Jakie pasze dajecie swoim koniom?

dla metabolicznych koni polecam Hoveler Pur Itan - jeśli ma być musli. albo Egersmann Revital Cubes , jesli ma to być granulat
A tak przy okazji - skarmia ktoś pasze nuveny? Zwłaszcza aminorich? Chętnie bym poznała jakieś opinie
vanille, ja próbowałam dać Light i Medium. Zjedzone ze średnim zapałem. Kiedyś mój koń stał na Nubie w różnych wersjach i w którymś momencie po prostu przestał ją jeść. Chciałam spróbować NuVeny i też niechętny jest.
blucha Dziękuje za konkretne nazwy 🙂 Musli nam bardziej pasuję .Chyba zdecyduję sie na Hovelera tylko teraz co dla młodej z tej firmy wziąć ?🤔
Dzięki za info. Moja jest żarłoczna i wcina wszystko póki co, dlatego jest średnim wyznacznikiem jeśli chodzi o jakość paszy etc :p ja teraz daje od dłuższego czasu nube ale nuvena podoba mi się składem i jest przyjemniejsza dla kieszeni. Szkoda że nie można zamówić próbki
vanille, dlaczego nie można? Ja właśnie próbki podawałam. Ze strony Nuby klikasz sobie do koszyka ilość próbek, potem piszesz im, że chcesz Nuvenę, która Cię interesuje i wyślą próbkę 🙂
Myślałam, że nuveny się nie da
gunia92 ja mojego metabolicznego kucyka też długo karmiłam Hoveler Pur Itan i byłam bardzo zadowolona ale nie mogę się wypowiedzieć czy jest smakowita, mój kucyk uwielbia wszystko 🤠 teraz skarmiam drugi worek Nuba Slimmer i każdego dnia przygotowując posiłek jestem zachwycona tą paszą 🤷
vanille, da się 😀
Mój wybredny kucyk Pur Itanem wzgardził po połowie worka 🙄🦄
gunia moje zjadły jeden worek Hoveler Pur Itan, ale jakoś szczególnie to im nie smakował. Teraz dawałam egersmann revital cubes. Bardzo chętnie jedzone. Pasza wydajna. Ale przy grubasku uważaj. Dawałam 400 gram na konia. 3 tygodnie teraz stały i nic nie robiły, bo byłam chora. Dawki im nie obcięłam i jeden mój koń wygląda jakby miał się zaraz oźrebić... Także przy koniu z tendencją do otyłości niskie dawki. Poza tym fajna pasza, smaczna, sierść się błyszczy.
Fokusowa, coś mi volta zjadła większość wiadomości 😀 myślałam że tylko stricte nube da się tak zamówić, bo tak też to jest ujęte w ofercie próbki. Także dziękuję za info, zamówię sobie 🙂😉
Linia Pure z Hovelera jest bardzo fajna, ale niestety wiele koni nie ma ochoty jeść. Brandon XL też fajny i raczej chętniej jedzony.

blucha, ten Revital to chyba średnio. Jeśli strona polskiego przedstawiciela nie kłamie, to pasza zawiera melasę.

Klami ma również bardzo niska zawartość skrobi i cukru, na co patrzeć ??? bo ja raczej na zawartość tychże zwracam uwagę . co do Pur Itana to wychodzi na to ze co koń to inny ,,smak,, bo znów mój który jest mega wybrednym koniem i w zasadzie przez ostatni rok przerobiliśmy wszyskie pasze które sa niskocukrowe i niskosrobiowe i Hoveler jest jedyną pasza którą wciaga od pół roku, bez kręcenia nosem , inne - schodził worek a przy drugim już był foch i zadem w kierunku żłoba 🙂 więc ten tego - co kto lubi 🙂 a wybredzioch jest taki że jak jabłko jest kwaśne to nie ruszy 🤣
Klami, a co jest złego w melasie? Revital to super pasza dla ochwatowców i naprawdę się świetnie sprawdza. praktycznie nie zawiera NSC.


Z Eggersmana też Polecam Revital oraz Struktur Getreide Frei dla koni z problemami metabolicznymi.
https://eggersmann.com.pl/pasze-specjalistyczne/59-revital-cubes.html
https://eggersmann.com.pl/pasze-z-dodatkiem-emh/50-emh-struktur-getreidefrei-.html
Dla młodziaków fany cenowo jest Kombi z owsem wtedy
https://eggersmann.com.pl/pasze-rekreacyjne-i-sportowe/106-kombi-pellets.html
albo
https://eggersmann.com.pl/pasze-hodowlane/92-zucht-pellets.html

Dzięki dziewczyny za pomoc🌷 Zamówiłam Hovelera, będziemy testować, skusiła mnie cena na złotym koniu i wersję musli. Ich doradca szybko mi odpisał w kwestii młodej i zobaczymy. Dzięki 🙂
Dziewczyny a co byście poleciły dla 10 latka, który je Mebio Basic odkąd jest dostępne na rynku, obecnie w dawce 200 g/dzień ze względu na kontuzję, operacje, stan zapalny, generalnie jego życie polega na wychodzeniu na padok z kumplami i cały czas jest w trakcie walki o powrót do zdrowia.

Mebio Basic coraz mniej mi się podoba po zmianach składu, chciałabym zmienić na coś innego - bez melasy najlepiej.

Koń dobrze wykorzystuje pasze, ze względu na karmienie nie pełnoporcjowe dostaje na stałe dodatkowo witaminy (Eggersmann Horse Vital plus na zmianę z Hovelerem Reformin Plus).

Myślałam o Brandonie XL? Może być musli, może być granulat.
Przez myśl przeszedł mi też Hoveler Pur.Itan, ale czytałam, że średnio chętnie konie jedzą (a mój meszu z tej serii nie tknął w ogóle), więc raczej odpada.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
05 lutego 2022 14:32
Fokusowa, jako podstawową mam mebio sport w pellecie, spoko cenowo i w większej dawce ładnie trzyma masę 🙂
Edit większą to u nas 1-1.4kg dziennie
Fokusowa, - ale on je tylko to 200g dziennie, czy jeszcze do tego owies albo coś? Ile posiłków? Co ta pasza ma robić, tylko paszczę zatkać czy coś jeszcze?

Może zamiast paszy i witamin to na przykład balancer, ja swojego podczas kontuzji karmiłam sieczką z niczego i Semper Minem, to balancer, którego dajesz 160-200g dziennie. W zasadzie określony jest jako "witaminy w formie muesli". Niby dość drogi, ale w przeliczeniu na dawkowanie to wychodzi mega wydajnie, worek to jakieś 2,5-3 miesiące, a dawałam maks dawkę. Mi zależało na tym, żeby nie tył, nie rozrabiał zakarcerowany, ale jednak miał wszystko co potrzebne do regeneracji.
Pati2012, oj nie, on dobrze wykorzystuje pasze i absolutnie nie potrzebuje go tuczyć 😅
keirashara, śniadanie i kolacja, 100g paszy + połowa dawki witamin + sieczka Baileys Ultra Grass na ten moment. Taki zestaw dostaje 2 razy dziennie. Jak jestem (nie codziennie) to robię mu mesz warzywny z Nuby (pół miarki około) jako dodatkowy posiłek. Nie je owsa od ładnych paru lat.

Generalnie bez żarcia go nigdy nie trzymałam, zależy mi na tym, żeby jadł jak inne konie jedzą, więc jest to wypełniacz czasu karmienia + dostarczenie podstaw do dobrego wyglądu. Dodam, że pośrednio przez kontuzje nogi jest derkowany, więc nie musi się jakoś wybitnie ogrzewać w ciągu dnia na padokach.

Jak nie był kontuzjowany to dostawał na posiłek pół miarki Mebio basic + sieczka + witaminy i wyglądał bardzo dobrze na tym. Jednak teraz to Mebio jest takie meh, przestała mi się ta pasza podobać po zmianach po prostu.

Edit. Dodam jeszcze, że aktualnie nie mam żadnych problemów z jego poziomem energii, pod tym względem wszystko mi pasuje.
Fokusowa - agrovital control moze?

Ja sie zrobilam fanką Agrovitala, bardzo mi sie podobaja te składy, dodatki ziół, niski cukier/skrobia. No i przy wiecznie rosnacych cenach paszy ciagle nie boli portfela.
Remson, tylko agrovital ma horendalne ceny dostawy 😕
czy ja wiem, 20 zl za paczke do 30 kg, w ktora wchodza 2 worki 14kg wychodzi 10 zl wiecej do worka paszy.
czyli dalej ok 60 zl za worek z dostawa.
Czyli 1 kg paszy kosztuje 3.85, z dostawa: 4,57

Za mebio jeszcze rok temu placilam 86 zl, w tym momencie kosztuje 95, bez dostawy. (sport plus).
Fokusowa, stamm 30 saracena
Fokusowa, a z hippoveta natur solo albo krauter?
Saracen może właśnie balancer ?albo dodsona fibre cubes?
Ja wciaz mam moja na mebio, build up, ilości śmieszne, właśnie 0.5 miarki na posiłek a kon pracujący i wygląda rewelacyjnie 💪
Fokusowa, My sobie żyjemy na Brandonie XL i jest OK. Nie grzeje na łeb (a przynajmniej nie bardziej niż "standardowo", bo mój koń jest mimowolnym oqrwieńcem).
Chociaż jakieś podstawowe witaminy wdrożę, bo trochę kg zrzuciliśmy. Niby to dobrze, bo koń wykorzystuje paszę aż za dobrze, ale po chorobie może jednak....
xxagaxx, a masz może możliwość zrobienia zdjęcia build-upa? Nie widziałam go na żywo.

Ma ktoś może zdjęcia tych hippoveto-hippolytów natur solo i krauter?

A użytkował ktoś może Marstalla Gastro albo Vito? Wyglądają fajnie, mogłabym odbierać osobiście, więc koszt wysyłki nie dochodzi.

Perlica, kurczę tylko 166 zł za worek żarcia dosypywanego w ilościach śmiesznych, żeby się koń nie denerwował przy karmieniu to trochę za dużo dla mnie.

Remson, koleżanka robi swoje musli z różnych produktów agrovitala, control też używa, zobaczę u niej jak to wygląda.
Fokusowa, kratera dawałam głównie pellet to nie pomogę, builda ci ogarnę dzisiaj jak nie zapomnę i zapytam znajomej czy ma natur solo otwarte u siebie.
Fokusowa, krauter
IMG_20220206_103714.jpg IMG_20220206_103714.jpg
IMG_20220206_103704.jpg IMG_20220206_103704.jpg
A tu jeszcze dla porównania mebio sport.
Krauter wydaje się bardziej lepki, ale różnica jest w tej konsystencji nie duża
IMG_20220206_103729.jpg IMG_20220206_103729.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się