Stajnie w Warszawie i okolicach

Może ktoś akurat szuka - pod Płońskiem otworzyła się bardzo fajna przydomówka. Stajnia jest ładna, czysta, zadbana, nie ma na ten moment placu ani lonżownika. Bardzo blisko (jakoś 1-1,5 km piaszczystą drogą) jest duża stajnia z krytym lonżownikiem i halą, z której po dogadaniu można bez problemu korzystać. Jeśli ktoś szuka miejsca godnego zaufania to śmiało mogę polecić.
Siedlisko Terra - https://www.facebook.com/Siedlisko-Terra-103143998913036/
Cześć! Czy ma ktoś może aktualne opinie o stajni Mohorta przy ul. Odkrytej (Białołęka)? Przejrzałam forum i znalazłam jedynie same negatywy, czy może coś się tam zmieniło od tego czasu?
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 30 dni
Komentarz moderatora: Spam
Szczerze to bym zapytała czy Odkryta jeszcze istnieje.
Przypomniałaś mi tą stajnię i chciałam odwiedzić ich profil na FB no ale zniknął. Wiem, że to nie jest wyznacznik. Pamiętam że było tam pięknie. Ja wtedy dziecko więc nie potrafię dobrze ocenić warunków dla koni.
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
28 stycznia 2022 15:56
Czy Wam Nowy Rok też przyniósł podwyżki? W zeszłym roku była u nas o 150 zł i teraz o kolejne 150 zł. Stajnia bardzo kameralna, mamy wszystko w cenie i właścicielka podwyżkę tłumaczy wzrostem cen kowala, siana i witamin. Podobno kowal z 60zl podniósł cenę do 100 zł za rozczyszczenie. Czy u Was też są takie stawki?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 stycznia 2022 16:32
Nie wiem jak w Wawie, ale w Sopocie do 450 zł podwyżki na boksie…
SIWA FOLBLUTKA, my nie Warszawa tylko wiocha w łódzkim, a kowal w ciągu roku z 70 na 150 się podniósł za werkowanie 🤦 w dodatku wszystko wszędzie drożeje, więc te 150zł podwyżki to według mnie bardzo mało .
SIWA FOLBLUTKA, a co miał przynieść nowy rok? Inflacja szaleje, "nowy polski ład" daje przedsiębiorcom do pieca. Inaczej niż podwyżkami to się nie mogło skończyć..
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
28 stycznia 2022 23:51
Fokusowa, chociażby podwyżki pensji 😅.

NowaJa to już nie narzekam na kowala, wciąż u mnie mało w porównaniu z Twoim. Dziwi mnie tylko to, że stajnia obok wciąż ma stare ceny a u nas w ciągu roku już druga podwyżka. Dlatego chciałam dowiedzieć się czy u innych też były.
SIWA FOLBLUTKA, przecież najniższa krajowa poszła w górę 😂 Nie opłaca się pracować w tym kraju niestety 😤

U mnie kowal też +20 zł od nowego roku.
BUCK   buttermilk buckskin
29 stycznia 2022 09:57
potwierdzam: kowal + i pensjonat + z tym, ze to jeszcze było w końcówce zeszłego roku
Pensjonaty ale też i stajnie, które prowadzą rekreację podniosły ceny. Ale to właściwie jak co roku. 🤔
Tak, podnoszą ceny, ale nie co roku i nie o 2 stówy od razu, jak w Zaborowie. w dodatku z dnia na dzien, bez uprzedzenia. Sprawa kwalifikuje się do UOIKu. w dodatku w ślad za podwyżkami nie idą próby podniesienia standardu. Mamy nadal biedną stajnię, tyle że dla bogatych ludzi. ujeżdzalnie przez pół roku nie do uzytku. na lonżowniku bagno.Padoki nie rekultywowane od lat, zakwaszone końskimi kupami, kórych nikt nie zbiera, chyba że sami pensjonariusze. zamaist trawy chwasty. Nowi stajenni nie znają ani specyfiki swojej pracy, ani słowa po polsku. porozumiewamy się językiem migowym w dodatku za wszystkie normalne czynności jak derkowanie, włożenie siana do siatki, czy przygodtowanie paszy innej niż owies, trzeba dopłacać. Dlatego przestrzegam przed tą stajnią pułapką. Ja zabieram swojego konia najdalej w lutym.
Nie wiecie czy stajnia zwana kiedyś Owczarnią, koło wału na Kępie Kiełpińskiej, to teraz Primastella czy Stajnia nad Wisłą? Chyba ta pierwsza, ale tak się wszystko pozmieniało, że już sama nie wiem 😉 Stałam tam lata temu, a teraz wróciłam i nie wiem czy w to sam miejsce 😀

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 stycznia 2022 17:12
Primastella
Dzięki. Nie do poznania jest to miejsce. Były tylko 3 czy 4 boksu i pastwiska te sto lat temu 😉
Zauważyliście, że jak tylko pojawią się krytyczne uwagi o jakiejś stajni, zaraz pojawiają się świeżo zarejestrowane wiktorie aka wiki, które przynoszą stajni więcej szkody niż pożytku. Myślą, że nie o takie wpisy chodzi stajennej wierchuszce. Źle wybierają adwokatów. Nie mówię tego tylko w kontekście Zaborowa, ale ogólnie.

A w kontekście Zaborowa - mam wrażenie, że w wyniku masowego eksodusu lada moment będzie więcej koni niepłacących niż płacących. 🙂

Ale nie o tym chciałam. Mam takie pytanie: czy jest stajnia, która ma pastwiska i halę? Jeśli nie pastwiska, to przynajmniej duże padoki z sensownie rozłożonym sianem i wodą, żeby konie miały powód do ruszania się. Obojętne, z której strony miasta.

Dzionka, jak pierwszy dzień w nowym miejscu?
Dzionka, powiedz coś o Primastelli, ten stajenny, o którym mówiłam szybko przestał tam pracować co mi sugeruje, że to może być fajne miejsce.
trusia, Duchnice mają pastwiska i halę, Primastella też ma jedno i drugie. Lider, Liderówka. Tylko brak miejsc w dwóch ostatnich, sprawdzałam niedawno.
A pierwsze dwa dni w nowej stajni spoko, bardzo dzisiaj doceniłam halę w tą apokaliptyczną pogodę. Koń w boksie, dało się popracować.

Fokusowa, na razie ciężko coś powiedzieć po 2 dniach. Na pewno właściciel bardzo na plus - mam wrażenie, że bardzo indywidualnie podchodzi do każdego konia. Pyta o wszystko. Część koni schodzi na obiad, część zostaje, jedne chodzą same, inne w stadzie. Jak powiedziałam, że wyjeżdżam na tydzień, to powiedział, że może Dzionka codziennie wsadzać do karuzeli, żeby miał ruch, więc dla mnie super. Muszę mieć w stajni kogoś, z kim da się dobrze komunikować, wszystko jedno czy właściciel czy stajenny, bo inaczej totalnie nie mam zaufania. A tutaj tak jest 🙂 Dziwne dla mnie jest to, że konie w niedziele nie są wypuszczane na padoki, stoją cały dzień w stajni. Często wyjeżdżamy i będę miała z tyłu głowy, że koń stoi w boksie 24h... Ale może jak przybędzie więcej osób do pracy, to to się zmieni.
Na plus też to, że bardzo dużo jest ścielone - koń faktycznie stoi na słomie a nie słychać jak tupie po betonie. Siana też mają konie tyle, że stoją i się gapią mimo siana w boksie, więc są najedzone na pewno.
Dzionka, a jak to jest z godzinami otwarcia Primastelli? Ja pół roku temu miałam wstawić tam konia, jednak zostałam poinformowana, że pensjonariusze mogą przebywać na terenie stajni do godziny 19, a w awaryjnych sytuacjach do 20, co kolidowało mi z godzinami pracy, czy rzeczywiście tak to działa w praktyce i o 19 stajnia jest zamykana? Z tego względu przeniosłam się obok, do Lidera 🙂

Lalson, O, miło wspominam czas w Liderze 🙂 Jeździsz czasem w tereny? Da się gdzieś pogalopować czy marnie z tym w okolicy?
A godziny w Primastelli nie wiem, pytałam o to innego pensjonariusza i powiedział, że do 20 raczej na spokojnie. Ja akurat rano przyjeżdżam, więc na to nie patrzę.
Dzionka, do galopów jest przecież wał, tylko musisz zadecydować czy w prawo czy w lewo 😅
A jak nie po wale, to ja jeździłam jak jeszcze stałam w liderze na tą "łąkę"z załącznika.
Screenshot_20220131-215235_Maps.jpg Screenshot_20220131-215235_Maps.jpg
Cześć wszystkim, poszukuje stajni da swojego konia. Warunki obecnej są fatalne i muszę coś znaleźć. Mieszkam na Młocinach wiec najbardziej interesują mnie stajnie w tych okolicach. Łomianki, Stare Babice ,okolice Kampinosu itp aby czas dojazdu to maks 30 minut samochodem.

Co do warunków:
- czysto w boksach
- siano dobrej jakości na padokach zwłaszcza zima
- woda na padokach zwłaszcza latem (tak, to niestety nie standard)
- okoliczny las aby pójść na spacer lubię pojechać w teren
- myjka z ciepła wodą
- lonżownik
- trawiaste padoki
- jeśli nie ma hali to dobrze przygotowana ujeżdżalnia na zimę na której da się jeździć bez obaw o konskie kopyta oraz stawy a także własne bezpieczeństwo

Miłe widzenia hala i inne urozmaicenia.

Proszę o polecenia. Jeśli czegoś nie ma w wymaganiach dajcie znać - zawsze można zrezygnować z jednego na poczet innego waloru 🙂 Co do ceny - ok 1400 zł, natomiast rozważę wszytskie propozycje 🙂

Z góry dziękuje 🙂
Wracam do mojego pytania: czy jest stajnia, która ma pastwiska i halę? Jeśli nie pastwiska, to przynajmniej trawiaste padoki albo padoki z sianem motywującym do ruszania się. Obojętne, z której strony miasta.

Nikt nie ma żadnych sugestii, poza propozycjami Dzionki? Wiem o Rzęszycach i Bajardo. Nic więcej?
azzawa, według prawa po wale przeciwpowodziowym nie wolno. I można się nadziać na policjantów w terenówce i dostać niemiły bilecik do opłacenia...
Fenek, wiem o tym: tam skąd pochodze bardzo tego respektowano, niemniej po przeprowadzce do Warszawy i 3 latach mieszkania przy wale stwierdzam ze wszyscy maja na to wywalone 🤷 (abstrahując czy to dobrze czy źle)
trusia, Stajnia Olender?
I jeszcze w Budkach Żelazowskich (uwaga tam są dwie stajnie obok siebie), choć przestrzeń mniejsza niż w Olenderze.
Poratujcie 🙏🙏🙏
Szukam kameralnej stajni dla spokojnej klaczy
Wymagania:
ŁĄKI. Siano W OPÓR. Na pastwiskach woda, na padokach woda i siano. Lokalizacja - najlepiej okolice Zielonki, Wołomina, ta strona Warszawy. NAJCHĘTNIEJ stajnia PRZYDOMOWA. Nie pensjonatowa. Nie musi być hali, miłe widziany plac do jazdy
No i żeby cena nie zabiła…
Istnieje coś takiego?
Czy takie rzeczy tylko w Erze?
Może być na priv🌹
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 lutego 2022 16:16
Dziewierz, nie wiem jak teraz, ale w Zawadach jest fajna stajnia przydomowa, ale wolnowybiegowa. Co prawda mój rudy miał nawet boks na noc, ale od 2 lat tam nie stoimy 🙂
Hermes,
Dziękuję🌷

Ktoś coś więcej?🙏
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się