Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Bardziej bym poleciła nubowy, bo na pierwszym miejscu siemie i nie ma melasy w składzie, aczkolwiek mój wrzodek dostawał obydwa i było ok
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
09 lutego 2022 08:43
charlieeee, dziękuję. Tak samo myślę. Ale moje niejadki Saracena wcinają, a Nuby nie próbowałam.
Muchozol2, u mnie najlepiej wchodzi saracen i chyba bym nie demonizowała tej melasy. Kupiłam Nubę warzywna, wygląda słabo, ale konie też chętnie jedzą, także mogę polecić.
Np. Epony nie chciały za bardzo, jadły, ale bez szału.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
09 lutego 2022 08:58
Dziękuję. Właśnie skład mi się bardziej podoba Nuby. Ale boję się ryzykować, bo raz koleżanka mi dała mesh z bogatym składem, robiony przez nią i się wypiely. Teraz dostałam na próbę z Saracena i wcinają aż się uszy trzęsą.
A czemu Nubą wygląda słabo?
Muchozol2, bo mało pęcznieje i wygląda IMO jak błoto 😀 ale jak wiadomo konie mają to gdzieś.
Z robionymi meszamii też mam słabe doświadczenia, konie potrafiły nie jeść. Patrząc jak moje wylizują to myśle że można bezpiecznie polecić bo wiem, ze moje gady potrafią kręcić nosem.
Ja mam warzywny z Nuby.
Ja miałam nube warzywna, rzeczywiście wygląda jak błoto. Ale wcinany bardzo chętnie i skład ma dobry. Sama bym chetnie spróbowała tego ziołowego, ale póki co mam irish Mash a potem chciałam spróbować sukcesu
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
09 lutego 2022 09:09
Dla mnie każdy wygląda jak błoto 🤣. W tamtym roku babcia im gotowała len, to jakoś nie pomyślałam o meszu. A teraz myślę że fajnie coś im urozmaicić.
To spróbuję ziołowy. Najwyżej wyląduje w ogłoszeniach.
Teraz mam irish Mash i tam widać bardziej jakieś składniki. Da się coś na oko odróżnić 😀 a w nubie wygląda jak jednolita masa, trzeba się przyjrzeć, żeby wybaczyć np, te suszone warzywa. Ale konio jadł bardzo chętnie. Jak dla mnie glucil się podobnie do irish Mashu, czyli w miarę ale też nie ekstremalnie
xxagaxx, Tutaj sie zgodze, zdecydowanie apetycznie ten z Nuby meszyk nie wygląda po zrobieniu. Ja jeszcze próbowałam ten kokosowy od nich i IMO zdecydowanie warzywny jest lepszy. Mój się mega tym meszem zajada , próbowaliśmy innych wcześniej i one tak nie robiły na nim wrażenia .
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
09 lutego 2022 09:43
Ważne żeby był dobry jakościowo i koniom smakował.
Gluci się siemię lniane gotowane na małym ogniu 20 minut 😎. Tylko nie zawsze mi się chce.
anetakajper   Dolata i spółka
09 lutego 2022 09:45
Muchozol2, siemie lniane gluci się po zalaniu gorącą wodą.
Przecież kupnego meszu nie gotujesz, a też się gluci 😉
Nie pęcznieje, bo nie ma tam co pęcznieć 😅 w Saracenie sa wyslodki to rośnie 😇 osobiście najbardziej lubię hawaii, bo wyjadam bananki suszone 🤣 jeszcze fajny mesz jest z Top spec
Dziewczyny, kończę mesz z agrovitala ( miałam wszystkie trzy rodzaje po worku) koń jadł z mega apetytem każdy. Jednak nie gluci się już jak kiedyś.
Wczoraj otworzyłam wiaderko OptiLin, zmieszałam z agro. Efekt przebił moje oczekiwania. Glutek taki że aż feee po wsadzeniu palucha 🙈
A koń wcinał to jakby to była najlepsza rzecz na świecie.
Nigdy o tym nie słyszałam, wiec wyguglałan, ale cena 95zl za 10kg za skład siemie lniane, otręby pszenne trochę mnie przerasta 😅
charlieeee, bo to jest siemię lniane dla koni... czyli po prostu drogie siemię lniane 😀 Jak się doda zwykłego, mielonego efekt będzie... taki sam!
xxagaxx aj noł, ale jestem i tak lekko wszcząśnieta 😂 a opis kilometrowy tego meszu, a składniki dwa 🙉
Muchozol2, na stronie Nuby możesz zamówić próbkę meszu.
Ja z Nuby polecam ten ziołowy, pachnie mięta w całej kuchni 😉 gluci się fajnie, nie pęcznieje...
Pamiętam jak lata temu z koleżanką kupiłam jakiś nowy mesz na próbę, zalałyśmy w miseczkach tak jak zawsze po 3/4 miarki i ten mesz tak pęczniał, że z miseczek powychodził, nie wiedziałyśmy w co go przekładać i łapać 😅 cała stajnia obkarmiona niecałymi dwoma miarkami 😂
charlieeee, hahahah to prawda 😀 To jest specjalnie wyselekcjonowane siemię!
charlieeee, tak to prawda jest to drogie 🙈 ja wzielam jedno wiaderko akurat na próbę.
Bardziej chodzilo mi że koń to zajadał jakby niewiadomo co to było za super żarcie 😎
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
09 lutego 2022 11:30
siemie lniane gluci się po zalaniu gorącą wodą.
Jak babcia gotowała po 20 min i ja zalewałam to widać olbrzymią różnicę 🙂.
Fokusowa, już się dogadałam z koleżanką 🙂.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 lutego 2022 11:37
Najlepiej gluci się zmielone siemie, najwiecej uwalnia się tego śluzu. Jak macie jakiś fajny mesz, z odpowiednim wg was składem, koniowi smakuje, to zawsze mozna sobie "szklankę" takiego zmielonego siemienia dodac i bedzie glucik elegancki 🙃 Sama używam do tego celu makucha, bo ma oleju mi nie zależy, a w makuchu zostaje wszystko to co tworzy glutka właśnie.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
09 lutego 2022 11:44
Najlepiej gluci się zmielone siemie, najwiecej uwalnia się tego śluzu.
Próbowałam i też to nie to 🙁. Ale cóż - zakasuję rękawy i gotuję po te 20 minut. Albo mamę proszę 😎.
https://allegro.pl/oferta/sukces-hodowlana-pasza-dla-ogierow-klaczy-zrebnych-11125135402
Pasze Sukces nie są zawsze 25kg? Bo mnie zdziwiło, że polecany tu granulat hodowlany ma 20 kg
Muchozol2, sprawdź Linseed Mash z Top Spec - chyba, że koń z tych "wyglądających zbyt dobrze" 🙂
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
09 lutego 2022 21:52
elle, dziękuję. Teraz już się dogadałam z koleżanką na ten Herbi z Nuby 🙂.
Epikea otóż to... Kupiłam sobie granulat sportowy, i miałam zdziwko, że coś worek lżejszy. Etykieta ta co zawsze tylko jak byk 20kg. Jakież były me zdziwienie! 😉 Także wszystko się zgadza tylko faktycznie mniejszy worek 😉
Czy karmi ktoś paszami z firmy Energys
np. Taka pierwsza z brzegu: https://masterspolska.pl/produkt/energys-standard-25kg-granulat-dla-koni-rekreacyjnych-i-w-malym-sporcie/

Cena tych pasz jest dosyć hmm... kusząca. Ale co z jakością? Czy ma ktoś to na stanie i mógłby cyknąć jakąś fotkę jak to wygląda? No i jakie wrażenia ogólne?
BUCK   buttermilk buckskin
11 lutego 2022 18:35
Energys to od kilku lat nowe oblicze pasz Besterly, należą do pasz z wyższą energią i faktycznie z cena budżetową
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się