Stęp hiszpański i inne efektowne sztuczki

my z cezarem zaczynamy pierwsze próby leżenia .....i hmmm jak juz uda nam się położyć to szybko wstaje  😜 muszę nad tym popracować !
Ani kon nie jest arabem ani Pani. To Clemence Faviere i jej glowny koń - lusitano.
Mam książkę Końskie sztuczki,nie ma wcale tak tam dużo opisanego. Jak ktoś będzie chciał to mogę zrobić czegoś zdjęcie, bo sprzedać jej nie sprzedam. Cena za nią jet według mnie zbyt wygórowana.
Moj blad. Zasugerowalam sie jezykiem  😡
Podpis tez dosc dziwny :P Ale  mozna znalezc duzo wiecej filmikow w duzo lepszej jakosci wiec warto wiedziec jak sie nazywa 🙂
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
16 września 2016 19:05
Przeglądałam kilka stron i zwątpiłam  🤔wirek: Słuchajcie, czy znacie jakiś dobry i bezpieczny sposób aby nauczyć konia kładzenia się? Do sesji zdjęciowych by mi się to przydało. Mój koń lubi leżeć, w stajni w nocy śpi na leżąco, ale przy mnie, zawsze wstaje.
mbalicka ja teraz ze swoim zaczęłam się bawić w naukę kładzenia się. Ale póki co to szybko uczy się jak… nie tracić równowagi i jak się nie położyć xD Ale jest kilka metod, wszystko zależy też od tego czy koń np. lubi się tarzać.
mbalicka ja teraz ze swoim zaczęłam się bawić w naukę kładzenia się. Ale póki co to szybko uczy się jak… nie tracić równowagi i jak się nie położyć xD Ale jest kilka metod, wszystko zależy też od tego czy koń np. lubi się tarzać.

A jaki jest sposób na lubiącego się tarzać konia? Tak z ciekawości, bo mam akurat delikwenta, który tarza się praktycznie za każdym razem jak mu się zmieni grunt pod nogami  😂
Jakie są etapy uczenia ukłonu? Od kilku dni próbuję nauczyć Donie, daję jej cukierka między nogami, czasami schyli się też za samą ręką, ale to do ukłonu wciąż podobne nie jest. Raz czy dwa udało się jej zostawić przednie nogi trochę bardziej z przodu, ale był to zupełny przypadek i nie powtórzyłyśmy już tego 😉 Jakieś rady? 🤣
Czy jakaś dobra dusza podrzuci mi z książki końskie sztuczki naukę dębowania  :kwiatek:
x.zkg.x bardzo dziekuję  :kwiatek:

Pytanie trochę z innej beczki. Czy znacie może kogoś kto ma i wynajmuje konie do zdjęć ? Chodzi mi o jakieś ciekawe konie fryzy, tinkery, andaluzy, chętnie z dłuuugą grzywą. Konie robiące sztuczki np. stawanie dęba, leżenie ??
Kastorkowa   Szałas na hałas
12 września 2019 12:23
W Santosie koło Krakowa mają Andaluza którego wynajmują. Może Neptuno w Nowym Targu?
Kastorkowa  :kwiatek: siwka widziałam, Nowy Trag też, szukam dalej
Mam śliczną izabelkę w Warszawie
Chodzi o izabelkę z ogłoszeń ?
La Pattat ma siwe lipiciany do sesji.
Zorilla  :kwiatek: trochę daleko niestety
Napisz, oni czesto jezdza w rozne miejsca
Coś dawno tu nie pisano
Macie pomysł na naukę leżenia ?
Jakies metody na nauke konia kładzenia sie ? :kwiatek:
Kon wiele juz umie, stawanie deba, ukłon, machanie nogami, buziak ale z kladzeniem sie to nawet nie wiem jak sie za to zabrac 😀

usunięty
03 maja 2020 10:47
Niech ten wątek się trochę ożywi 😀 🙂
usunięty
03 maja 2020 10:55
Jakies metody na nauke konia kładzenia sie ? :kwiatek:
Kon wiele juz umie, stawanie deba, ukłon, machanie nogami, buziak ale z kladzeniem sie to nawet nie wiem jak sie za to zabrac 😀



Ja widziałam na YouTube filmik jak ktoś bez zupelnego przymusu nauczył konia kłaść się.

Jeszcze nie próbowałam ale jestem ciekawa efektów  🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
06 stycznia 2021 23:19
Odkopuję.
Sztuczki nie obciążające przednich nóg? Uśmiech, buziak, podnoszenie czapki. Jest coś jeszcze?
Cześć
powiecie jak uczyliście swoje konie sztuczek ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się