Jakie pasze dajecie swoim koniom?

dzikadermi, dziękuje!
Krauter jest strasznie zmelasowany (i ma ponad 20%skrobii) wiem bo mam, ale ostatni worek.
Przesiadam sie na agrovital gastro + control. fajne, sypkie, chyba smaczne (moj zje wszystko ale wrzodek kolezanki jest bardzo wybredny a gastro daje rade)

Jeszcze fajne pasze z dobrym skladem ma Magic Horse ale przesylka tez niestety nieciekawie wychodzi.
Remson, no właśnie tak trochę wygląda na takiego, że jak się włoży rękę to będzie oblepiona paszą po wyjęciu. Ja właśnie bym chciała coś bez melasy i innych słodzików typu "syrop jabłkowy" bo to też ocieka cukrem zapewne.. 😕

Najchętniej bym go postawiła na samej sieczce z witaminami, ale samej sieczki do gęby nie weźmie, musi być pasza jakaś 🙄
Fokusowa, - natur solo jest bardzo sypki i drobny, używałam jak koń chodzi. Melasy nie ma, w razie potrzeby przemycania czegoś w proszku bardzo ładnie i szybko rozmaka. Akurat nie mam, bo on ciut energetyczny jednak, a nie chciałam w zakarcerowanego konia wsadzać energii dodatkowej. Ma niski poziom cukrów i mój na nim nie tył.
Dalej polecam semper min, miałabyś od razu załatwioną kwestię witamin 😉
Fokusowa a Nuba Slimmer? Troche sieczka troche granulat? 200g to już spory posiłek, ja podaje na mokro żeby suple się dobrze zmieszały i robi się fajna papka z sieczka
RobaczekM, Nuba mu nie smakuje, NuVena również. Stał kiedyś za dzieciaka na Nubie Grow, potem Daily, w którymś momencie musiałam wmuszać w niego tą paszę.
Wzięłam ostatnio próbki NuVeny Light i Medium, z bólem zjadł, ale widzę, że by się wyparł przy jedzeniu na codzień tego.

keirashara, zdjęcia w internetach pokazują Semper Min jako prawie proszek? W sensie takie musli z ogromem miałkiej frakcji? Jak to wygląda faktycznie?

edit.

Perlica pisałyśmy w tym samym czasie - dlatego dostaje witaminy, wspomniałam o tym wyżej.
Fokusowa, rozumiem. Tylko dając garstkę paszy nie pokrywa się zapotrzebowania na witaminy i minerały.
Fokusowa, a myślałaś o Mebio Active Balance? Jest to koncentrat, więc daje się go malutko, to znaczy 100g na 100kg masy konia. On w zasadzie dostarcza tylko witaminy potrzebne do funkcjonowania. Skład moim zdaniem ma fajny, moja zimnokrwista wygląda na nim dobrze, nie tyje bardziej od tego. Koszt to jakieś 106zł za worek, u nas starcza na ponad miesiąc, daję 600g, czyli jedna ich miarka
Kucek1331, dokładnie, też o tym produkcie pomyślałam, bo tańszy do Saracena. Ciutkę gorszy skład , ale jednak pokryje zapotrzebowanie.
Kucek1331, ale ja go nie mogę postawić na czymś pelnoporcjowo…

Chyba ciężko niektórym pojąć jak dobrze ten koń wykorzystuje każdy kęs. To jest zdjęcie po równo miesiącu od odebrania konia z kliniki (w klinice zrzucił zbędne kilogramy), chodził na kwaterę wtedy, jadł 100g paszy na dzień + sieczka + witaminy i siano w boksie i na kwaterze.

On tak wygląda właśnie na niczym 😅

Także niestety nic tuczącego, nic pełnoporcjowego w formie koncentratu nie sprawdzi się u nas, bo zwyczajnie mi koń z ziemi nie wstanie z nadwagi 😅
9D33B7E5-1214-460D-B4BB-BFD1ECDE1051.jpeg 9D33B7E5-1214-460D-B4BB-BFD1ECDE1051.jpeg
Fokusowa, przecież to nie jest pasza koncentrat witaminowy
Perlica, kurde stare forum przed wysłaniem wiadomości wywalało komunikat, że ktoś coś dopisał nowego, a to nie i się bałagan robi.

To zdjęcie wyżej - dostawał na posiłek (czyli 2x dziennie) 50g paszy (tak, ważyłam) + 0,5 miarki sieczki + witaminy. Jeśli postawię go na czymś w dawcę 0,5 kg na dzień (z postu Kucyk dawkowanie 100g/100kg) to będę musiała go dźwigiem przewozić z boksu na padok, bo na pewno mi momentalnie pójdzie. 0,5 kg to jest 2,5 raza więcej niż je teraz, a uwierzcie mi, że on wykorzysta każdy gram ekstra.

Nie szukam paszy do karmienia pełnoporcjowo, bo to nie ten typ. Szukam czegoś, co nie jest samą melasą z cukrem, co będę mogła dawać w małych dawkach po to, żeby on się nie wqur... przy karmieniu reszty stajni i uzupełniać zapotrzebowanie na witaminy i minerały osobnym produktem czysto witaminowo-mineralnym.
Fokusowa, - tak, semper min jest dość drobny, jak podjadę do stajni to zrobię zdjęcie. O tyle fajny, że wrzucasz tego to 160-200g dziennie i masz z głowy witaminy. Mój nie miał problemu z jedzeniem go.
keirashara, o, będę mega wdzięczna za fotę! 🌷
Fokusowa znam ból karmienia na kubeczki paszą o niczym 🙁 bardzo fajna na takie potrzeby jest pasza Derby Gastro mix to takie musli z sieczką, owocami i ziołami. Super pachnie, konie się zajadają. Niski cukier, skrobia i energia, brak melasy, lucerny. Sprawdziłby się też Hoveler Pur Itan ale on mniej smaczny, nie wszystkie konie go lubią, jest dość twardy. Sprawdza mi się też Hoveler pur senior - chętnie zjadany i dużo bardziej miękki. Kiedyś karmiłam też eggersmannem getreidefrei i bardzo go konie lubiły. Z kolei z takich bardziej podrasowanych, smakowych sieczek to dawałam dengie healthy hooves molasses free i najgorsze leki w niej przechodziły.
Fokusowa, ale co tak ostro, że ciężko niektórym pojąć 😆
To skoro ma aż taki problem to dawać mu same witaminy i do tego np. trochę sieczki i suszonych owoców na zachętę. Dzika róża i aronia to bomby witaminowe
A pełnoporcjowe dawanie balancera to zwykle właśnie on + zboże. Sam balancer jest dodatkiem witaminowym w postaci musli. Ale nie namawiam, bo znowu będzie że mi ciężko pojąć 🙂
Jako ciekawostkę - eggersmann ma witaminy w postaci smaczków
Fokusowa Mebio Build Up wieczorową porą
D79E91B2-23DD-4636-A55F-BD0F07122281.jpeg D79E91B2-23DD-4636-A55F-BD0F07122281.jpeg
382202CB-1859-4EC4-A756-956571F74469.jpeg 382202CB-1859-4EC4-A756-956571F74469.jpeg
Tylko bulid up jest tuczące, tak nieśmiało zauważam 😉 I także jak koń tyje z powietrza to 200g zrobi różnicę, u mojego robiło.

W sumie jeśli ma robić nic, to może sukces muesli niskoskrobiowe? 25kg za 76zł, patrząc na skład nie powinno tuczyć w małych dawkach.
Kucek1331, nie ostro tylko mam wrażenie, że nie wszyscy do końca zrozumieli problematyczność tematu, a jest... spory i tłuściutki 😅

keirashara, a jak to z tym Sukcesem teraz jest? Bo pare lat temu była jakaś aferka, że konie po nim dużo więcej sikają, że to nie jakaś dobra jakość itp? Lata temu mój dostawał jakiś granulat od nich za gówniaka, sieczkę też.

espana, ta sieczka to "w pakiecie" jest? Wygląda fajnie. Tylko faktycznie może być zbyt kaloryczne dla nas.
Fokusowa, jest fajne, mokre, intensywnie ziołowe i bardzo niskoskrobiowe, więc jak nie będziesz karmić wiadrami to nie powinien spuchnąć 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
06 lutego 2022 22:49
Fokusowa od nastu lat, mój tyjący od samego życia 😉 dostaje w pensjo mały kubeczek "jogurtowy" podstawowego granulatu albo Baileys "pony" albo Eggersmann "pony" 🙂
Ooooo, Sukces! Ma ktoś może zdjęcie meszu?

Fokusowa, My na śladowych ilościach Brandona XL. Koń nie puchnie na tym, na dekiel mu specjalnie nie bije 😉 Derby Gastromix też jest bardzo spoko, Marstall Vito też jest fajne. Wszystkie w sumie spełniają Twoje wymagania, jeśli koń nie jest jakiś alergiczny 🙂
Fokusowa, racja, bo do mnie nie dotarło,że koń może być chomikiem 🤣
Zazdro😉
Choć obeCnie nie mogę narzekać, bo moja obecna klacz spożywa sobie 300 gram Stamm 30 +miarka sieczki na posiłek i wcale nie schudła.
Ale teraz już zaczęłam jeździć , więc wrócę do owsa na pewno. Ale się cały czas zastanawiam nad dodatkiem paszy typu build up. Jestem wielką fanką Eggersmanna Equichamp, ale to Mebio mnie zawsze kusiło z uwagi na cenę i prostotę składu.
espana, jakie dawkowanie używasz przy Twoim młodym?
Sankaritarina zdjęcie meszu z sukcesa? mogę dzisiaj zrobić jeżeli chcesz, suchy wygląda po prostu jak piach 🤣
charlieeee, Możesz zrobić i suchy i mokry xD a karmisz od dłuższego czasu? Wszystko OK? 🙂
Sankaritarina Tak wszystko ok, daje go kilkunastu koniom, glutuje się fajnie, jedzą chętnie nawet źrebaki/odsadki, które ogólnie na papki patrzą zdegustowane 😝 skład bardzo prosty za 20kg wychodzi ok 70zł na allegro w smarcie, więc ogólnie nie ma co narzekać 🙂 chciałam dawać złotowital, ale okazało się, że ma odwrotny stosunek wapnia do fosforu, więc jednak przeprosiłam sukces 🙈 Będę popołudniu w stajni to zrobię fotki 🌷
Sankaritarina, tak wygląda mokry, tu akurat dosypałam babke płesznik, ale nie zmieniło konsystencji. Konina bardzo chętnie go jadła. Teraz kupiłam na spróbowanie mesz z agrovital, ale myślę że czasem będę jeszcze wracała do Sukcesa 🙂
Screenshot_20220207-094603_Instagram.jpg Screenshot_20220207-094603_Instagram.jpg
Sankaritarina, mogę zrobić zdjęcie po południu. W ogóle bardzo polecam kupować pasze Sukces prosto od producenta. Ostatnio zamówiłam 2 mesze po 28 zł za 10 kg 😱, wysyłka 18 zł, a sklep doliczył mi do tego jeszcze 5% rabatu. Pasza wyprodukowana dzień przed wysyłką, a w środku pięknie zapakowany odręcznie podpisany kalendarz.
Tak więc bardzo polecam!

Perlica mój jest na owsie, Build Up dostaje jako dodatek ok 700g, do tego otręby ryżowe Unipasz, otręby pszenne, mesz Sukces 2x w tygodniu.
Z ciekawości czy korzystał ktoś z pasz z Flora Zoo?
Wpadło mi to ostatnio przypadkiem na allegro i w przypadku tej "premium" te makuchy trochę mnie przekonują, ale jestem podejrzliwa co do tego typu firm.
https://allegro.pl/oferta/pasza-karma-musli-dla-koni-kucow-mieszanka-25kg-10210970070
Gillian   four letter word
07 lutego 2022 11:06
Skarmiłam mnóstwo worków meszu z Sukcesu i było spoko. Teraz wzięłam Pavo i nigdy więcej nic innego 😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się