Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

A w jakim celu chcesz robić kurs?
Aby móc prowadzić jazdy. Pójść do pracy u kogoś, a z czasem (jak życie pozwoli) przenieść się na swoje.
Dzwoneczek dowiedz się najpierw jakie potencjalny pracodawca ma wymagania. Niektórzy wymagają jakichkolwiek kursów (nie wiem w sumie po co), inni kursów pzj lub kariery sportowej. Ja gdybym miała zatrudniać instruktora na pewno nie wybrałabym kogoś po kursie internetowym  🙄 a najlepiej idź na treningi do dobrego trenera, to lepsza rekomendacja niż kurs za 90zł...
Ktoś z Was sie orientuje jak ma sie kurs instruktora sportu do ubezpieczenia w roznych firmach? Wlasna stajnia, raczej hodowla niz szkolka, okazjonalne prowadzenie treningów. Niby na nic mi kurs, ale bede chciala znaleźć kompleksowe oc na cala stajnie (od koni wybiegajacych na jezdnie po upadek w czasie jazdy na moim koniu, typu berajter spadajacy z mlodziaka kiedy ja coś podpowiadam z ziemi) i zastanawiam sie czy beda z takiego kursu wymierne oszczędności po paru latach posiadania polisy
[quote author=karolina_ link=topic=71.msg2894551#msg2894551 date=1572191642]
Ktoś z Was sie orientuje jak ma sie kurs instruktora sportu do ubezpieczenia w roznych firmach? Wlasna stajnia, raczej hodowla niz szkolka, okazjonalne prowadzenie treningów. Niby na nic mi kurs, ale bede chciala znaleźć kompleksowe oc na cala stajnie (od koni wybiegajacych na jezdnie po upadek w czasie jazdy na moim koniu, typu berajter spadajacy z mlodziaka kiedy ja coś podpowiadam z ziemi) i zastanawiam sie czy beda z takiego kursu wymierne oszczędności po paru latach posiadania polisy
[/quote]

Nigdy nie było z tego tytułu żadnych zniżek. A w sumie to PZJ mógłby coś takiego załatwić, np. zniżki ubezpieczeniowe dla trenerów z licencją PZJ. Tzn. PZJ kiedyś rekomendował jakieś ubezpieczenia, ale z tego co pamiętam to nie było taniej.
Ok, czyli kurs mi na nic w sumie. Ciekawe, bo np przy ubezpieczeniu konia w concordii licencja zawodnika dawala znizke, nie ważne czy regionalna czy ogólnopolska. Podobnie bylo z czlonkowstwem w PZHK ale juz nie innych związkach hodowlanych
No nie, OC dla szkoleniowca nadal z PZJ jest najkorzystniejsze.
Bo trzeba porównywać ubezpieczenia "amatorskie" a "profi" - tj, że się zarabia.
Natomiast zbiorowe na stajnię to chyba lepiej korzystać z opcji rolniczych.
No i chyba słabo z kompleksowymi ubezpieczeniami łączącymi różne rodzaje odpowiedzialności.
Na ile się orientuję, to ludzie zwykle ubezpieczają od OC na terenie ośrodka.
Stąd czasem problem z wyjazdami w teren.

Ostatnia zniżka na ubezpieczenie profi (w PZU wówczas) jaką kojarzę, z tytułu posiadania i udokumentowania uprawnień szkoleniowych,
była przed deregulacją zawodu, czyli gdy istniało coś takiego jak uprawnienia. Czyli dawno temu.
A może wtedy było tak, że wówczas tylko dało się zawrzeć ubezpieczenie "profi", a zniżka była za lata od "patentu"?
W każdym razie - pieśń dawno miniona.
Hmm, ale w tej sytuacji musze ubezpieczyc osobno osrodek i konie... A ubezpieczenia kazdego konia indywidualnie od OC bym wolala uniknac, bo jak mi nawieja i spowoduja wypadek to ubezpieczyciel stanie na rzesach zeby udowadniac ze wypadek zrobiły nieubezpieczone (jeszcze) zrebaki a nie ubezpieczone matki.
Przy ubezpieczeniu osrodka kurs tez nic nie daje?
halo, nie bardzo zrozumiałam - to jest teraz ubezpieczenie dla szkoleniowca z PZJ?
Ja się tam ubezpieczałam dawno temu i to raz, bo potem się okazało, że zwykłe PZU miało korzystniejsze opcje niż to z PZJ (chyba wtedy Concordia?)
gosiaopti, jest.
PZU, z tego co wiem, ma korzystniejsze opcje, ale - nie wtedy, gdy deklarujesz się jako profesjonalista, że na tym zarabiasz.
No wiem, że to głupio, bo po huk ubezpieczenie dla fachowca gdy ma być amatorem?
Ale sprawy ubezpieczeń rzadko kiedy są racjonalne - dla ubezpieczonego.
Na ile sprawdzałam, PZJ-owskie jest najkorzystniejsze. Niewiele, ale jest.Oczywiście porównując daną sumę.
Największą zaletą OC jest to, by zamiast ciebie, w razie W, sądził się ubezpieczyciel.
I oto najtańsze PZU ma takie kwoty, że na miejscu ubezpieczyciela nie sądziłabym się, tylko odpuściła od razu.
Zostawiając "ubezpieczonego" na przegranej pozycji i (opcjonalnie) z dużą sumą do zapłacenia powyżej "sumy gwarantowanej".
Analizowałam sytuację, bo mąż radośnie wykupił sobie w PZU, i tak czytam i czytam - i: "Ty, ale O Czym to jest???"
Na szczęście nic się po drodze nie stało więc spoko. Ale PZU już nie kupujemy.
Oczywiście ubezpieczalnie nie są sztywne, zmieniają oferty i zawsze może pojawić się coś fajnego.
Tylko trzeba czytać warunki ubezpieczenia. Te drobnym druczkiem też.
halo, nie wprowadzaj w błąd. Jeżeli ktoś Cię pozwie, to NIGDY ubezpieczyciel nie będzie się sądził za Ciebie. Ewentualnie, na Twoją prośbę, może przystąpić do sprawy, ale nadal nie "wskakuje" na Twoje miejsce, nadal Ty pozostajesz pozwaną. .

Nie mieszajcie różnych ubezpieczeń. Co innego ubezpieczenie OC działalności gospodarczej (czyli OC ośrodka jeździeckiego, hodowli koni, pensjonatu), a co innego OC zawodowe (czyli OC instruktora).

karolina_, jeżeli będziesz miała ubezpieczenie OC działalności polegającej na hodowli koni, to wtedy nie musisz ubezpieczać dodatkowo każdego konia.
Oczywiście trzeba czytać OWU, bo to są ubezpieczenia dobrowolne i u każdego ubezpieczyciela zakres może wyglądać inaczej. Dla "zwykłego" człowieka, nie siedzącego w ubezpieczeniach, jest to naprawdę ciężkie do ogarnięcia, dlatego polecam znalezienie zaufanego agenta lub brokera.
ewuś, jasne, za duży skrót mi wyszedł.

Czy ja wiem, czy ktoś miesza? Raczej w rozmowie przewijają się różne zakresy ubezpieczeń.

Ubezpieczenie OC hodowli koni nie jest ubezpieczeniem OC przy użytkowaniu tych koni.

Każdy może sobie poczytać szczegółowe warunki ubezpieczeń albo komuś to zlecić.
Faktycznie jest to skomplikowane i urozmaicone zajęcie 🙂

Ja powtórzę, innymi słowami, co wiem, tak praktycznie:
1. Z ubezpieczeń OC dla szkoleniowców najkorzystniejsze jest skojarzone z PZJ, gdy chodzi o zawodowe/za kasę szkolenie innych.
2. Jeśli chodzi o całe stajnie, to ludzie zazwyczaj wybierają jakieś rolnicze (kto ma taką opcję) od zdarzeń na terenie gospodarstwa, także z udziałem zwierząt,
niektóre z tych ubezpieczeń są rozszerzone na x kilometrów od terenu gospodarstwa. Dodatkowo, jeśli prowadzą jazdy - ubezpieczają się sami jako szkoleniowcy.
I bywa tak, że jedynie ubezpieczony szkoleniowiec może poprowadzić teren na koniach "stajennych". Dodatkowo często oczekuje się NNW od wszystkich użytkowników koni.
Gama ubezpiecza szkoleniowców i jeżdżców na terenie całej Unii z rozszerzeniem o dpuszczenie się rażącego niedbalstwa.
Z uwagi na deregulację zawodu nie wymaga się żadnego potwierdzenia że jest się szkoleniowcem , były jakieś rabaty za licencje sportowe. Warto się dowiedzieć.
Gama ubezpiecza w teorii a jak przychodzi do wypłaty to bez pisma od prawnika wyplacaja ochlapy, więc ta firme omijam szerokim łukiem bo osobistych nieciekawych doswiadczeniach.

Ewus, znalezienie takiego brokera to spory problem, bo to jest nisza. Byl w okolicy super ogarniety facet w Concordii, ale zmienil prace i teraz prakrycznie nikt tam końskich ubezpieczen nie ogarnia. PZU wyliczylo mi ubezpieczenie hodowli ale raz, bardzo drogie, dwa dalej pojawia sie pytanie co z mlodzieza ktora jest juz wsaidana - czy to berajter czy potencjalni kupcy. Niektore firmy, np aviva w ogole tego rodzaju dzialalnosci nie ubezpieczaja
[quote author=karolina_ link=topic=71.msg2895128#msg2895128 date=1572434689]
Gama ubezpiecza w teorii a jak przychodzi do wypłaty to bez pisma od prawnika wyplacaja ochlapy,
[/quote]

Jak każdy jeden Ubezpieczyciel. Ubezpiecz samochód i doznaj szkody , to zobaczysz jak ci nawalą  😁 Pismo do pranika w każdej kwesrii załatwia sprawę , bo ich intencją zawsze jest zapłacić jak najmniej a żeby mieli dupochron na większą wypłatę muszą mieć podkładkę w postaci pisma od prawnika  😁
Z OC auta mialam zero problemow akurat, czy wtedy kiedy ja zarysowalam parkujac inne auto czy majac wypadek nie ze swojej winy. W obu przypadkach ubezpieczenie bylo w PZU. Natomiast Gama odpada dla mnie.
Czy robił ktoś kurs z akademio.online?
Co mogę zrobić z ta sytuacja? Dwa lata temu pracowałam w szkółce i prowadziłam teren. Początkowo nie chciałam zabrać pań w teren gdyż uważałam, ze się nie nadają. Ostatecznie zostałam do tego zmuszona. Stajnia wystawiła do reklamy piękne zdjęcia z przepięknych terenów z drugiej zlikwidowanej już filii stajni. Jednak ja nie mogłam w taki teren pojechać i poprowadziłam taki jaki w moim mniemaniu będzie dobry i zadowoli klientów. Dodatkowo odmówiłam głównej atrakcji terenów w tej stajni ze względu na warunki pogodowe i związane z tym niebezpieczeństwo. Zostało mi od tylu zrobione zdjecie i wstawione do googli i Facebooka przy okazji złej opinii. Chciałabym żeby mój wizerunek został usunięty, ale Google nie odpowiadają. Co mogę z tym zrobić?
Witam,
szukam osoby która uczestniczyła w kursie na INSTRUKTORA JAZDY KONNEJ PZJ
2 tytuły w cenie 1 (Kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej + Instruktora Jazdy Konnej PZJ) przy pomocy akademii trenerów i instruktorów sportu Green Way, mam kilka pytań.
Jaki kurs intruktorski/trenerski w Polsce jest najlepszy? Jestem przygotowana na wydanie sporej ilości pieniędzy za dobry i porządny kurs, który faktycznie przygotuje mnie do pracy jako instruktor, wraz z doświadczeniem, które już mam. Wiem, że te drogie nie zawsze są dobre, ale chcę naprawdę znaleźć coś warte pieniędzy i co da mi papiery. Jestem z Wielkopolski, ale może być gdziekolwiek w Polsce.
Hej! Wybiera się ktoś na kurs we wrzesniu do lewady? 😀
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 3 dni
Komentarz moderatora: Spam
Dawid   Dawid Ban permanentny
30 grudnia 2022 15:50
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spam
Hej.
Wiecie może gdzie można odbyć kurs IRR, który jest w miarę sensowny, nie za miliony monet i trwa max. Weekend? Zależy mi, aby miejsce kursu nie było bardzo daleko od Poznania 😝
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się