Kącik Rekreanta (część XV) 2022

Czy moglibyśmy odpuścić sobie psychoanalizę w tym miłym z założenia wątku?
wątek zamknięty
Muchozol2, wedle wrażliwości? Wedle wrażliwości to może krzywo patrzę teraz w monitor i ktoś tez się obraził 😀 To naprawdę nie jest forum porad psychologicznych. Jak ktoś jest za slaby na internety to polecam się trzymać z daleka, bo naprawdę hejt, to można znaleźć i naprawdę to forum nieźle się trzyma, chociaż każda krytyka już dla "Wrażliwych" jest hejtem.

Ale no znowu rzesze obrońców pod wezwaniem, dajcie spokój bo poleca ostrzeżenia 😀
Brakuje niestety opcji ignoruj, wiec jakoś trzeba się nauczyć z tym żyć 😀
wątek zamknięty
Ja się za wrażliwa na internety nie czuję i bardzo chętnie rozmówię się z każdym w realu - to tak kończąc temat (i tak pewnie zaraz ktoś tu wkroczy i będzie kontynuacja). Na priv podam adres, można odwiedzić mnie i konia i przekonać się, że to istny mityczny pegaz, chociaż aktualnie przygrubawy 😜
wątek zamknięty
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
31 stycznia 2022 14:38
faith, uważam że lepsza "psychoanaliza" niż obrażanie.
wątek zamknięty
Uważam, że tu nie ma co analizować tylko zaprzestać wycieczek osobistych i kontynuować wątek.
wątek zamknięty
Słuchajcie- ja nie wiem czy tu ale szukam końskich fotografów- za kasę.
Potrzebuję profi sesję zdjęciową zorganizować dla jednej marki.

Zrobiłam jedną z "niekońskimi" bo tam też ważne było uchwycenie ludzi i o fucken... Takiego gówna to dawno nie dostałam. I jeszcze primabaleriny z ego millenialsa niedowożące w terminie.
Szukam więc kogoś od końskich fot. ale nie tylko takiego co cyknie w ruchu nad przeszkodą ale co mi cyknie z osobami obok i ci ludzie będą "ładni".
Mam modeli i modelki, mam lokację dobrą, mam konie, mam produkty ale kogoś i z warsztatem i z wizją szukam.
Najchętniej z wlkp.bo nie chcę dowalać kosztów (bo już popłynęłam na tej poprzedniej nieudanej sesji) za nocleg. ale jak ktoś jest dobry i pracowity i współpracujący to wolę zapłacić za nocleg. A nocleg będzie, bo ja wiem, że jednym dniem zdjęciowym tego nie obrobimy.
Także ten tego - help!!!
wątek zamknięty
Wątek foto w towarzyskich sugeruje, sama parę razy tam znalazłam pomoc.
wątek zamknięty
Odnosnie konia co to sie smietnika bal, a teraz sie nie tylko smietnikow, ale i innych rzeczy nie boi - breaking news, na moje szczescie zarowno konie jak i ich nieogarnietych jezdzcow mozna szkolic 😉 i duzo rzeczy, ktore teraz mi wychodza, to rok czy 2 temu byly problemem, a kon i jezdziec ten sam. To akurat chyba zaden mega rzadki fenomen...? Znam pierdylion koni, co np. rowow nie skakaly, a teraz skacza, ploszyly sie, a sie juz nie plosza, nie umialy x, a teraz umieja i drugie tyle ludzi, co nie radzili sobie z wlasnymi konmi, a teraz sobie radza 😉

Zreszta moje horror stories z tamtego okresu o kucyku, co to galopowac nie chcial, lustra wykopywal i na plotach sie wieszal mozna znalezc w 5 minut romansu z Guglem, i wcale sie nie bede od tych historii odzegnywac, no bo tak niestety naprawde bylo 😒🤷

Rzecz w tym, ze warunkowanie i pozytywne wzmacnianie pewnych zachowan u konia (a wygaszanie innych), budowanie wzajemnego zaufania pary jezdziec - kon (w rozumieniu klasycznym, nie teczowym) jest jak najbardziej w zgodzie z konska natura i samo istnienie sportu jezdzieckiego jest tego dowodem 🙂

Za to konie glodujace i wywijajace sobie nadgarstki na lewa strone z tesknoty, z milosci brykajace jakze dziko, ale jednoczesnie ostroznie, nie nadajace sie do funkcjonowania w stadzie, bo kochaja tylko pancie, no bo przeciez za pancia laza jak pies etc to po prostu interpretacje zachowan konia przez pryzmat wlasnych potrzeb emocjonalnych. A w rzeczywistosci jest pewnie tylko kon zachowujacy sie jak kon, tylko wlasciciele potrzeby emocjonalne maja rozne.
wątek zamknięty
Tak strasznie, ale to strasznie chcesz wszystkim udowodnić jaka to ja jestem głupiutka, dziecinna, jak to nic nie wiem i nie umiem, że myślę, że czas już przebrać gacie, bo wytężasz się na wszystkie sposoby, a zapach doleciał mnie już tutaj.

Nie będę robić Twojej analizy, chociaż obraz Twojej osóbki jest dla mnie klarowny od dawna.

Napiszę tylko, że nie życzę sobie pisania nieprawdy. A teraz małe sprostowania, bo jadę do stajni i nie chce mi się już nawet rozpisywać.
1. Koń nie głodował, tylko po jakimś czasie przestał nagle jeść treściwe. I nie były to moje senne marzenia, tylko informacje jakie otrzymałam nie mogąc być w stajni. Wyobraź sobie, że skubał nadal siano.
2. Brykanie z miłości, a gdzież ja to pisałam? 🤣
3. Jak śmiesz pisać, że nie włączam mojego konia do stada przez moje widzimisię? Ty.... (domyśl się), robiłam wszystko, żeby mój koń chodził w stadzie, nie została na to wyrażona zgoda z innych stron.

Kończę to, bo mam dla Ciebie stek epitetów. Tak bardzo Cię nie lubię, że to aż dziw, że można na kogoś tak antypatycznie działać przez internet. Gratulacje.


wątek zamknięty
Spokój. Ignorujcie się, ale jeszcze jeden post w którymś kierunku i uciszam, obie strony żeby nie było.
wątek zamknięty
A z jakiego "beharowioralnego" powodu jak dziś przyjechałam na szybko do stajni akurat jak koń jadł kolację to się oderwał od żłobu i przylazł do mnie się "pospotykać"?🤔
Nie dostaje z ręki żreć (ani z kieszeni), ja nie równam się "wyjście z boksu", bo często najpierw wchodzę sprzątać gówna.

I z jakiego behawioralnego powodu koń mojego znajomego potrafił na zawodach zrobić luzakowi psikus i ściągnąć ogłowie przez uszy i pobiec za oddalającym się właścicielem a nie do trawy czy innych koni?

W moim mniemaniu są konie, które mają naprawdę solidną więź z niektórymi ludźmi.
Myślę, że tyle samo "złego" robi szukanie na siłę w każdym końskim zachowaniu tej więzi i uczłowieczanie, jak i ignorowanie możliwości jej istnienia.
wątek zamknięty
uszatkowa   Insta: kingaielif
31 stycznia 2022 20:40
kotbury, aż mi się przypominają te wszystkie pofesjonalne sesje zdjeciowe z końmi, gdzie widać, że model nie czuje się komfotwowo w obecności / na koniu ale twarzą gra dalej. Albo kadry, gdzie koniowi wyjdzie ośla morda, ale nikt tego nie zauważył bo ważne, że suknia się pięknie ułożyła.

Po co te wszystkie dyskusje na forum? Pod publiczkę, każdy chce pokazać jaki nieustępliwy jest? Ja tam lubię czytać różne osobiste historie, wymiany zdań, lubie wejść wieczorem na forum i przeczytać że jeden koniś to dziś odbryknął na łydkę, a inny zjadł nowe musli ze smakiem, nie zawsze szukam merytorycznych wypowiedzi czy typowo technicznych tematów ale obrażanie czy konkretniejsze szpilki to już chyba wypadałoby w prywatnych wiadomościach wymieniać?
wątek zamknięty
uszatkowa, to był większy dramat.
Nie chcę tu bo nie chce im dupy rąbać aż tak. Niech idą w świat.Ile nauki z tego wyciagną to ich. jak wola obrazę to też ich.
wątek zamknięty
Dla rozluźnienia atmosfery wrzucam Czekoladowego z padoku.

Nic mądrego nie napiszę, bo napisałabym to samo, co poprzednie x razy.🤣
271722390_529658711427734_3003028443232823295_n.jpg 271722390_529658711427734_3003028443232823295_n.jpg
272802560_608057336926472_3418535508105547601_n.jpg 272802560_608057336926472_3418535508105547601_n.jpg
wątek zamknięty
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
31 stycznia 2022 22:14
Ale cudne zdjęcia 😍. A koń jak z bajki.
wątek zamknięty
Mój koń, ten pierwszy - Baleron - jak ją kupiłam to mnie szczerze nie cierpiała, bo jak śmiem czegoś od niej chcieć. Przez pierwszy rok witała mnie „ić stont” i to konkretnym 😁
Teraz mamy coś jak: No jak już przyszłaś to wejdź 😅

Różnica jest taka że nie chce się mnie już pozbyć, jest grzeczna i karna, stara się nawet 😍
ale jak już zrobi co do niej należy to odwraca się swoją rubensowską dupą i se idzie 😎
wątek zamknięty
kotbury, ej zeby nie bylo, ja tam jak najbardziej uwazam, ze konie lubia swoich ludzi (albo i nie) i jednym ufaja a innym nie etc. Jakby tak nie bylo to kazdy by na kazdym koniu jezdzil tak samo i IO mialyby taki sam wynik jako konkurs przesiadany 😉 a i sprzedaz nie bylaby dla koni az tak emocjonalnym przezycjem. I piecioboj by nie byl taka sieczka na resorach XD

Moj kon zaczyna sie ostro kleic na zawodach, obcym terenie (wakacje) jak swoj czlowiek jest jedynym punktem oparcia, a juz w domu ma wiecej oparcia w stadzie i w znanym otoczeniu, rutynie itp. No i niektore konie sa tulasne i szukajace atencji i przychodzace po glaski dla glaskow 🙂 a inne mniej, tak jak i rozne sa w tym wzgledzie psy, koty etc.

Jak ogarniamy sobie w stajni nawzajem konie to tez niektore losowe pary czlowiek - kon maja fajna chemie, a inne ni huhu. I nie, ze te konie sa niegrzeczne czy cos, to nie no bo wychowane sa, ale wlasnie chemii brak.

Za to watpie zeby konie mialy uczucia wyzsze i tesknily i kochaly tak po ludzku i z mysleniem abstrakcyjnym w pakiecie. A ludzie czesto tak gadaja, ze kon x zrobil y zlosliwie czy wlasnie z tesknoty, troski, albo w ogole swiadomie, ze konie rozumieja np. ze musza byc szczegolnie mile dla kogos (dla dziecka wlasciciela 🙄 ...) i takie abstrakcyjne umowy szanuja. No nie tego nie kupuje 😉

Tak jeszcze mnie naszla mysl, ze jak wlasciciel ogarnia sam jeden "dobodzcowanie" konia tj. zapewnia mu wyzwania, a kon generalnie zyje w sredniawym srodowisku (duzo w boksie, nudny, maly padok bez towarzystwa etc) to faktycznie bez wlasciciela i bez opiekuna zastepczego kon moze byc sfrustrowany i podku*wiony albo apatyczny.

faith, sorry ale nie wiem, czemu zbierajac bardzo chamskie ad personam i epitety za probe wytlumaczenia swoich racji to ja mam dostac uciszenie 😐 to juz aga bardziej pojechala po bandzie ad personam w druga strone.
wątek zamknięty
Temu, ze nie jesteś jakimś przychlastem, który nie umie swoich racji wytłumaczyc bez osobistych wycieczek i chamskich szpilek. Więc jeśli je zastosujesz to świadomie i celowo - i za to będę uciszać. Wszystkich po kolei, nie że kogoś już bardziej 😉

Zresztą jak widać wszyscy się udzielają bez ostrzeżeń, to tylko nakreślenie konsekwencji za ewentualne czyny, żeby była jasność.
wątek zamknięty
faith, ty mi lepiej powiedz czemu nie ma tutaj przycisku ignoruj😅? Naprawdę ciężko czyta się taki tęczowy wywód, jak nie ma opcji żeby to wyłączyć. Zanim się zorientujesz że coś czytasz czego bardzo nie chcesz, to już jest za późno.

kokosnuss, hahah dzięki, "ja nie chce kary inni zasługują bardziej 🤣"
A co do rozwoju. To ja się kiedyś upierałam, ze niemożliwe żeby grubość czapraka mogła mieć znaczenia dla siodła :PNa swoje usprawiedliwienie mam to że miałam wtedy 17-18 lat i byłam praktycznie post szkółkowa jeśli chodzi o wiedzę


wątek zamknięty
Efit: Mandacik się należy młoda damo. Z uwagi na brak kultury jakiejkolwiek, usuwam post.
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 3 dni
Komentarz moderatora: Ostrzegalam.
wątek zamknięty
Meise zluzuj gacie, bo teraz to ty przeginasz.
wątek zamknięty
Kochani, ja tu tylko sprzątam. Nie mam żadnej mocy sprawczej odnośnie ignorow, ficzerow i atrakcji na forum. Z roootem też kontaktu brak 🙂
Więc niestety globalnie i konstrukcyjnie nie pomogę.
wątek zamknięty
ekuss   Töltem przez życie
01 lutego 2022 09:24
To tak na zmianę tematu.
Na Islandii często przerzuca się połowę grzywy na drugą stronę, by ciężka grzywa była równomiernie. Według Islandczyków koniom jest wtedy łatwiej, bo równowaga itd. Nie wiem czy to ma faktycznie znaczenie, bo fryzy czy PRE mają grzywy po jednej stronie i nic im nie jest.

Tak czy siak, uznałam że przy Bjarmiego grzywie ładniej będzie wyglądać z dwóch stron, bo jest naprawdę gęsta.

Pierwsze zdjęcie po zabiegu pielęgnacyjnym, a drugie z wczoraj 😅 I tyle by było z mojej godzinnej roboty zaplatania, a koń w warkoczykach był tydzień 😐

Edit: nawet zdjęcia mi się nie ładują 🤣
wątek zamknięty
xxagaxx, no doooobra, przepraszam szczerze, pojde razem z toba kleczec w kacie na grochu jakby co 😇 slowo harcerza.

Ja kiedys to duzo teorii mialam, jako nastka bylam w 100% z opcji podkowy to ZUO, karuzela to ZUO, ostrogi to ZUO, no chyba nie musze tlumaczyc jakie klimaty 😉 i mialam pietrowe teorie na temat dopasowywania siodel i czego tam jeszcze, no bardzo madra na swoj wiek bylam ogolnie 😅🤣

A teraz to w sumie jestem po niczyjej stronie. No z opcji "staraj sie jezdzic i traktowac swojego konia tak, zeby chcial dla ciebie pracowac" ale to ogolnik i ewoluuje z czasem 🙂

Kucyk plazowy o poranku, jeden z moich ulubionych konskich momentow takie samotne tereny o swicie 😍 sobie moge konia wygalopowac do oporu na dlugiej lycce, kucykowi bardzo dobrze to robi na glowe i przepalenie nadmiaru owsa :P
wątek zamknięty
Sorry, zdjecia mi niet pykly 😑 a w edycji sie nie da
PXL_20220109_084217610~2.jpg PXL_20220109_084217610~2.jpg
PXL_20220109_083332946~2.jpg PXL_20220109_083332946~2.jpg
wątek zamknięty
kokosnuss, takich wyjazdów na plażę zazdroszczę wszystkim obrzydliwie, bo ja to sobie mogę konia co najwyżej nad Odrę zabrać 😜
wątek zamknięty
kokosnuss, zazdro.. u nas tak kijowa zima, że nawet nie mam kiedy zabrać koni na plażę, ja musze jednak podjechać przyczepą ze stajni, ale no, nie jest daleko. Natomiast pogoda jest naprawdę obrzydliwa....
wątek zamknięty
ekuss   Töltem przez życie
01 lutego 2022 10:32
Może teraz
EA7C5C40-3B80-44DF-87E7-A053F99B697B.jpeg EA7C5C40-3B80-44DF-87E7-A053F99B697B.jpeg
9298397B-6D28-456E-8D7C-9BA70AE486CC.jpeg 9298397B-6D28-456E-8D7C-9BA70AE486CC.jpeg
wątek zamknięty
Muchozol2 dziękujemy, no Synek jest naprawdę jak z bajki i na jeździe też.😍

ekuss o rany, a ja się wiecznie męczę z każdym koniem po kolei, żeby grzywa była po jednej stronie.🤣 I mam ogromną satysfakcję, jak jest taka idealnie równa i zostaje po jednej stronie. A tu proszę, cały czas równowagę koniom zaburzam.😅

kokosnuss omg ale zazdro. Jedyne, co mnie powstrzymuje przed całkowitym zzielenieniem z zazdrości to fakt, że Czekoladowy nie uznaje nawet minikałuż. Jakby zobaczył taką ogromną, to byśmy jechali na wstecznym z prędkością światła.🙃
wątek zamknięty
Post został usunięty przez moderatora
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.