szukaniu! Oby to nie były wrzody, hatfu 🤣
wątek zamknięty
ekuss w Polsce szkółka "Islander" obok większego miasta miała by branie. Myślę, że jakbyś dobrze projekt rozpisała to nawet spore dofinansowanie by się mogło znaleźć.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.