dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

RobaczekM, u mnie dobrze działa Easy Ride (tak ze koń spokojny, ale nie przymulony, nawet na zawodach), ale tylko na jedną kobyłę, na drugą nie podziałało nic. Ani CBD ani Sozen ani Easy ride
xxagaxx Easy Ride to te krople tak? Podajesz je na śluzówke czy normalnie do paszy? Podajesz to cały czas? U nas głównie problem jest po dniu wolnym od ruchu wymuszonego, jak ognia unikam przerw dwudniowych, bo konia roznosi i to bardzo. To taki mały wulkan energii ale niestety czasem bywają dni, że nie mam jak go ruszyć (normalnie "pracuje" 5-6 razy w tygodniu) i fajnie by było nie modlić się o przeżycie.
RobaczekM, jak miałam rozruch to cały czas, zostawiałam w strzykawce, stajenny dawał na jedzenie tuż przed podaniem.
xxagaxx a powiedz mi jeszcze czy jest tam na opakowaniu dokładne dawkowanie? Wszędzie jest napisane żeby podawać 2ml ale jak się domyślam chodzi o dużego konia, a ja potrzebuje dla kuca 200kg
RobaczekM, Podaje mojej klaczy pasze sillers o powolnym uwalnianiu energii + poza sezonem startowym calm z yarowii i cavalor venus gdy startujemy. Zestawy działaj bdb.
RobaczekM, sprawdzę dzisiaj w stajni, ale w razie co możesz napisać do Hippovetu, oni sami robili to więc doradzą ci z dawkowaniem.
Kasix1997   My little Princess
01 lutego 2022 10:55
Czy ktoś poleciłby mi jakiś dobry preparat drożdżowy? Skończyliśmy właśnie Yarrowia regeneration, efekty jak najbardziej zadawalające, ale zastanawiam się czy ma ktoś doświadczenia z jakimś równie skutecznym zamiennikiem, najlepiej w formie granulatu.
próbowałam kiedyś "polskiej wersji" czyli equine nutri plan, ale yarrowia equinox zdecydowanie wygrywa, moim zdaniem najlepsze suple tego typu.
Nie wiem czy do końca o to chodzi ale Hoveler ma w swojej ofercie drożdże w granulacie. ORIGINAL BT-HEFE PRESS Konie go chętnie jedzą 🙂
Kasix1997   My little Princess
01 lutego 2022 15:54
megi007, a miałaś może okazję porównywać?testować? 🙂
xxagaxx, ten easy ride? shorturl.at/nyzQT

Szukam czegoś co można podawać też na zawody dla konia który mocno się stresuje, a dużo jeździ i ogólnie wdraża się w życie konia sportowego. CBD nie sądzę, żeby miało tu coś zdziałać, makuch z konopii po nim spływa
Skarmiłam worek 25 kg ale porównania z czymś innym nie mam.
karolina_, tak easy ride
Dobra mam ten Easy Ride, Hippovet mi odpowiedziało na pytanie ile podawać kucykowi i jutro robimy test 🙂 nie ma miareczki, odmierzacie to strzykawką czy liczycie krople?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
03 lutego 2022 21:54
Liczymy krople 😉
Aleks a kropla to 1ml? 🤔
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 lutego 2022 22:10
RobaczekM, pewnie to zależy od kroplomierza 😀 czy pipety, bo mogą być różnej wielkości
Najlepiej strzykawką odmierzyć
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
03 lutego 2022 22:18
RobaczekM, tak. Kroplomierz jest z tą buteleczką, tak się liczy, że kropla to 1ml.

Jestem lokalnym wytwórcą serów, jak mam dać na 1l mleka 2-3ml podpuszczki (zależy od mocy) to daje 2-3 krople, tak z resztą jest też napisane na etykietach. Zawsze działa 😉 . Easy Ride też daje w kroplach.
Dziękuje 🌷
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lutego 2022 07:42
RobaczekM, Ja używam strzykawki tzw. "mililitrówki" czyli takiej na 1 ml, one są długie i wąskie bardzo dobrze się tym nabiera. Bardzo dokładnie można odmierzyć i mniejszą ilość w razie potrzeby.
Z tego co pamiętam, to jedna kropla to było mniej niż 1ml. Najpierw dawałam kroplami, zakładając właśnie.że kropla to 1 ml, a potem kupiłam małą strzykawkę i po porównaniu mi tak nie wychodziło.
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
04 lutego 2022 16:33
Czy ktoś jest mi w stanie doradzić
Mój młody w kwietniu kończy 3 lata, w marcu chcę zacząć z nim stopniowo lekką robotę. Z racji faktu, że jest dość masywny(w połowie ślązak starego typu) chciałabym dodawać mu suplementy, które wspomogą mu stawy. Tym bardziej, że jak zacznie się sezon pastwiskowy to znów pewnie wystrzeli w górę, więc trochę chcę zadbać o jego kości. Zazwyczaj jak przeszkuje internet, to suple są dla odsadków albo koni do ok. 2lat, a jednak takich stricte dla koni zaczynających pracę nie umiem znaleźć 🙁
JustKaro, dobre na stawy są preparaty Orlinga. GelaPony Arthro, Fast, ChondroHyal.

Czy ktoś się może orientuje czy w okolicach Warszawy znajdę usługę peletowania? Chciałabym zrobić granulat z paru ziołowych składników, bo podawanie ich w oryginalnej formie stworzy mi zdecydowanie za dużo miałkiej frakcji w paszy.
JustKaro, może cortaflex? Mają na pewno coś dla koni rosnących i wprowadzanych w trening, ostatnio gdzieś widziałam nawet promocje na ich produkty.
Witam. Czy suplementujecie konie na stałe selenem? Na jaki czas robocie przerwy w podawaniu suplementu?
zuzia29, selenem łatwo zatruć, zatem stała suplementacja może zrobić więcej złego, niż dobrego. Jeśli ma się wątpliwości - należy badać krew co jakiś czas i wprowadzać suplementację zależną od wyników.
BUCK   buttermilk buckskin
12 lutego 2022 12:12
zuzia29 mniej więcej około 8miesięcy każdego roku podaję dolfos dolcell SE i konio ma poziom selenu w połowie normy
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
12 lutego 2022 12:34
JustKaro, popatrz na ofertę Horseline Pro. Mają szeroki wybór na stawy. Ja daję VitaFlex.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
12 lutego 2022 13:00
Moja kobyła i kilka podopiecznych koni jedzie dożywotnio na selenie Hesta Plus. W glebie selenu praktycznie u nas nie ma i były potężne niedobory (potężne, czyli przy normie 70-200 konie miały od 4 do 30). Hestę podaje się przez 5 dni i potem 2 dni przerwy. Badanie krwi raz do roku. Od kilku lat, jak dostają to selen mają w okolicach 150-170.
anetakajper   Dolata i spółka
13 lutego 2022 13:05
zuzia29, najlepiej zrób badania jaki masz poziom selenu. Ja podaje 3x w roku i mam idealnie na środku selen
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się