Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

Membasta, trzymasz ogiera dwulatka na pastwisku razem z klacza...? 😦
kokosnuss,
Nawet z dwiema klaczami🙂
Nie lepiej je pokryc czyms co da potomstwo z papierem niz kryc tabunowo na dziko? Ta ruda to fajna kobyla, mi by bylo szkoda pod dzikie krycie.
kokosnuss,
Kwestii hodowlanych wolalabym nie omawiac publicznie. Jednakze moge tylko dodac, ze nie jest to przypadkowa klacz i przypadkowy ogier. A z tabunowa hodowla nie ma to nic wspolnego.
Jak ogier dwulatek to bez licencji i zrebaki bez papieru, zajebista mysl hodowlana za tym na pewno stoi.

Ps. I jak ogier sobie chodzi z klaczami i kryje to to sie po prostu nazywa krycie tabunowe, brak papieru pomimajac.
Moj pierwszy ogier, ktory mial licencje, doczekal sie mozliwosci pierwszego krycia majac 20 lat. Zreszta bardzo skutecznie. Tez przebywal z klaczami. Wtedy, kiedy mogl. Czy nazwalabym tego "kryciem tabunowym".
kokosnuss,
Aby zrebak mial w paszporcie wpisana matke i ojca, nalezy przeprowadzic badania DNA, ktore potwierdza pochodzenie. Brak licencji ogiera na krycie, w tym wzgledzie, niczego nie zmienia w rodowodzie zrebaka.
Membasta, skąd pomysł z badaniami DNA? Markery genetyczne robi się koniom hodowlanym. Konie bez prawa do hodowli nie mają praw hodowlanych, a ich potomstwo rodowodu.
A krycie w stadzie to krycie tabunowe, nie wiem skąd oburzenie prawidłowym nazewnictwem...
_Gaga,
Wpis do ksiag hodowlanych danej rasy to jedno, potwierdzenie pochodzenia konia, to drugie. Pomimo, ze zrebak bedzie mial wpisane pelne pochodzenie to nie bedzie mial prawa do wpisu do ksiag i na tym hodowli nie da sie oprzec. To jest oczywiste.
Prawidlowo: "nn" powinno byc w opisie, w przypadku, gdy pochodzenia nie da sie ustalic.
(sorry za edit)
Membasta, i po co hodujesz konia, na którym nie da się oprzeć hodowli, kryjąc klacz ogierem bez licencji?
Fokusowa,
Haha, alez nie🙂
Ogierek jutro rano wyjezdza na krotki urlop do kliniki🙂
Czekalam na termin. Z klaczami chodzil miesiac (z jedna klacza miesiac, a z druga dwa). Jesli zdarzyl sie cud i ktoras jest zrebna, to super. Jesli nie (raczej prawie jestem pewna), to tez swietnie. Zycie nauczylo mnie miec plan na wypadek zdarzen wiekszosci liter alfabetu.
Ta Trojka, to moje nowe stado I moje nowe zycie, ktorego sens, niestety, powstaje z popiolow...

A co do krycia tabunowego, to wydaje mi sie, ze w takich okolicznosciach wystepuje zjawisko chowu wsobnego, tego najblizszego pokrewienstwu (rodzic-dziecko), co w takim przypadku nie mialoby miejsca, w takich okolicznosciach. Ale to moje, subiektywne rozumowanie.

(Edit:usuniety dubel linku z nickiem oraz przecinek)
Membasta, Krycie tabunowe polega na wypuszczeniu na pastwisko kilku klaczy i jednego aktywnego płciowo ogiera.

Twoje subiektywne odczucie nie ma tu nic do rzeczy 😉

Jeśli się grzały to masz wysokie prawdopodobieństwo źrebności.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
06 lutego 2022 13:41
Sorry za skończenie off topu, ale wracając do kwestii wielkokoni. Pokażcie proszę swoje ogłowia w rozmiarze xfull. Mam wrażenie, że niewiele jest ładnych z grubym nachrapnikiem szwedzkim. Obecnie od wielu lat mamy kavalkade de noir, ale już i lakier na nachrapniku się porysował i metalowe kieszonki na naczółku sie poniszczyły. Dziękuję 🙂
Iskra de Baleron,
A wiesz, że masz racje?
I co do definicji i co do kwesti mozliwosci zrebnosci.
W glebi serca chcialabym by ktoras byla zrebna. Jak bedzie trzeba to kupie maluchowi towarzystwo, zeby mogl sie w grupie rozwijać. Mam warunki na taka okolicznosc. Chcialabym aby wszystkie konie mogly zyc na takim poziomie, jak moje konie.

Sorry i koncze OT.

Aż mi się przypomniała pewna "celebrytka", która też trzymała klacze z ogierem. I klacze i ogier bez papierów... Brakuje tylko wątku "padlinożerstwa"...
xequus, używam anatomikow lub meksykanów, miałam 1 raz szweda, kupionego z KaWal. Ciężko jest dostać nachrapnik szwedzki na wielkie głowy.
Podrzucam kilka wersji ogłowia
Screenshot_20220206_191336_com.facebook.katana_edit_455120619331072.jpg Screenshot_20220206_191336_com.facebook.katana_edit_455120619331072.jpg
Screenshot_20220206_191345_com.facebook.katana_edit_455112867087323.jpg Screenshot_20220206_191345_com.facebook.katana_edit_455112867087323.jpg
IMG_20220205_153726_949.jpg IMG_20220205_153726_949.jpg
IMG_20220206_191711.jpg IMG_20220206_191711.jpg
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
07 lutego 2022 20:14
anai, dzięki, wyglądają super. Czy możesz podesłać co to za model?
xequus, ten KaWal składali mi z największych dostępnych części. Napisz do nich, na pewno Ci pomogą. Ja zmierzyłam z tego co pamiętam głowę, szczególnie właśnie obwód w miejscu nachrapnika. Zresztą tak samo zamawiałam z. PS of Sweden, zmierzyłam głowę i poprosilam o dobranie rozmiaru.
Dawno mnie tutaj nie było.
Więc wpadam chwalić się moim 3.5 latkiem 🙈
W lipcu 2021 172cm, na dzień dzisiejszy 176/7cm i nie chce wystopować.
Ps. Ja i moje 161cm 😂
IMG_20220126_095904_357.jpg IMG_20220126_095904_357.jpg
5M1A5620a.jpg 5M1A5620a.jpg
Chcialabym zapytac, po jakich rodzicach macie swoje wielkokonie? Czy ich rodzice tez mieli duze gabaryty? Oczywiście doskonale wiem, ze na wzrost konia ma wpływ wiele czynników i w tej kwestii nie ma sztywnych reguł. Pytam z ciekawości.
Rodzice mojej kobyły- 10 cm mniej...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 lutego 2022 11:12
Mój wielkokoń byłdobre 20 cm wiekszy niż matka, i jakieś 10-15 niż ojciec. Nie wiem skąd on się taki wziął 🙃
Na fotce ja na mamuśce i mój ojciec na naszym Księciuniu.
20191007_124349.jpg 20191007_124349.jpg

kotbury,
Ludzkie dzieci tez czesto sa wyższe niż rodzice, szybciej dojrzewają podobno (nie jest to regula zapewne). Gdzies slyszalam, że wplyw maja czynniki środowiskowe, wiecej chemii w produktach spożywczych?

zembria,
No jest różnica! Az trudno uwierzyć! Jestem pod wrażeniem 🙂
Scalilam posty. Wybaczcie. Poprawie sie.
<br>
<b>kotbury,</b> <br>
Ludzkie dzieci tez czesto sa wyższe niż rodzice, szybciej dojrzewają podobno (nie jest to regula zapewne). Gdzies slyszalam, że wplyw maja czynniki środowiskowe, wiecej chemii w produktach spożywczych? <br>
<br>

Membasta, u ludzi mój tata miał badania na potwierdzenie (jego) teorii, że to stężenie C02 w atmosferze. Kiedyś było inne i ludzie i wcześniej homnidy byli niźsi.
kotbury,
Naczynia połączone. Szkoda, ze tak niewiele przeprowadzono badan w tym kierunku.
Wrzucam zdjęcie mojego Warka 🙂 mam pytanie. Kto z was jeździ w siodle westernowym na koniu który ma powyżej 180 cm?
Screenshot_20211007-051118.png Screenshot_20211007-051118.png
Dawno mnie tutaj nie było. <br>
Więc wpadam chwalić się moim 3.5 latkiem 🙈<br>
W lipcu 2021 172cm, na dzień dzisiejszy 176/7cm i nie chce wystopować. <br>
Ps. Ja i moje 161cm 😂

azazu93,
Ponoc po kastracji konie "rosna". Na ile to prawda? Twoje Malenstwo jest jeszcze ogierem? (Ahfddgjiy...chyba, ze to klacz?)
Wrzucam zdjęcie mojego Warka 🙂 mam pytanie. Kto z was jeździ w siodle westernowym na koniu który ma powyżej 180 cm?
konikmorski,
A coś czuje, ze w tym pytaniu jest drugie dno (pewnie dlatego, ze nie powinnam odpowiadać na tak zadane pytanie. Nie mam nic do powiedzenia, bo swojemu nie planuje niczego wkładać na plecy do skończenia 4 lat?)
Membasta, tak to wałach, kastrowany w lipcu 2021.
Nie wiem czy akurat po kastracji tak wystrzelił, czy z racji wieku. U nas się nałożyła kastracja, ogromne pastwiska z mega trawą i żywienie na raz. Bo niestety kupiłam go zachudzonego okropnie, więc tak do końca nie potrafię stwierdzić czy to ucięte jajka czy żarcie 🙈
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się