Koronawirus

Dziewczyny a jeszcze jedno 🙈 na kwarantannie mogę normalnie wychodzić do ogrodu? Mam konie koło domu, mogę normalnie u nich być prawda?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
05 lutego 2022 18:22
RobaczekM, możesz 🙂
My normalnie pracowaliśmy we własnym gospodarstwie. Mam na myśli karmienie i doglądanie koni, wypuszczenie na padok. Bo na nic innego nie było siły. Policja nie miała nic przeciwko 😊
Robaczek, o ile nikt inny spoza kwarantanny tam nie wchodzi, to tak. Nie możesz wtedy wpuścić kogoś do jego prywatnego konia, jeśli masz takiego. Albo Ty nie wchodzisz albo oni.
No to super, kwarantanna nie taka zła w takim razie 😀
Mam pytanie do osób, które przy covidzie straciły węch i smak - jak długo wracały Wam te zmysły ?
Czy można czymś się wspomóc ? Strasznie to jest męczące nic nie czuć 🙁
ja za bardzo lubię jeść!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 lutego 2022 14:27
kolebka, Ja z grubsza węch odzyskałam dosyć szybko, po jakimś tygodniu. Ale nie tak do końca, tak zupełnie do normy wróciło po jakiś 8-9 miesiącach. Smaku nie straciłam.
po jakim czasie od zachorowania moge sie zaszczepić 3 raz?
Kolebka- mi wróciło po ok 2 tygodniach. Nie idealnie, idealnie chyba z jeszcze tydzień
Za to znajoma lekarka, mimo że minął ponad rok nadal nie ma węchu i smaku. Ma halucynacje węchowe ( czuje benzynę, papierosy i jakiś smród których tak naprawdę i nie ma) i tylko wrócił jej okropny gorzki smak.
Leczą ja czym tylko mogą. Sterydy, akupunktura, teraz komora hiperbaryczna. Jedyny taki przypadek jaki znam. Straszne.
Mój mąż już ponad 2 miesiące nie czuje smaku i węchu. Słyszałam gdzieś, że witamina B wspomaga odbudowywanie połączeń nerwowych i warto ją suplementować w takim wypadku. Ale skonsultowałabym to najpierw z jakimś lekarzem.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
08 lutego 2022 19:16
espérer, obecnie można po 30 dniach. Ja miałam covida w grudniu i pod koniec stycznia byłam na 3 dawce
tunrida moja znajoma po covidzie tez miała takie wybiórcze smrody, ale ona np. nie mogła jeść jajek, ogorków, cebuli, mięsa mielonego i pić zielonej herbaty - bo sam zapach ją brał na wymioty.
Chyba po roku jej przeszło. 🙄
Halucynacje węchowe o zapachu benzyny, papierosów- były opisywane jako typowe. Czujesz te zapachy tam, gdzie ich nie ma. Ja tak czasami czułam papierosy w domu. Przeszło po iluś tygodniach.
Tyle, że ta lekarka ma coś chyba już uszkodzone, skoro po ponad roku nie czuje żadnego smaku ani zapachu.( Wrócił jej tylko okropnie gorzki smak) A najgorsze jest to, że nikt nie ma wiedzy na ten temat, bo problem jest nowy.
galopada_   małoPolskie ;)
09 lutego 2022 22:13
Moja siostra nie ma węchu i smaku od pół roku. Po konsultacji z neurologami zaleciłam jej akoneuro 1tabl przez 6 tygodni i zaczyna mieć powoli jakiś ślad węchu 🙄 efekty leczenia są podobno niezłe, suplement dostępny bez recepty
Ja jeszcze wracając do wypadania włosów - jestem od x lat jako osoba ze złośliwym plackowatym łysieniem, jestem na grupie, gdzie jest dużo takich osób jak ja. Potwierdzam, że baaardzo dużo osób po covidzie (nie szczepieniu) po 2-4 miesiącach leciały im włosy mocno. Nawet osoby, które nie miały problemu z wypadaniem włosów to po covidzie leciały im garściami... Niestety trzeba to przeczekać. 🙁
Przekażę tej lekarce nazwę suplementu. Nią z pewnością neurolodzy się zajmują. (To bardzo ważna szycha ta lekarka, do tego bardzo lubiana). Ale przekażę. Ona nie ma nic do stracenia w tym momencie.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
10 lutego 2022 18:40
Mi też poleciały bardzo, wypadają garściami. Ale zaczęły już odrastać i to całkiem ładnie. Myłam szamponem Biotebal, stosowałam odzywkę Apis i Radical + łykam Mollersa i piję herbatkę ze skrzypem. Teraz poszalałam i kupiłam szampon Monat Renew.
Gillian   four letter word
10 lutego 2022 19:00
Ten Monat co ma 11 pozwów sądowych?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 lutego 2022 19:58
U mnie wjechało sundose (suplement) i wcierka z Anwen.
Posypały mi się bardzo paznokcie - ciagle się kruszą (nawet nie łamią) i wylazły mi wzdłuż takie krechy na płytce, do tego nawet odsuwając drewnianym patyczkiem skórki można je uszkodzić 😱
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
10 lutego 2022 21:32
Gillian, raczej dwóch takich firm nie ma. A napiszesz coś więcej?
Kolebka, mi wrócił tak po miesiącu smak, węch tak z półtora miesiąca, w sumie to nie jestem na sto procent pewna, czy odzyskalam je w pełni. Halucynacje węchowe miałam w okresie odzyskiwania węchu zawsze rano, tuż po przebudzeniu, przez kilka sekund. Ostatnio dzieciaki chorują na jakieś drapanie w gardle i dziwne - u mnie znów się pojawiły rano omamy węchowe. A najlepsze jest to, że podczas mojego covida miałam test negatywny
czy ktoś sie spotkał z zmianami na palcach u stóp po covid? jak wpisze w google covidowe palce właście wyskakują mi fotki takiego palucha z jakim walcze teraz i nie wiem czy to totalna bzdura?
Muchozol2 takii offtop, ale nie ma co wydawać milionów monet na szampon, bo szampon ma za zadanie umyć skórę głowy i nic więcej 😀 lepiej zadbać o włosy od wewnątrz plus dostosowana pielęgnacja do włosów (oleje, maski, odżywki itp)
Ja na włosy biorę suplement od siebie z pracy, ma bogaty skład więc traktuję go jako multiwitaminę po prostu 😉 odpukać włosy i paznokcie na razie spoko, ale ja świeżo po przechorowaniu.

Mnie już naprawdę szlag trafia bez tych zmysłów, brak węchu przeżyję (ja jestem bardzo wrazliwa na smrody więc nawet plus), ale brak smaku to jest koszmar... W dodatku mam wrażenie, że wczoraj i dzisiaj jest gorzej niż poprzednimi dniami, bo nie czuję nawet smaku pasty z makreli 🙄
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
11 lutego 2022 20:44
kolebka, mi nie każdy szampon pasuje. Po wielu mi się łuszczyła skóra np. Dlatego zwracam uwagę aby każdy krok pielęgnacji był przemyślany. I jak pisałam - jest jeszcze odżywka i podwójne wsparcie od wewnątrz.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 lutego 2022 12:01
espérer, mnie się na palcach u stóp porobiły takie jakby odciski - to to? nie chcę googlać medycznych rzeczy w sobotę z rana 🤢
Czy można się zaszczepić 3 dawką wcześniej niż po 5 miesiącach? Np po 4?
Mam w domu 2- latkę a 3 tygodnie temu urodziłam syna.
O ile wcześniej, żyjący naprawdę ostrożnie, nie bałam się tak bardzo o córkę, tak teraz przekaz medialny mnie doprowadza do paranoi.
Rozumiem, że śmiertelność i ciężki przebieg u dzieci jest nadal rzadki, ale jednak jest...
Szczepiłam się 2 dawkami w ciąży i miałam po 2 dawce bardzo wysoki poziom przeciwciał.
Dlatego pomyślałam, że może przyjęcie 3 dawki wcześniej, (właśnie mijają 4 miesiące od 2) to dobry pomysł, bo dzieciaki dostaną przeciwciała z mlekiem.

Czy ktoś z Was po koronie borykał się z nawracającymi mdłościami ?

Poza utratą węchu i smaku, od tygodnia codziennie mam fale nudności (nie jestem w ciąży) i to takie czasami naprawdę męczące, bo aż słabo... Miałam też takie objawy jak byłam chora, zakażona.
Wynik testu mam już dawno ujemny, a szczerze to czuję się jak gunwo 🙄
Kolebka, ale mdli Cię czy masz odruch wymiotny? Ja mam odruchh po Covidzie, z zapalenia zatok... Czasami to serio się modlę, żeby się nie schaftować gdzieś publicznie. 😖
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
14 lutego 2022 16:52
pati12318, można się zaszczepić dopiero jak dostaniesz skierowanie na 3 dawkę. Dopiero wtedy dostaniesz SMS, że można się zapisać na szczepienie. Nie wiem czy można to przyspieszyć.
Sivrite mdli mnie, odbija mi się tak jak na haftowanie... też mi zatoki zawaliło, więc obstawiam że to od tego.

Chociaż w sumie w niedzielę i poniedziałek było mi tak słabo i niedobrze, że myślałam że zemdleję parę razy... bo oczywiście po koronawirusie złapałam rotawirusa 😍 i teraz leżę z grypą żołądkową... Możliwe że te mdłości to była infekcja wirusowa...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się